Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Malena nie strasz 🙂 właśnie zjadłam miche spagetti 😉 i zamierzam także zjeść jutro 🙂

Asiula, wiesz jak to jest, niby sie nie nastawiam, ale ciekawość tak bardzo mnie męczy... 🙃
co będzie to będzie, byle by Bobo było zdrowe 🙂

Dobranoc Mamuśki! mam dzis ochotę położyć się wcześniej i nacieszyć się Moim 😉 A julian mawiał, "szybko działaj".. tylko poczekam aż wróci ze sklepu, bo wysłałam go po chipsy bekonowe, wiem ze nie powinnam jeśc chipsów, ale mnie naszło.. 😉 i dziś zaopatrzyłam lodówke w przeróżne rożki lodowe 🙂 mniaaaam
miłych snów..

ps.
ile razy w nocy wstajecie na siku? ja od 4 dni nie wstaje wcale, gora jeden raz, a wczesniej to z 5 razy na noc 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie Kochane!
Jestem, jestem. Podczytuję Was tylko nie piszę ostatnio...bo rozumiecie mama jest u mnie i nie mam czasu. Ale jak jedziemy np autobusem to sobie czytam nasze forum na telefonie. Witam nowe Brzuchatki, super - jest nas coraz więcej!
Czuję się ok, mama mi pomaga, gotujemy przysmaki (wczoraj zjadłam ogrooomne ilości kopytek), dzisiaj fasolka po bretońsku i naleśniczki na słodko z serem. Jestem coraz grubsza, znajomi się śmieją że na twarzy wyglądam jak księżyc w pełni 😉 A i brzuszek wyskoczył nawet!
Jutro mam wizytę u położnej, może pozwoli posłuchać serduszka? Mam nadzieję że zbadają mi mocz, bo ostatnio siusiam co 10-15min, będę narzekać to może mi zrobią.
Poza tym wszystko ok, pogoda u nas cudowna i wykorzystuję to zanim wrócę do pracy (już po świętach), codziennie długie spacery.
Pozdrawiam Was Brzuszki i życzę duuuuużo zdrówka dla Was i dzidziusiów! x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malena ja mam ta poduchę. fajna sprawa, choć na razie mało jej używam, bo jeszcze brzuszek chyba za mały do niej. Ale z czasem na pewno się przyda. Jest strasznie wygodna, a dzięki temu, że długaaaaaa to można ją sobie różnie układać. Ja uwielbiam spać na brzuchu, co teraz nie robię a ona prawie mi to umożliwiła. Nie było to całkiem na brzuchu ale jednak boczek odpoczywał 😉

Co do siusiania to ja też w nocy już mam tak jak wy, więc chyba to norma. Jedynie jakoś często się budzę i głupoty straszne się śnią, które później pamiętam 😞 ale za to w dzień odsypiam i wtedy jak kamień mam sen 🙂 tylko budzi mnie kolejna pora na siusiu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny 🙂
O płci mojego Syncia dowiedziałam się chyba w 20 tygodniu o ile dobrze pamiętam. Ale wiem na pewno, że wówczas Pani Doktor nie była pewna na 100 % tylko powiedziała, że wg jej interpretacji na 90% jest chłopczyk. W tej kwestii pewnym można być chyba tylko po zrobieniu tego badania 3D na którym obraz jest dokładniejszy, a już na pewno po urodzeniu 🙂 Kurcze ja nie wiem jak wytrzymam tak długo w tej niepewności. Bardzo bym chciała już wiedzieć, bo jeśli będzie dziewczynka czeka mnie kompletowanie calusieńskiej wyprawki od początku. Mam sporo rzeczy po Mikołaju ale typowo chłopięcych 😉 Teraz marzą mi się różowe rajtuzki 🙂 🙂
A propo sikania to w ciągu dnia biegam często bo staram się pić dużo wody mineralnej i to dlatego, a w nocy wstaję tylko raz, póki co ocxzywiście bo z czasem pewnie będzie więcej., W pierwszej ciązy miałam niemiłą dolegliwość, latem bardzo puchłam ale co najgorsze miałam zły przepływ limfy w nadgarstkach co powodowało ogromny ból. Wtedy prosiłam męża żeby pomógł mi podnieść się z łóżka żebym mogła wstać noca do toalety i nie było to raz tylko kilka razy przez całą noc. PO jakimś czasie ten ból nadgarstków ustąpił ale to była męka.

Na koniec coś co mnie bardzo rozbawiło. termin naszego porodu wypada na 26 października - to będą 5 urodziny mojego Syna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie ranne i popoludniowe ptaszki 🙂
w poniedzialek bylam u lekarza i usg oraz badanie przez pochwe pokazalo, ze bede miec syna 🙂 radosc nie z tej ziemi 🙂 bardzo sie ciesze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wstaje przynajmniej raz w nocy, ale to głównie ze względu na to, że córeczka jeszcze dość często się budzi - ostatnio na siusiu, więc i ja wtedy wybieram się do WC.
W pierwszej ciąży też bardzo puchłam, choć nie miałam takich problemów jak Iris. Ale pod koniec mąż również pomagał mi wstawać z łóżka, zdarzało się nawet z 5 razy w nocy.

Gratuluje Szuwartyna 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szuwartyna napisał(a):
Witam wszystkie ranne i popoludniowe ptaszki 🙂
w poniedzialek bylam u lekarza i usg oraz badanie przez pochwe pokazalo, ze bede miec syna 🙂 radosc nie z tej ziemi 🙂 bardzo sie ciesze 🙂


Gratuluję i witam w klubie chłopców. Mii już 2 lekarz powiedział, że małe wygląda na chłopca, tak więc nastawiam się na chłopaka..w rodzinie męża są same chłopaki i tu znowu chłopak.Najważniejsze jednak, że jest zdrowy i wszystkie badania wyszły pozytywnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny chciałabym Wam gorąco polecić książkę pt: " Język niemowląt" Tracy Hogg. Mam ją od dawna, czytałam przed narodzinami synka, a teraz sobie odświeżam wiadomości w niej zawarte 🙂 Jest rewelacyjna i bardzo mi pomogła przetrwać pierwsze tygodnie z maluszkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Język niemowląt jest świetny, bo opisuje np jak rozróżnić płacz dziecka, jakie zachowania dziecka i jakie ruchy, minki co oznaczają, jak ustawić plan dnia, jak je przywitać w domu 🙂 Bardzo dużo się z niej nauczyłam i wiele mi ułatwiła 🙂

A Zawitkowski faktycznie zna się też na rzeczy, to bardzo dobry fizjoterapeuta 🙂 Widać, że bardzo kocha dzieci, ma dla nich wiele serca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Najmniej agresywne są farby Garniera, i ja nimi właśnie farbuję, Na pewno nie żaden szwarckopf, bo te to nawet, jak nie byłam w ciąży to każdy fryzjer odradzał,bo są bardzo agresywne dla włosa i niszczące go. Sprawdź jeszcze Casting, bo moja koleżanka w ciąży nimi robiła i też była zadowolona 🙂
Najlepiej jak będzie bez amoniaku, albo nie więcej niż 3%wody utlenionej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie prawda, to farby Schwarzkopfu wprowadziły linię bez amoniaku (takie zielone opakowanie), mają praktycznie same naturalne składniki. Kolory też wychodzą śliczne i bardzo naturalne. Moja mama je stosuje do zawsze (najpierw te zwykłe farbujące wielotonowo, a potem te bez amoniaku) i ma lśniące, w ogóle nie rozdwojone włosy. A najlepiej to włosów nie farbować póki nie mamy siwych i pokazywać swoje własne naturalne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no tak, jak się nie ma siwych 😉 Ja dorobiłam się już kilku 🙂 i je lubię... A włosów farbować mi jest szkoda.. na razie są naturalne, a ciąża upewniła mnie w tym, żeby przy tym pozostać. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...