Skocz do zawartości

Mamusie i przyszłe mamusie rocznik 84 :) | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Aniulek ja się czuje świetnie bez brzuszka - lżej, też na początku się głaskałam ale już mi przeszło, teraz tęsknie za talią, szpilkami i płaskim brzuszkiem :P ale czasu na to trzeba!!! Już się nie mogłam doczekać porodu i mojej ślicznej córeczki...
wiecie co jak się dzisiaj z niej uśmiałam, tak wierzga swoimi cudnymi nóżkami, że rano obudziła się z obiema nogami w jednej nogawce...biedna się męczyła pół nocy, a te nóżki ledwo się tam zmieściły i nie mogła nimi nawet ruszyć 😉 niczym mała syrenka! hehe
A w ogóle słyszlalam ze wiosna idzie i w sobote ma być na plus temp więc moze w końcu wyjdziemy na spacer całą rodzinką 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 226
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aniulek to prawda już nie mogę doczekać się brzuszka i kopniaków. Póki co cały czas jest mały strach jak się nie czuje małego w brzuchu i zawsze jakoś z takim lękiem idę na USG, aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Ale jeszcze ponoć kilka tygodni i kopanie zacznie się na dobre. Pewnie tez te 9 msc szybko miną dlatego staram się cieszyć z tego błogiego lenistwa, które teraz mnie otacza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ho Brzuchatki, 84 nieśmiertelny rocznik -dopisuję się tutaj ^^
Czekam na mojego kochanego Maluszka z niecierpliwością a widze, że tu już stare wyjadaczki 🙂 Uwielbiam stan ciąży ,zwłaszcza jak przebiega tak cudownie (zupełnie odmiennie od mojej pierwszej ciąży 🤨 ),wreszcie się nią cieszę w pełni 😁 nauczyłam się odliczać do kolejnego badania/świeta/imprezy w szkole córki ,jednym słowem wszystkiego by być bliżej lipca ^^
Pozdrawiam cieplutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martha, ja też zawsze szłam wystraszona na USG. Zresztą do tej pory tak mam. Jak szłam na ostatnie prenatalne, to nie czułam od dwóch dni ruchów- byłam przerażona. A okazało się, ze dzidziuś śmiga jak szalony tyle tylko, że jakoś nie daje o sobie aż tak znać! Ja też nie mogę się doczekać jak bedę miała już obok to maleństwo, ale w sumie to dopiero co się dowiedziałam o ciąży, a tu już jest 23 tydzień! Szok!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Faktycznie ten czas tak szybko mija, ani się obejrzymy a za kilka msc będziemy marzyć o powrocie do stanu spokoju i leniuchowania. Pewnie Mamusie cos więcej moga powiedzieć na ten temat 😜 Ja póki co czekam na wieści o płci dziecka, bo powoli chciałabym sie rozglądać za rzeczami dla dziecka, mam nadzieje, że przy nastepnym badaniu lekarz wyjawi mi tę tajemnicę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pod koniec ciąży maluszki mają tak mało miejsca, ze naprawdę rzadko się ruszają - choć to też zależy od temperamentu dzidziusia. Od kiedy pamietam mój mały bardzo dużo śpi i jak po porodzie mu tak zostanie to będzie tylko spał z przerwą na jedzonko 🙂
A odnośnie USG to każda przyszła mamusia idzie na to badanie "z motylkami w brzuchu" - czekając na info ze wszystko ok i zeby podejrzeć maluszka. A tak z ciekawostek z 3 USG 4D które mialam mój maluch zasłaniał buziaczka rękami i nie wiemy jak wygląda, ale za to jakiej jest płci mogliśmy zobaczyć w całej okazałości 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kiniek, chciałam Cię podpytać jaka będzie różnica wieku będzie między Twoimi maluchami. Zastanawiam się właśnie czy zdecydować się na drugą dzidzię tak za 2 - 3 lata czy poczekać dłuzej... Moja siostra jest ode mnie o 8 lat starsza i zmojej perspektywy to idealna różnica, ale mojaj mama urodziła siostrę jak miała 23 lata a ja już teraz mam 27...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale tu u Nas cichutko. Jak tam Wasze pociechy, mój zaczyna pokazywać swój charakterek i coraz bardziej jestem zmęczona ;-) Ach narzekałam, że chcę już urodzić, a teraz mógłbym go na dwa dni do brzucha schować ;-) Ale i tak kocham mojego urwiska, jest słodki nawet jak wrzeszczy ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Niunia26 napisał(a):
Ale tu u Nas cichutko. Jak tam Wasze pociechy, mój zaczyna pokazywać swój charakterek i coraz bardziej jestem zmęczona ;-) Ach narzekałam, że chcę już urodzić, a teraz mógłbym go na dwa dni do brzucha schować ;-) Ale i tak kocham mojego urwiska, jest słodki nawet jak wrzeszczy ;-)


Ja podobnie myślałam, żeby swoją schować 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Niunia26 napisał(a):
Ale tu u Nas cichutko. Jak tam Wasze pociechy, mój zaczyna pokazywać swój charakterek i coraz bardziej jestem zmęczona ;-) Ach narzekałam, że chcę już urodzić, a teraz mógłbym go na dwa dni do brzucha schować ;-) Ale i tak kocham mojego urwiska, jest słodki nawet jak wrzeszczy ;-)


Ja podobnie myślałam, żeby swoją schować 😁


Szkoda, że czasami chociaż na chwilkę tak się nie da ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
Cześć mamuśki 84! faktycznie ucichło! Rozkręćmy ten wątek 🙂
U Nas jest cudownie, Blanka bardzo lubi spać, dzięki temu mam dużo czasu dla siebie, nie choruje, je z piersi, cały czas się uśmiecha 🙂 Sama zasypia w swoim łóżeczku, na nocne karmienie jeszcze się budzi, ale w sumie to lepiej, bo mało je w dzień, trochę z niej taki niejadek, dlatego już od tygodnia dokarmiam ją deserkami ze słoiczków, póki z działki nie będą owoców i warzyw.
Miałam też kryzys laktacyjny ale udało się go przetrwać, bardzo pomogło piwo Karmi! Polecam! herbatki na laktacje nic nie pomagały a karmi odrazu po wypiciu zadziałało 🙂
Niunia a jak Ty sobie radzisz? Karmisz piersią?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nareszcie ktoś się odezwał. Jak ściągam swoje mleko i podaje butelką, bo Pawełek nie poradził sobie z moimi wklęsłymi brodawkami ;-( Mały też kochany, grzeczny, zasypia sam po kąpieli o 21 i ostatnio śpi do 6.30 ;-) Raczej nie mam z Nim problemów, płacze bardzo rzadko, zobaczymy jak będzie później.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To fajnie 🙂 dobrze mieć takie grzeczne dziecko :p
Nie wiem tylko jak ją przestawić, zeby nie wstawała o 4, 4:30 lub 5h rano:/ to dla mnie zdecydowanie za wcześnie :/ zasypia dopiero ok 6h, 7h, tylko ze wtedy już m się odechciewa spać i już wstaje:/ zawsze tyle jest do zrobienia, ze nei zawsze mam czas zdrzemnąć się w ciągu dnia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...