Skocz do zawartości

Mamusie z Krakowa i okolic! - reaktywacja :) | Forum o ciąży


asiula83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dagii napisał(a):
Dziewczyny potrzebuję porady, bo właśnie się zirytowałam i wyrzuciłam garnki 🤪
Polecicie mi coś fajnego ???


ja polecam Fagora, Tefala no i Zeptera
z Fagora i Tefala mamy po zestawie garnków ze ściąganą rączką, jak dla mnie super, bez problemu można włożyć do lodówki bo zajmują mało miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tak w ogóle to się witam 🙂

już jesteśmy u Dziadków Rafała, niestety tu też zima 😞 😞 😞
no ale w sumie to mnie tak nie dziwi bo to blisko gór 😉

jechałyśmy z Paulinką pociągiem, oczywiście prze szczęśliwa (ja mniej jak musiałam ją gonić po dworcu we Wrocławiu bo ona wszystkie ptaszki goniła) no ale generalnie dojechałyśmy

co do meczu........mimo że przegrali było SUPER, atmosfera niezapomniana 🙂 na takim stadionie mogłabym oglądać każdy mecz (choć kibic tak normalnie ze mnie żaden)
zmarzliśmy okrutnie, było -10 i do tego straszny wiatr więc odczuwalna temp dużo niższa
do domu wróciliśmy o 3:30 a pobudka już po 6, na szczęście Dziadki dzielnie zajęli się Dziewczynkami i w rezultacie pospaliśmy do 10 🙂
oczywiście w drodze powrotnej przytrafiła się nam przygoda, jedziemy, godzina 2 w nocy i z naprzeciwka jedzie tir i ostro mruga światłami, zdziwiliśmy się bo gdzie o tej godzinie policja no ale Rafał zwolnił i za chwilę patrzymy a tu na naszym pasie stoi wielki jeleń, na prawdę wielki, Rafał odbił na drugi pas, dobrze że nic nie jechało, mi ciśnienie skoczyło chyba do 180 i w momencie odechciało mi się spać 😉

Daga śliczne zdjęcia na FB 🙂 i gdzie Ty masz brzuszek???

Kasia zdrówka 😘
lepiej się już czujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Takie coś ?
http://www.mall.pl/kuchenne-garnki/tefal-ingenio-l52799

Asiu brzuchol jest wielki, ta kurtka cos am maskuje, ale bambuch jest
Jutro z rana zrobię zdjęcie to Wam pokarze 🙂
No to mieliście przygody 🤪
Dobrze, że nic się nie stało.

I stwierdzam, że chyba dziewczynki są mniej ruchawe, bo Młody mnie już nieźle kopał, a Młoda taka delikatna, że czasami się zastanawiam czy jeszcze tam jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagii napisał(a):
Takie coś ?
http://www.mall.pl/kuchenne-garnki/tefal-ingenio-l52799

I stwierdzam, że chyba dziewczynki są mniej ruchawe, bo Młody mnie już nieźle kopał, a Młoda taka delikatna, że czasami się zastanawiam czy jeszcze tam jest.


no coś w tym stylu, tylko nie takie rozbudowane 😉

co do dziewczynek i ich ruchliwości, Paulinka mało kopała za to Weronika to niezła wiercipiętka była no i jej to zostało, dłużej nić 30 sekund nie da rady siedzieć w jednym miejscu 😉 co niestety momentami jest bardzo uciążliwe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagii napisał(a):
Oglądamy z Krzysiek różne bajery do kuchni i może któraś ma ochotę
http://www.frankherbert.pl/product-pol-7592-Menu-pojemnik-na-wykalaczki-Boogie-Woogie.html
🤪 🤪 🤪
jakie ceny - masakra 🤪 🤪 🤪 🤪


Daga a myślisz że gdzie ja trzymam wykałaczki??? 🤪 🤪 🤪 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiula83 napisał(a):
Dagii napisał(a):
Oglądamy z Krzysiek różne bajery do kuchni i może któraś ma ochotę
http://www.frankherbert.pl/product-pol-7592-Menu-pojemnik-na-wykalaczki-Boogie-Woogie.html
🤪 🤪 🤪
jakie ceny - masakra 🤪 🤪 🤪 🤪


Daga a myślisz że gdzie ja trzymam wykałaczki??? 🤪 🤪 🤪 😁 😁 😁


Tak właśnie myślałam 😜
no nic garki wybrane są, jeszcze tylko do sklepu trzeba podjechać i je pomacać, bo ja to se lubię pomacać za nim kupie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagii napisał(a):
asiula83 napisał(a):
Dagii napisał(a):
Oglądamy z Krzysiek różne bajery do kuchni i może któraś ma ochotę
http://www.frankherbert.pl/product-pol-7592-Menu-pojemnik-na-wykalaczki-Boogie-Woogie.html
🤪 🤪 🤪
jakie ceny - masakra 🤪 🤪 🤪 🤪


Daga a myślisz że gdzie ja trzymam wykałaczki??? 🤪 🤪 🤪 😁 😁 😁


Tak właśnie myślałam 😜
no nic garki wybrane są, jeszcze tylko do sklepu trzeba podjechać i je pomacać, bo ja to se lubię pomacać za nim kupie 😜


i co wybraliście?

ja też lubię sobie pomacać 😉 niekoniecznie przed zakupem 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry poniedziałkowo 🙂

Asiu Tobie to dobrze, ja się do męża przytuliłam dopiero po 3 rano 😞 jak przyszedł do łóżka.

Muszę dzisiaj ostatecznie zdecydować co na święta będę robić, zrobić listę zakupów i to wszystko jakoś rozplanować, żeby się nie zajechać z tym pieczeniem i gotowaniem.
Muszę jeszcze okna umyć ale cholera jak jest -10 to mi się nie uśmiecha 😞

Asiu obiecałaś podrzucić jakieś przepisy na sałatki ??!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć,
witam wtorkowo 🙂
Dagi chciałam odpisac Ci z tymi garnkami, ale jakiś chochlik mi się wkradł do komputera i nie mogłam odpisywac w ogóle na forum - swoja drogą to straszne uczucie, chcieć coś odpowiedzieć a nie móc 😠
Ja dostałam od Mamy Philipiaka - no i są na prawde solidne te garnki, ale że ja wyrafinowanych kucharzem nie jestem to chyba w pełni ich nie wykorzystuję ☺️ , no i sa drogie. Ale mam też tefala inginio i fajnie się sprawdza opcja przepinania rączki 🙂 tylko lepiej mieć więcej rączek niż jedną.

Dzis mój ma urodziny więc poranne igraszki zaliczone , śniadanko zrobione 😉
A wieczorem idziemy na wizytę i usg - więc zobaczymy ile ten rozpychający się u mnie w brzuchu Szkrab już waży. No i czy dostanę pozwolenie na podróż do Warszawy na święta :/

Asia a na meczu widzialaś na telebimie pośladki Kosseckiego 😜 🤪 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Kasiu dziękuję 🙂
Jednak te z Tefala będziemy kupować, jak tylko se je pomacam 😜
I wszystkiego najlepszego dla męża 🤪
I powodzenia na wizycie 😘

Ja już po śniadanku,
popijam kawkę
potem w planach buszowanie po lumpeksie bo dzisiaj 70% ceny 🙂
Co prawda zimno jak cholera ale i tak muszę wyjść.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej hej,
Ja wczoraj miałam wizytę i usg i mój Smyk waży 3 kg 😮 😮 i Pani doktor powiedziała, że duży człowiek 😮 ma duży brzuszek i główkę 🤢 😮 i jak ona to cytuję powiedziała " potężne przyrodzenie " 🤪 🤪
jak dojdzie do 4100 to ja poproszę cc 😁
na plusie mam 17 kg
A z technicznych rzeczy u mnie szyja pozamykana, jeszcze się nie skraca, łożysko ok.

Medycznych przeciwskazań do wyjazdu do Warszawy na Święta nie ma - oznak porodu w najbliższych 2 tygodniach nie ma. jedynie przeciwskazania to komunikacyjne - na drodze wszystko może się zdarzyć, no i nie wiem :/

to moje prawie 100 cm 😁



[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/835/p1160305.jpg/][IMG]http://img835.imageshack.us/img835/5126/p1160305.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Stwierdzam, że mycie okien w 6 miesiącu ciąży i w śniegu to nic przyjemnego 😮
Ale skończyła, dobrze, że sobie podzieliłam pracę i na dzisiaj mi został tylko salon i pokój Młodego.
Firanki wszystkie poprane i powieszone - pachnie w domu cudownie 🙂

Kasiu ja urodziłam 4020 🙂
Dasz radę 🙂
Nie jest tak źle 😜
A brzuszek bardzo ładny no i bez rozstępów!!!!!
Super, mój to wygląda jak po wojnie 🥴
ale mam nadzieję, że w tej ciąży rozstępów już nie przybędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagi na rozstępy polecam Bio Oil - nie jest tani 27 zł 60 ml, w aptece volfarm na kalwaryjskiej i to jest na prawdę dobra cena, ale wydajny jest i polecany na rozstępy - serio szczerze polecam. Jak rano posmaruję to cały dzień mam taką milutką skórę a i ponoć działa na juz występujące rozstępy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gawinka napisał(a):
Dagi na rozstępy polecam Bio Oil - nie jest tani 27 zł 60 ml, w aptece volfarm na kalwaryjskiej i to jest na prawdę dobra cena, ale wydajny jest i polecany na rozstępy - serio szczerze polecam. Jak rano posmaruję to cały dzień mam taką milutką skórę a i ponoć działa na juz występujące rozstępy.


Problem z rozstępami jest taki, że jak ktoś ma predyspozycję to się niczym nie uchroni 😞
Ja przy Młodym wydałam majątek na kremy i co - gówno 😜
Teraz sie tez przez cały czas smaruję i skóra jest fajniutka, zobaczymy jak będzie dalej.
A o Bio Oli właśnie słyszałam, że dobra pewnie się kupi jak mi się obecny balsam skończy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagii napisał(a):
Gawinka napisał(a):
Dagi na rozstępy polecam Bio Oil - nie jest tani 27 zł 60 ml, w aptece volfarm na kalwaryjskiej i to jest na prawdę dobra cena, ale wydajny jest i polecany na rozstępy - serio szczerze polecam. Jak rano posmaruję to cały dzień mam taką milutką skórę a i ponoć działa na juz występujące rozstępy.


Problem z rozstępami jest taki, że jak ktoś ma predyspozycję to się niczym nie uchroni 😞
Ja przy Młodym wydałam majątek na kremy i co - gówno 😜
Teraz sie tez przez cały czas smaruję i skóra jest fajniutka, zobaczymy jak będzie dalej.
A o Bio Oli właśnie słyszałam, że dobra pewnie się kupi jak mi się obecny balsam skończy.

Kup od razu bio oil - ja zmieniłam.
ja mam rozstępy na tyłku - kiedyś byłam lekko grubsza za młodu i schodłam więc stare te rozstępy i mam wrażnienie, że jak tym smaruję to jakby mniej widoczne były - na cyckach też miałam lekkie i w ogóle nie mam. ( a rozstępy mam od końca liceum :blink 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 🙂

znowu sypie, ja chyba oszaleję 😞 😞 😞 😞 😞
generalnie zimę lubię ale w tym roku to już lekka przesada 😞
Rafał w Poznaniu, na szczęście dzisiaj wieczorem wraca, tutaj troszkę dalej więc pewnie będzie dopiero około 22 no ale najważniejsze że będzie już dzisiaj 🙂
Dziewczynki właśnie męczą Babcię książeczkami więc mam chwilkę 🙂

Daga
co do przepisów na sałatki, sama nic nie znalazłam i pewnie zrobię taką tradycyjną z pora, kukurydzy, sera żółtego, ogórka kiszonego, jabłka i jajka a na drugą nie mam pomysłu ale pewnie będzie coś z tuńczykiem i ananasem.
No i robię sernik z brzoskwiniami. I na obiad roladki z szynki z suszonymi pomidorami i mozzarellą.

Kasia ale masz śliczny brzuszek 🙂 no i Synek ślicznie rośnie 🙂
co do wyjazdu na Święta ja bym na pewno pojechała tym bardziej że nie ma żadnych przeciwwskazań 🙂
ale ja to raczej jestem pod tym względem nie do końca normalna (dwa m-ce przed porodem z Weroniką łaziłam po Tatrach 😉) dziwnie na mnie patrzyli, ale mi było dobrze a to najważniejsze 🙂

u mnie tragedia brzuch po ciąży (ale tylko po pierwszej, w drugiej nie pojawiło mi się nic nowego), rozstęp za rozstępem mimo że od samego początku smarowała i bardzo dbałam żeby nic nie było, teraz walczę z bliznami, wsmarowałam już tonę przeróżnych specyfików ale efektów nie widzę.....może wypróbuję ten Bio Oil skoro polecacie pytanie tylko czy może na blizny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...