Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Gosiu no nie wiem,moze dlatego ze wracam do blondu i tu mam juz rozjasnione wlosy choc cos 😉
Anetko chyba faktycznie przywołałyscie mnie 😉juz mialam siac w niedziele ale mi zeszlo.
Za godzinke jade na zakupy to zapytam o taka herbatke w aptece,ciekawe czy beda mieli albo w zielarskim.ja zakupilam jakas masc w zelu na nawilzanie krocza ale jest beznadziejna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie Brzusie 😘
U mnie pogoda fajna słonko świeci ale przynajmniej parówy nie ma bo wieje taki chłodny wietrzyk ;p
chmurki też się gdzie nie gdzie pokazują mam nadzieje że nie ściągnie mi deszczu teraz 🤢

Co do porodu to chciałabym już nawet w tej chwili ale Bartusiowi się cosik nie śpieszy żeby ujrzeć mamuśkę ;p
Z przeczuciem u mnie kiepsko śniło mi się kiedyś że urodzę 10.09 i co mamy 13 już he he 😁
U mnie mój dzisiaj przy garach ja jedynie co to je później pozmywam jak mi wena przyjdzie bo mam chwilowo lenia ;p
A na obiadek robi racuchy 😜

Jutro mam wizytę u lekarza więc kochanieńkie trzymać kciuki za Edytkę i Bartusia 😜

Madziek
Śliczna fota 🙂
Asia
Powodzenia u sadysty czyt. (dentysty) 😁

Ahh już niedługo i będą październikowe maluszki 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koyotko MOJE NAJSZCZERSZE I NAJSERDECZNIEJSZE GRATULACJE!!!!!!!! 😁

Madziek dobrze że sie odezwałaś 🙂 ja podobnie jak Gosieńka mam wrażenie że na każdej focie inaczej wyglądasz 😁

Gosia super te meble 🤪 i w sumie to Ty już możesz rodzić nawet dziś!! kurcze no!! to teraz tylko musicie z Twoim T podjąć odpowiednie kroki 😉 i Igorek raz dwa będzie z Mamusią 🙂

Meegotko ja Ci serdecznie współczuję tej kanałówki na żywca sama to w ciąży przeszłam i to była masakra.. tyle ze mi ząb sam obumarł i to miało jakiś sens i powiem szczerze że chyba bym zabiła jakbym się tak nacierpiała na darmo i przez czyjeś niedopatrzenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witaj Madziek 🙂dobrze Cie widzieć 🙂przykro mi,że sie problemy pojawiły natury z ciążą nie zwiazanej,bo akurat teraz to Ty i każda z nas spokoju powinna mieć pod dostatkiem...mam nadzieję,że to wszystko jest przejściowe,a Ty jesteś na tyle silna żeby się tym wszystkim zbytnio nie zadręczać 🙂Poza tym wyglądasz pięknie,brzuszek przeuroczy i wygląda na to że ciąża służy Ci i przysparza radości 🙂

Edytko:3 mam kciuki za jutrzejsza wizytę...napewno wszystko będzie opki,ale wiem jakie emocje towarzyszą każdej wizycie 😉poza tym mam nadzieję,że dowiesz się,że niebawem zobaczysz i utulisz Bartusia 🙂

Gosiu:mebelki super...u Ciebie też już zaraz za chwilkę....ale to poleciało 🙂

Co do przeczuc to ja raz czuje,że to juz kwestia dni(bo bywają naprawdę ciężkie momenty)a innym razem myślę,że do terminu wytrwam.Choć mówiąc szczerze jest już tak cięzko że do terminu to chyba niee...czasem mam zaburzenia równowagi i kilka razy prawie sie wywaliłam na prostej drodze..brzuch mnie zwyczajnie przeważa.Poza tym zwiększyła mi się ilość wydzieliny z pochwy i to znacznie(tez sorki zę tak prosto z mostu),dziś też tak poleciało że pomyślałam że wody odeszły.Poza tym mam potforne bóle krzyża a noce staly sie koszmarne...nie ma dobrej pozycji do spania,brzuch napina sie jak skała i nic na to nie pomaga.Nie wiem więc ile to jeszcze potrwa ale mam nadzieję że krakowskim targiem po poławie...czyli od dziś do terminu mam 6 tygodni a urodzę za 3...tyle wytrzymam,chyba?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu co ma być to będzie , zobaczymy , może Tomek się wystara o szybsze przyjście na świat swojego pierworodnego 🙂

Właśnie trochę posprzątałam , powiedzcie mi jak używacie domestosa to też Was tak dusi od niego??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc dziewczynki ja mam małe pytanko czy robiłyście badanie na cyttomegalie i w którym tygodniu to się robi, ja kojarzę że coś takiego mi lekarz rozpisywał ale wyleciało mi z głowy i teraz sie trochę przeraziłam. Mianowicie dziecko znajomej nie podnosiło główki a ma juz 7 miesięcy i okazało się teraz że to przez tego wirusa, i teraz leży biedactwo w szpitalu i ma jakąs masakryczną terapie antybiotykową co organizm reaguje podobnie jak na chemie mianowicie wypadaja mu włoski itd.
Wyczytałam też na necie że największe szanse na zarażenie ma dziecko przy karmieniu 60% 1 % w macicy i chyba 10 przy porodzie, więc chyba jeszcze szybko zrobie żeby w razie co nie karmić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia1989 napisał(a):

Właśnie trochę posprzątałam , powiedzcie mi jak używacie domestosa to też Was tak dusi od niego??


Ja też właśnie skończyłam sprzątać -uff cały dom posprzątałam aż mam brzuch twardy, ale jakoś tak mnie naszło 🙂
Gosiu ja nie używam domestosa bo też mnie dusi, właściwie to tylko cif ( i to w kremie, bo wszelkie "spryskiwacze" też mnie duszą) i mam jeszcze dezynfekujący płyn dla mam w ciąży (bezpieczny dla dzidzi) i tym sprzątam wszystko, a domestos już mój mąż do wc musi używać bo ja nie daję rady z tym zapachem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko, ja też jutro mam wizytę 🙂 i nie mogę się doczekać 🙂 Ciekawe czy choć na chwilę podjerzę synka 🙂 zobaczymy 🙂
Ostatnio też prócz niskiego brzucha zauważyłam większą ilość..wydzieliny.. Zobaczymy co i jak się tam dzieję 🙂 wierzę, że wszystko ok 😁

Aguś
przygotuj walizę do szpitala i czekaj cierpliwie 😉 to już naprawdę chwilka, choćby miała być za 3tygodnie 😉 to minie jak z bicza strzelił 🙂

Ostatnio tak sobie myślałam... My tu już średnio 30tygodni razem jesteśmy 🙂 i jakoś nie umiem już żyć bez naszego Brzuszka 🙂

A inna refleksja... Mimo tych pewnych niedogodności bardzo lubię stan ciąży... i gdybym tylko miała warunki .. to mogłabym mieć jeszcze przynajmniej jedno dzieciątko... Ale biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw, na razie poprzestaniemy na dwójce 🙂 Wielkich Szczęść..
I jeszcze jedna refleksja... Macierzyństwo to wielka lekcja POKORY, ale bardzo piękna i warto przeżycia. A ciąża... to jej przedsmak 🙂

Gosiu, Twoja obecność tutaj za każdym razem wywołuje uśmiech 🙂 Dziękuję!

Madziek, miło Cię widzieć 🙂 naprawdę pięknie wyglądasz 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akneri
Kochana to jutro obie chwalimy się co słychać po wizycie oczywiście trzymam za was kciuki 😉
a ja od dwóch dni nogi mam jak słonica takie spuchnięte 🤢
Aguś
Dasz rade z maluszkami ja ci życzę jak najlepiej żebyś wytrzymała do tego terminu którego pragniesz 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heja!!!

Madziek- dobrze że jesteś.. co do wyglądu, to chyba buźke pokazałaś pierwszy raz>? 🙂 czy ja zgłupiałam? 😮

Bachap- ty okropna babo! odzywaj sie częściej! ja sie od ciebie uzalezniłam!


czy bedziecie ze mnie dumne? 🤔 hmm.. zobaczymy,, piszę .. piszę.,., wczoraj do 2 w nocy, przedwczoraj do 1.30!
wszytko w rękach promotora.. 🤨

Mduondi. nie wiem czy juz obiad zrobiony, ale u mnie spagetti! możesz zrobic takie wegetariańskie czyli zamiast mięska wkroić w długie paseczki cukinię 🙂 ale to ty jesteś specem od wega.. ja to mięsożerna- ja wrzuciłam cielęcinę..

AGA już niedługo.. wytrzymasz.. a jak brzusio przeważa to stolik na kólkach barowy pod brzuch 🙂

Gosia- to juz naprawde finisz! ja pierdziu.. jak i kiedy to minęło?! 😲

aha- w przerwie miedzy pisaniem a pisaniem zrobiłam porządki .. sporzątanko, i... spakowałam sie do szpitala.. ale HOLA HOLA- 😎 nie wszytko na raz- zostały mi klapki, kosmetyki, majtusie, dokumenty i aparat do spakowania..
aha- i nie tam w żadną torbę ani walizkę- phi- 😲 tożto u mnie poród wywoła.. jest wszystko na półce i na przewijaku.. rzeczy do dopakowania sa na liście .. i nawet liste dla tatusia zrobiłam.. nawet napisałam na karteczce Mojemu- "człowieku jak zacznę rodzić to weź nie panikuj.. nie dnerwuj mnie swoim strachem. weź jakąś torbe i spakuj te rzeczy, i weź jeszcze 10 kg odwagi, 5 kg adrenaliny i z 1000 kg czegoś na znieczulenie 😁 bynajmniej nie dla mnie- dla siebie" 😁

więc spoko luz.. jestem przygotowana na... najlepsze chwile w moim życiu! 😆 czyli przywitanie Jagody! Jupi 🤪


ps. jesli chodzi o wydzielinę to tez tak mam, ze jest wiecej i w ogole dziwnie tak.. nosze wkładki i obserwuje wszystko..

PS2
jutro mam wizytę u lekarza, ale .. nie zrobiłam badan jaie mi przepisał- krew i mocz.. zrobię później, a teraz powiem ze zapomniałam wziąć wyników! 😞
a najgorsze jest to, ze tam nie ma USG! tylko detektor tętna i sobie posłucham tylko-aż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo napisał(a):


PS2
jutro mam wizytę u lekarza, ale .. nie zrobiłam badan jaie mi przepisał- krew i mocz.. zrobię później, a teraz powiem ze zapomniałam wziąć wyników! 😞
a najgorsze jest to, ze tam nie ma USG! tylko detektor tętna i sobie posłucham tylko-aż


Dziwię się, że u kilku z Was nie macie robionego USG za każdym razem. Ja bym chyba swojego w tyłek kopnęła, gdyby mi nie robił USG a 120zł za wizytę brał. Mojego na szczęście nawet nie muszę o to prosic, bo sam robi bez gadania..
Edytko musisz zdac koniecznie jutro relacje!

Moja wizyta w czwartek i [pewnie będzie kazał znowu przyjsc za 2tyg, ale zobaczymy co powie 🙂
Dzisiaj do mnie koleżanka mówi, że pewnie urodzę po terminie, bo nie mam takiego dużego brzucha, by rodzic...Konsternacja..co ma wielkośc brzucha do tego, czy urodzę w terminie? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Aga dla nas to jesteś bohaterką 🙂 W końcu masz dwa maleństwa i naprawdę dajesz radę 🙂Ja to pewnie bym tyłka z łóżka nie podniosła!

madziek moralnie figurka osy!! Ja to już słonica z popuchniętymi dłońmi i nogami....aż nie dobrze mi jak patrzę w lusterko 😞


wiem, że już temat tysiąc razy był poruszany. ale czy warto kupić pieluszki Huggis Newborn? dobre są czy tylko lecą na marce i reklamach?Bo u nas w super-pharm jest promo- 90szt za 40zł i nie wiem czy warto kupić je. Bo z biedronki Dady 1 nie moge nigdzie dostać. Mamy 2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kokosanko ludzie to głupoty gadają 😁 U mnie na początku koleżanka mówiła, ze mam dziwny brzuch bo taki rozlany.....jakby to była różnica. Mam taka a nie inną budowę i już. jedna ma tylko piłeczkę z przodu a druga nie 😉jedna ma duży brzuch a druga skromniejszy....ale najważniejsze, żeby bobas był zdrowy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agus ja sie staram o tym nie myslec 😉chwilowe nerwy to mam jak na jakies przesluchanie jezdzilam albo na pierwsza rozprawe.poza tym to tryskam energia i juz sie nie moge doczekac porodu 🙃 bylam juz wczesniej nastawiona dosc optymistycznie a teraz po szkole rodzenia jestem jeszcze bardziej.dziwne,ze ja na 8 miesiac czuje sie niesamowicie lekka 😉moj sie smieje,ze te ciagłe zakupy dodaja mi skrzydeł 😁
Kochana ja juz kiedys pisalam,ze Cie bardzo podziwiam i zdania nie zmienie 😉dziewczyny z jednym dzieciatkiem znosza ciaze nienajlepiej a co dopiero TY.ciekawe czy male posluchaja mamy i tym krakowskim targiem beda chciały wczesniej sie urodzic.tzrymam kciuki co by wybraly najlepsza dla nich pore 😉
Ankeri dziekuje za mile slowo 😉refleksje tez trafione 😉ja nie wiem ale mimo iz przez te kilka tygodni nie bylam na brzuszku,to tyle razy sie zastanawiałam co u Was sie dzieje,czy wszystko jest w porzadku,czy ktoras czasem nie urodziła.Mysli nie dalo sie oszukac 😉
Carpioo juz kiedys bylo zdjecie z moja twarzyczka 😉
I znowu sie usmialam jak pocztalam jak spakowałas sie do szpitala,porafisz rozbawic 😉ja mam spakowana juz torbe i patrzac na nia strachu nie ma 😉
Koyotko gdzie tam osy 😉moze szerszenia 😉 😉 co do pieluszek to nie pomoge bo tez sie zastanawiam 😉

widze,ze jutro jest dzien wizyt u lekarza 😉tak wiec Kofane czekamy na relacje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
koyotka napisał(a):


wiem, że już temat tysiąc razy był poruszany. ale czy warto kupić pieluszki Huggis Newborn? dobre są czy tylko lecą na marce i reklamach?Bo u nas w super-pharm jest promo- 90szt za 40zł i nie wiem czy warto kupić je. Bo z biedronki Dady 1 nie moge nigdzie dostać. Mamy 2.


ja kupiłam 2 paczki huggies newborn (ale te mniejsze paczki), potem już kupiłam huggies 2, ale kupię jeszcze na spróbę paczkę Dady, bo słyszałam, że te pieluchy są bardzo fajne, ale wiadomo, każda pupcia reaguje inaczej. Tal więc będę testowac 🙂 Huggies newborn opłacają się wtedy, jak dziecko jest małe lub wcześniakiem a tak to można od razu 2 używac.. Zobaczymy jak moja Nadia wyjdzie wagowo, bo w 34 tyg miała 1,5kg, ale teraz może poszła w tango i przytyła raz tyle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki, ja już kiedyś pisałam o huggisach... Ale zaznaczam, że to tylko moje zdanie. Dla mnie Dady są lepsze. A oczywiście Pampersy najlepsze...
Jak popatrzyłam na rozmiary wg kg, to prawie każda z nas będzie mogła szybko 2 używać, bo zwykle są od 3kg 🙂
Myślę, że na razie nie ma co robić zapasów, tylko kupić ewentualnie małe ilości i zobaczyć, które nam będą pasowały, przede wszystkim jakościowo, ale i cenowo również 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...