Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Sandra mój zaczął chodzić jak miał dokładnie 10 miesięcy i 4 dni 😉
A co do kładzenia małego na wznak to ja też swojego tak nie kładłam prze ulewanie. Układałam go raz na jednym raz na 2 boczku a do tego zwijałam ręcznik i jeden podkładałam pod brzuszek a 2 pod plecki aby się nie przekręcił. No i tak polubił tą pozycję że rzadko kiedy śpi na wznak- raczej tylko śpi na jedym lub drugim boczku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zdecydowanie, powinna klasc w roznych pozycjach.. bez wzgledu czy to sie podoba maleu czy nie..
Jesli nie jest za poznoj głowka sie odksztalci, nie zwrocilam uwagi ile mlodyma...

Ja ogolnie innymi sie nie przejmuje, a w sukienkach absolutnie chodzi nie lubie i sie nie czuje, wiec chyba pojde w podnicy i tunice.

Nadia dopiero zasnela a jest 13 57...jejuniu..
Mloda ma tak podbita kosc pod okiem i bok twarzy ze wyglada jak bite dziecko.szla i spadla na oudelko od zabawek.No coz zdarza sie...
a co do histerii ja nie reaguje i tak najczesciej po 15-20 min przechodzi..jestem wyrodna matka i tyle 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandra każda inna matka tak powinna. Przynajmniej moim zdaniem. Ja przy takich atakach też się staram nie reagować.. czasem się złamię, ale tylko czasem 😉
Ostatnio Kuba znów nie chciał sam zasypiać.. leżał w łóżeczku, nie próbował wstawać, nie płakał tylko darł się w niebogłosy... Stwierdziłam, że tak się bawić nie będziemy - teraz już nawet nie próbuje wrzasków - ja go kładę a on idzie spać 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no mam stresika heheehehe ale co tam 🙂 od jutra bede Panią D. 😁 😁 😁 😁 😁
Moj naszczescie nie placze i nie wrzeszczy przy usypianiu tylko jak mu czegos sie zabrania 😲
Moj tata dzisiaj dojechal do nas 🙂 Oli zadowolony nie boi sie od razu idzie na raczki i sie cieszy hehe 🙂
Widze ze wszystkie te nasze dzieciaki takie lobuziaki sie zrobily 😁
Jutro pewnie wieczorkiem zajrze 🙂
buziaki 😘 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu, Michale
( przepraszam, że dziś wieczorem, ale nie wiem czy jutro zajrzę do kompa )
W dniu Waszego ślubu chciałabym Wam złożyć najserdeczniejsze życzenia, dużo miłości, zrozumienia, wzajemnego wsparcia, zdrowej zazdrości 😉 - po prostu szczęścia na nowej drodze życia dla Was życzę ja 🙂

wróciłam niedawno z kina, bylismy na INCEPCJi - super film, polecam 🤪 ale kurde podrożało multikino. Za 2 bilety zapłaciliśmy 41 zł, do tego 2 razy zestaw multihit i kolejne 40 zł, więc taki wypad do kina kosztuje nas 80zł 😞 kiedyś mozna było się zamknąć w 50 zł... eh

buziaczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny - odstawiam cyca! Dzisiaj z mężem zadecydowaliśmy, że już czas to zrobić. Smutno mi i nie wiem czy dam radę.....Gabi dzisiaj w aucie zrobiła nam taką histerię, że masakra - oczywiście chciała cyca, a ja prowadziłam auto, bo wracaliśmy z grila. Jak dzsisiaj się obudzi w nocy to dostanie wodę, a jak nie wystarczy jej woda to mleko ale z butli... no ale nie wiem czy nie wymięknę...w samochodzie aż płakać mi się chciało jak słyszałam to jej rozpaczliwe wołanie...

Gosiu, to już jutro 🙂 Super 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiu wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia[color=red][/color]
Kasiu niestety wszystko dożeje 😞 Ja już nie pamiętam kiedy ostatni raz byłam w kinie, a odkąd jesetem z moim (ponad 5 lat) to szczerze powiem że nie mieliśmy okazji wybrać się razem na jakiś film;(
Marta życzę wytrwałości i wiem że będzie trudno ale sądzę że to dobra decyzja. Moj siostrzeniec ma ponad 1,5 roku i widzę że siostra chciała by już zrezygnować z cyca ale nie umie a ona w kółko powtarza że następne tylko do roku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eh, no u nas nie idzie jakos odstawianie cyca ( w porze nocnej ). Miałam w nocy przepajać Grzesia wodą, ale co jęczy to zaspana wyciagam cyca, popije chwilke i idzie dalej spać.
Marta, Ty idziesz do pracy więc masz tam jakąś motywację by nie karmić już piersią, a ja jeszcze w domu z Grzesiem jestem, więc mnie nie przeszkadza że mam jeszcze mleko.

Ciekawe o której Gosia ma ślub 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jest bardzo ciężko 😞 😞 Cała noc nieprzespana 😞 Gabi budziła się co chwile i odstawiała takie cyrki, że pół osiedla pewnie ją słyszało....ehhh....szkoda gadać. Mleka z butli nie wypiła pomimo tego, że przetrzymałam ją do 9:30 - myślałam, że jak będzie głodna to wypije nawet to mleko...no ale musiałam jej dać bułkę i paróweczkę. Dzisiaj pojadę kupić jakieś inne smaki kaszki - musimy próbować.

Kasiu, masz rację, że jak siedzisz w domku to możesz jeszcze karmić. Gabi ostatnio zaczęła przeginać z cycem i nocnymi histeriami więc postanowiliśmy to zakończyć. Praktycznie na początku planowałam, że pomimo powrotu do pracy będę karmić np. wieczorem. No ale Panie w żłobku nie dałyby chyba rady jej położyć spać w dzień, bo Gabi musi mieć do tego cyca. Aż boję się dzisiejszej nocki..........................................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dasz rade Martus!!!
Zobaczysz... na pewno latwo nie bedzie, ale jak bedziesz konsekwentna na pew,,no sie uda...

Przestaje sie wymadrzac bo po roczku wywalam smoczki, wiec nie chce wiedziec, co tu sie bedzie w domu dzialo..
a moze juz teraz zaczne probowac, bo we wrzesniu juz na cale 8h do pracy..a teraz jedak tak zmeczona nie jestem...

W dniu ślubu również składamy najserdeczniejsze zyczenia!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe.. wczoraj miala hmmmm.. upojna noc z moim lubym... i kurde jego mac z moich wyliczen wyszla owulacja ☺️
Wiec teraz tylko miec nadzieje, ze zaden zblakany plemnik nie bedzie mial ochoty na zblizenia 🙂)

Hehe.. pocieszam sie, ze najwyzej bedzie syn...
ale jednak wole poczekac do przyszlego roku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak Was czytam to stwierdzam, że bardzo się cieszę, że nie karmię już młodego bo sam tak chciał 😉 Ale wiecie co.. nawet jeśli by nie chciał to dłużej niż rok bym nie karmiła. Bo dla mnie to jest trochę głupie.. dziecko powinno się usamodzielniać a nie wisieć cały czas mamie na cycu.. Wyobraźcie sobie znajoma mojej kumpeli karmi swoje dziecko piersią już 5 lat (!)... bo to bo tamto.. no sorry, ale jakbym zobaczyła matkę, która daje pierś 5-letniemu dziecku to wyśmiałabym ją..
Marta jeśli Gabi nie chce pić samego mleka to możesz jej np. dolać do tego soku malinowego, albo czegoś.. u mnie Kub miał okres, że tego mleka nie chciał - wtedy chowałam butelki z herbatką zostawiałam butlę z mlekiem (gdzieś na jego poziomie) i sam ją brał, biegał po domu i pił 😉 Teraz już praktycznie mleka modyfikowanego nie dostaje... Tych gotowych kaszek ekspresowych też nie. Mleko wchodzi w grę tylko czasem w nocy jak mały ma humor- dla spokoju mu daję 😉 A tak to rano paróweczki, jajeczniczka albo coś w tym stylu, przed spaniem zjada jakiś jogurt, po spaniu obiad (najlepiej kotlety z kurczaka 😁 uwielbia je;p) i na wieczór gotuję mu kaszkę mannę na krowim mleku 😉 Wiadomo, że w między czasie coś tam przegryza - co mu się nawinie - ale ważne, że nie musze już walczyć, żeby mleko wypił 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sandroos napisał(a):
Hehe.. wczoraj miala hmmmm.. upojna noc z moim lubym... i kurde jego mac z moich wyliczen wyszla owulacja ☺️
Wiec teraz tylko miec nadzieje, ze zaden zblakany plemnik nie bedzie mial ochoty na zblizenia 🙂)

Hehe.. pocieszam sie, ze najwyzej bedzie syn...
ale jednak wole poczekac do przyszlego roku 😁


Hahaha 😁 Któraś tu chyba zaplanowała Ci starania na sierpień tego roku 😁 chyba wypadałoby powodzenia życzyć 😁

A co do smoczków to jeśli wybierasz się do pracy to faktycznie lepiej zacznij oduczać już zanim masz siłę i spędzasz czas z małą... Potem nie dość, że będzie tęsknić za mamą to jeszcze smoka jej zabierzesz...
Ja mam to szczęście, że Kuba nigdy smoczka nie miał 😁 znaczy miał - ale nie chciał ciumkać;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra, jeśli no wiesz, ten teges ☺️ nic nie przerywaliście i było tam ten teges do końca, to być może będzie synek, a jak ten teges przerwaliście na samym końcu, to szanse małe 😜

"ten teges" = bara bara 😁
co do smoczka, Grzes przestał ssać jak miał 2 miesiące, wtedy dostał pierwsze zeby i przestał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia1986 napisał(a):
Sandra, jeśli no wiesz, ten teges ☺️ nic nie przerywaliście i było tam ten teges do końca, to być może będzie synek, a jak ten teges przerwaliście na samym końcu, to szanse małe 😜


Kasia gdybym w tym momencie była w takiej sytuacji i nie bardzo paliła się do drugiego dziecka z pewnością po takim poście czułabym się spokojniejsza;D hehe ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gabi pomimo tego, że prawie całą noc nie spała teraz tez jeszcze nie miała drzemki....nawet przestała marudzić i ładnie się bawi, no ale mogłaby iść spać, bo oczy ma takie zmęczone, że szok. Próbowałam ją położyć, ale niestety mam wrażenie, że bez cyca spać nie będzie.......

GoGr- u nas jest ten problem, że Gabi nie może nabiału jeść 😞 Spróbuję za kilka dni podać jej jogurcik znowu i zobaczę jaka będzie reakcja... Więc u nas mleko to jest jedyne danie z dużą dawką witamin i innych ważnych składników potrzebnych do rozwoju dzieci - no i ewentualnie kaszka sinlac.

Sandra -hmmmmm - czyżby Kasia miał rację 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie, nie do konca.. ale maz ma zdolne plemniki 🙂) haha..

Ale jak wiadodomo przerywany tez jest srednia metoda antykoncepcji

Szykujemy sie na chrzciny, a tak mi sie nie chce isc ze koniec..

Kurcze weszlam dzis na jakej fprum i zaczelam czytac o stratach ciaz i dzieci.. oczywiscie ryczalam...
Zegnaja tam laskę co zmarla tragicznie, a co najorsze byla w ciazy...masakra..

Gogr a wy sie staraliscie o drugie dziecie?? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandra my stwierdziliśmy, że chcemy szybko drugie dziecko ale nie powiedzieliśmy otwarcie - zaczynamy starania 😉 Po prostu olaliśmy zabezpieczenie 😁 I tak to właśnie 10 lutego w przedwalentynkowej atmosferze naszła nas ochota w łazience 😁 hehe (Bo ja wiem w 100% - Kuba jest prezentem od mojej Ś.P. Babci - 2 listopada zamiast pojechać na cmentarz na ten teges nam się zebrało;p no a Mateuszek - 10.02 😁))

A tak apropo takich sytuacji o jakich czytałaś.. u nas niedawno była taka akcja - 21-letnia dziewczyna (pół roku wcześniej pobrali się z facetem bo ona zaszła w ciążę) wyjechali do Irlandii, ale ona chciała wrócić do PL do domu i urodzić tutaj. W drodze z lotniska wpadli pod tira:/ Dziewczyna przeszła szereg operacji, z winy lekarza niestety zmarła (udławiła się własną krwią). Dziecko żyje, ale matki nie zastąpi mu nikt.. Płakać się chce jak się takie rzeczy słyszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My juz po slubie 😁 i urodzinkach 🙂 imprezka sie udala 😁 goscie zadowolleni Oliwierek tez 🙂 nawet byl grzeczny choc duzo ludzi to marudzil troszke 🙂
DZiekuje za zyczenia kochane 🙂 🙂
wrzuce Wam fotke ze slubu 🙂


i torcik autko malego (jakos nie zrobilam zdjecia jak zdmuchiwal swieczke 😁 )


No i solenizanta juz przebranego z zabrudzonej koszuli 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...