Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kamiska napisał(a):
Agamu napisał(a):
kamiska napisał(a):
to czekamy na dalsze wiesci od Leer

a swoja droga ten jakblecznik to sie piecze dla siebie czy myslac o ktorejs ktora chcialaby sie rozpakowac 🙃 😮 🙃

U sierpniówek było tak, że piekło się dla kogoś...u nas Zocha bezwiednie upiekła 2 i Aga z Leer pojechały do szpitala...więc różnie może być 🙂


oho zaczyna sie ja poprosze na koniec sierpnia tak na 23-24.moze juz byc 🙂 🙂

Dla mnie też można wtedy już piec,albo po 30,bo wtedy mam wizytę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

jasna281288 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
karolinecka831 napisał(a):
DZIEWCZYNY A KUPUJECIE KARUZELKĘ DO ŁÓŻECZKA ????

mialam kupic ale kupie jak sie juz mala urodzi..bno z Kami milam potem kilka ..kazdy cos kupi,przyniesie w prezencie,wiec lepiej poczekam 🙂


haha wszystkie liczą na prezent 😁 🤪

buahahahahahahaa a tu zywej duszy hahahahhaahahaha albo oczy w slup jak sowa 😁 😁 😁 😁 😁


wrocilam z zakupkow heh i skusilam sie na hoddoga ze stacji benzynowej i loda kit kata mmm pychota 🙂 czasem trzeba zgrzeszyc 🙂
mi karuzelke razem lozeczkiem posciela materacykiem baldachimem itd babcia kupila 🙂w sumie babcia dwie pościele kupila jedna fioletowa druga zolta 🙂
😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 Ty sie o kerte rabatowa upomnij tam Kochana !!!! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zocha napisał(a):
letka82 napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
SMS od LEER

Hejka my trzymamy się dzielnie , dzisiaj podobno mamy badanie USG i podejmą decyzje co zrobią ze mną czy będę rodzić czy do domu więc dam znać bużka !

Ciekawe jaka będzie decyzja lekarzy?

no ciekawe, ciekawe....
a ja dzisiaj wkraczam w 9 miesiać i mam poczucie ze teraz to już wszystko się może dziać... nie mogę sie doczekać wizyty jutrzejszej... chyba bym chciała żeby sie jakieś skrócenie czy rozwarcie jutro pokazało... ☺️

wy sie zaczynacie wszystkie nawzajem nakrecac 😮 tyle wytrzymalysmy to czemu nie mozemy jeszcze ten miesiac pochodzic z brzuchem ze swiadomoscia ze nic sie nie skraca,dzidzia cierpliwie czeka i jest donoszona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leginsik napisał(a):
Od dłuzszego czasu bola mnie stway u rąk,po nocy ciężko mi sie zgina palce..chyba brakuje mi magnezu i potasu,za tydzien mam wizyte wiec sie zapytam czy moge sobie kupic aspargin czy cus innego co by moze troche pomogło..


Ja tak mialam i zalecil mi magnez B6 brac i po 2 dniach juz mi pomoglo teraz co dzien biore rano i wieczorem tabsa i jest dobrze, dretwienie rak w nocy, bol nadgarstkow i takie drewniane rece -odeszlo jak reka odjal...
zapisal takie tabletki - Magne b6 - ale zdecydowanie kupilam 3x tanszy zamiennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj maz wczoraj to humorek mial zanim spac szlam zaczal gadac: ciekawe jakbym teraz tak mogl reke do cipki wlozyc i mala by mi raczke dala...boze myslalm ze go udusze ze przed snem mi takie glupoty gada przez niego krew mi sie snila...nie no faceci serio czasami nie mysla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia19874 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
karolinecka831 napisał(a):
A mnie tak kacha boli jakbym całą noc na koniu jezdziła ....też już mnie to irytuje okropnie ... czasem jak połamaniec chodze....

😁 😁 😁 😁bardzo realne sny 😁 😁 😁


mi się tylko z jednym kojarzy ☺️ ☺️ ☺️
🤪 😁 😁 😁 😁 😁
😁 Asia my to wszystkie drogi do Rzymu !!! 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maga napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
Agamu napisał(a):
aniulka25 napisał(a):
Agamu napisał(a):
Hej Kochane 🙂
Jestem od wczoraj w Lesznie u rodzicow,przyjechałam tu,żeby z Mają isc do porządnego weterynarza,bo ten wczorajszy nic nie stwierdził tylko mi stracha narobił....zrobiliśmy to zdjęcie RTG ,a ona że w sumie to nie wie czy tam coś jest w żołądku czy nie...nosz kuźwa tyle to i ja wiem nie będąc weterynarzem....No i kazała przyjsć dzisiaj!! I nie wiem co,chyba rentgena w oczach ma,nie wiem co chciała niby dzisiaj robić...a swoją drogą gdyby było coś w żołądku to od razu trzseba reagować a nie czekać, bo pies może się przekręcić....A ta,że poczekamy do jutra 😠 😠 😠
Więc wczoraj wpakowaliśmy się do wozu i jazda do Leszna do naszych wet, którzy mają cały sprzęt na miejscu...wczoraj ją obadali z każdej strony, dziś jeszcze rano poszłam z nią na kontrol i okazało się, ża Majewka ma zapalenie gardła i stąd te pawie!!! No i jestem tu uziemione tymczasowo, bo Tomek pojechał do pracy i przyjedzie do nas w sobotę dopiero! No ale dobrze jest,najważniejsze że jestem spokojna o Rudzielca,a tu sobie znów trochę odpocznę 🙂

Katarzyna boli mnie dziś niemiłosiernie-szczególnie przy wstawaniu lub siadaniu...o dziwo jak chodzę nie jest źle 🙂
Widziałam, że o pierwszym spacerze rozmawiałyście...ja myślę że odczekam z jakiś tydzień,góra dwa i jazda 🙂 🙂 🙂 Nie zamierzam Małej kisić w chacie 🙂 🙂 🙂 🙂


jak was bola te wasze katarzyny? co to za bol? mnie jeszcze ani razu nie bolalo....

mnie to tak boli,jakby mnie kto tam obił porządnie 🙂 🙂 🙂


dokładnie jakbym kopa dostała prosto w kache i był na niej mega siniec 😮 🤢 🤢 🤢


ej dziewczyny to naprawde brzmi strasznie 🥴 ja mam ponad 36tc i nic takiego od poczatku.. ale moze to Wam glowki tak napieraja? bo moj jest posladkowo ustawiony.. przynajmniej jeszcze niedawno byl a ja zmian nie widze.. hmm 🥴


widze ze ktos tu ma taki sam problem jak ja!!! dziecko ulozone posladkowo!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
Leginsik napisał(a):
Od dłuzszego czasu bola mnie stway u rąk,po nocy ciężko mi sie zgina palce..chyba brakuje mi magnezu i potasu,za tydzien mam wizyte wiec sie zapytam czy moge sobie kupic aspargin czy cus innego co by moze troche pomogło..


Ja tak mialam i zalecil mi magnez B6 brac i po 2 dniach juz mi pomoglo teraz co dzien biore rano i wieczorem tabsa i jest dobrze, dretwienie rak w nocy, bol nadgarstkow i takie drewniane rece -odeszlo jak reka odjal...
zapisal takie tabletki - Magne b6 - ale zdecydowanie kupilam 3x tanszy zamiennik

Podziekował za info 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
Leginsik napisał(a):
Od dłuzszego czasu bola mnie stway u rąk,po nocy ciężko mi sie zgina palce..chyba brakuje mi magnezu i potasu,za tydzien mam wizyte wiec sie zapytam czy moge sobie kupic aspargin czy cus innego co by moze troche pomogło..


Ja tak mialam i zalecil mi magnez B6 brac i po 2 dniach juz mi pomoglo teraz co dzien biore rano i wieczorem tabsa i jest dobrze, dretwienie rak w nocy, bol nadgarstkow i takie drewniane rece -odeszlo jak reka odjal...
zapisal takie tabletki - Magne b6 - ale zdecydowanie kupilam 3x tanszy zamiennik


ja magne B6 biorę od początku i nic nie daje ... stawy bolą , jedynie że skurczy nie mam w nocy za to ze 3 razy mi stopę w dzień wykręciło 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leginsik napisał(a):
Zocha napisał(a):
letka82 napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
SMS od LEER

Hejka my trzymamy się dzielnie , dzisiaj podobno mamy badanie USG i podejmą decyzje co zrobią ze mną czy będę rodzić czy do domu więc dam znać bużka !

Ciekawe jaka będzie decyzja lekarzy?

no ciekawe, ciekawe....
a ja dzisiaj wkraczam w 9 miesiać i mam poczucie ze teraz to już wszystko się może dziać... nie mogę sie doczekać wizyty jutrzejszej... chyba bym chciała żeby sie jakieś skrócenie czy rozwarcie jutro pokazało... ☺️

wy sie zaczynacie wszystkie nawzajem nakrecac 😮 tyle wytrzymalysmy to czemu nie mozemy jeszcze ten miesiac pochodzic z brzuchem ze swiadomoscia ze nic sie nie skraca,dzidzia cierpliwie czeka i jest donoszona


jak juz jedna zacznie sie rozpakowywac to pewnie potem kolejne...heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jasna281288 napisał(a):
moj maz wczoraj to humorek mial zanim spac szlam zaczal gadac: ciekawe jakbym teraz tak mogl reke do cipki wlozyc i mala by mi raczke dala...boze myslalm ze go udusze ze przed snem mi takie glupoty gada przez niego krew mi sie snila...nie no faceci serio czasami nie mysla

Dziwne poczucie humoru ma Twój mąż...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jasna281288 napisał(a):
moj maz wczoraj to humorek mial zanim spac szlam zaczal gadac: ciekawe jakbym teraz tak mogl reke do cipki wlozyc i mala by mi raczke dala...boze myslalm ze go udusze ze przed snem mi takie glupoty gada przez niego krew mi sie snila...nie no faceci serio czasami nie mysla[/qjakby wsadzil reke to by wyciagnal razem z córką 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

letka82 napisał(a):
jasna281288 napisał(a):
moj maz wczoraj to humorek mial zanim spac szlam zaczal gadac: ciekawe jakbym teraz tak mogl reke do cipki wlozyc i mala by mi raczke dala...boze myslalm ze go udusze ze przed snem mi takie glupoty gada przez niego krew mi sie snila...nie no faceci serio czasami nie mysla

Dziwne poczucie humoru ma Twój mąż...


wczoraj mu cos odbijalo 🙂 heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leginsik napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
karolinecka831 napisał(a):
DZIEWCZYNY A KUPUJECIE KARUZELKĘ DO ŁÓŻECZKA ????

mialam kupic ale kupie jak sie juz mala urodzi..bno z Kami milam potem kilka ..kazdy cos kupi,przyniesie w prezencie,wiec lepiej poczekam 🙂


haha wszystkie liczą na prezent 😁 🤪

buahahahahahahaa a tu zywej duszy hahahahhaahahaha albo oczy w slup jak sowa 😁 😁 😁 😁 😁

ja kupiłam,tzn moj S napalony wrzucil do wozka a przy otwieraniu w domu okazalo sie ze to misie ubrane w plaszcze strazackie z wozem pluszowym na srodku 😁 dla dziecka to w sumie obojetne,maja fajne jaskrawe kolory przynajmniej hehe
😁 😁 😁 😁 dzieci powinny miecd urozmaicone zabawki ,a nie tylko lale ,bo dziewczynka ...super wlasnie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
karolinecka831 napisał(a):
A mnie tak kacha boli jakbym całą noc na koniu jezdziła ....też już mnie to irytuje okropnie ... czasem jak połamaniec chodze....

😁 😁 😁 😁bardzo realne sny 😁 😁 😁


mi się tylko z jednym kojarzy ☺️ ☺️ ☺️
🤪 😁 😁 😁 😁 😁
😁 Asia my to wszystkie drogi do Rzymu !!! 😁 😁 😁


wisz ja już jak pies na sukę ☺️ 🤪 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia19874 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Leginsik napisał(a):
Od dłuzszego czasu bola mnie stway u rąk,po nocy ciężko mi sie zgina palce..chyba brakuje mi magnezu i potasu,za tydzien mam wizyte wiec sie zapytam czy moge sobie kupic aspargin czy cus innego co by moze troche pomogło..


Ja tak mialam i zalecil mi magnez B6 brac i po 2 dniach juz mi pomoglo teraz co dzien biore rano i wieczorem tabsa i jest dobrze, dretwienie rak w nocy, bol nadgarstkow i takie drewniane rece -odeszlo jak reka odjal...
zapisal takie tabletki - Magne b6 - ale zdecydowanie kupilam 3x tanszy zamiennik


ja magne B6 biorę od początku i nic nie daje ... stawy bolą , jedynie że skurczy nie mam w nocy za to ze 3 razy mi stopę w dzień wykręciło 😁

ja moge powiedziec ze nie wiem co to skurcze tyle ze te palce przy zginaniu mnie bola,za tydzien mu to powiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szotka napisał(a):
Oj widzę że za długo mnie nie było bo nawet żadna odpisać mi nie chce...proszę uswiadomcie biednego szotka co z dziewczynami...


Leer na obserwacji bo mała nisko żeby do przyduszenia nie doszło a Czarnula coś z przepłuwami macicy nie tak 🤔 ale wychodzi na to że Aga wraca a z Leer to nie wiadomo ... ona już na prawdę przy końcu !

🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szotka napisał(a):
Oj widzę że za długo mnie nie było bo nawet żadna odpisać mi nie chce...proszę uswiadomcie biednego szotka co z dziewczynami...


Aga pojechala wczoraj do szpitala bo miala za mało wod plodowych i jakies problemy z przepływami ale dzis lepiej moze nawet ja wypisza
Leer natomiast czeka w szpitalu na usg i zobacza czy wypuszcza ja do domku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leginsik napisał(a):
ja pampera chce uzywac jesli nie bedzie przeciwskazan,pieluchy tetrowe moje dziecko zobaczy dopiero jak zaczne je uczyc siusiania do nocnika 😎
tak jest,ja w pierwszej ciazy chcialam zaparcie tetry uzywac..skonczylo sie na tym ze predziutko zrezygnowalam z zamierzonych celi ..hahaha a bylam taka bojowa i jak ktos mi tlumaczyl cos albo przekonywal,ze to bez sensu itd ,to az nerwy mialam,szlam w zaparte !!!!hahahahahahaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasna281288 napisał(a):
kamiska napisał(a):
jasna281288 napisał(a):
nie uwiezycie jakie jaja wczoraj sobie ze mnie maz zrobil az sie obrazilam na niego juz mowie, mialam mega ochote na glodka danone i arek przyniosl go ( wiedzial ze ja miala na niego ochote) i tak powoli zajadal go lyzeczke oblizywal a mi nic nie dal...normalnie mi lzy polecialy ze bez serca jest ze ano troche mi nie zostawil ...po paru minutach poszedl do lodowki i okazalo sie ze jeszcze jeden taki jest ( a ja myslalam ze to byl ostatni) i dal mi go ja taka obrazona bylam ze nie wzielam go tak odrazu....dopiero po paru minutach...myslalam ze go zabije taki glupi zart!!!!!


dokladnie, ale byscie widzieli jak bezczelnie go zajadal i sie tak patrzal na mnie... myslalam ze serce mi peknie...


nie mozna sobie tak zartowac z głodnej ciężaróweczki nie ładnie 😠

podlosc!!!ja bym mu wydarla 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaa....dziękować
No ja wczoraj torbę zaczęłam pakować ale jeszcze sporo w niej brakuje.Tylko kuuurcze jakie to dziwne uczucie pakować to co kupowało się jakis czas temu z myślą że kiedyś się przyda a to "kiedyś" już tak blisko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
letka82 napisał(a):
Zocha napisał(a):
letka82 napisał(a):
Zocha napisał(a):
letka82 napisał(a):
Witajcie!
dwie godziny i jestem na bieżąco 🙂
Noc minęła niezbyt spokojnie - opiłam się wieczorem i w nocy kompotu (zmieszałam jabłka z brzoskwiniami), biegałam co 1,5 godz, do kibelka... Ale taki dobry był ten kompot, że nie mogłam sie oprzeć. Wczoraj miałam dzień gnoja i cały czas wcinałam słodkie... Nawet cukier z pojemnika jadłam 🤢 Z normalnego jedzenia był jeden naleśnik z parówką i żółtym serem.
Dzisiaj jest już lepiej 😉
Czytałam o karuzeli: w jakiejś mądrej gazecie napisali żeby nie włączać karuzelki do 2-3 miesiąca - ma sobie tak luźno dyndać nad łóżeczkiem, bo za dużo bodźców daje. A ja wykminiłam,że na początek (ponieważ nie wiadomo jak dziecko zareaguje na karuzelę, nie wszystkie lubią) zrobię sama takie duże czarno-białe kostki nitkach, by coś dyndało. A jak się spodoba to kupimy taką z pilotem i projektorem.
Co do pierwszego spaceru to mam nadzieję, że prognozy się nie sprawdzą i że wrzesień nie będzie bardzo zimny...Podobno w październiku mogą być śniegi!!
Zocha czy Ty będziesz używała samej tetry do pieluchowania? Pytam, bo ja się zastanawiam nad tetrą.
Mobilizuję się i wstaję z wyra... Może coś poprasuję - dla odmiany "duże" rzeczy a po południu spróbuję wyciągnąć Michała na jakieś zakupy.

ja tylko do szpitala kupiłam jedną małą paczkę pampersów- bo tam nie można mieć wielorazowych... a takto mam tetre i jeszcze kupiłam takie otulacze : http://allegro.pl/pieluszki-wielorazowe-babyland-2-wkl-jeans-gratis-i1662222490.html
będę wieć używała tych wkłądek wymiennie z tetrą a ten otulacz będzie przytrzymywał wszystko..
testowałam i te otulacze nie przepuszczająi na zewnątrz czyli plus taki z ich stosowania że po każdym sikaniu ciuszki nie bedą mokre tak jak to może być gdy tylko 2 pieluszką tetrową przytrzymujesz tą właśiwą pieluchę...

tak czy inaczej nastawiam się jak najbardziej na nie używanie jednorazowych

ja bym chciała w domu używać tetry a pampersa (czy coś podobnego) na jakiś spacer, wyjście z domu. A takie otulacze dwa wystarczą? A ten wkład jest jednorazowy czy używa się go razem z tetrą?

te wkłady sie normalnie do pralki wrzuca tak jak pieluszki tetrowe i używa albo ich albo pieluchy tetrowej. a otulacze poleciła mi koleżanka i ona miała właśnie 2 i w zupełności jej wystarczało- tak mówiła przynajmniej... mi sie wydawało jednak że to za mało może być i kupiliśmy więcej. Te otulacze co ja kupiłam mają dwie opcje używania tzn. można na nich kłaść złożoną pieluszke i wedy dzecko czuje wilgoć albo wkłądać pieluszke w taką kieszonkę i wtedy pupcia dziecka ma kontak z tym materiałęm otulacza (mięciutki bardzo) i nie czuje że ma tak mokro bo ta kieszonka przepuszcza wilgoć tylko w jedną stronę i jaa na noc chcę własnie wkłądać pieluszkę czy tą wkładkę właśnie w tą kieszonkę więc dlatego wydawało mi sie ze 2 szt to może być za mało.
Ta koleżanka używała tych swoich otulaczy przy pierwszym dziecku i teraz będzie używała tych samych czyli mimo że może najtańsze nei sa to jednak ich żywotność jest długa.
A noi w tych moich jest fajna regulacja tymi napkami dzieki której otulacz rośnie razem z dzieckiem więc od noworodka do nocnika można używać tego samego

A ile kupiłaś otulaczy a ile pieluch? I jakie kupowałaś? takie mięsiste czy zwykłe takie jak są w smyku cienkie? Przepraszam, że tak wypytuję, ale wszystkie znajome mamuśki używały lub używają jednorazówek i nie mam kogo podpytać.

starałąm sie kupic te grubsze i mi się udało a kupowałam dokłądnie te : http://allegro.pl/polskie-pieluchy-tetrowe-pieluszki-biale-obnizka-i1726978270.html
kupiłam 75 szt a dostałam jeszcze od bratowej 15 i jeszcze dokupiłam 5 szt kolorowych żeby były oddzielne do buzki.
a otulaczy kupiliśmy 8 ale gdybym je teraz kupowała to kupiłabym z pięc bo już wiem że one szybciutko schną wiec nie ma problemu. Te wkąłdy do nich schną trochę dłużej niż pielucha ale też nie jest źle.
reasumując mam 90 pieluch tetrowych , 8 otulaczy i 16 wkłądek do nich.
Myśle że to będzie za dużo no ale wcześniej bałam sie ze będzie za mało....
moja siostra używała też tetry i kupiła na początek 100 pieluch i do tej pory ma jeszcze 20 nowych zupełnie a mały był pieluchowany podwójnie czyli na raz zakłądane miał 3 pieluchy (2 pieluchy w które miało wsiakać i jedna składana tak na trójkąt do przytrzymywania tamtych dwóch)
mam nadzieję że Ci nie zamieszałam za bardzo ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...