Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A co do jedzenia to ja pochłaniam teraz jak jamochłon 😲 Normalnie wszystko co jest w lodówce toż to szok normalnie a o słodkim nie wspomnę to jakaś masakra.Jutro rano idę na badania krew i szczoszek przed wizytą.
Mdoundi tak to co Ci wypływa kochana to siara 🙂 Mi sama nie płynie dopiero jak mocno nacisnę ale to bez różnicy niektóre nie mają wcale siary a później mają mleczarnię 😮Każda z nas jest inna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Basienka_O napisał(a):
carpioo odnośnie ciotki panikary to już tak ponoć jest:
przy pierwszym dziecku gdy upadnie smoczek to go wyparzasz przy drugim oblizujesz a przy trzecim czekasz aż pies Ci poda
pierwsze dziecko szczepisz na wszystko drugie tylko obowiązkowe a przy trzecim trzeba Ci przypominać o szczepieniach
pierwszemu kupujesz ciuchy w sklepie drugiemu na allegro a trzecie, choć to chłopak biega w różowych śpiochach po siostrach pierwszemu prasujesz kaftaniki z obu stron drugiemu z jednej a trzeciemu wcale z pierwszym chodzisz na spacery po parku z drugim w koło bloku a trzeciego wystawiasz w wózku na balkon 🙂 tak to już jest nie fajnie być trzecim dzieckiem


no kochana. rozbawiłaś mnie do łez 🙂
hahahahaha
normalnie przebiłaś mnie- ponoć jestem tutaj forumowym komikiem 😁
ale to co wyszło spod twoich paluszków normalnie mnie rozbroiło 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie właśnie do tej pory siary nie było.... Miałam dziś o to spytać gina i zapomniałam....
Ale wierzę, że tak jak piszecie to nic nie znaczy 😉 A niepokój mój stąd, że w pierwszej ciąży miałam siarę od około 6 mca 🙂
Ach... Zuziaczku, Ty chyba pytałaś o karminie Emilki...
Karmiłam ją 14.5mca, więc przestałam w lipcu a w styczniu po nowym roku zaszłam w ciążę.
Ale! mam koleżankę, która będąc w ciąży karmiła cały czas- do porodu i było wszystko ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i chciałam napisać że tak bardzo mam w nosie moją wagę że kupilkam sobie mleko w proszki ŁACIATEtakie cudeńko
i się nim obżeram..

zrobiłam też babeczki (jakm kto woli muffinki) czekoladowe z białą czekoladą i waniliowe z czekoladową czekoladą 🙂


aha.... i skończyłam pisać..
i czuje ze jeszcze coś dopisze bo mnie skręca w środku! 🙂
i nagle mam taaaki przypływ energii, i mam nadzieje że promotor mi tej energii nie zbierze jutro 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo no wiedziałam że Ci się uda 😁
ale mi smaka zrobiłaś tym mleczkiem no i babeczkami 🤪 mniam ja w ogóle nie piekę nic bo nie lubię i chyba nawet nie umiem (nawet nie wiem) ale Krzyś mi nie płacze więc mam to w d... (z celulitem 😁 ) i jak coś to kupuję różne ciasta 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
musisz spróbować, pieczenie to fajna zabawa, choć czasami można się wkur..zyć 🙂

na początek polecam takie ciasta w proszku.. kopiec kreta, kilimandżaro itp. dr etkera (nie wiem jak to sie pisze)
one zawsze wychodzą, to nabierzesz wprawy i odwagi 🙂 a potem to juz sama będziesz eksperymentowała jak i ja 🙂

na początek dobre też są zimne desery, bez pieczenia 🙂

i tu polecam:
śmietanowiec - śmietanka łaciata deserowa (ubijasz) do tego 3 serki homogenizowane waniliowe (ale normalnie, nie żadne danio czy coś, takie z krówką) i cała paczka żelatyny.
wylewasz do foremki wyłożonej biszkoptami namoczonymi w mleku..
mozesz to ozdobić owocami, dodać kakao, zeby był inny smak itd- pełna anarchiaaaaa 🙂 i samowolka

napoleonka dla leniwych- krakersy lajkonika solono rozkładasz w brytfance duzej, na to wykładasz budyń waniliowy (ale jak piszą że jeden na 0.5 l mleka to dajesz na te 0,5 litra 3 paczki, zeby sie zsiadło i było mega gęste) i przykrywasz to krakersami. Mozna zrobić 2 warstwy,1 np czekolada i wanilia 🙂
-jakby ktgoś chciał krakersy zastąpić herbatnikami- to NIE POLECAM!

Pucharki- galaretka, owoce, bita smietanka 🙂 bakalie- no sama wiesz co tam wrzucić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja kupwałam swojej natali szczypionki 5 w1 byłam bardzo zadowolona i naprawde jest o 7 kłuć mniej i dobre są nataluska mi ponich niechorowała wiem że w aprece z sercem ( są takie apteki - apteka z sercem ) tam są tanio lekarstwa i szczepionka ta kosztuje 109 zł ja tak płaciłam , teraz się zastanawiam nad szczepionką przeciw ospie wietrznej ale musze sie dowiedzieć czy to jest dobre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój dzis sie dopytywał co ma wziąść kiedy mnie będzie odbierał ze szpitala normalnie najpierw miałam mine w stylu 😮 🤔 i powiedziałam że matka wszystko wie a on "ale z ta pania nie przyjade" i mam mu wszystko spakować juz dzis normalnie szok 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdoundi napisał(a):
Carpioo a muffinki z tą białą czekoladą? Polewasz je nią? Czy jak?

A znacie jakieś sprawdzone ciasta bez jaj? Ja mam kilka przepisów sprawdzonych, ale kocham piec i gotować i sprawdzonych przepisów nigdy za dużo 🙂


Kochana, jajek też nie jadasz? Czy tylko nie lubisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo napisał(a):
i chciałam napisać że tak bardzo mam w nosie moją wagę że kupilkam sobie mleko w proszki ŁACIATEtakie cudeńko
i się nim obżeram..

Ja się staram za dużo nie obżerac, bo mój husband czasem na mnie naskakuje, że dziecko nie potrzebuje tyle wszystkiego a potem bręczę, że za gruba jestem, więc niestety muszę czasem się powstrzymywac a figury genetycznej niestety nie mam i zawsze musiałam się pilnowac 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanka napisał(a):
mdoundi napisał(a):
Carpioo a muffinki z tą białą czekoladą? Polewasz je nią? Czy jak?

A znacie jakieś sprawdzone ciasta bez jaj? Ja mam kilka przepisów sprawdzonych, ale kocham piec i gotować i sprawdzonych przepisów nigdy za dużo 🙂


Kochana, jajek też nie jadasz? Czy tylko nie lubisz?


Nie jadam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meegotka napisał(a):
Kurcze Mdoundi ciężko tak chyba bez jajek w ogóle gotować nigdy się w sumie nad tym nie zastanawiałam ale ja to chyba prawie do wszystkiego jajka dodaję ,w ogóle to ze mnie niezła jajcara bo jajeczka uwielbiam w każdej postaci 😁



eee nie jest ciężko, jestem vege już prawie 10 lat i czas i praktyka czyni cuda 🙂 do ciast zamiast jaj dodaję kefir / śmietanę, a jaj nie lubiłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...