Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Szczęśliwy koniec części 4
No to parłam oj to było nie fajne…ale już nie pamiętam tych bóli i wysiłku jaki musiałam włożyć aby mała była na tym świecie. Położna instruowała mnie kiedy mam przeć i jak i co robić. Czułam jak główka już jest w kanale i że zachwalę jak się przyłożę to będzie koniec. I dobrze czułam. Ostatnie bóle parte….i poczułam jak Zuzi główka wyszła i usłyszeliśmy jej pierwszy jęk a później płacz i zobaczyliśmy ją taką malutką zwiniętą, taką trochę szarą na mojej piersi. Oczywiście były łzy wzruszenia i nie dowierzanie że to nasze kochanie. Mąż przeciął pępowinę. Zabrali mi malutką i z mężem poszła na ważenie. A mi zostało tylko urodzić łożysko. Jak już było łożysko (wyszło nie całe) zrobiono mi łyżeczkowanie, zszyto i zawieziono do córki i męża…..Ach mówię wam jakie to piękne uczucie zobaczyć swoje dziecko na świecie.

Spokojnie możecie mnie męczyć. Zdjęcie dodałam na priv. No to tak w skrócie wyglądały narodziny Zuzanny!! 🤪 🤪
Cieszcie się jeszcze swoimi brzuszkami, ja już nie pamiętam prawie jakie to uczucie mieć maluszka w brzuchu, który daje znać o sobie. choć teraz to mogę je już tulić całować i patrzeć jej ciągle na buzię, która robi takie piękne grymasy i uśmieszki 🙂och i ach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Koyotko witamy spowrotem! Podziwiam Cię za cierpliwośc i za to, że nie spanikowałaś rodząc! Tak jak to opisujesz to nie było to takie straszne jak się wydaje! Zazdroszczę, że masz Zuzię i mam nadzieję, że jako prawie pionier październikowy będziesz nam służyc radą 🙂

Moje pierwsze pytanie: Laktator jest Ci potrzebny? Małą karmisz na zawołanie, czy co jakiś czas?

a tak z innej beczki. Laski, znalazłam przyczynę dlaczego tak mi ręka cierpła w nocy!! Ja śpię zawsze w zegarku i pewnie jakoś wieczorem te ręce mam po całym dniu spuchnięte i pasek od zegarka naciskał na tą rękę..Dzisiaj spałam bez zegarka i jak ręką odjął!! Co za cudowne uczucie..
druga sprawa. Weszłam dzisiaj na wagę i nic nie przytyłam przez tydzień..aż dziwne, ale się cieszę.

Aga 33 mam nadzieję, że jesteś w domku i nie musiałaś jechac do szpitala!!

Zuziaczek ciekawa jestem, czy przepowiednia rodzinna się spełni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koytoko pieknie opisujesz akcje z porodu 🙂nie oszukujesz ze nie bedzie bolalo ale tez piszesz ze jest to do przezycia 🙂super.
a miałas znieczulenie czy nie?
i wlsanie jak wyglada karmienie u Ciebie,powielam pytanie Kokosanki 🙂

Kokosanko no niezle z tym zegarkiem 😆dobrze ze juz wiesz co bylo przyczyna 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koyotko, witamy z wielkej wyprawy 🙂 Cieszę się,że jesteście już w domku z Kochaną Zuzanką!
Jest śliczna,przecudowna.
Dziękujemy za opowieść i za rady,których pewnie już będziesz mogła udzielać 🙂
No właśnie, jak z tym laktatorem ? Potrzebny jest od razu w szpitalu ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
znieczulenie miałam tylko do zszycia.
Tak laktator właśnie używam. Mam taki ręczny aventu. Zdaje rolę. Wczoraj u mnie w czasie 4 doby miałam nawal pokarmu i gdyby nie on to bym się za przeproszeniem posikała. 😉 Do tego jak piersi są takie nabrzmiałe to malej ciężko za brodawkę złapać. Karmię ja na żądanie. Oczywiście można to wszystko ręcznie zrobić ale to zajechać się idzie. I pamiętajcie dziewczyny jak karmicie a maleństwo się zassa i brodawka boli to znaczy, że źle jest przyłożone! A da się tak zrobić aby nie bolało- ja nie wierzyłam w to ale była u nas już w domu położna ze szkoły rodzenia i pokazała jak i co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziek84 napisał(a):
Dziewczyny mam pytanko czy Wy zakupujecie moze monitor oddechu???


ja osobiście nie kupuję. Kiedyś nie było żadnych monitorów i jakoś wszyscy żyjemy, ale to kwestia podejscia 🙂 Mała tak na początku będzie spała z nami, a z tego co słyszałam to matki są wyczulone strasznie na swoje dzieci 🙂
Później zakupię nianie elektryczną jak Nadia będzie już spała u siebie w pokoju 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marzenka napisał(a):
Koyotko witamy!!!!!

Ja tak na szybko.. Dziewczyny odczarujcie ten poniedziałek bo kurde mi się chłopak zwolnił i muszę jeszcze znaleść pracownika!!!! Normalnie chyba się załamię tą pracą!!!!!!!!!!!!!!!!! Grrrrr...........


Marzenka a nadal masz jakieś bóle, że myślisz, że to już jest na kilku dniach? Czy po prostu chciałabyś teraz na dniach urodzic (oprócz poniedziałku oczywiście 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heheh Marzenko no to odczarowujemy 😆 abra kadabra,czary mary.... 😆

Bo ja sie tez zastanawiam nad tym monitorem.Maly bedzie spal u nas w pokoju i zastanawiam sie jak to bedzie.moze moja kostka pierdzaca nie da mi wylezec i bede do niego kukac co chwile....no nie wiem 😉
nad laktatorem tez sie zastanawiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanko czasami mam wrażenie że to już niedługo bo już mi tak ciężko, pachwiny ciągną, i ogólnie czuję że mała jest na dole a czasami mi się wydaje że to jeszcze wieki. Bóli właśnie nie mam już czasami mi się brzuch stawia i czasami coś mnie zaboli ale nie wiem czy to skurcz czy żołądek, Ale dziś się przeprowadzamy i wszystko może się zdarzyć.

A co do monitora oddechu to ja nie kupiłam i tak samo z laktatorem. Położna powiedziała że warto z tym poczekać najwyżej mąż dokupi tylko trzeba mu uświadomić co:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a...z takich rzeczy co mi się przypomniało....warto mieć to kółko do siadania. Ja nie kupiłam i ciut żałowałam. Nawet takie zwykłe gumowe. Bo po cięciu ciężko znaleźć dobrą pozycję do siedzenia, Oczywiście da się wszystko przeżyć, ale jak może być wygodniej 😉 Ja w domu teraz siedzę na tej poduszce ciążowej, która też sprawdza się przy karmieniu piersią idealnie. 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanka napisał(a):
Mała tak na początku będzie spała z nami,)

a ja chcę właśnie uniknąć przyzwyczajania dziecka do spania z rodzicami, bo to koszmar później...
Tak słyszałam, ale mam zamiar się tego trzymać, ze dziecko śpi w swoim łóżeczku.

Poza tym bałabym się, ze Mój 100-kilowiec przygniecie Małą, bo on nie patrzy, jak śpi, kilka razy mi twarz obił łokciem przez sen...
🤢

marzenka napisał(a):
Koyotko witamy!!!!!

Ja tak na szybko.. Dziewczyny odczarujcie ten poniedziałek bo kurde mi się chłopak zwolnił i muszę jeszcze znaleść pracownika!!!! Normalnie chyba się załamię tą pracą!!!!!!!!!!!!!!!!! Grrrrr...........

Marzenko, Ty nasz forumowy pracoholiku !!!
Odczarowujemy ten poniedziałek ! 😉

Kokosanka napisał(a):

Laski, znalazłam przyczynę dlaczego tak mi ręka cierpła w nocy!! Ja śpię zawsze w zegarku i pewnie jakoś wieczorem te ręce mam po całym dniu spuchnięte i pasek od zegarka naciskał na tą rękę..Dzisiaj spałam bez zegarka i jak ręką odjął!! Co za cudowne uczucie..
druga sprawa. Weszłam dzisiaj na wagę i nic nie przytyłam przez tydzień..aż dziwne, ale się cieszę.
Zuziaczek ciekawa jestem, czy przepowiednia rodzinna się spełni 🙂

heh, bosko ! To już nie musisz iść do szpitala na obserwację !!! 😆
Ja przez ostatni tydzień zgubiłam 1,5 kg !!! 🤪
Ciekawe, czy się spełni, ale mogłaby Maja do 5 .10 poczekać (bo chcę sesję foto zaliczyć ) 😉

madziek84 napisał(a):
Dziewczyny mam pytanko czy Wy zakupujecie moze monitor oddechu???

Ja kupiłam. Angelcare.
Tak na wszelki wypadek 😉 Używany, za 80 zł. z przesyłką.
Jest jak nowy, sprawny i działa, bo Mój go testował. Mam nadzieję, że się nie przyda, albo przyda, ale liczę na to, że nic złego się niuni nie stanie, ale wolę dmuchać na zimne...

A, kółko do pływania 😉 też już mam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuziaczek o spanie Nadii z nami chodziło mi w kontekscie, że w 1 pokoju, ale w swoim łóżeczku, ponieważ również chcę unikac tego, by dziecko spało z nami w łóżku.

Wiadomośc od Meegotki
zatrzymali ich w szpitalu, bo były zielone wody i Kaja ma wysokie CRP i musi dostawac antybiotyk, czyli kolejne 5 dni w szpitalu. Meegotka miała mały kryzys wczoraj, ale Kaja jej to wszystko wynagradza.
Meegotka pozdrawia wszystkie forumowe ciotki 🙂

tak więc wszystkie trzymamy za nie kciuki! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edytak napisał(a):
To tak moja Edytka urodziła dziś o 12.35 dzidziusia widzieliśmy o godzinie 17 jest śliczny 🙂 Ale tylko na dwie minutki bo w inkubatorku niestety musi leżeć. Waży 3650 i dostał 9 pkt także jest super za chwilke wżuce fotke mojego Bartusia. Edytka jak na razie bardzo osłabiona i otumaniona lekami wszystko jej się myli itd. Ale i tak była dzielna!!! Pozdrawiam was KRZYSIEK

[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/11b3aa0ce0065cb8.html][IMG]http://images35.fotosik.pl/940/11b3aa0ce0065cb8m.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8e9b0998f5493ae6.html][IMG]http://images41.fotosik.pl/1093/8e9b0998f5493ae6m.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1aa9a576b4dbaeb8.html][IMG]http://images41.fotosik.pl/1093/1aa9a576b4dbaeb8m.jpg[/IMG][/URL]


Krzysiek dbaj o Edytę! Masaże- te sprawy.. śniadanka do łóżka, i dużo wsparcia przede wszystkim i miłości. Tobie także należy się jakaś nagroda, bo wcale się nie dziwię, że się denerwowałeś – w końcu chodziło o Twoja dwa największe skarby!


serdeczne gratulacje EDYTO i KRZYSIU! Wasz Synek jest Przeuroczy! i bardzo duży 🙂 3600! wow 🤪

koyotka napisał(a):

[color=blue]Carpioo przepraszam że nie odpisałam na ostatniego esa ale byłam wymęczona 😞
A co jeszcze się tu wydarzyło? kto już po mnie urodził? bo ja nie nadrobię tylu stron 😞


spoko rozumiem 🙂
a co sie działo? ile dzieciaczków? Kochana- w wielkim skrócie- tabela, i zdjęcia naszych maleństw na privie Zuziaczek pięknie opisała 🙂

Koyotko, Twoja opowieść jest BARDZO SPOKOJNA .. nie ukrywam- cieszy mnie to bardzo. Oczywiście się poryczałam..

A Malutka jest śliczna! Cudowna!


MADZIEK - nie kupuje monitora oddechu. Mieliśmy na ten temat rozkminkę z Moim, ale po kilku telefonach do znajomych z maluszkami odradzali nam- jeśli maleństwo śpi w tym samym pokoju powiedzieli ze to zbędny wydatek.. No zobaczymy.
Ja nadal myślę ze fakt, ze jestem w tym samym pokoju nie da mi nic, bo przecież nie słuchać, jak ktos przestaje oddychać.. Wole o tym teraz nie myśleć.. bo się tylko martwię niepotrzebnie.

LAKTATOR
- wyślę mojego jakby co do sklepu- powiem ręczny AVENT i ma kupić, a jak nie da rady to zejdę z nim do kiosku w szpitalu i kupię najzwyklejszy ! jakby co to będzie rozwiązanie tymczasowe.. w ogóle nie przejmuje się tym ze czegoś zapomniałam czy coś, bo sklepy są, będą otwarte

MARZENKO- bum, cyk cyk tralata- odczarowane! W poniedziałek nie urodzisz

A ja ma tak blisko łóżeczko od naszego łoża że będę widziała Małą. Będę się starała tak jak Zuziaczek nie brać Jagody do łóżka na spanie..
Zastanawiam się tez nad SMOCZKIEM_ brac czy nie? Nie chce Małej przyzwyczajać do smoczka, chyba w ogóle go nie będę jej dawała..
Doświadczone Mamusie- co myslicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie Dziewczynki 🙂
Koyotko, super że już możecie się sobą w domku cieszyć 🙂 Dzielna Mamusia z Ciebie 🙂

z tego co pamiętam Aga miała mieć dziś wizytę na 10.30, więc pewnie niedługo się odezwie i da znać co i jak.

Smoczuś.. Ja też nie chciałam dawać... Wytrwałam około 3 tyg. Wszyscy oczywiście nie zgadzali się z moją decyzją ... i Emilka zaczęła dostawać tego smoczusia... Odzwyczaiłam ją jak miała około 14mcy.

Emilka od początku spała w swoim łóżeczku, przez jakiś czas łóżeczko było przysunięte do naszego łóżka, więc i tak była bliziutko nas 🙂 nic innego nie było potrzebne 🙂 Nie chciałam właśnie jej przyzwyczajać do naszego łóżka... Teraz mam zamiar zrobić podobnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...