Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Anetko filmik superowy 🙂

Akneri 🙂oj tak dzieciaki tak szybko rosną,że trudno uwierzyć patrząc po jakimś czasie na malutkie ubranka,że zdobiły małe ciałka naszych pociech 🙂Osobiście mam to szczęście,że Wiktor jest zimowy,a pażdziernik też pod zimę podjeżdza 🙂do tego Wiktor ma sporo koleżanek które zaoferowały pożyczyć ubranka dla jego siostry 🙂Ja kiedy byłam w ciąży to tak sfiksowałam,że kupowałam ubranka w zdecydowanym nadmiarze 🙂myślę,że kupno ubranek w ogóle sobie odpuszczę 🙂Mi sen z powiek spędza wózek...ale to już inna historia 🙂

Ja już po wizycie 🙂wszystko ok 🙂maluchy mają po dwie rączki i dwie nóżki oraz całą resztę na swoim miejscu 🙂Chłopiec na 100% waży 440g mierzy ok.26cm,dziewczynka na 95% waga 430g 🙂Jedno ułożone jest głową w dół,drugie do góry,ale to jeszcze sie będzie zmieniało 🙂Nie zapomniałam o batonoku czekoladowym więc kręciły się jak oszalałe 🙂szczęśliwa jestem!!! 🙂W nagrodę najadłam sie truskawek,arbuza i lodów bakaliowych...uff to był długi ale piękny dzień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
zwlaszcza na poczatku kosztuje i to bardzo duzo.... pozniej jest taki przestoj ze az tak duzo pieniedzy nie idzie a pozniej znowu jak zaczyna sie przedszkole i szkola to kasa ucieka jak przez palce....

ja sie ciesze ze w tej chwili na Wiki nie idzie zbyt duzo pieniedzy.... pampersy dada2x na mies , chusteczki dada 2x na mies, do tego jogurciki, soczki , ubrania , mleko. ale gdyby jadla te sloiczki itd to by byla masakra !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak zebyscie wiedzialy ile dziecko mniej wiecej kosztuje to wstawiam to co mialam do alimentow..... musialam podliczyc ile wydaje na corcie i na co.

oczywiscie ostatnie jest przesadzone. na lekarza nie wydawalam prawie wcale,, na lekarstwa malo, zabawki roznie itd. no i doprania nie kupowalam tych proszkow i plynow dla dzieci tylko normalne. a chusteczki pampers czasami kupowalam, nie zawsze. zalezy ile mialam kasy. ale i tak po podliczeniu nie wierzylam ze az tyle pieniedzy wydaje na tego srolka :P

Ubrania :
* śpiochy 4 pary miesięcznie
*body 4 pary miesięcznie
*kaftaniki 4 sztuki miesięcznie
*pajacyki 5 sztuk miesięcznie
*czapeczki 2 sztuki miesięcznie
*skarpetki 2 pary miesięcznie
*rajstopki 3 pary miesięcznie
*buciki 1 para miesięcznie
*kurtka, kombinezon sezonowy 1 sztuka miesięcznie
Łączny koszt ubrań niemowlęcych w zaokrągleniu to ok.200 złotych.

Jedzenie oraz napoje :
-Mleko firmy "Bebilon" 8 opakowań miesięcznie. (op.37 złotych) łącznie 296 złotych
-Kaszki firmy "Bobovita" 8 opakowań miesięcznie. (op.6 złotych) łącznie 48 złotych
-Herbatka z kopru włoskiego firmy "Hipp" 1 opakowanie miesięcznie. (op.15 złotych) łącznie 15 złotych
-Gotowe dania w słoiczkach dla dzieci 30 słoiczków miesięcznie. (szt. 5 złotych) łącznie 150 złotych
-Soczki dla niemowląt w słoiczkach firmy "Bobovita" ok.20 słoiczków miesięcznie (szt. 2 złote 50 groszy) łącznie 50 złotych
-Gotowe deserki w sloiczkach firmy "gerber" 30 słoiczków miesięcznie (szt. 2 złote 50 groszy) łącznie 75 złotych
-Butelka do karmienia antykolkowa firmy "lovi by canpol babies" 1 sztuka miesięcznie (szt.25 złotych) łącznie 25 złotych
-Smoczki do butelek firmy "lovi by canpol babies" 2 sztuki miesięcznie. (szt. 6 złotych) łącznie 12 złotych
-Serki "danonki" 6 opakowań miesięcznie (op. 4 złote 50 groszy ) łącznie 27 złotych

Artykuły kosmetyczne oraz chemiczne :
-Pieluchy jednorazowe firmy "pampers" 3 opakowania miesięcznie (op. 55 złotych) łącznie 165 złotych
-Chusteczki pielęgnacyjne firmy "pampers" 5 opakowań miesięcznie. (op.8 złotych) łącznie 40 złotych
-Oliwka firmy "bambino" 1 butelka miesięcznie (szt.10 złotych) łącznie 10 złotych
-Maść antyseptyczna "Sudocrem" 1 opakowanie miesięcznie (szt.15 złotych) łącznie 15 złotych
-Proszek do prania dla niemowląt "Jelp" 1 opakowanie 600 gram miesięcznie (szt.15 złotych) łącznie 15 złotych
-Płyn do płukania ubranek niemowlęcych hipoalergiczny "Jelp" 1 opakowanie miesięcznie (szt.15 złotych) łącznie 15 złotych
-Szampon dla niemowląt firmy "bambino" 1 opakowanie miesięcznie (szt.8 złotych) łącznie 8 złotych

Opłaty :
-Opłata za wodę, wyliczona średnia z ostatnich dwóch miesięcy podzielona na 3 osoby dorosłe zamieszkujące dom (31 złotych)
-Opłata za energię,wyliczona średnia z ostatnich dwóch miesięcy podzielona na 3 osoby dorosłe zamieszkujące dom (65 złotych)
-Koszta związne z ogrzewaniem domu podzielone na 3 osoby dorosłe zamieszkujące dom (40 złotych)
-Koszta związane z zapłatą podatku od nieruchomości podzielone na 3 osoby dorosłe zamieszkujące dom (10 złotych)
-Koszta związane z zakupem butli gazowej podzielone na 3 osoby dorosłe zamieszkujące dom (13 złotych)

Inne wydatki:
-Zabawki edukacyjne ( 50 złotych) łącznie 50 złotych
-Lekarstwa, wizyty u lekarza, dojazdy do lekarza , oraz inne wydatki, których nie da się przewidzieć (ok. 150 złotych)
-Łóżeczko do wymiany na łóżko, wózek do wymiany na lekki wózek spacerowy, fotelik samochodowy do wymiany na większą kategorię wagową, krzesełko do karmienia oraz inne przedmioty, które trzeba wymieniać lub nabyć co pewien bliżej nieokreślony okres czasu (ok. 150 złotych)



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha a co do sprzedajacych na allegro to te " rodzyneczki" maja bardo duzo rzeczy ale zauwzylam ze te tanie rzeczy sa 1-2zl drozsze niz u innych sprzedawcow a z tych drozszych po 20zl roznicy! to duzo wdl. mnie bo nawet jesli troche " pierdół" się kupi to może być rożnica 20-30zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz Fredeczko...ja tego nigdy tak dokładnie nie policzyłam,ale fajnie,że Ty to rozpisałaś...teraz mam pewność,że nie jestem rozrzutna albo źle gospodaruję funduszami...po prostu odkąd pojawił się Wiktor i całą naszą rodzinkę utrzymuje Piotr(druga,moja pensja odpadła)zwiększyły sie znacznie nasze wydatki.Są koszty,których zwyczajnie obejść się nie da...Dzięki Tobie uświadomiłam sobie gdzie uciekają nasze pieniądze.Ech jak ja się cieszę,że zasiłek macierzyński będzie mi się należał za 37 tygodni,jestem na wychowawczym,ale po porodzie przez prawie 8m-cy będę dostawała kasę.Trzeba będzie szanować te pieniążki i umiejętnie nimi dysponować.Najgorsze gdy dzieciaki chorują.Każda choroba Wiktora to średnio 200zl,po drodze nubilizator za prawie 200 trzeba było do inhalacji kupic,a szczepienia...i inne nieplanowane wydatki...masakra!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdoberek 🙂 fredeczka ja to wiem że to dobra poradnia na polnej i że sie nie pomyla ale facet to facet taki napalony na syna że sie boi 🙃
aga33 ciesze sie ze maleństwami dobrze ja mam młodsze rodzeństwo bliźniaki dwujajowe one gadały ze soba iwyłacznie aż do 5 roku hehe a do mamy palcem pokazywały jak cos chciały 🤪
akneri piekne ubranka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu prezent od mojej mamy dla pierwszego wnuka ;D
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/857/dsc0000011.jpg/][IMG]http://img857.imageshack.us/img857/8546/dsc0000011.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak pozatym to dzien dobry 😁

moj swietowal nie wie do ktorej !!! nie wie o ktorej zladowal w hotelu i przyznal sie ze nie byl w stanie napisac sms...... ahhh Ci faceci. ale zasluzyl sobie, ja jak dzisiaj i jutro wszystko zalicze to tez ide swietowac! pojade na kebapa ze znajomymi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fredeczka, fajnie wszystko rozpisałaś, tyko 150 zł. na ostatni punkt to chyba za mało...

aga33 napisał(a):

Ja już po wizycie 🙂wszystko ok 🙂maluchy mają po dwie rączki i dwie nóżki oraz całą resztę na swoim miejscu 🙂Chłopiec na 100% waży 440g mierzy ok.26cm,dziewczynka na 95% waga 430g 🙂Jedno ułożone jest głową w dół,drugie do góry,ale to jeszcze sie będzie zmieniało 🙂Nie zapomniałam o batonoku czekoladowym więc kręciły się jak oszalałe 🙂
masz zdjęcia ? pokaż jak bliźniaki wyglądają 🙂
Super, cieszę się bardzo, że wszystko dobrze 🤪

I bardzo mi się podoba Twoje zdjęcie profilowe 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczku chętnie bym coś wkleiła,ale miałam usg w 2d,do tego na żadnym zdjęciu dzieci nie widać razem(juz za duże)a jakość 2d jak wiesz jest kiepska.Dlatego niestety nie mogę pochwalić się żadną fotką bliźniaków 😞Strasznie Ci zazdroszczę,że masz takie piękne zdjęcia Majki 🙂już teraz możesz wstawić fotkę w ramkę i powiesić na ścianie(moi znajomi mają takie zdjęcie w pokoiku swojej córeczki,mimo,że ta ma już 3 latka;zawsze miło spojrzeć i porównać jak to sie człowiek zmienia,hihi)Fajnie,że moje zdjęcie sie spodobało(mi też odziwo się podoba mimo,że zaczynam się czuć jak nasze ulubione zwierzątko morświnek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu mój dzieciaszek
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/11/dsc0000012q.jpg/][IMG]http://img11.imageshack.us/img11/9641/dsc0000012q.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
a tu mój torbiel hihi 😁
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/830/dsc0000013d.jpg/][IMG]http://img830.imageshack.us/img830/391/dsc0000013d.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O, duży już dzieciaczek 🙂
Ja dawno nie miałam robionego USG 2D.
Ale na razie nie ma potrzeby, a nie chcę dzieciątka stresować.
A ten torbiel to co, będą wycinać czy dali leki na wchłonięcie ?

Aga33
, zdjęcia naprawdę super. Nie wyglądasz jak morświnek 🙂 Ale nie przejmuj się, ja też się podobnie czuję. Założenie butów sprawia mi nie lada trudność 😞 Schylenie się po cokolwiek kończy się tym, że nie mam siły wstać, tak to odczuwają moje mięśnie nóg, właśnie mi się z przodu szóstka na wadze pokazała 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No z tego co widzę, to na jednym zdjęciu jest maleństwo,a na drugim torbiel 🤢
Na pewno Ci się wchłonie,więc nie ma co się martwić, ponoć torbiele często towarzyszą ciąży.
Ja rok temu, gdy miałam ciąże pozamaciczną, miałam również 2 wielkie torbiele krwotoczne, bardzo bolące...i takiego to trzeba już było usunąć operacyjnie, bo mógł mi się rozwalić i zalać otrzewia.
Ale było minęło, trochę pocierpiałam.. Najważniejsze,że teraz jest wszystko dobrze 🙃 🙃 🙃

Udanego weekendu życzę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no torbiel jest obserwowana nie powieksza się więc narazie nic nie biorę
dziś nasza rocznica 😁 więc pieknie sie ubrałam i czekam na męża z uroczystym obiadem przy świecy hihi nic on niewie że cos przygotowałam bedzie niespodzianka
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/13/imgp0062e.jpg/][IMG]http://img13.imageshack.us/img13/4701/imgp0062e.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
lepszego zdjecia nie zrobiłą mamcia mi ale jest okey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kobitki 🙂
Kasiuszka nie martw się ten torbiel na pewno się wchłonie i wszystko będzie okey 🙂
aga33 świetnie wyglądasz , super zdjęcie profilowe , jak ja bym chciała mieć taką figurę w ciąży...
Zuziaczek nie martw się tą szóstką z przodu na wadze wyglądasz naprawdę super a kochanego ciałka nigdy za wiele , a po ciąży pewnie szybko zrzucisz co będzie zbędne 🙂

Ja wczoraj wylądowałam w szpitalu ze skurczami , nie będę tłumaczyła co jak i dlaczego ,bo uważam , że szkoda na to czasu . W każdym bądź razie wczoraj ktoś tak się skrzętnie wystarał , że doprowadził do tego , ze dostałam skurczy i ciężko było mi oddychać , ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Pomijając oczywiście fakt iż jak zwykle trafiłam na bezczelnych i wiecznie niezadowolonych lekarzy i pielęgniarki , ale już byłam tak wkurw***a , że nie dałam sobie w kaszę dmuchać. A co najlepsze - pojechałam z tymi skurczami do szpitala a ten durny lekarz stwierdził " Mogła pani leżeć cały dzień i nic nie robić i brać nospę " . Po prostu szczyt . No i wczoraj postanowiłam , że choćby nie wiem co nie będę rodziła w tym szpitalu. Tak więc wczorajszy dzień nie należał do przyjemnych i jak widać ludzie potrafią być naprawdę podli .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki nawet nie wiecie jak bardzo mi pomagacie. Czytam Wasze posty po 10 razy z rzędu, płaczę, po chwili przemawiam sobie do rozsądku, znowu płaczę, znowu czytam i tak w kółko. Wiem, że muszę tę fazę przetrwać, że będzie lepiej, z każdym dniem.
Miłość nie znika od razu, nawet jeśli ktoś tak źle traktuje. Powinno być to jakoś inaczej urządzone, ale bniestety trzeba wszystko odchorować. Wiem, że jeśli teraz Marcin tak wobec mnie się zachował to nie zachowałby się inaczej po pojawieniu się Maleństwa. A co by było gdyby wyrzucił mnie w nocy z dzieckiem? Szłabym na piechotę z dzieckiem na rękach? Bałabym się o każdy dzień?
Nadal bardzo go kocham pomimo tego co zrobił, jak bardzo mnie upokorzył, ale samą siebie i dziecko kocham mocniej. Trzeba się szanować.
Wasze historie dają siłę. Za każdym razem jak czytam co napisałyście jestem kawałeczek dalej na tej drodze. To straszne, że przeżyłyście i, że inne kobiety przeżywają takie sytuacje, ale to, że dałyście sobie radę daje mi nadzieję, że ja też dam.
Ciężko sobie wyobrazić przyszłość, bo boję się samotności, zmierzenia się z ogromem rzeczy związanych z dzieckiem, ale muszę dać sobie radę. Mam dla kogo żyć. Może kiedyś on spojrzy na naszą córkę i pożałuje tego, że nas tak potraktował?
Nie będę mu utrudniać kontaktów. Wniosę sprawę do sądu o ustalenie ojcostwa, alimenty itd. Muszę wyszperać paragony, które już mam i gromadzić kolejne. Muszę otrząsnąć się z poczucia winy, które we mnie wzbudził.
Wczoraj wsiadłam w pociąg i wyjechałam do przyjaciółek. Mam obok siebie bliskie osoby i jest mi lepiej. Jak wrócę do domu to będzie pewnie gorzej, bo przyjdzie się zmierzyć z przewożeniem rzeczy od niego z mieszkania itd. Muszę dać jakoś radę.

On w ogóle twierdzi, że chce mieć kontakt z Basią (oczywiście po ustaleniu ojcostwa), że chce ją widywać, uczestniczyć w jej wychowaniu. Mnie Mama wychowała sama i wiem jak to jest nie mieć ojca. Boję się tylko, że moje dziecko będzie nieszczęśliwe, że będzie odliczać czas do kolejnej wizyty taty itd. Ja zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby dać mu wszystko. Będę się dwoić, troić, być matką i ojcem na raz. Tak naprawdę nie wiem czy uda mi się jeszcze pokochać kogoś, zaufać jakiemuś facetowi i zdecydować się na związek.

Jestem pełna wątpliwości, ale czytam Was i dajecie mi siłę. Gdybym mogła to bym wszystkie Was wyściskała tak mocno, że hej. Pewnie dzisiaj przeczytam Wasze posty jeszcze z tysiąc razy!
Może kiedyś jak dzieci będą większe to zrobimy jakiś zlot? Wtedy Was na pewno wyściskam! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia dobrze z maleństwem nic sie nie stało i juz jst dobrze
a ten lekarz to jakis bezludź !!! niemartw sie i niestresuj ludzie sa podli i nie umieja znieść jak komuś jest lepiej . jestesmy z toba i niedaj se w kasze dmuchać!
bojalubie dobrze że już potrzysz na to z dystansu ,na wszystko trzeba czasu, na nic sie nie zamykaj bo życie potrafi pozytywnie zaskoczyć w momencie kiedy tego nie oczekujesz bedzie dobrze myśl pozytywnie wsprzemy cie myślami i postami zawsze jak bedziesz mieć wątpliwości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...