Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ta odzywke na przybranue masy ciala to on dostaje do kaszki bo to jest proszek bezsmakowy do rozpuszczania w wodzie 🙂gorzej z lekami od potowek w strzykawce mu dawalam a teraz to juz nawet tak nie da rady :/
no i zapomnialam dopisac ze mlody wszedl mi dzisiaj na szafke pod telewizor i prawie telewizor zrzucil bo sie go trzymal!!!jedno kolanko do gory potem drugie i wszedl matko a ja stalam w drugim koncu pokoju i sie gapilam na niego a jak wszedl to myslalam ze spadnie lecialam na leb na szyje hehehe no psoci okropnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Grzesiek tez psoci, szczególnie u teściów na dole zwala wszystko ze stołu, najchętniej garnie się do popielniczki teściowej i zwala pety na ziemię 😁 😁 😁

Hmm.. szkoda, że Grzes tak ładnie nie śpi mi w nocy, teraz już śpi 2,5 h , uciał sobie drzemkę poobiednią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe nieźle psocą te wasze urwisy 😁 😁 😁
Moj kiedyś jak był z mężem w kuchni to wstał w krzesełko dokarmienia, a ponieważ krzesełko stoi koło szafki to przedostał się na szafkę kuchenną i tak na czworakach po niej chodził 😲 Dobrze że mój M szybko to zauważył i od razu go zdjął 😉 Noi przez to zmądrzałam i krzesełko przestawiłam:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu, ja właśnie wesz lam na brzuszek powiedzieć Wam, że gabi wlazła dzisiaj na szafkę pod tv i stanęła trzymajac sie przywieszonego do sciany telewizora!!!!!!!! Ale widzę, że Oli nas wyprzedził! No czego te dzieci nie wymyślą! Ja też szybko doleciałam i ją ściągnęłam, a ona się cieszyła jak głupia. Potem jeszcze kilka razy próbowała wejść ale za każdym razem zdarzyłam jej zabronić...wie, że źle robi ale i tak próbuje dalej...i jeszcze ten szatański uśmieszek....masakra.
Gosiu - parowar to naprawdę super sprawa! My mamy taki, ale lepszy jest ten Kasi, bo ma trzy komory, a ja mam tylko dwie - i czasami brakuje miejsca. http://allegro.pl/item1120146946_zdrowe_posilki_parowar_tefal_vc_1009_aqua_timer.html

Grzesiu buntuje się chyba przeciwko paleniu papierosków 🙂 🙂

Agniesia, dobrze, że nic się nie stało! A nie przypinasz Alusia pasami w krzesełku do karmienia? Ja po wypadku w wózku zawsze i wszędzie zapinam pasy Gabrysi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AAAAa....bez pasów to troszkę kiepsko - no ale przynajmniej macie takie unikatowe, własnej roboty 😉 A co do jedzonka z parowaru to naprawdę smak całkiem inny. Wszystko smakuje inaczej i nie trzeba doprawiać solą. Nam bynajmniej smakują dużo lepiej i wydaje mi się, że szybciej można coś przygotowac do jedzenia, bez brudzenia sporej ilości garnków 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamy 11 ząbka 🤪 🤪 🤪 górna prawa czwóreczka, juz taaaka duża 🙂

Marta, właśnie widziałam takie 2-komorowe parowany i wiedziałam, że może miejsca zabraknąć, więc wzięłam od razu 3-komorowy 🙂 Moja mama kupiła sobie tez parowar tefala, ale taki z 2 okragłymi koszyczkami. O taki: http://www.juka.pl/data/product/2795/0.jpg

Dobra, idę się umyc póki mały śpi 🙂

Buziaczki kochane , papa 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No co te dzieciaki nie wymysla jeszcze naprawde Alus po szafce raczkowal heheheno szok 🙂 a Gabi Z Olim to identyczne rzeczy robia 😁 😁 😁 psotniki moj tez probowal jeszcze wiele razy wejsc na tez stolik ale juz nie dal rwady bo bylam blisko i go sciagalam hehe
Wiecie co jednak Oliwierek zaczal dzisiaj chodzic na dobre 😁 😁 😁 😁 poszlismy na spacer z nim i go na trawke puscilismy a on puscil mi palca(bo zawsze jak chodzi to trzymal sie jednego placa 😁) i poszedl po 20 kroczkach upadl ale zaraz sie oodniosl i dalej pomaszerowal a ile radosci przy tym bylo i tak caly czas chodzil - przewracal sie i dalej szedl 🙂 🙂 🙂
Kolejny zabek Grzesia GRATULUJE 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesć laski,dawno mnie tu nie było.Mam teraz więcej czasu dla siebie bo Julka jest z moją mamą nad morzem 🙂W zeszły piątek byliśmy je odwieźć z mężem.
Mała boi się piasku i wody,normalnie ryk straszny,ale powoli już się przyzwyczaja,ma już też 2 dolne ząbki i chodzi przy meblach więc pewnie też niedługo zacznie chodzić bez trzymanki.Tak jak Wasze dzieciaczki rozrabia jak tylko może,bardzo lubi otwierać wszystkie szafki.
Wszystko jest ok,Julcia rośnie zdrowa i szczęśliwa,tylko od kilku dni boje się,że znowu mogę być w ciąży,a powiem Wam że wolałabym jeszcze trochę poczekać z drugim dzidziusiem.
Normalnie brałam tabletki ale po ostatnim okresie na początku lipca już nie rozpoczęłam w terminie następnego opakowania tylko 5 dni później(bo przegapiłam,że nie mam już recepty i nie kupiłam sobie następnego opakowania)dopiero jak wróciliśmy,teraz znowu biorę tabletki od poniedziałku,ale byłam w środę u swojego gina i powiedział mi,że mamy uważać bo właśnie mam owulację,w dodatku superowulację, w której zostało uwolnionych kilka jajeczek naraz.Po moich obliczeniach kochaliśmy się z mężem kilka dni z rzędu przed owulacją i w czasie jej trwania a ja nie wiedziałam,że od razu po okresie mam właśnie owulację,normalnie masakra.Za to teraz boje się,że nie dość ,że mogę być w ciąży to jeszcze jest duże prawdopodobieństwo poczęcia bliźniaków.Nie wiem jak mogłam na to pozwolić,no ale teraz mogę tylko czekać.Na razie nic nie powiedziałam mężowi bo chcę mieć najpierw pewność.Trzymajcie kciuki,żeby to była dla mnie tylko nauczka na przyszłość,Buźka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martus nie dumni 😁 nas rozpiera duma 😁 😁 😁 😁 chodzi sobie po mieszkaniu ale jeszcze bardzo powoli hehehe ostroznie stawia kroczki 😁 😁 😁
Bylam z nim u pediatry z tymi potowkami bo masakrycznie ma plecki i kark wysypane i ma jakas reakcje alergiczna nie potowki...dostal masc robiona na recepte ze sterydem i ma dzialac
Inka hmm daj znac jak dostaniesz okresu albo jak nie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratuluje Grzesiowi zabka 🙂
a Inka daj znac co z okresem ...
Kurzce tak czytam i czytam p tym chodzeniu a moja sama 2 kroki albo 1 i tyle chodzi trzymajac sie reki jednej mebli itp ale to tyle a tak juz bym chciala zeby chodzila eh
na stol tez wchodzi najpierw na kanape a z kanapy na lawe musze odsuwac dalek lawe i byc ostrozna , albo mna oparcie kanapy wlazi wszedzie malpkla moja kochana hehe
tylko nie chodzi Oliwerek ALus Grzesiu moze chlopcy wczesniej z reguly zaczynaja?? Hmmm
buziaczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alus to zaczal chodzic juz jakis czas temu nie mial chyba jeszcze 10 miesiecy 😁 moj zaczal teraz czyli 11,5 miesiaca 🙂 Grzes stawia pierwsze kroczki takze a Gabrysia tez tylko patrzec jak zacznie chodzic tak samo jak Twoja Nikolka Paula wiec bez stresu 🙂
ja mowilam ostatnio szwagierce ze moj jeszcze nie chodzi (jej Zuzia zaczela latac jak skonczyla 9 miesiecy) a ona mowi ze zobacze jak mnie zaskoczy maly i z dnia na dzien nagle zacznie isc 😁 😁 😁: no i tak bylo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez z utesknieniem czekalam az Oliwierek zacznie chodzic 🙂 az sie lezka w oku kreci jak patrze jak on sobie tak koslawo idzie hihiihehe 🙂 🙂 🙂
Nadia Sandry tez jeszcze nie chodzi ale tak jak wspomiala Marta mam czutke ze wszystkie nasz sierpiowe dzieciaczki przejdą roczek 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Inka, co ja mam Ci napisać.. musisz czekac na okres i tyle.. Nie napiszę Ci, że nie będziesz w ciąży, bo jest jakies prawdopodobieństwo zajścia..
Fajnie, że do nas zajrzałaś 🙂

Gratulujemy Oliwierkowi samodzielnego chodzenia 🙂 super 🙂 Grzes tez co raz częściej pomyka sam.. i ma 12 ząbka 😁 😁

straszna duchota dziś u nas. Grzes wstał o 10.00, trochę za późno i dopiero ok. 14.30 poszedł nam spać, poprzestawiało mu się 😉


mykam Laski 🙂 jedzonko z parowaru się zrobiło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula, Grzesia jadłospis wygląda więcej tak:
po przebudzeniu cycuś
ok. 10.00 kaszka
13-14 obiadek ( albo słoiczek, albo to co my mamy ugotowane)
17-18 deserek ( owoc, albo słoiczek, albo owoc w kawałku )
w między czasie oczywiście dostaje pić, albo herbatki, albo cycka, jak woli 🙂
ok. 20.30-21.00 idzie spać no i w nocy tylko cycek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje za odp 😉
bo moja mleko (butelka) to chce pic kilka razy dziennie tzn po przebudzeniu okolo 6 potem ok 10 15 i przed snem 19
a je wszystko i musze troche to uporzadkowac nie wiem co wlasciwie i ile
dla mojej sloiczek to za malo a i tu w Anglii mniejszy wybor tych sloiczkow
picie to wode pije chetnie i wszystko inne herbatki nie bardzo
w nocy nie pije i nie je nic dopiero okolo 6 jak sie zbudzi

a jak czesto i dluo spia?
zastanawiam sie czy moja nie za dlugo spi w czasie dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu maść ze sterydami 🥴 🥴 🥴 Kurcze...poczytaj sobie o stosowaniu takiej maści - to powinna być ostateczność. Ja nie zgodziłam się na takie maści jak Gabi miała problemy ze skórą. Kąpałam ją wtedy w tym czarcim żebrze i sparowałam emolium specjalnym i jakoś minęło. Fakt, ze po sterydach wysypka zniknie momentalnie, ale sterydy nie leczą tylko powodują własnie szybki zanik krosteczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula u nas z jedzeniem jest tak samo jak u Kasi i Grzesia. My dodatkowo jakie przekąski - biszkopty, chrupki, wafle ryżowe. Do picia daję jedną butlę herbatki, a potem już do wieczora tylko wodę mineralną.

Gabi śpi od jakiś 2 miesięcy raz dziennie równo 1 godzinę 40 minut 😉 W nocy śpi średnio 11-12godzin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj jakie plazowicz sliczny 🙂 tez bym gdzies nad wode pojechala...
mala ani razu nad woda nie byla

Kasia Marta dziekuje za odp
z tym spaniem to u mnie chyba wychodzize 3 razu w sciagu dnia moze dam jej tylko 2 razy spac w ciagu dnia zeby mi wczesnioej zasypiala bo je o 19 zasypiala o 19:15 a teraz to potrafi o polnoscy zbudzic sie i do bawienia a to przez mojego M. bo on pozno wraca z pracy i jak sie zbudzi to chwile sie z nia bawi ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula to rzeczywiście dużo śpi mała w ciągu dnia. Myślę, że na pewno skrócenie drzemki dziennej spowoduje przedłużenie snu nocnego.

Kasiu, jaki Grześ fajny 🙂 I musze powiedzieć, ze nie jest już takim grubaskiem...chyba się bardzo wyciągnął w górę!!

Sandra ostatnio pisała smska, że zapomniała zaplacić rachunek za internet i im wyłączyli 😁 Muszę jej odp jak tylko doładuję konto na kom :P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...