Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Najpierw chciał siostrę, póżniej brata, a teraz jest mu obojętne, a ja czuję, że to dziołcha, bo z synkiem brzuszek miałam wyżej a teraz niżej i duzo poszlo mi niestety w pupkę albo sobię wmawiam, bo chcę Weronikę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Anulcia napisał(a):
Dziewczynki a czy normalnie możecie jeść mięcho?tzn.nie odrzuciło Was od niego?

ja cały czas od poczatku ciazy jem miesa i nie miałam z tym problemow , ale jak pamietam duzo dziwczyn do dnia dzisiejszego nie moga jesc .....

mnie niby ni eodrzuca od miesa ale nie jem jakoś nie mam ochoty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agata_1982 napisał(a):
MALEX napisał(a):
WITAM.
DZISIAJ USG, BĘDĘ DŁUGO CZEKAC, BO AŻ DO 18 STEJ, ALE MAM NADZIEJĘ, ŻE DOWIEM SIĘ DZISIAJ KOGO NOSZĘ POD SERDUSZKIEM.
Wiecie co mój synek codziennie trzyma mnie za brzuszek, bo chce poczuc maleństwo ale ja czuję a on nie i się denerwuje, tłumaczę mu, że musi jeszcze troche poczekac ale on jest straszny nerwus ale ten widok nie da się niczym zastąpic.


to miłych wrażeń 🙂 ja bym mogła moją Niunię ciągle oglądać 🙂 a synek w jakim wieku?[/quote
powodzenia oby sie udało zobaczyć ja mam usg dopiero w czwartek i tez sie nie moge doczekać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No kochane... próbowałam nadrobić ale tyle tego, ze raczej nie dam rady bo nie mogę wysiedzieć przy kompie...
KOchane jesteście że zauważyłyście moją nieobecność- dziwne to.. nie znamy sie niby ale czuję się tu między Wami jak z przyjaciółkami.. hmmm .. siła internetu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MALEX napisał(a):
Najpierw chciał siostrę, póżniej brata, a teraz jest mu obojętne, a ja czuję, że to dziołcha, bo z synkiem brzuszek miałam wyżej a teraz niżej i duzo poszlo mi niestety w pupkę albo sobię wmawiam, bo chcę Weronikę.[/quote

ja przestałam wierzyć w te teorie, mi wszyscy wróżyli chłopaka(bo poszło w brzuch, bo ładnie wyglądam itd) a tu wyszła dziewucha 😁 Tobie tez życzę dziewczynki, zawsze parka to równowaga 🙂 ale ... NAJWAŻNIEJSZE, ŻEBY BYŁO ZDROWE 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulcia napisał(a):
Ja pewnie urodze w październiku i będe miała wspaniały prezent na urodziny 🙂

no ja w sumie wolałabym sie zaplapac na września jedną córcie mam z pażdziernika ,rocznica śłubu w październiku i jeszcze na dodatek moje imieninki to już za dużo tego by było 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zocha napisał(a):
No kochane... próbowałam nadrobić ale tyle tego, ze raczej nie dam rady bo nie mogę wysiedzieć przy kompie...
KOchane jesteście że zauważyłyście moją nieobecność- dziwne to.. nie znamy sie niby ale czuję się tu między Wami jak z przyjaciółkami.. hmmm .. siła internetu 🙂

Zauważyłysmy , wiesz jak my sie martwiłysmy.....juz telepatycznie prosiłysmy meza zeby chociaz napisała ze jest dobrze ....a on jedno wiadomosc i 3 dni przewy , ale dobrze ze chociaz cos nam napisał ....Bardzo mu dziekujemy ....kochana wez ty odpoczywaj ....pamietaj dzidzia i Twoje zdrowie jest najwazniejsze ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to teraz z innej beczki 🙂
Słyszałyście piosenke Arki Noego-ja jestem?śliczna ta piosenka jest 🙂taka optymistyczna,zawsze jak martwie sie czy z Dzidzią ok to sobie jej słucham i wszystko przchodzi.A pierwszy raz usłyszałam ją na początku ciąży jak jeszcze nawet o niej nie wiedziałam,normalnie jakby to był jakiś znak,żeby wreszcie skojarzyła fakty 🙂mdłości,spóźniający okres i wszystkie humory 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Zocha napisał(a):
No kochane... próbowałam nadrobić ale tyle tego, ze raczej nie dam rady bo nie mogę wysiedzieć przy kompie...
KOchane jesteście że zauważyłyście moją nieobecność- dziwne to.. nie znamy sie niby ale czuję się tu między Wami jak z przyjaciółkami.. hmmm .. siła internetu 🙂

Zauważyłysmy , wiesz jak my sie martwiłysmy.....juz telepatycznie prosiłysmy meza zeby chociaz napisała ze jest dobrze ....a on jedno wiadomosc i 3 dni przewy , ale dobrze ze chociaz cos nam napisał ....Bardzo mu dziekujemy ....kochana wez ty odpoczywaj ....pamietaj dzidzia i Twoje zdrowie jest najwazniejsze ....

Mąż cały wolny czas siedział u mie- więc nie miał jak napisać... oboje sie nieźle przestraszyliśmy...
niedość ze ta nerka to lekarz stwierdził u mnie jakieś lekkie krwawienie-ja nic na bieliznie nie zaobserwowałam ale coś tam podobno w środku było widać 😞
i powiedzieli mi od razu że jest duże ryzyko poronienia bo mam zastój i stan zapalny nerki i to zapalenie mogło się przenieść na ciąże a to może się skończyć bardzo źle... nagły szok
teraz sytuacja już opanowana ale i tak strach pozostał... mam teraz przez jakiś czas częściej do gina chodzić zeby wszystko na bieżąco kontrolował.. malutkie za to szaleje i urosło od 3 maja do wczoraj 4 cm i 100 g żeby osiągnąć już wagę 509g i długość 27,3 cm 🙂 więc na chore raczej nie wygląda dzieki Bogu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agata_1982 napisał(a):
Viola jesteś doświadczoną mamusią- powiedz bo pytałam dziewczyny ale nikt nie pisał- w czym prać ubranka? w zwykłym proszku czy takim dla niemowlaków? bobas, lovella o ile dobrze zapamiętałam nazwy

Ja na początku prałam w proszku Bobas bo to wiadomo zwykłe proszki maja intensywne zapachy i mogą uczulać, dopiero później w łagodniejszym zwykłym proszku i było ok
No i bobas tańszy od loveli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiajcie Dziewczyny ...
Ale ja miałam sen straszny ... sniło mi się że mój mnie zostawił .... no koszmar
No pisałyście o krwi z nosa ... mi za to dziąsła krwawią jak myje zeby , też tak może macie ???
A ubranka to tak trzeba prac w tych specjalnych płynach , bo one sa delikatne dla skóry niemowlaka ...
No i ZOCHA super że już jesteś ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolinecka831 napisał(a):
Wiajcie Dziewczyny ...
Ale ja miałam sen straszny ... sniło mi się że mój mnie zostawił .... no koszmar
No pisałyście o krwi z nosa ... mi za to dziąsła krwawią jak myje zeby , też tak może macie ???
A ubranka to tak trzeba prac w tych specjalnych płynach , bo one sa delikatne dla skóry niemowlaka ...
No i ZOCHA super że już jesteś ....


hej Karola ja akurat nie mam krwawiących dziaseł ale w ciąży to noramlne poprzez zmiany hormonalne dziąsła sa rozpulchnione zaczetrwienione itd
kup sobie płukanke meridol 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolinecka831 napisał(a):
Wiajcie Dziewczyny ...
Ale ja miałam sen straszny ... sniło mi się że mój mnie zostawił .... no koszmar
No pisałyście o krwi z nosa ... mi za to dziąsła krwawią jak myje zeby , też tak może macie ???
A ubranka to tak trzeba prac w tych specjalnych płynach , bo one sa delikatne dla skóry niemowlaka ...
No i ZOCHA super że już jesteś ....



mi się śniło, że stałam 3 godziny w mega kolejce do czarnoskórego ginekologa, który mi powiedział, że mogę się bzykać 😁 (w rzeczywistości nie mogę więc pewnie stąd ten sen) 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂 Zocha witaj !! Strachu sie najadłas,ale dobrze że wszystko sie unormowało i że Ty i dzidzia czujecie sie dobrze,rośnie maleństwo jak na drożdżach 🙂 🙂

Od rana nie dają mi sie wykapac,stałam w wannie z niedogolona 'katarzyna',w reku telefon mama mi nawija o torcie slubnym,a do mieszkania dobija sie moj S no myślałam że walne 😁 Sytuacja juz opanowana,kaska ogolona i przygotowana na jutrzejsza wizyte 🤪 😁
Dziewczyny jak tam z waszymi brzuchami i cycami,mi tylko na lewej piersi na poczatku ciazy juz wyszły fioletowawe rozstępy 🤢 ...ale reszta ciała czysta ufff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

letka82 napisał(a):
Anulcia napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
a szpinak fujjj 😮 a co oprócz szpinaku ma dużo żelaza?



Sam szpinak fujjjj,ale z ryżem pychotka 😁 🙂

i dużą ilością czosnku 🙂

Hej dziewczynki 😎 😉Szpinak jest przepyszny..tylko zalezy jak sie go przyrzadzi,bo sam w sobie jest bez smaku ...Potrzeba duzo czosnku,zgadzam sie ,smietanka i jaja ,,ja to sam niekiedy jem jak zost z obiadu 🙂Moj Andru nie cierpial szpinaku,a teraz jak mu robie domaga sie jeszcze ,heh corcia tez młuci i nie narzeka ,wiec nie grymasic tylko zajadac,to samo zdrowie -dla dobra swego i dziecia 🙂 🤪

Natka pietruszki ma duzo zelaza,watrobka,brokuly,wlasnie szpinak ,sok z burakow tez pij -ten w kartonie Hortexu 🙂
Ja na obiadek mam dzis mlodą kapustke-duszona na slodko ,ziemniaczki mlode i koperek mniam mniam ,a do tego chyba rybke ,albo jajo sadzone,narazie to musze sie zmobilizowac hahahaha 😁 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zocha napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Zocha napisał(a):
No kochane... próbowałam nadrobić ale tyle tego, ze raczej nie dam rady bo nie mogę wysiedzieć przy kompie...
KOchane jesteście że zauważyłyście moją nieobecność- dziwne to.. nie znamy sie niby ale czuję się tu między Wami jak z przyjaciółkami.. hmmm .. siła internetu 🙂

Zauważyłysmy , wiesz jak my sie martwiłysmy.....juz telepatycznie prosiłysmy meza zeby chociaz napisała ze jest dobrze ....a on jedno wiadomosc i 3 dni przewy , ale dobrze ze chociaz cos nam napisał ....Bardzo mu dziekujemy ....kochana wez ty odpoczywaj ....pamietaj dzidzia i Twoje zdrowie jest najwazniejsze ....

Mąż cały wolny czas siedział u mie- więc nie miał jak napisać... oboje sie nieźle przestraszyliśmy...
niedość ze ta nerka to lekarz stwierdził u mnie jakieś lekkie krwawienie-ja nic na bieliznie nie zaobserwowałam ale coś tam podobno w środku było widać 😞
i powiedzieli mi od razu że jest duże ryzyko poronienia bo mam zastój i stan zapalny nerki i to zapalenie mogło się przenieść na ciąże a to może się skończyć bardzo źle... nagły szok
teraz sytuacja już opanowana ale i tak strach pozostał... mam teraz przez jakiś czas częściej do gina chodzić zeby wszystko na bieżąco kontrolował.. malutkie za to szaleje i urosło od 3 maja do wczoraj 4 cm i 100 g żeby osiągnąć już wagę 509g i długość 27,3 cm 🙂 więc na chore raczej nie wygląda dzieki Bogu 🙂


najważniejsze, że już ok i Dzidzia rośnie zdrowo, mali Twardziele się tak łatwo nie dają 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leginsik napisał(a):
Czesc dziewczyny 🙂 Zocha witaj !! Strachu sie najadłas,ale dobrze że wszystko sie unormowało i że Ty i dzidzia czujecie sie dobrze,rośnie maleństwo jak na drożdżach 🙂 🙂

Od rana nie dają mi sie wykapac,stałam w wannie z niedogolona 'katarzyna',w reku telefon mama mi nawija o torcie slubnym,a do mieszkania dobija sie moj S no myślałam że walne 😁 Sytuacja juz opanowana,kaska ogolona i przygotowana na jutrzejsza wizyte 🤪 😁
Dziewczyny jak tam z waszymi brzuchami i cycami,mi tylko na lewej piersi na poczatku ciazy juz wyszły fioletowawe rozstępy 🤢 ...ale reszta ciała czysta ufff

DZIĘKI 🙂
Ja coprawda dobrze sie nie czuję .. nerka cały czas boli a wizyty w toalecie trwają po kilka minut żeby jakiś zajszczany efekt był 🥴
lekarz powiedział zeby się nie martwić .. że PO PORODZIE wszystko wróci do normy 🥴
póki co malutkie moje uwielbia leżeć na moim lewym przewodzie moczowym i uniemożliwia odpływ płynu z nerki.. dopiero jak się ruszy i przeniesie swoje kochane cztery literki na prawą stronę to mi na chwilkę się poprawia.. muszę sie więc przyzwyczaić... a w razie gdyby się nie chciało malutkie przenosić chociaż na chwilę gdzieś poza mój pęcherz.. to czeka mnie znowu szpital 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Siema laski .....
Powiem Wam , ze da sie przezyc ta glukozę , nie było tak zle ....Rozpusciły mi w gorącej wodzie , ja od razu wcisnełam cytryne ,wypiłam przy nich .....pozwoliły mi jechac do domu , w domu przeczekałam z woda niegazowana do popicia godzine i pobrały znowu krew i juz jestem ....
Takze IZA czas na Ciebie i na te mdłosci GORZKA HERBATA mowie wam pomaga....
Agata -na pewno dzieci bede sie cieszyły , z odwiedzin .....
Agata 1982- zelaza najwiecej ma wątróbka ( w małych ilosciach mozna jesc) , pomidory i kiwi ......
Malex -czekamy na wiesci jak po wizycie .....na pewno chciałabys dziewczynke ....
Asia - ja dzisiaj miałam glukoze , a w czwartek ide na usg .....juz mam nerwa ale da sie wytrzymac hi hi , z takimi babami jak Wy o wszytskim sie zapominia....
Letka - ja juz Ci wywrozyłam co nosisz pod serduszkim , na pewno pamietasz ze jajeczka....
Z tego co pamietam to jest poł na pół ....jajeczka kontra cipeczki .....


a ja słyszałam ze trzeba siedziec na pupie godzine bo jak sie ruszasz itd gziesz latasz to glukoza opada wynik moze byc niemiarodajny,ale jak mialas dobra z krwi to nie ma sie czym martwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...