Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja tydzień temu we wtorek jak byłam na kontroli to było 15 na plusie 😞 Rozstępy mam na piersiach i udach lekkie a bardzo widoczne pod kolanami 😞 Więc jedyne co później to sukienki za kolanka 😞
A byłam na szkole rodzenia i pytałam się o te wody co ostatnio tak czuję cieknięcie. Położna kazała mi założyć podpaskę i sprawdzić po ćwiczeniach, bo jeżeli był by pęcherz przebity gdzieś z boku i "okresowo" by mi ciekły to w trakcie ćwiczeń powinny polecieć. Po ćwiczeniach okazało się że podpaskę mam suchę czyli to musiał być mocz lub upławy... A jeżeli coś takiego bedę znowu czuła to założyćpodpaskę i wciągu 2 godzin obserwować czy coś się dzieje, no bo wody mają przeźroczysto- mętny kolor. Eha... właśnie musiałam dac mamaie reacje i siostrze bo przyleciały podekscytowane i już są zawiedzione bo myślały że to już, a maly zrobił je w konia... To znacz wszystkich zrobił w konia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja 4,5 kg na plusie....

Marta z tego co wiem to Raszeja ostatnio miala remontoway oddzial polozniczy, tak wiec WRESZCIE jest tam ladnie i czysciutko a nie jak w PRL-u...
chyba, ze dziewczyny wspominaly o porodowce, a nie polozniczym...
Porodowka ponoc porzadna, duze regulowane lozka porodowem, daja rowniez mozliwosc wyboru co do pozycji w ktorej chce sie rodzic...jak poprosicie to zwroca uwage i jesli nie bedzie potrzeby nie beda nacinac krocza...

Jesli dobrze pamietam trzeba miec w Raszei pieluchy swoje i chusteczki dla malucha...

Ogolnie strasze przeladowanie w Poznaniu, Izby Przyjec ciagle zamykane..ale to zalezy jak sie trafi..Nie tyle, ze jest problem z porodowkami, ale po porodach nie ma gdzie polozyc pacjentek, bo oddzialy sa przeladowane...

To widze, ze ja jako jedyna wybieram sie na Polna...
Kurcze juz trzeci dzien probuje podejsc do spakowania torby do spzitala i jakos mi nie idzie... 😞

Dzisiaj spedzilam dzien na praniu pieluch poscieli i rzeczy cd.
Wreszcie sie zdecydowalam na polozna, wiec jutro ide to zalatwic...jednak doszlam do wniosku, ze szwow sama sobie nie sciagme.
W pt do lekarza, mam nadzieje, ze nie bedzie zbyt duzo pacjentek, bo chcialabym na USG sie wcisnac... 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta - dawaj znać jak coś bedziesz wiedziała z Kasią....

Aga - z tą ciszą przed burzą moze cos byc...tak mi kolezanka mówiła...więc kto wie...

Agniesia - tak myślałam ze to mocz....tez mam z tym problemy, bez wkłądki ani rusz....jak kicham to masakra, a nie mówiąc ze jak ostatno oglądalismy komedie to ze smiechu prawie sie posikałam...a mój mąż ze mnie.....he he. ale potem to mija, z synkiem tez tak miałam.....

Agatko - nie martw sie , zadna niech sie ni martwi tymi kilogramami. Ja to ciągle słysze ze po drugim bedzie cięzko zrzucic....ja z Piotrusiem potrzebowałam chyba 3-4 miesiecy by wyglądac jeszzce lepiej niz przed ciązą...ogólnie po ciązy ważyłam 5 kg mniej niz przed....
A poza tym - karmienie piersią , a jak niektóre z nas nie beda mogły to samo zajmowanie sie dzidzią jest takie wykańczające ze na pewno do wiosny kazda z nas bedzie piekna i szczupła 🙂))))

Mój mężuś jak wczoraj przececiał ręką po moich pośladkach i wyczuł gatki to powiedział: 3 kg ziemniaków - a wiecie co to oznacza?
- Mamo, a wszyscy mówią ze mam dużą głowę....
_ Nie prawda Jasiu, ale weź beret bo musimy kupic 3 kg ziemniaków....
🤪

dostał w ucho za to....
mi wpadły w ręce moje gatki sprzed ciąży...chlip chlip - mam nadzieje ze jeszzce je kiedys załoze...
ALBO INACZEJ

ja na pewno je załoze ,juz nie moge sie doczekac 🙃

Rozstępów nie miałam z Pietruchą, teraz tez nie mam.
tylko ten celulit - nawet na rekach mam, na łydkach tez , na udach i pośladkach.....Mam nadzieje ze to zniknie.....
Musze odkladac kase juz na ten specyfik.....

Moze uda mi sie przekonac meza do baraszkowania.....specjalnie dałam mu do poczytania ksiązke na ten temat - pomysli ze zupełnie zwariowałam i ze ozenił sie ze straszną nimfomanką (bo tak w sumie jest :laugh: )
moze to przyspieszy poród.
jak nie to jutro umyje okna......

kurcze dzis kłuje mnie , a włascicwie piecze pod biustem...macie takie objawy-to jest az nieprzyjemne....takie straszne pieczenie, co to?????

aha, ide w piątek do szpitala na ktg - pierwszy raz w tej ciąży....szok.
a Wy często smigacie na ktg?????

no dobra
zmykam, bo cos kłuje.....
oj ten mój Bartuś lub Lenka daje mi popalić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamyk az tak sie nie martwie tymi kilogramami nawet bede sie cieszyc jak mi ich troche zostanie bo przed ciaza to wazylam niecale 50kg i przyznam sie ze nie czulam sie dobrze a wzrostu mam 175cm.ktg mialam robione od 36 tyg i co tydzien ale teraz zastanawiam sie czy nie jechac jutro do szpitala i na wszelki wypadek nie zrobic bo niestety moj lekarz jest na urlopie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a najgorsze bylo to ze jadlam baaardzo duzo przed ciaza i nie moglam przytyc a w czasie ciazy to jem tylko 3 posilki dziennie i przytylam az tyle ale to moze jest dziedziczne bo moja mama ze mna jak byla w ciazy to tez tyle przytyla.lepiej pojde na ktg a termin porodu mam na dzisiaj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobitki 😁 melduje sie ze dzisiaj o 18 wypisali mnie do domku i juz jestesmy z Oliwierekiem 😁 i Michalem razem 😁 😁 😁 Oliwierus jest taki slodziutkii sliczny ze mam ochote go zjesc no mowie Wam cudowne dziecko malo placze duzo spi pieknie je cyca 😉 i te jego minki ahh zakochalam sie w nim normalnie 🙂
Ja tak tylko na chwilke jutro napisze i wstawie zdjecie 🙂 chcialam wyslac Asi ale cos mi sie ustawienia w mms popsuly i nie moglam:/
aha i Asia mi napisala ze dzisiaj o 20 jedzie do szpitala i zobaczy co powie polozna po badanie czy ja zostawiaja czy nie...ale nic do tej pory nie napisala wiec pewnie juz rodzi 😁

aha GRATULUJE corci DORCIA 😁 slicznotka 🙂
nie pamietam wszystkich postow bo az 18 ich bylo do nadrobienia 😲 ale Kasia tez chyba rodzi ??KASIA trxymam kciuki oby szybko poszlo
aha jutro napisze o moim porodzie ale powiem tak TRAGEDIA nikomu nie zycze takiej meki 🤨 🤨 🤨

Dobra ide spac bo dopiero co maluch zasnal wiec mam jakies 4h snu do pobudki 😉

BUZIACZKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu na pewno Oliwierek jest słodziutki 🙂 I wcale sie nie dziwię, że mogłabyś go zjeść.

Asia rzeczywiście miała dzisiaj jechać na badania. Może już zostawili ją w szpitalu 🙂

U mnie znowu zapowiada się ciężka noc...brzuch już zaczyna mi się stawiać, aż boję się położyć... też juz bym chciała mieć już to za sobą 🙂 Jutro jadę na KTG to zobaczymy co się dzieje.

Buziaki Mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane mi Asia wczoraj napisała koło 22 że ma rozwarcie na 4 cm i że zaczynają się skurcze więc może już dzisiaj tuli Kacperka do siebie:laugh:
kasiu jeszcze raz gratulacje- spory wyszedł Ci synek 😉
Gosiu super że wyszliście już ze szpitala i oczywiście czekamy na zdjęcia Maleństwa:laugh:
A ja pierwsze KTG miałam robione tydzień temu. Wczoraj na szkole rodzenia jak rozmawiałam z położną to powiedziała że jeżeli do wtorku czyli do nastepnej wizyty nic się nie bedzie dziać to zrobimy przed wizytą KTG:P Już nie mogę się doczekac aż znowu usłysze te piękne bicie serca:P
A co do seksu to się zdziwiłam bo mój pierwszy zaczał a jak powiedziałam ze za 2 dni powtórka bo mały musi wyjść to tylko usłyszałam że nie mam mowy bo ma wyjsc wtedy kiedy bedzie sie jemu podobać a nie mamusi 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CZesc dziewczynki!!!
tez dostalam od Asi eska 😁 ale super same dobre wiadomosci 🤪 Gratuluje i KAsi i Asi no teraz to sami chlopcy wychodza 🤪 🤪 (w koncu hihi)

to moj przystojniaczek w 2 dniu 🤪 kochany maluszek 😘 [img size=320]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/P8060109-97585d5e4499e00906106f096c5e8236.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
GOSHE slicznego masz synka,koniecznie jeszcze jakies zdjecia wklej!Co do spania to moja Pati też była aniołkiem tak do konca pierszego tygodnia 🙂 Teraz często nie daje mamusi się wyspac 🙃

No i czekamy na relacje z Twojego porodu,az tak zle? 🙂 Ja juz prawie nie pamietam tego bolu i bezradności jak moje "maleństwo" nie chcialo wyjść 😁

Ja ogólnie przytyłam 16 kg podczas ciąży i zero nowych rozstepów(mam kilka starszych na boczkach z okresu dojrzewania 🙂 ) ale sądze ze to dlatego że Patrycja urodzila sie 2 tyg przed terminem więc te wstretne rozstępy nie mialy czasu się pokazac no i ile mozna przytyc w ciagu 14 dni! 🙂 więc jestem wdzieczna mojej córci że zdecydowała się na wcześniejsze wyjscie 🙂

Asnet a jak twoje maleństwo? Spi ładnie czy raczej zapoznaje się ze światem? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ DZIEWCZYNY:laugh: :laugh:

WCHODZĘ SOBIE NA WASZE FORUM I NORMALNIE PŁAKAĆ MI SIĘ CHCE BO JUŻ NIEKTÓRE Z WAS MAJĄ MALEŃSTWA PRZY SOBIE A MI JESZCZE 4 MIESIĄCE TRZEBA CZEKAĆ 😞 😞 GRATULUJĘ WAM WSZYSTKIM I TYM KTÓRE JUŻ URODZIŁY I TE KTÓRE SĄ JUŻ NA DNIACH 🤪 🤪 🤪 MIŁO JEST POCZYTAĆ JAK TO OPOWIADACIE SOBIE JAK PRZEŻYWACIE TE OSTATNIE CHWILE CIĄŻY I PIERWSZE CHWILE Z MALUSZKAMI 😆 😆 😆 POZDRAWIAM WAS GORĄCO:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...