Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
no chyba ta magiczna data 09.10.2011 zostanie pusta 😉zadna sie dzis nie rozpakuje?? 😉

Ankeri fajnie,ze podroz powrotna dobrze znioslas,ze z małym wszysko oki 😉
mi to sie wydaje,ze droga powrotna zawsze mi szybciej mija 😉

Gosiu masz racje!!!
mnie niekt nie przekona,ze wypadki sie zdazaja (chodzi o sytuacje Moni)
sprawdzenie lozyska i czy tam cos nie zostało to byl piepszony obowiazek tego goscia co odbierał porod.
Dzieki niemu Monia teraz cierpi...dosc ze bol to jeszcze rozlaka z mala!
I niech mnie ktos nie przkonuje,ze opieka w uk jest lepsza jak w polsce,bo w zyciu w to nie uwierze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Madziek super brzuszek 🙂
Marzenka do 10 dni to się chyba coś ruszy. Mnie mała też napieprza, od wczoraj lata jak dzik..nie wiem dlaczego, ale narazie spokojnie czekam..
u mnie z ktg jest inaczej. byłam raz, teraz idę 2 raz (w czwartek) i z tego KTG prosto do lekarza po skierowanie na wywołanie. Dobrze, że nie czekają aż całych 14 dni po terminie na wywołanie, tylko biorą się za to wcześniej..

Mam nadzieję, że z Moniką wszystko ok. Nie zostawiła namiarów na siebie a jestem ciekawa, czy teraz na 100% z nią wszystko ok. Będzie miała bidulka traumę a co do wypisywania wcześniej w UK to co człowiek to zdanie. Ja osobiście mogę powiedziec, że cieszę się, że rodzę w Polsce, bo tutaj miałam bardzo dobrą opiekę swego lekarza, na każdej wizycie USG i z niczym nie było problemów..jak jest w UK to nie wiem, bo tam nigdy nie byłam, więc nie mam porównania, tak jak np Madziek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trzeba mieć tylko nadzieję , że te gnoje nie spartolą znowu roboty i wszystko się dobrze skończy. Mam nadzieję , ze Monia się otrząśnie i wróci szybko do siebie. Trzymamy kciuki za Ciebie :*

A to mój Potworek 🙂





http://fotoszek.pl/di-866E.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu, przystojniaczek z tego Twojego małego Mężczyzny 😁 😁 😁 😁
Jak patrzę na zdjęcia naszych forumowych Maluszków, to coraz bardziej chcę mojego Synka.....
I wtedy nie myślę o zmęczeniu, tylko jestem bardzo zniecierpliwiona oczekiwaniem... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akneri1982 napisał(a):
Gosiu, przystojniaczek z tego Twojego małego Mężczyzny 😁 😁 😁 😁
Jak patrzę na zdjęcia naszych forumowych Maluszków, to coraz bardziej chcę mojego Synka.....
I wtedy nie myślę o zmęczeniu, tylko jestem bardzo zniecierpliwiona oczekiwaniem... 😁


Akneri, Ty nasz termin na 20, więc uważaj jak to nastąpi lada dzień 🙂
Igorek Gosi to czysty tatuś. Jest przesłodki, tylko całowac i tulic..Gosiu, że też go jeszcze nie schrupałaś 🙂

dzisiaj to już chyba żadna z nas się nie rozpakuje, ale przed nami kolejny emocjonujący tydzień a kto wie, rano wejdziemy na brzuszka i będą już jakieś informacje 🙂
ja mogę się wstrzymac do jutra wieczora, bo mam do załatwienia jeszcze jedną sprawę z gazownią i energetyką, ale co mnie przeraża to to, że kurde na dworze już berger (czyt. zimno) a ja mam tylko legginsy i byle jakie zapierdalajki wiosenne, bo nic nie kupuję teraz, bo mam nogi opuchnięte..Miałam w planie nie wychodzic w ogóle z domu jak będzie zimno, ale nie ma szans, bo na zakupy też trzeba iśc..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Madziu, powroty zawsze są szybsze...
Choć akurat z domku rodzinnego, to zazwyczaj nie lubię wracać, bo mi tam po prostu dobrze.
Ale jednak chciałam i chcę urodzić w Olsztynie, mam już jeden poród tutaj za sobą, wiem co i jak-jaka jest opieka itd. i nie chciałam z tego rezygnować.

Jak urodziłam Emilkę, położne były super, z każdą wątpliwością, problemem mogłam się do nich zgłosić.
Pamiętam, że była dziewczyna, która nie umiała sobie poradzić z założeniem pampersa- i otrzymała pomoc.
Mi najgorzej szło przekładanie bluzeczek czy body przez główkę i przekręcanie z brzuszka na plecy. Kilka razy prosiłam by mi to pokazać. Z czasem dochodzi się do perfekcji 🙂
Jeśli chodzi np o karmienie, to jakoś w szpitalu sobie radziłam, a później jeszcze położna środowiskowa pokazała mi jak można przystawiać Maluszka. Pokazała też jeszcze jedną fajną rzecz- że maluszek bardzo lubi masaże 🙂 leżąc na plecach lubi jak się go oklepuje 🙂 Emilka sprawiała wrażenie bardzo zadowolonej 🙂 i takie masaże jej robiłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie przekonuje nikogo ze opieka w uk jest lepsza, nic takiego nie pisalam... jedyne co mialam na mysli to to ze bledy pojawiaja sie w kazdym kraju.... a to duza roznica. trzeba czytac ze zrozumieniem.
i jak juz wczesniej pisalam szkoda mi moniki i to co sie stalo to zaniechanie a to wyglada jakbym pisala ze sie nic nie stalo... nie wiem po co ja sie wogole odzywalam, widze ze nie mozna wyrazic swojej opinii, bo niektorzy maja swoje wyrobione zdanie na tematy o ktorych nie maja absolutnie pojecia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paula moja znajoma tam rodziła i choć nie było żadnych komplikacji to mówi że tam jest straszna masówka byle szybko i do domu, usg przez całą ciąże to jej 2 razy robili a tak to jej tylko brzuch macali i siuśki brali do badania, żadnych GBS HBS Cytomegalii TSH ani takich badań do 16 stego bodajże tygodnia w ogóle nie podczymują ciąży jak coś bo widocznie miało być poronienie bo płód słaby a u nas sie walczy od pierwszych tygodni i jakoś kobiety rodzą potem zdrowe dzieci i jeszcze dużo bym mogła gadać więc nie pisz że wyrobione mamy pojęcie o tamtejszej służbie zdrowia na podstawie przypadku Moni i nie mamy pojęcia jak tam jest. Co prawda położne macie miłe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marzenka napisał(a):
Czy Was też tak boli żołądek? ja od jakiegoś tygodnia nie dość że się załatwiam 2 razy dziennie to jeszcse czuję takie kłucie w żołądku. Strasznie to męczące...........


mnie nie tyle co kłuje, ale mdli jak coś zjem, ale może Nadia naciska na żołądek..Marzenko, jeszcze tylko, miejmy nadzieję, kilka dni i będziemy miały nasze córeczki przy sobie 🙂 Byłoby nawet fajnie urodzic w ten sam dzień..to byłby hit forum 🙂 obydwie mamy termin na dzisiaj i byłoby śmiesznie, gdybyśmy np urodziły jutro lub pojutrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia ale Igorek piekny,rosnie jak na drozdzach 😆 😆
Ankeri no ja czuje ze tez na poczatku bede miała problemy z ubieranie,pewnie ze strachu co by melemu raczki nie zlamac albo co 😉
A masaze,ciekawa sprawa 😉
Marzenko u mnie poki co zadnych dolegliwosci nie ma.moze faktycznie Twoj organizm sie zaczyna oczyszczac przed porodem.

Paulao pod tym co napisala Basienka moglabym dopiesac jeszcze duzo wiecej ale nie ma sensu 🤢
W polsce moja ciaze lekarka prowadzi dopiero od 6 miesiaca i mam bez porownania 😉
Lekarka zrobiła wileki oczy jak zobaczyła ile ja badan nie mialam w ogole zrobionych tam,oczywiscie oprucz tych gdzie chodzilam prywatnie i placiłam jak za zboze 🤢

Kurcze mam nadzieje,ze Monia szybko wyjdzie z tego i ze nie zostanie to w jej psychice zbyt dlugo.Ja nie wiem czy dalabym rade....ale Monia jest dzielna i da 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia1989 napisał(a):
Teraz trzeba mieć tylko nadzieję , że te gnoje nie spartolą znowu roboty i wszystko się dobrze skończy.

teraz Monia jest w innym szpitalu, miejmy nadzieję, że trafi na lepszych specjalistów niż poprzednio.

marzenka napisał(a):
We wtroek powtórka i jeśli nic się nie zadzieję to po 10 dniach od terminu wywołują. Mam nadzieję że coś się ruszy bo nie chcę mieć wywołanego.

a to wywoływanie na czym polega ? I czemu jest nieprzyjemne ?


I co, żadna z Was pięknej dzisiejszej daty nie chce ??

😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia7986 napisał(a):
Madziek to ma figurę jak modelka.
mnie dzisiaj mdli, mam big zgage i w ogóle czuję sie do D... może w końcu coś się ruszy


Kochana mnie zgaga mezy juz od 3 tygodni taka ze umierac sie chce 🤢
nawet w srodku nocy potrafie sie obudzic bo tak pali 😮
Tak wiec Kochana rozumiem Cie doskonale 😉

Zuziaczku no zadna nie chce cos tej daty 😉pewnie to przez te wybory 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...