Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Agamu napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Kochane u mnie wsio oki 🙂szyja zespojona,domknieta ,dluga 🙂wyniki z moczu tez eleganckie juz 🙂czyli git malina ! 🤪 🤪 🤪Waga tez w normie (moj lekarz to chyba nie z tego swiata,ale uwielbiam jak mnie pociesza ,ze nie jest zle 🤪 🤪 🤪:woohoo 🙂 takze wstyd ,bo wstyd ale 15 kg na plusie ,ale szczerze mam to w zadku (doslownie 🙂) Moj lekarz ma zdrowe podejscie do ciazy i zycze kazdej nie zadowolonej ciezaroweczce takiego lekarza 🙂 😎

Asiulka super!!!!!!!!!!!!!!!! I brawo za zdrowe podejście do wagi!!!!!!!!! W koncu w ciazy jesteśmy, tyć trzeba ( z resztą kiedy jak nie teraz?????) 🙂 🙂 🙂 🙂

prawda Kochana 🙂 tyle ile trza tyle nabieram ,nic nie poradze na to ,a glodna chodzic nie bede 🙂 zreszta magazynuje pokarm dla mojej Niuni 😁 😁 🤪
A dzis widzialam na chodniku rozbryzgane ptasie gniazdo..zal bylo patrzec ..takie golutkie malenkie pisklaczki ,jeju jakie bidne Myszorki 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
MALEX napisał(a):
Asiulka dobrze, że wszystko ok., gratulacje.

😘 no juz spokojnie na duszy 🙂i Olusia zdrowiutka i Jej m1 sie trzyma jak cza! 🙂

No to dobre wieści przyniosłaś 🙂
Brzuszek przeczytany, uciekam do roboty 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Agamu napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Kochane u mnie wsio oki 🙂szyja zespojona,domknieta ,dluga 🙂wyniki z moczu tez eleganckie juz 🙂czyli git malina ! 🤪 🤪 🤪Waga tez w normie (moj lekarz to chyba nie z tego swiata,ale uwielbiam jak mnie pociesza ,ze nie jest zle 🤪 🤪 🤪:woohoo 🙂 takze wstyd ,bo wstyd ale 15 kg na plusie ,ale szczerze mam to w zadku (doslownie 🙂) Moj lekarz ma zdrowe podejscie do ciazy i zycze kazdej nie zadowolonej ciezaroweczce takiego lekarza 🙂 😎

Asiulka super!!!!!!!!!!!!!!!! I brawo za zdrowe podejście do wagi!!!!!!!!! W koncu w ciazy jesteśmy, tyć trzeba ( z resztą kiedy jak nie teraz?????) 🙂 🙂 🙂 🙂

prawda Kochana 🙂 tyle ile trza tyle nabieram ,nic nie poradze na to ,a glodna chodzic nie bede 🙂 zreszta magazynuje pokarm dla mojej Niuni 😁 😁 🤪
A dzis widzialam na chodniku rozbryzgane ptasie gniazdo..zal bylo patrzec ..takie golutkie malenkie pisklaczki ,jeju jakie bidne Myszorki 😞 😞 😞

Jejku,mi jest strasznie żal takich zwierzątek biednych,bezbronnych 😞 zaraz mi się plakać chce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Kochane u mnie wsio oki 🙂szyja zespojona,domknieta ,dluga 🙂wyniki z moczu tez eleganckie juz 🙂czyli git malina ! 🤪 🤪 🤪Waga tez w normie (moj lekarz to chyba nie z tego swiata,ale uwielbiam jak mnie pociesza ,ze nie jest zle 🤪 🤪 🤪:woohoo 🙂 takze wstyd ,bo wstyd ale 15 kg na plusie ,ale szczerze mam to w zadku (doslownie 🙂) Moj lekarz ma zdrowe podejscie do ciazy i zycze kazdej nie zadowolonej ciezaroweczce takiego lekarza 🙂 😎


😁 😁 😁 rewelacja
a co do wagi, to w pierwszej ciąży moja d...pa osiągnęła masę krytyczną 19kg 😮
teraz za cel postawiłam sobie 10kg, więc zobaczymy co z tego wyjdzie, póki co jest +6,5kg, ale zostały jeszcze te naaajciekawsze 2 m-ce
😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

letka82 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
MALEX napisał(a):
Asiulka dobrze, że wszystko ok., gratulacje.

😘 no juz spokojnie na duszy 🙂i Olusia zdrowiutka i Jej m1 sie trzyma jak cza! 🙂

No to dobre wieści przyniosłaś 🙂
Brzuszek przeczytany, uciekam do roboty 🤢

baw sie dobrze 🙂 ja znam ten bol hehe,tyle ze ja na bierzaco ze szmata latalam,a moj sie ze mnie smial i wkurzal na mnie czasem ,ze mu przejscie blokuje 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agamu napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Agamu napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Kochane u mnie wsio oki 🙂szyja zespojona,domknieta ,dluga 🙂wyniki z moczu tez eleganckie juz 🙂czyli git malina ! 🤪 🤪 🤪Waga tez w normie (moj lekarz to chyba nie z tego swiata,ale uwielbiam jak mnie pociesza ,ze nie jest zle 🤪 🤪 🤪:woohoo 🙂 takze wstyd ,bo wstyd ale 15 kg na plusie ,ale szczerze mam to w zadku (doslownie 🙂) Moj lekarz ma zdrowe podejscie do ciazy i zycze kazdej nie zadowolonej ciezaroweczce takiego lekarza 🙂 😎

Asiulka super!!!!!!!!!!!!!!!! I brawo za zdrowe podejście do wagi!!!!!!!!! W koncu w ciazy jesteśmy, tyć trzeba ( z resztą kiedy jak nie teraz?????) 🙂 🙂 🙂 🙂

prawda Kochana 🙂 tyle ile trza tyle nabieram ,nic nie poradze na to ,a glodna chodzic nie bede 🙂 zreszta magazynuje pokarm dla mojej Niuni 😁 😁 🤪
A dzis widzialam na chodniku rozbryzgane ptasie gniazdo..zal bylo patrzec ..takie golutkie malenkie pisklaczki ,jeju jakie bidne Myszorki 😞 😞 😞

Jejku,mi jest strasznie żal takich zwierzątek biednych,bezbronnych 😞 zaraz mi się plakać chce...

dokladnie ...przykro strasznie,a to przez te wiatry i deszcze .. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAJCIE MAMUSKI
Ja noc przespałam dobrze ... Wojciech spał i śpi nadal ... mi się znowu takie pierdoly śnią że ja nie wiem o co kaman juz 3 noc jakieś koszmary ... chyba mi chłopa brak ...
Asiulka - ty to ranny ptaszek 4,30 na nogach ojoj ... fajno że wizyta udana i wyniki dobre, masz racje waga się nie martw , głopdzic się nam nie wolno ... ja już też mam chyba 12 na plus jakoś ehhh
Witam kolejną Mamuśkę na forum.... no włąśnie co Kochana nosisz pod serduchem , i jak samopoczucie ???
Nadrobiłam co pisałyście a teraz ja idę pod prysznic ... Pogoda dziś straszna znowu więc siedzenie w domu , do tego jeszcze zimno jakoś ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolinecka831 napisał(a):
WITAJCIE MAMUSKI
Ja noc przespałam dobrze ... Wojciech spał i śpi nadal ... mi się znowu takie pierdoly śnią że ja nie wiem o co kaman juz 3 noc jakieś koszmary ... chyba mi chłopa brak ...
Asiulka - ty to ranny ptaszek 4,30 na nogach ojoj ... fajno że wizyta udana i wyniki dobre, masz racje waga się nie martw , głopdzic się nam nie wolno ... ja już też mam chyba 12 na plus jakoś ehhh
Witam kolejną Mamuśkę na forum.... no włąśnie co Kochana nosisz pod serduchem , i jak samopoczucie ???
Nadrobiłam co pisałyście a teraz ja idę pod prysznic ... Pogoda dziś straszna znowu więc siedzenie w domu , do tego jeszcze zimno jakoś ...


Siemka:P Ja mam już 20 kg na plusie. 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Dziewczyny , u mnie też paskudnie 😮 leje , wieje eh pogoda barowa 😮
Asiulko super że po wizycie wsio ok 😁 🤪 i tak ma być do końca 😁 😁
a co do wagi to nie ma co się przejmować oby Maluchy były zdrowe!!!!!!
Witam nową mamuśkę 🙂 😘 😘 😘
a co z Anią100 ? nic nie pisała jak po wczorajszej wizycie u gina 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia160482 napisał(a):
Agamu... z tego co pamiętam masz zamiar rodzić na Lutyckiej.
Powiedz mi, byłaś sobie może już zwiedzić szpital, albo się tam wybierasz czy jak przyjdzie czas to pojedziesz z marszu?

Tak rodzę na Lutyckiej i pojadę z marszu 🙂 Nie chcę tego wcześniej oglądać,bo do niczego mi to nie jest potrzebne,a tylko zacznę się bać! Im mniej wiem, tym lepiej śpię 🙂 IDĘ NA ŻYWIOŁ 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AsiulkaZG83 napisał(a):
Kochane u mnie wsio oki 🙂szyja zespojona,domknieta ,dluga 🙂wyniki z moczu tez eleganckie juz 🙂czyli git malina ! 🤪 🤪 🤪Waga tez w normie (moj lekarz to chyba nie z tego swiata,ale uwielbiam jak mnie pociesza ,ze nie jest zle 🤪 🤪 🤪:woohoo 🙂 takze wstyd ,bo wstyd ale 15 kg na plusie ,ale szczerze mam to w zadku (doslownie 🙂) Moj lekarz ma zdrowe podejscie do ciazy i zycze kazdej nie zadowolonej ciezaroweczce takiego lekarza 🙂 😎


Nie bój, ja od rewolucji żołądkowych mam 15 kg na plusie też, a było 16. I moja gin też mówi, że ok 🙂 I tylko pani od ważenia, ciśnienia i serduszka raz mi powiedziała, że jestem potężna 😮 😜 Ale gdzieś ją, mam, pod pachę mi wchodzi kurdupel to i się przytłoczona pewnie czuła 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Leginsik napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
hej Dziewczynki 🙂ot pogoda psia ..ja od 4:30 nie spie..jak wstalam siku (po wieczornym arbuzie latalam jak glupia..:blink 🙂i tak juz oczy jak 5zl...
ide sie kapac,myju myju i zbierac do lekarzyka ..zobaczymy jak na przegladzie sie zaprezentuje.. Ide odpicowac Papuge i sniadanko wciagnac (chyba najpierw,bo dzieciak mnie terroryzuje .. 😁)Milego dzionka dziewuszki 😘 😘 😘

Czekamy koniecznie na DOBRE wieści 🙂 🙂

Leginsik juz tuz ,tuz .. 🤪 🤪 🤪 Panienko 😉

Ani mi nie mów 😲 wczoraj ze mnie taka cwaniara była,że co to ja sie nie stresuje a dzisiaj juz inaczej gadam 😲 😁 Od sierpnia czekałam na ten dzien a to juz jutro 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Kochane u mnie wsio oki 🙂szyja zespojona,domknieta ,dluga 🙂wyniki z moczu tez eleganckie juz 🙂czyli git malina ! 🤪 🤪 🤪Waga tez w normie (moj lekarz to chyba nie z tego swiata,ale uwielbiam jak mnie pociesza ,ze nie jest zle 🤪 🤪 🤪:woohoo 🙂 takze wstyd ,bo wstyd ale 15 kg na plusie ,ale szczerze mam to w zadku (doslownie 🙂) Moj lekarz ma zdrowe podejscie do ciazy i zycze kazdej nie zadowolonej ciezaroweczce takiego lekarza 🙂 😎

No i gitara !!!! 🙃 🙃 🙃 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie też pochmurno ale nie pada, ostatnio lubię trochę chłodku więc nie narzekam 🙂
Nowa mamusiu WITAJ i opowiadaj, bo my wszystko chcemy wiedzieć 🙂 🙂
Bidne te ptaszątka 😞 Ale tak to już jest, natura jest okrutna czasem 🤔
Ja mam dziś mega lenia... A poza tym zaczynam smarować suty maścią MALTAN, w ulotce pisze, że dobrze jest zacząć dwa miesiące przed to już i tak mam uślizg 🙂 Zobaczymy jak będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kahlanik napisał(a):
A i od dziś regularnie zaczynam zwierać pochwę! 🤪 🤪 🤪 Tylko ciągle nie wiem czy masować 🤢 Może tak co drugi dzień wystarczy? 🤢


A co to znaczy zwierać pochwę i czemu to służy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MamaSandra napisał(a):
kahlanik napisał(a):
A i od dziś regularnie zaczynam zwierać pochwę! 🤪 🤪 🤪 Tylko ciągle nie wiem czy masować 🤢 Może tak co drugi dzień wystarczy? 🤢


A co to znaczy zwierać pochwę i czemu to służy?

wystarcza ćwiczenia kegla,pierwsze slysze o "masowaniu" ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolinecka831 napisał(a):
Dziewczyny a powiedzcie , do tych majtek jednorazowych do szpitala mamy kupc , normalne podpaski czy co ????

Ja kupiłam takie podkłady poporodowe bella chyba, takie rożowe opakowanie. To są takie duże podpaski, pani w aptece mi poleciła,więc zakupiłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leginsik napisał(a):
MamaSandra napisał(a):
kahlanik napisał(a):
A i od dziś regularnie zaczynam zwierać pochwę! 🤪 🤪 🤪 Tylko ciągle nie wiem czy masować 🤢 Może tak co drugi dzień wystarczy? 🤢


A co to znaczy zwierać pochwę i czemu to służy?

wystarcza ćwiczenia kegla,pierwsze slysze o "masowaniu" ?


A te ćwiczenia to co to? i czemu służą? i jak je się robi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MamaSandra napisał(a):
Leginsik napisał(a):
MamaSandra napisał(a):
kahlanik napisał(a):
A i od dziś regularnie zaczynam zwierać pochwę! 🤪 🤪 🤪 Tylko ciągle nie wiem czy masować 🤢 Może tak co drugi dzień wystarczy? 🤢


A co to znaczy zwierać pochwę i czemu to służy?

wystarcza ćwiczenia kegla,pierwsze slysze o "masowaniu" ?


A te ćwiczenia to co to? i czemu służą? i jak je się robi?

Ćwiczenia polegają na naprzemiennym napinaniu i rozluźnianiu mięśni okolic pochwy i krocza. Przy robieniu siusiu mozesz zaciskac pochwe,albo jak siedzisz.

Ważnym ich zadaniem jest współudział w noszeniu ciężarnej macicy. Gdy mięśnie są mocne, ułatwiają dźwiganie ciężaru rosnącego płodu.
Wzmacniając mięśnie pochwy i krocza, przygotowujesz je do porodu. Dobrze wyćwiczone mięśnie są elastyczne, dzięki temu lepiej pracują podczas przechodzenia dziecka przez kanał rodny i ułatwiają jego wyparcie. Duża elastyczność zmniejsza też ryzyko urazów i nadmiernego ich rozciągnięcia podczas porodu oraz przyspiesza powrót do stanu prawidłowego.
Ćwiczenia pomagają chronić krocze przed pęknięciem i nacięciem. Dobrze wyćwiczone łatwiej świadomie napinać i rozluźniać. To ważne, bo w chwili wychodzenia główki należy powstrzymać się od napinania mięśni i pozwolić jej łagodnie wysunąć się na zewnątrz. Jeśli rodząca umie w tym momencie rozluźnić krocze, a w dodatku jest ono elastyczne dzięki ćwiczeniom, jest duża szansa na urodzenie bez nacięcia i pęknięć krocza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MamaSandra napisał(a):
Leginsik napisał(a):
MamaSandra napisał(a):
kahlanik napisał(a):
A i od dziś regularnie zaczynam zwierać pochwę! 🤪 🤪 🤪 Tylko ciągle nie wiem czy masować 🤢 Może tak co drugi dzień wystarczy? 🤢


A co to znaczy zwierać pochwę i czemu to służy?

wystarcza ćwiczenia kegla,pierwsze slysze o "masowaniu" ?


A te ćwiczenia to co to? i czemu służą? i jak je się robi?


To są ćwiczenia mięśni pochwy, mają uelastycznić tkanki i zwiększyć panowanie nad tą częścią ciała, bo w trakcie parcia powinno się umieć maksymalnie rozluźnić krocze, żeby nie było dodatkowego oporu. A o masowaniu mówiły mi położne w SR, a tu jest jeszcze taki artykuł:
http://dziecisawazne.pl/masaz-krocza/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
ja to maiłam sen chyba w schizy popadam!!!!!!!!!!!!!!!sniło mi sie ze trzymałam na rekach mojego synka i ssał mi cycucha by taki malutki i sliczny i patrzył sie slipkami na mnie a po karmieniu wziełąm go pod pachy przed siebie i zaczełam gadac do niego a on sie śmiał w niebogłosy oj cudowne było to uczucie 🙂a za chwile płakałam bo mówie do mojego żeby szybko do sklepu leciał bo mamy tylko jedne spiochy i jedna czapeczke i mój podał mi sniadanie i to było straszne bo na talerzu były strate buraki,jabłko jakis zdechły kotlet i ziemniaki fujjjj i ja tego jesc nie chciałam wiec on sie obraził oczywiscie cos jeszcze tam było w tym śnie ale ciężko mi to jakoś ogarnąć teraz 🙂przedwczoraj mi sie snił sam poród no a dzisiaj samo babe zaczymanm wariowac!!!!!!!!!!!!!!!!

chyba zaraz ide sie pakowac na wyjzad 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...