Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dziś jakaś senna jestem-już 2 drzemki w ciągu dnia zaliczyłam.
Ale się cieszę, bo mój powiesił lampkę nocną nad łóżeczkiem i obrazki nad komodą-więc Kajkowy kącik jest już urządzony 🙂

Madziek- zdjęcie z usg po prostu megasłodkie 🙂
W środę wybieram się też na usg i ktg. Już od maja nie widziałam mojego maleństwa- nie mogę się doczekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A i zapomniałam sie pochwalic moj chyba dzisaj na cos zachorowal az jestem w szoku posprzatal dzisaj za mnie wszystko wszystko wszystko hehe 🙂 Nawet podłogi pomył bardzo miła niespodzianka bo tak mi sie nic nie chiało robic.. Tylko zastanawia mnie co mu sie z głową stało moze sie uderzył??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bajka1202 napisał(a):
A i zapomniałam sie pochwalic moj chyba dzisaj na cos zachorowal az jestem w szoku posprzatal dzisaj za mnie wszystko wszystko wszystko hehe 🙂 Nawet podłogi pomył bardzo miła niespodzianka bo tak mi sie nic nie chiało robic.. Tylko zastanawia mnie co mu sie z głową stało moze sie uderzył??


A Ci faceci co tak wariują? Tutaj Twój sprząta, mąż Iris ciuszki kupuje, jestem w szoku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a sprawdzałyście sobie płec dziecka z tym śmiesznym kalendarzem chińskim??
Ja sobie właśnie sprawdziłam i mi by się zgadzało..Jakoś nie wierzę, ze to jest prawda, ale słyszałam też od 2 koleżanek, że to się im sprawdziło (albo po prostu fart 🙂)

http://www.plecdzieckaplanowanie.az.pl/kalendarz_chinski_plec_dziecka.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki 🙂

Kokosanko mi się nie sprawdziło 🙂 tzn za p[pierwszym razem się sprawdziło, teraz wg tego kalendarza miała być dziewczynka, z jest Tymek 😉

Ja dzisiaj padam... tez jestem jakaś do tyłu przez cały dzień. Rano się wyleżeliśmy w łóżku, ciężko było się zwlec więc dosypialiśmy w trójkę z Mikołajem (każdy w inną stronę łózka, jeszcze Tymka rozwalonego nam brakuje 🙂 Potem byliśmy na zakupach w Tesco (kupiłam spodenki dresowe dwupak Tymkowi, skarpety dla Tymka, chusteczki nawilżane, płyny kąpielowe, kremy, płatki kosmetyczne i inne drobiazgi dla małego), potem IKEA i parę pierdół do domu. Popołudniu mieliśmy sprzątać ale strasznie nam się nie chciało więc olaliśmy wszystko 🙂 Oglądaliśmy film 🙂 Obiad już miałam ugotowany więc luz. Jutro cd. weekendowania 🙂 Aaaaa i kupiliśmy w Ikei takiego liska Tymkowi, naciąga się mu ogon i gra taka spokojną kołysankę 🙂 Mikołaj się już dorwał, stwierdził, że on się zajmie tym liskiem i będzie zasypiał na buziaka i żebym ja mogła zająć się w tym czasie usypianiem Tymka. No zobaczymy co będzie w praktyce, ale jeśli chce taką pozytywkę niech ma. Będę musiała jechać po drugą 😉

No i wiecie... dzisiaj po powrocie z tych zakupów poczułam taki niefajny ból w krzyżach a potem w dole brzucha i pomyślałam sobie RODZĘ!!!! Nic się nie dzieje, ból minął ale jaka adrenalina mnie złapała to masakra. Jutro nigdzie nie latam tylko siedzę na tyłku, bo jak bym tak faktycznie urodziła - to masakra! Jeszcze za wcześnie przecież...

Dobrej nocy Kochane. Uciekam do chłopaków! 😘 😘 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Cioteczki 😘
Ja dzisiaj pierożki dziubałam boście mi smaka narobiły ;p
co do samopoczucia to od 3 dni na wieczór mnie mdli i brzuszysko twardnieje ale Bartuś trzyma się z całych sił chyba wcześniej nie wyjdzie a szkoda... 😜

Mnie się kalendarz sprawdził ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi tez sie nie sprawdziła.. no chyba ze tyle USG co miałam to lekarze kłamali 🙂


ja dzisiaj na działeczce z rodzicami byłam..

powiem wam ze tak mi komputer zbrzydł po tym pisaniu, ze mi sie go włączyć w ogole nie chciało 😜

Mój na imprezie firmowej..

ja w domku


PIWKO to tak jak Meegotrpa pisala- BAVARIA- jest jabłkowe, brzoswiniowe. takie zwykłe i pszeniczne 🙂


a teraz sie wkurzam, bo moja mlodsza op rok ciotka (tak sier jakos zlozyło) prawi mi moraly o chrzcinach.. ze ja MUSZe,,ze prawo kanoniczne btrzmi tak a siak.. i sie wpier...nicza!


a oni są super wierzący.. i za kazdym razem sie wtrącają, i probują mnie nawrócić..
jestem wsciekła!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Słoneczka, ja już pospalam. Jest 5:33. Wyspałam sie i teraz myślę co by tu wrzucić sobie na małe, samotne przedśniadanko...

CArpioo nie przejmuj sie opiniami innych, wysłuchać możesz ale zrobisz po swojemu.. 🙂 Ja się kiedyś też wkurzyłam bo moja mama próbuje mi narzucić kogo mam wybrać na rodziców chrzestnych. No bez przesady... Powiedziałąm jej, że mam już wybranych chrzestnych dla Tymka i zrobie tak jak będę chciała... Dlaczego inni uważają że mają prawo mówić nam co mamy robić!??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Dzisiaj wcześnie pobudka. Pogoda sprawia wrażenie fajnej, więc chyba będzie ładny dzień 🙂 Wczoraj przyszedł do nas znajomy, wypili sobie trochę i efektem jest to, że mam wykładzinę do prania po rozwalonych winogronach. Eh. Nie sądzę, żeby ktoś to za mnie zrobił :/

Co do tej chińskiej tabelki to mnie się sprawdza. Sprawdzałam też na innych dzieciach (już urodzonych) u mnie w rodzinie i tylko w przypadku jednego się nie zgadza. Także coś w tym cholerstwie musi być 😉 jakaś pradawna chińska mądrość 😉

U mnie do terminu został miesiąc bez dnia. Rano wstaję z potwornym bólem pleców, Boli nawet przy oddychaniu, tak jakoś dziwnie na dole. Nie wiem czy to przez to, że Basia mnie jakoś dziwnie uciska czy co.

Jeszcze przywieźli nam też ostatnio pralkę i tak się cieszyłam, że w weekend zrobię pranie, a tu nie daje się zdjąć blokad z tyłu. Nie wiem kto to dokręcał, ale już i Marcin próbował i jego kolega i nie mogą ich zdjąć. A tu takie słoneczko ładne wychodzi, pranie by mi pięknie poschło eh.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzisiejszą noc przespałam, mała strasznie mocno kopała i do tego mocne skurcze ale w końcu usnęłam ze zmęczenia a śniło mi się,że mi brzuch opadł i się nie mogłam nadziwić a jeszcze siostra zadzwoniła o 8.20 zapytać się czy urodziłam bo jej się nasza niunia śniła i że już po porodzie leżała w beciku normalnie jakieś znaki czy co?Od rana znów mi się brzuch stawia 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry Brzusie!
Ja też dzisiaj wcześnie wstałam, brzuch mam napięty jak kamień od wczoraj, aż nie mogłam już leżeć i wstałam, zjadłam 2 czerwone grejpfruty i myślę co zjem w następnej kolejności. Niedobrze mi od wczoraj, mam mdłości jak na początku ciąży momentami, a brzuch pęka od napięcia, ciekawe czemu tak się dzieje..
Aha u nie tabelka chińska się sprawdziła-robiłam ją jak tylko dowiedziałam się o ciąży-coś w tym chyba jest hehhe
Carpioo - olej rady innych i nie przejmuj się :-)
PS Moja teściowa za każdym razem jak jesteśmy na urlopie to "straszy" że przyprowadzi do domu księdza aby nam dał ślub kościelny, że jak my tak żyjemy po cywilnym tylko itp...hahaha wyobrażam sobie jakie gadanie będzie jak mała się urodzi! Nie mogę się doczekać aby odpierać "ataki" hehehe 🙂

My dzisiaj jedziemy na zakupy do TKMaxx itp, muszę kupić kołdrę i poduszki na przyjazd mojej mamy no i oczywiście na przeciwko jest sklep Mothercare - na pewno nie dam rady się powstrzymać aby tam nie wejść ;-)))

Buziaki i Miłego Dnia Brzusie! x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey Niunie 😘
u mnie pogoda do kitu już leje od rana ahh... nasza kochana jesień się zbliża 😮

Ja dzisiaj na obiadek robię kluseczki śląskie mniam 😜

Carpioo
Nie przejmuj się kochana tym głupim gadaniem szkoda nerwów 🙂

A u mnie strzelił dzisiaj 28 tydz juhuuu... 🤪


P.S ja nie widzę tych tematów o foto i przepisach albo oślepłam 😮

mdoundi
Udanych zakupów 😘

A jak tam nasze mamusie kochane z chorymi dzieciaczkami się zmagają mam nadzieje że już lepiej Emilce i Wiktorkowi ??? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meegotka napisał(a):
Edzia 38 to już możesz rodzić ha ha 🤪Tak jak ja tylko jak mam mocniejszy skurcz to mnie taki strach oblatuje,że 😲 jeszcze nie teraz 😁
Mdoundi jadę z Tobą na te zakupy 😁


Meegotka Kochana a Ty termin ostatecznie przez ginekologa masz potwierdzony na koniec września, czy październik? 🙂
Jak tak opisujesz te bóle to sama się już boję!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Meegotko wiem cos o tych skurczach dzisaj przezylam koszmarna noc;( Pojechalismyzmoim do znajomych odwiedzic ich dwu tygodniowego synusia.. I jak mnie nagle zaczeło cos łapac to az zbladłam promieniowało na plecy i dol brzucha taki przeszywajacy bol co pol godziny i na dodatek brzuch mi sie poprostu polozyl na nogach co chwile latałam do ubikacji i kiedy o drugiej w nocy zdecydowałam ze pojedziemy do szpitala i trzymałampraktycznie torbe w rece to mi wszystko przeszło.... Moja Julcia widocznie sie rozmysliła zadobrze jej jeszcze tam... Ale okropnie mnie nastraszyła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie Dziewczynki 🙂
Choć jeszcze wszystkie jesteśmy z Niespodziankami w Brzuszkach, to ja już czuje dreszczyk emocji, bo to już tylko chwila, a Maluszki zaczną się pojawiać na świeci 🙂 Hihi nie mogę się doczekać 🙂

Myślę, że te wszystkie bóle, które się pojawiają, to te przepowiadające... Te właściwe nie miną, a będą się nasilać. Ale wszystkie damy radę! Więc Brzuszki do góry, a w sercach tylko pozytywne myślenie i nastawienie na ten ważny moment! 🙂

U nas lepiej! Antybiotyk działa. Gorączka minęła. Noce przespane. Tylko brzydki kaszel jeszcze męczy Emilkę, a przez to apetytu brak... Ale wszystko po kolei i będzie ok!
Mnie dopadł katar, ale prócz tego nic więcej mi nie dolega. Również to mnie cieszy, bo osłabienie nie zrobiłoby mi dobrze, jeśli Synek chciałby wcześniej się pokazać na świecie (choć nic na to nie wskazuje). We wtorek chcemy jeszcze jechać do rodziców na kilka dni (120km), gin nie widzi przeciwwskazań, więc trzeba skorzystać, bo nie wiem kiedy z Maluszkiem będziemy mogli ruszyć 🙂

Sama nie wiem, co jeszcze chciałam napisać.
hm.. Ostatnie noce trochę ciężkie, przewracam się z boku na bok i czuje jak połamana. A leżąc na wznak mam ucisk na pęcherz i wolę tej pozycji unikać. Tak jak pisały Dziewczynki, w nocy pije łyk dwa, żeby nie pobudzać pęcherza i jest w miarę, bo wstaje raz albo dwa 'tylko' 🙂

Mam nadzieję Aguś, że i u Was jeszcze lepiej i że Ty kochana masz przypływ energii i dobrego nastroju! 😁 ściskam mocno...

I jeszcze nie pisałam nic na temat zdj z usg Madzi 🙂 po prostu śliczne 😁 też bym takie chciała, a nawet chciałam 🙂 Tylko, że Synek wolał pokazać swoje klejnoty niż buźkę 😁

Ach, któraś Brzuchatka pytała jeszcze o ilość majtek poporodowych.
Zależy jakie się ma. Jeśli siateczkowe, które można przeprać, to myślę, że 4 sztuki starczą (schną błyskawicznie i są wygodne). Jeśli jednorazowe, to myślę, że 2 paczki (to chyba będzie 14 szt) na pewno starczy. Wszystko zależy od nasilenia krwawienia.., które u każdej z nas może być inne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...