Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
no Katarzyna ogarnieta ,ale ciężko było ,włosy umyte i ułożone i nawet je rozpuściółam chyba te zakupy tak na mnie działają hi hi jakbym na jakąś randke się szykowała 😁no i pazur tyz pomalowany 🙂
zaraz lukne na wasze fotki 🙂a co do karuzeli to kupujcvie jak najjaskrawsze kolory bo któras pisała o klockach czarno -białych a takier kolory sa nie zauwazalne dla niemowllaka wiec odradzam bo dzidzia nie bedzie zainteresowana chyba ze to beda klocki czerwono np zielone ale takie mocne kolory 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
Maga napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Buahha najlepszy tekst z ulotki od Konskiej masci "PRODUKT PRZEZNACZONY DLA LUDZI. "
😁 😁 😁 😁 😁 😁


hehe no i widzisz 😁 i jak? mozna stosowac?

Biorąc pod uwage ze jestem ludziem, i ze ciezarna tez czlowiek to chyba tak hehe 🙂 A tak pwaznie to chyba nie ze wzgl na ta roznowrodnosc zil moglo byc cos zaszkodzic a to mocno przenika i chyba nie bede swirowac ... przeboleje


ano tez czlowiek.. 😁 ale taki specyficzny 😉
w sesie, ze tym bym sie nie syugerowala, bo nie wszystkie leki przeznaczone dla ludzi sa zalecane w ciazy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
Maga napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Buahha najlepszy tekst z ulotki od Konskiej masci "PRODUKT PRZEZNACZONY DLA LUDZI. "
😁 😁 😁 😁 😁 😁


hehe no i widzisz 😁 i jak? mozna stosowac?

Biorąc pod uwage ze jestem ludziem, i ze ciezarna tez czlowiek to chyba tak hehe 🙂 A tak pwaznie to chyba nie ze wzgl na ta roznowrodnosc zil moglo byc cos zaszkodzic a to mocno przenika i chyba nie bede swirowac ... przeboleje


rozwalający tekst buhahahaha ale ludzie sa różni i co poniektórzy jeszcze gotowi grzbiet konia smarować 🤪 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
Jeny jak wy gnacie na tym brzuszku !!!!! od godziny próbuje nadrobić....
- Co do karuzeli to ja też nie kupuje bo na bank ktoś przytacha w prezencie, po za tym tez sie osluchalam ze lepiej jak dziecko samo sie uspokaja
- tyle razy przewnial sie watek sweterkow po 10 zl ze przy trzecim weszlam i tez zamowilam 2 szt a co 🙂) Wieksze rozmiarki bo amle juz mam
- Asiulka - ja tez dzis krupniczek mem i bede papusiac niedlugo mhmmm 🙂 Ale ci Mąż zrobil niespodziewanke z prezentem - super 🙂 dalabym sie przekupic moment hehe
- Jasna - bez komentarza apropos danio i reki meza - 🥴 🥴 Masakra jakaś to dla mnie
-U mnie lekarz tez nic nie mowil o przeplywach wiec mam nadzieje ze wsjo ok, lozysko 2 st a to ma cos wspolnego z lozyskiem czy tylko z pepowina?
- Ja tez koszule mam na ramiaczkach bo w tym szpitalu okna pozamykane na porodowce i na noworodkach masakra chyba bym umarla w innej

co do przepływów to mój lekarz któy mówi o przepływach i wogóle zawsze mówi co bada, jak powinno być, jak jest u nas i co to znaczy to zawsze najpierw sprawdza te wszystkie przepływy i w łożysku i w pępowinie i dopiero później ocenia stopień łożyska więc myślę że jedno z drugim ma coś wspólnego... jak macie drugi stopień to ja bym się nie martwiłą bo ja też mam drugi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
asia2011 napisał(a):
cześć 🙂)
a ja mam pytanie o prześcieradło do łóżeczka. Kupiłam jeden cały duży zestaw do ubrania łóżeczka z kompeltem pościeli i poszewek, teraz chciałabym kupić 2 komplet na zmianę ale tylko poduszka, kołdra i prześcieradło. Czy wy pod zwykłe czy fotkowe prześcieradło będziecie kłasć ceratki czy kupujecie od razu takie prześcieradło nieprzemakalne? Cenowo to podobnie wychodzi ale jakos mam dylemat i nie mam pojęcia na co się zdecydować 🥴


nie polcam ceratek bo tyłek maluszka się mocno poci, w sumie nie tylko tyłek ale całe plecki. Nie wiem jak sprawdzają sie te przescieradła nieprzemakalne.
Ja nie podłożyłam zadnej ceratki, jedynie prześcieradło na materacyk. Grzeiek mi ani razu nie przesikał pieluchy w nocy więc mysle że tu tez nie pojawi sie ten problem. A w razie czego powłoczka od materaca też daje sie wyprać 😉

ja w mioich wspominanych wcześniej darach dostałam takie rotkowe prześcieradła i te gumowane- nieprzemakalne i tak sobie myślę że z tymi nieprzemakalnymi to może być problem po jaimś czasie prania bo jak ta guma taka popęka to przestanie być nieprzemakalne... co prawda ja wszystko do automatu na gotowanie wrzuciłam i póki co dało rade ale sama chyba bym wybrała ceratkę pod prześcieradełko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zocha napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Jeny jak wy gnacie na tym brzuszku !!!!! od godziny próbuje nadrobić....
- Co do karuzeli to ja też nie kupuje bo na bank ktoś przytacha w prezencie, po za tym tez sie osluchalam ze lepiej jak dziecko samo sie uspokaja
- tyle razy przewnial sie watek sweterkow po 10 zl ze przy trzecim weszlam i tez zamowilam 2 szt a co 🙂) Wieksze rozmiarki bo amle juz mam
- Asiulka - ja tez dzis krupniczek mem i bede papusiac niedlugo mhmmm 🙂 Ale ci Mąż zrobil niespodziewanke z prezentem - super 🙂 dalabym sie przekupic moment hehe
- Jasna - bez komentarza apropos danio i reki meza - 🥴 🥴 Masakra jakaś to dla mnie
-U mnie lekarz tez nic nie mowil o przeplywach wiec mam nadzieje ze wsjo ok, lozysko 2 st a to ma cos wspolnego z lozyskiem czy tylko z pepowina?
- Ja tez koszule mam na ramiaczkach bo w tym szpitalu okna pozamykane na porodowce i na noworodkach masakra chyba bym umarla w innej

co do przepływów to mój lekarz któy mówi o przepływach i wogóle zawsze mówi co bada, jak powinno być, jak jest u nas i co to znaczy to zawsze najpierw sprawdza te wszystkie przepływy i w łożysku i w pępowinie i dopiero później ocenia stopień łożyska więc myślę że jedno z drugim ma coś wspólnego... jak macie drugi stopień to ja bym się nie martwiłą bo ja też mam drugi 🙂


To sie nie martwie bo mam ten sam dzien co ty 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Louisedg napisał(a):
Maga napisał(a):
Luiza a Twoj gin pracuje w tym szpitalu, gdzie bedziesz rodzic? w bedzinie o ile dobrze pamietam?


No wlasnie nie.... ja chodze do ordynatora z DG i to jest wszytsko pokałapućkane i nie wiem co robic, chyba w przyp jakich kolwiek problemow bede sie za nim ciagnac wiadomo zeby ta opieka lekarska byla pewna nie na darmo czlowiek buli 120 co wizyte... ale jak bedzie wsjo ok skurcze i wyjazd na porodkwke to zdecydowanie porod rodzinny w bedzinie
Taki jest plan aktualny...


Maga a ty gdzie sie wybierasz wyprzec potomka? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris5969 napisał(a):
no Katarzyna ogarnieta ,ale ciężko było ,włosy umyte i ułożone i nawet je rozpuściółam chyba te zakupy tak na mnie działają hi hi jakbym na jakąś randke się szykowała 😁no i pazur tyz pomalowany 🙂
zaraz lukne na wasze fotki 🙂a co do karuzeli to kupujcvie jak najjaskrawsze kolory bo któras pisała o klockach czarno -białych a takier kolory sa nie zauwazalne dla niemowllaka wiec odradzam bo dzidzia nie bedzie zainteresowana chyba ze to beda klocki czerwono np zielone ale takie mocne kolory 🙂

a ja właśnie słyszałam ze na początku to dziecko najlepiej widzi biały i czarny i nawet pomyślałam ze z tymi kostkami to dobry pomysł a karuzelkę powieszę póżniej..a właściwie karuzele bo te w moich darach też były 2 😉 wszystko w hurcie dostaliśmy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zocha napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
no Katarzyna ogarnieta ,ale ciężko było ,włosy umyte i ułożone i nawet je rozpuściółam chyba te zakupy tak na mnie działają hi hi jakbym na jakąś randke się szykowała 😁no i pazur tyz pomalowany 🙂
zaraz lukne na wasze fotki 🙂a co do karuzeli to kupujcvie jak najjaskrawsze kolory bo któras pisała o klockach czarno -białych a takier kolory sa nie zauwazalne dla niemowllaka wiec odradzam bo dzidzia nie bedzie zainteresowana chyba ze to beda klocki czerwono np zielone ale takie mocne kolory 🙂

a ja właśnie słyszałam ze na początku to dziecko najlepiej widzi biały i czarny i nawet pomyślałam ze z tymi kostkami to dobry pomysł a karuzelkę powieszę póżniej..a właściwie karuzele bo te w moich darach też były 2 😉 wszystko w hurcie dostaliśmy 🙂

Ja tez slyszalam i czytalam ze biale i czarne najlepsze....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Louisedg napisał(a):
Zocha napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
no Katarzyna ogarnieta ,ale ciężko było ,włosy umyte i ułożone i nawet je rozpuściółam chyba te zakupy tak na mnie działają hi hi jakbym na jakąś randke się szykowała 😁no i pazur tyz pomalowany 🙂
zaraz lukne na wasze fotki 🙂a co do karuzeli to kupujcvie jak najjaskrawsze kolory bo któras pisała o klockach czarno -białych a takier kolory sa nie zauwazalne dla niemowllaka wiec odradzam bo dzidzia nie bedzie zainteresowana chyba ze to beda klocki czerwono np zielone ale takie mocne kolory 🙂

a ja właśnie słyszałam ze na początku to dziecko najlepiej widzi biały i czarny i nawet pomyślałam ze z tymi kostkami to dobry pomysł a karuzelkę powieszę póżniej..a właściwie karuzele bo te w moich darach też były 2 😉 wszystko w hurcie dostaliśmy 🙂

Ja tez slyszalam i czytalam ze biale i czarne najlepsze....


ja tam jestem za kolorami jaskrawymi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MALEX napisał(a):
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/812/002pg.jpg/][IMG]http://img812.imageshack.us/img812/969/002pg.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
A to bujaczek jaki dostałam.


piekny 🙂 ja mam taki http://www.swiat-zabawek.pl/index.php?p9614,fisher-price-lezaczek-bujaczek-ze-zwierzatkami-t4145
ale powiem wam ze te zabawki ktore wisza na moim bujaczku sa beznadziejne jakies pluszowe ladne mam zamiar tam zawiesic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Część art. z marca 2011
Wzrok noworodka
Wzrok nowo narodzonych dzieci trudno nazwać dobrym, bo ich pole widzenia jest ograniczone. Mimo to udało się ustalić, na co maluchy lubią patrzeć najbardziej.

- Noworodek widzi twarze. Noworodki szczególną uwagę zwracają na twarz osoby, która się nad nimi pochyla, zwłaszcza jeśli jest ładna. Najciekawsze są dla nich oczy i usta. Aby lepiej poznać te intrygujące miejsca, po jakimś czasie próbują do nich sięgać rączką. Starają się też naśladować mimikę.
Spróbuj Pochylaj się nad dzieckiem powoli, by go nie zaskoczyć lub nie przestraszyć. Podążaj za jego pierwszymi minkami, masz szansę w ten sposób nawiązać z nim pierwszy kontakt.

- Noworodek widzi przedmioty w ruchu. Mogą przykuć uwagę dziecka nawet na 10 minut!
Spróbuj Kiedy dziecko nie śpi, jego wzrok błądzi w przestrzeni, dlatego powieś mu nad łóżeczkiem karuzelę, by miał się czemu przyglądać. Inne rzeczy, np. piękne obrazki na ścianie, są jeszcze poza zasięgiem małych oczu.

- Noworodek widzi jak w czarno-białej telewizji. Na wszystkie kolory tęczy przyjdzie jeszcze czas. Na tym etapie najbardziej atrakcyjne dla malucha są przedmioty w silnie kontrastujących barwach, przede wszystkim czarno-białe.
Spróbuj Wybierając karuzelę nad łóżeczko, poszukaj takiej, która oprócz barwnych zabawek, ma też elementy w czarno-białe paski, kropki itp. Czarne kwadraty, koła i pasy możesz również namalować na zwykłej kartce i powiesić ją przy łóżeczku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jasna281288 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Zocha napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
no Katarzyna ogarnieta ,ale ciężko było ,włosy umyte i ułożone i nawet je rozpuściółam chyba te zakupy tak na mnie działają hi hi jakbym na jakąś randke się szykowała 😁no i pazur tyz pomalowany 🙂
zaraz lukne na wasze fotki 🙂a co do karuzeli to kupujcvie jak najjaskrawsze kolory bo któras pisała o klockach czarno -białych a takier kolory sa nie zauwazalne dla niemowllaka wiec odradzam bo dzidzia nie bedzie zainteresowana chyba ze to beda klocki czerwono np zielone ale takie mocne kolory 🙂

a ja właśnie słyszałam ze na początku to dziecko najlepiej widzi biały i czarny i nawet pomyślałam ze z tymi kostkami to dobry pomysł a karuzelkę powieszę póżniej..a właściwie karuzele bo te w moich darach też były 2 😉 wszystko w hurcie dostaliśmy 🙂

Ja tez slyszalam i czytalam ze biale i czarne najlepsze....


ja tam jestem za kolorami jaskrawymi 🙂


Ogadałam na tvn style o karuzelkach i specjalisci polecają raczej pastelowe kolory bo im więcej kolorów tym dziecko jest bardziej pobudzone i nie moze sie na niczym konkretnym skupić. Im starsze dziecko tym powinno sie dokładac kolorów i "bodźców"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiulenka napisał(a):
jasna281288 napisał(a):
mi strasznie podoba sie ta karozuzelka 🙂
http://www.gluck.com.pl/zabawki/babymoov_karuzela_do_lozeczka_butterfly.html


super... tylko cena troche wysoka... a bujaczek też chciałam taki, co ty...[/quote

ja bujaczek od tesciowej dostalam, a mate edukacyjna tez kupujecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jasna281288 napisał(a):
asiulenka napisał(a):
jasna281288 napisał(a):
mi strasznie podoba sie ta karozuzelka 🙂
http://www.gluck.com.pl/zabawki/babymoov_karuzela_do_lozeczka_butterfly.html


super... tylko cena troche wysoka... a bujaczek też chciałam taki, co ty...[/quote

ja bujaczek od tesciowej dostalam, a mate edukacyjna tez kupujecie?


ja Grzeskowi kupiłam jak miał ok 4 miesiące
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...