Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja robię tak- skoro mam 14 tydzień to jest to 3 mies i 2 tyg 😉 a za 1 czy 2 dni bedzie juz 15 tydzień, więc 15 podzielić na 4 = 3 mies i 3 tyg. 😉
Kokosanko, chyba najlepiej jak klikniesz na suwaczek jednej z nas i tam stworzysz sobie swój, będzie ci odmierzał co tylko zechcesz 😉

PS>
Marzenko, co do seksu to me mam podobnie, chcę mi się strasznie 😉 ale nadal ze mnie krótkodystansowiec, czyli szybko szybko, zanim mi się odechce, albo dojdzie do mnie, że mogę zaszkodzić Dzidzi czy w ogóle, myśli o Dziecku wezmą górę 😉 Król Julian chyba będzie nam towarzyszył przez całą ciążę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Brzuszaste 🙂

Co do liczenia tych miesięcy to ja też nie bardzo wiem , ja jestem w 17 tyg. , moja mama mówi , że to początek 5 miesiąca , trzeba zapytać lekarza chyba najlepiej 🙂

U mnie święta super 🙂 Wczoraj wróciliśmy do domku , ale jakoś kiepsko się czuję - boli mnie głowa , jest mi słabo i boli trochę brzuszek, dzisiaj jest jednak lepiej 🙂

Za tydzień wizyta - nie mogę się doczekać i liczę , że w końcu poznamy płeć naszego Maluszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podział ciąży na tygodnie i miesiące przedstawia się następująco:
1 miesiąc ciąży trwa od 0 do 4 tygodnia ciąży,
2 miesiąc ciąży trwa od 5 do 9 tygodnia ciąży,
3 miesiąc ciąży trwa od 10 do 13 tygodnia ciąży,
4 miesiąc ciąży trwa od 14 do 18 tygodnia ciąży,
5 miesiąc ciąży trwa od 19 do 22 tygodnia ciąży,
6 miesiąc ciąży trwa od 23 do 26 tygodnia ciąży,
7 miesiąc ciąży trwa od 27 do 31 tygodnia ciąży,
8 miesiąc ciąży trwa od 32 do 36 tygodnia ciąży,
9 miesiąc ciąży trwa od 37 do 40 tygodnia ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko"

1 miesiąc - 1-4 tygodzień,
2 miesiąc - 5-8 tygodzień,
3 miesiąc - 9-13 tydzień,
4 miesiąc - 14-17 tydzień,
5 miesiąc - 18-22 tydzień,
6 miesiąc - 23-27 tydzień,
7 miesiąc - 28-31 tydzień,
8 miesiąc - 32-35 tydzień,
9 miesiąc - 36-40 tydzień.

2. Sposób ściągnięty z innego forum

1 miesiąc - 0-4,5 tyg.
2 miesiąc - 4,5-9 tyg.
3 miesiąc - 9-13,5 tyg.
4 miesiac - 13,5-18 tyg.
5 miesiąc - 18-22,5 tyg.
6 miesiąc - 22,5-27 tyg.
7 miesiąc - 27-31,5 tyg.
8 miesiąc - 31,5-36 tyg.
9 miesiąc - 36-40 tyg.

3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża":

1 m-c : 1 - 4 tydzień
2 m-c : 5 - 8 tydzień
3 m-c : 9 - 12 tydzień
4 m-c : 13 - 16 tydzień
5 m-c : 17 - 20 tydzień
6 m-c : 21 - 24 tydzień
7 m-c : 25 - 28 tydzień
8 m-c : 29 - 32 tydzień
9 m-c : 33 - 38 tydzień

4. Wg encyklopedii Larousse:

1mc - 1-4tyg
2mc - 5-8tyg
3mc - 9-13tydz
4mc - 14-18tydz
5mc - 19-23tydz
6mc - 24-27tydz
7mc - 28-31tydz
8mc - 32-35tydz
9mc - 36-39tydz


a więc chyba nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia1989 napisał(a):
1. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko"

1 miesiąc - 1-4 tygodzień,
2 miesiąc - 5-8 tygodzień,
3 miesiąc - 9-13 tydzień,
4 miesiąc - 14-17 tydzień,
5 miesiąc - 18-22 tydzień,
6 miesiąc - 23-27 tydzień,
7 miesiąc - 28-31 tydzień,
8 miesiąc - 32-35 tydzień,
9 miesiąc - 36-40 tydzień.

2. Sposób ściągnięty z innego forum

1 miesiąc - 0-4,5 tyg.
2 miesiąc - 4,5-9 tyg.
3 miesiąc - 9-13,5 tyg.
4 miesiac - 13,5-18 tyg.
5 miesiąc - 18-22,5 tyg.
6 miesiąc - 22,5-27 tyg.
7 miesiąc - 27-31,5 tyg.
8 miesiąc - 31,5-36 tyg.
9 miesiąc - 36-40 tyg.

3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża":

1 m-c : 1 - 4 tydzień
2 m-c : 5 - 8 tydzień
3 m-c : 9 - 12 tydzień
4 m-c : 13 - 16 tydzień
5 m-c : 17 - 20 tydzień
6 m-c : 21 - 24 tydzień
7 m-c : 25 - 28 tydzień
8 m-c : 29 - 32 tydzień
9 m-c : 33 - 38 tydzień

4. Wg encyklopedii Larousse:

1mc - 1-4tyg
2mc - 5-8tyg
3mc - 9-13tydz
4mc - 14-18tydz
5mc - 19-23tydz
6mc - 24-27tydz
7mc - 28-31tydz
8mc - 32-35tydz
9mc - 36-39tydz


a więc chyba nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie 🙂


Ja piernicze, co inne źródło tym inne podziały, ale bardzo dziękuję za wskazówki!

PS. Ładny już masz brzuszek. Ja narazie to wyglądam tak, jakbym się najadła za dużo. Tylko dolna częśc brzucha odstaje a "górna" częśc jest taka jak zawsze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja też w 4 miesiącu 😁

Piersi też mam niezłe, zawsze malutkie B (+porządny push-up), a teraz kupuję miękkie staniczki z miseczką C 🙂 W Intimissimi są fajne.

Brzuszek też rośnie, ok. 4 maja idę na USG do nowego lekarza (jeszcze się nie zapisałam), bo tamten jak już wiecie ciągle tylko mówił: "wszystko OK, wszystko świetnie", i następna pacjentka...

Wkleję zaraz nowe zdjęcie, ze Świąt z brzuszkiem 😁


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do brzuszka faktycznie - rośnie jak na drożdżach :-D Waga stoi mi w miejscu teraz , to dobrze , więc póki co rośnie sam brzuszek 🙂 A ja sobie z nim dumnie paraduję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aj, dziewczynki ! Na śmierć zapomniałam Wam napisać o tym super sklepiku w Maximusie, który polecała carpioo.
To ich wizytówka:
[URL=http://img101.imageshack.us/i/cimg0288n.jpg/][IMG]http://img101.imageshack.us/img101/1941/cimg0288n.jpg[/IMG][/URL]
Pan, który tam sprzedaje jest po prostu przesympatyczny 🙂
Do tego wynegocjowałam dla naszych brzuchatek rabacik - każda, która się powoła na forum ciążowe dostanie rabat 🙂 Niby nie duży ale zawsze coś 😉

Aha, te spodnie, w których jestem na zdjęciu (te białe) właśnie tam kupiłam. Za 115 zł. Są bardzo przewiewne, bawełniane, mają super panel trzymający brzuszek z regulacją, do tego można je na dole podwinąć i przypiąć na guziczki, które są po bokach i otrzymujemy rybaczki 🙂
Super sprawa !
Do tego Pan ma śliczne bluzeczki, tuniczki, jeansy, ogrodniczki a nawet płaszcze ciążowe !
Niebawem będą też kostiumy kąpielowe dla brzuchatek.

Bardzo polecam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O Boże ale Wy macie brzuszki! Ja wyglądam prawie tak jak wyglądałam! Jakiś tam maluteńki brzuszek jest, ale tylko najbliżsi widzą zmianę, a tak to taki mały jak i był. Mam nadziej,e ze oto niczym złym nie świadczy, ale tak jak mówiłam widzę jak się brzuszek rusza, wzdyma i podskakuje z dziudziusiem jak leżę na plecach, więc mały musi tam być 🙂 Czy któraś z Was jest jeszcze prawie płaska?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek super wyglądasz, brzuszek wspaniały 😉
ja jak tam byłam do taka Pani sprzedawała, też bardzo sympatyczna 🙂 fajnie że jest rabacik, mam nadzieję, że będzie ktoś tam pamiętał, jak wybiorę się po letnie spodenki czy spódnicę ...
ja też muszę wstawić tu zdjęcie z teraz 😉 z brzuszkiem. Muszę Mojego namówić na 'sesję' 🙂
tym czasem pozdrawiam Was serdecznie..

aha i mam zmartwienie.. tego pieska co uratowałam mam nadal i czuje się świetnie, na noce maił być u moich rodziców, bo ojciec Mojego nie toleruje psów. ale wczoraj powiedział, że nie życzy sobie, żeby piesek był tutaj także wtedy jak on jest w pracy 🤢 i tak bardzo to przeżywam i płaczę.. dwa razy dziennie chodzę do rodziców, żeby sobie z nią pospacerować. tak fajnie się czułam tutaj z tym pieskiem, bo nie byłam sama, no i motywowało mnie to do spacerków. a teraz siedzę tutaj w domu sama, samuisieńka. Mój na całe szczęście ma rożne godziny pracy więc bywa i tak że ma 4 dni w tygodniu wolne. ale 'wypuszczam' go z moich sideł na rower czy siłownie czy piwo z kolegami. Ojciec Mojego wymyślił sobie, że ma alergię i się kłaczki pieska roznoszą po całym domu, a wcale nie ma żadnej alergii wymyślił to sobie, żeby chyba mi na złość zrobić nie wiadomo z jakiego powodu ;( jest mi takl okropnie przykro! zwłaszcza że niedługo wracam do pracy to nie będę miała tyle czasu, żeby chodzić do rodziców 2 razy dziennie!! nawet nie wiem czy na ten jeden raz znajdę czas! jestem zdruzgotana. co innego jakbym miała ją tutaj, a co innego jak musze jechac do rodziców, tam z nią sobie pospacerować, odprowadzić i wrócic do domku, ze spaceru 30 min robi sie wyprawa na ponad godzinę..Pocieszam się tym, że jak sie tylko wyprowadzimy (nie-wiadomo-kiedy 😠 ) to moja MaryyJane - bo tak się wabi, będzie z nami!! teraz mam jeszcze większe ciśnienie żeby to przyspieszyć! co najgorsze naprawdę myślałam, że Tata Mojego naprawdę się zmienił, jest miły, lubi mnie a tu taki cios. wiedziałam, że nie lubi psów i w ogóle zwierząt, bo jego zdaniem są bezużyteczne i 'w błoto się wydaje pieniądze bez żadnego pożytku' ale myslałam że nie będzie mu przeszkadzało jak sunia będzie tu np. od 9 do 15 😞 normalnie znowu sie popłakałam ;( to jest straszne 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiula,
Moj brzuszek tez jest prawie niewidoczny. Wyglada jakbym troszke wiecej zjadla 🙂

Znalazlam info, ze wielkosc brzucha w ciazy zalezy od:
"- wysokości mamy(im drobniejsza tym brzuszek większy)
-mięśni brzuszka(im bardziej napięte i rozbudowane tym lepiej brzuszek
trzymają i tym mniejszy ten brzuszek w rezultacie jest i ładniejszy)
-od ilości wód płodowych
-od ilości napływających kilkogramów
-od budowy miednicy...jednym mamą dzieciątka chowają się do środka a inne noszą swoje dzieci przed sobą "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneta84 napisał(a):
Asiula,
Moj brzuszek tez jest prawie niewidoczny. Wyglada jakbym troszke wiecej zjadla 🙂

Znalazlam info, ze wielkosc brzucha w ciazy zalezy od:
"- wysokości mamy(im drobniejsza tym brzuszek większy)
-mięśni brzuszka(im bardziej napięte i rozbudowane tym lepiej brzuszek
trzymają i tym mniejszy ten brzuszek w rezultacie jest i ładniejszy)
-od ilości wód płodowych
-od ilości napływających kilkogramów
-od budowy miednicy...jednym mamą dzieciątka chowają się do środka a inne noszą swoje dzieci przed sobą "


Dzięki wielkie! :* Bo czasem nachodziły mnie myśli, że może płód obumarł. Może mam mało wód płodowych, bo do wysokich nie należę, mam 163 cm wzrostu... Ale już mi troszkę lepiej. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u mnie 14 tydz, 170 cm i brzuszek dość widoczny. Zresztą poprzednio też miałam szybko widoczny, a pod koniec ciązy bardzo duży! Moje dzieci chyba wolą być przed mamą niż gdzieś w środku się ukrywać. Drażniło mnie jednak bardzo gdy będąc w 7 m-cu musialam tlumaczyć , że termin porodu mam dopiero za 2 miesiące.

Napiszcie mi proszę czy też macie doły? 😞 Ja dzisiaj zaliczyłam straszny... Teraz mi trochę lepiej ale chyba dlatego, że upłakałam się jak bóbr 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.brzuszek.net/forum,odp_pazdziernik_2011_startujemy,335,639064.html,str=0
zobaczcie jaki fajny sklep znalazłam 😉

Asiula- na pewno wszystko jest w porządku!! i nawet tak nie myśl! ! ! ! ! ! !

Iris- ja też tak mam.. ciągle się wzruszam, albo się dołuje.. a teraz przez tą sytuację z pieskiem, to płaczę non stop .. bo nic innego mi nie zostało.. Ojca nie przekonam.. a na szybkie kupienie mieszkania sie nie zanosi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Dziewczyny! dawno mnie nie bylo,bo mialam awarie z netem a zalatwic cos przez swieta to masakra.

[Carpioo] normalnie wspolczuje z tym pieskiem.(i chyba takiego tescia)bezduszny czlowiek,ze nawet kobiecie w ciazy odmawia.postarsz go,ze go myszki zjedza za to,hehe 😜trzymam kciuki,ze szybko traficie gdzies na swoje,razem z sunia 🙂

[Asiula] nie przejmuj sie!! ja tez mam maly brzuszek a nawet prawie go wcale nie ma.widze tylko ja i moj jak jestem w samej bieliznie.jak juz zaloze swoje ubrania to nie wiedac nic ze ja juz w 4 miesiacu.tez sie zastanawialam czy z dzidzia wswzystko oki ale tydzien temu w czwartek bylam w szpitalu na badaniach i pani gin powiedziala,ze wszystko jest w porzadku,ze moja dzidzia ladnierosnie i jest zdrowa.tak jak napisala Aneta84 pewnie budowa ciala ma znaczenie.ja zawsze bylam drobna,szczupla przy wzroscie 158..tak wiec sie nie przejmuj.

Dziewczyny macie juz piekne brzuszki!!buziaczki dla Okruszkow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiulka wielkość brzuszka to zapewne indywidualna sprawa każdej z nas i nie masz co sugerować się tym , że niektóre z nas ten brzuszek mają dosyć pokaźny , Twój pewnie też niedługo się pokaże , a Ty nie myśl o takich rzeczach , bo Twój Maluszek na pewno jest w świetnej formie i tylko przeszkadza Mu to , że się zamartwiasz więc głowa do góry Kochana i czekamy na foto z dużym brzuszkiem 🙂

Co do " dołowania " się to mnie to ostatnio omija 🙂 humorek z reguły dopisuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi się właśnie wydaje, że jestem teraz nienaturalnie gruba ! Czuję się jak wieloryb ! A co będzie później ?! 🥴
Ale nie mam zamiaru się odchudzać - widocznie dzidzi tak wygodniej.
I nadal nic mi się nie chce - takiego lenia mam. Mogłabym chociaż trochę poćwiczyć, ale też mi się nie chce 🥴

Doła nie mam, staram się myśleć tylko o miłych rzeczach, teraz to tylko czekam na USG określające płeć dziecka i wtedy zajmę się malowaniem pokoju dla Maleństwa 🙂 A potem ... mebelki, łóżeczko, wykładzina, firanki... ahh, żeby to była dziewczynka 😁
No i na polowanie na ciuszki dla niuni się wybiorę.

A teraz nawet nie mam stresów, narzeczony pracuje, ja mieszkam z moimi rodzicami, karmią mnie jak mogą najlepiej 🙂 , wysypiam się, siedzę w necie, łażę po ogrodzie, czytam książki 😁 Czym tu się stresować, jestem na L4, studia za mną, ślub chyba przełożymy na "po porodzie jak dzidzia będzie większa", także nie mam teraz zmartwień 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie!!!
U mnie wielkanocnego obżarstwa nie było 🙂 jakoś nie miałam chęci na wielkie pochłanianie pyszności 🙂 Najwięcej 'wciągnęłam', jak zawsze sałatek, a z ciast najlepiej smakowała mi baba 🙂
Mam tak jak większość z Was, jem częściej, ale małe porcje. Więcej nie daje rady, a głód po prostu częściej się odzywa 😉
Teraz wypoczywam sobie u moich rodziców na wsi 🙂 służy mi to miejsce, to powietrze 🙂 córeczka jest zachwycona tym, że jest duże podwórko, co chwile chce wychodzić, i na plac zabaw oddalony około 10minut drogi od domu każe się kilka razy dziennie prowadzać. W sumie to dobrze, bo tak mam lenia na spacerowanie, a tak się mobilizuje i spacerujemy sobie wraz z moją siostrą i jej prawie rocznym synkiem 🙂
Wiecie dziewczynki, mam tak jak Wy, mój brzuszek też różnie się układa, raz z jednej strony raz z drugiej jest większy, widać że Dzieciątko się wierci, choć też jeszcze nie czuje ruchów. Mam też wrażenie, że w przeciągu ostatnich dwóch tygodni brzuszek bardzo się uwidocznił, kiedy byłam w ciąży z córeczką, później było widać ciąże. Ja 11maja mam wizytę u Gin 🙂 już nie mogę się doczekać, z nadzieją, że znowu zobaczę Maleństwo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...