Skocz do zawartości

czerwcóweczki | Forum o ciąży


lucky

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 810
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
witajcie laseczki!!

gratuluje Alize!!!!buziaczek dla Ciebie!!
no Velinka pokazuj sie nam na forum z nowinka o narodzinach Shantal!! 🙂

moja kluska zasnęła, korzystając z okazji miałam pojechać do kośćiółka na 11-sta ale niestety nie pojechałam bo moj męzulek właśnie wypompowuje wode z piwnicy 😞( piep...poogoda 😠 😠

ja chce Słonka!!!!!!!!!

mieli nas odwiedzić zanjomi, i też kicha bo cos im wypadło 😞(
wiec pozostaje nam siedzieć w domku 😞((a już myslałam że ten dzionek bedzie bardziej rozrywkowy.. 🤨

a z optymistycznych wieści to ważyliśmy dziś Jasia. Nasz pączuś waży 4600 hehe, czyli od wagi wyjściowej ze szpitala w ciągu trzech tygodni przybrał kilogram 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zoltri napisał:
Ale dziekie takim luidziom jak twoja Maz wiele osob zostaje uratowanych....Dla niego wielki podziw!!!!!

bedzie upalnie w sierpniu kiedy ja przyjade do pl hehe


dokładnie!! kfatek dla Twojego męza Radziu!!!bo to co się teraz dzieje z pogodą to masakra i naprawde wielki szacunek dla niego!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edithd napisał:

powiedzcie mi jak u was z jedzeniem produktów mlecznych? ja wcinam Danio waniliowe (jedno dziennie) i troche mleka w zbożówce, i kurde, nie wiem czy jej to nie szkodzi....ostatnie 2 dni się spina, pręży, męczy, później puszcza bączki i robi śliczne kupki, ale zanim zrobi to widac jaki to dla niej stres 😞
oprócz tego to jem same "zalecane" rzeczy, nie wiem z czego jej się to bierze... poradzcie!!!!!!!!!!


kochana tak jak napisała Radzia, to przez to że przewód pokarmowy jeszcze nie jest dobrze wykształcony. Dla Ciebie ważne jest to że mała robi sliczne kupki i puszcza bąki 🙂
a co do produktów mlecznych to ja pije nawet dwie szklanki mleka dziennie, wcinam sery białe i zółte na kanapkach,i do tego czasami jakieś jogurty, jem tyle samo mlecznych przetworów co podczas ciązy bo ja za tym przepadam 🙂 Pielegniarka z noworodkowego powiedziała, żeby nie przesadzać jesli nie miało się w zwyczaju jeśc dużo nabiału 🙂 a co do skazy to raczej byłaby alergia skórna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no aniutka slicznie przybiera:P:P::p 😜

moj po 17 dniach mial prawie kg na plusie heheh pulpecik i znow bedzie we wtorek wazony to zobaczymy 🙂 🙂 🙂

moj tez sie tak prezy.....ja codziennie jogurcik pitny wypijam bo jakos w czasie ciazy odechcialo mi sie mleka:P
ale nadrabiam jogurtem i serami i w ogoel nabial jest bardzo wskazany lepiej jogurrty sery itp niz mleko....poniewaz wlasnie z tym krowim moze niby skaza wyjsc...a jak jogurcik mniejsze prwdoposobienstwo hmmmm dziwne


ja jem wszytko i staram sie nic wymyslnego i dzinego tylko nie jesc i jeszcze cytrusow nie probowalam!!!
boje sie chyba tak jak z czekolada:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i tak dalej gos:P:P:p

ja mysle ze jezli w ciazy sie jadlo wszytko to teraz dalej mozna niby tak poloznicy mowia ....chodz na czolku jakies krostki zauwazylam i nie wiem czy od ciepla ,moze husteczka huggis jak mu przetarlam albo cos uczula ale raczej nie bo to nie wyglada jak uczuleniowe bardziej jak potowki tylko inne niz oststnio hehe

kupki wali regularne jest ich min 5 dziennie bbo nie jesytem wstanie sobie przypomnic ile razy dupke mu przebieram!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ, KOCHANIUTKIE!

NARESZCIE MOZNA WEJSC NA BRZUSZEK! JA W OGOLE NIE MOGLAM, JUZ SIE BALAM ZE USUWAJA FORUM 😞 NO ALE ZAWIECHY DALEJ SA WIEC CHYBA NIE POSZLY TE PRACE NAJLEPIEJ ;/
JAK TAM U WAS? WIDZE, ZE PAULINKA JU PO 🙂))GRATULUJE!
CO TAM U WAS??? MOWCIE?
JA CHODZE DZIS JAKBYM BYLA PO PRZEJSCIACH, BO JAJNIKI MNIE BOLA 😞((((((((((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulinko gratulacje!!!

dzięki kochane za kwatuszki 😘

ja też mojego męża podziwiam cały czas na pełnych obrotach chodzi jam zombi biedaczysko ale to jego pasja i kocha to co robi więc on jest szczęśliwy że może pomagać innym 🙂

kurcze ja nie miałam jeszcze problemów z brzuszkiem ale faktycznie coś majstrują bo mi wolno chodzi 😞

szkoda że velinka jeszcze nie rozpakowana 😞 biedulka nasza ale czekamy na nią dopiero jak urodzi to zakłada zoltri oczywiście - nowy wątek 🙂 Veli czekamy na ciebi nawet do lipca a i tak bedziesz czerwcóweczka bo ja rodziłam w maju ale nie wymelduje się z czerwca:laugh:

Gocha super masz księżniczkę a jak widać waga może być różna i nie ma to nic wspólnego ze zdrówkiem maleństwa.

dzisiaj u teściowej wkońcu się zwarzyłam i ... mam 60 kg dokładnie tyle co przed ciążą a o 2 kg mniej niż 3 miesiące przed zajściem w ciąże 🤪 ale się cieszę a nasz szkrab waży już 4,5 kg 🤪 ale będzie pulpet zupełne przeciwieństwo Oli.
dokładną wagę poznam jak pójdę do szczepienia w tym ptgodniu

lecę zrobic kolację bo jak mała się obudzi to już nic nie zrobię bo przed kąpaniem zazwyczaj marudzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,tez w koncu udało mi sie tu dostać 🙂
Po pierwsze nasza Paulinka Wa sciska- jest jeszcze w szpitalu, bo Paulina straciła duzo krwi,a mała nałykała sie duzo wód płodowych.ale jest wszystko dobrze 🙂
co do jedzenia-ja nawet troche lodów jem ale musze odpuscic, bo nie schudne jedząc tj teraz.Czekolady nie jem, cytrusów ale nabiał i mleko pije.wczora nawet troszke goyowanej kapusty zjadłam i by.Swoja droga jak szybko dostaje sie do mleka to co zjemy?
Ja dziś byłam z Mała az 5h na spacerku 🤪 Dzieki temu teraz spi jak suseł- jest juz wykapana i najedzona, a ja ide polezec w wannie 🙂 Michał bedzie czuwał 🙂
buziaki dla Was i kwiatek dla Radzi 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zosienka 😘 i odwzajemniam

cholera pochwaliłam się że ja nie miałam problemów z forum i mnie wywaliło a potem nie mogłam się zalogować 😠

ja jeszcze z jedzeniem ostrożnie boję się po tych jagodach dzisiaj testuję pomidorka 🙂

biedna paulina cholera to tak jest po terminie dzidzia już kupki sadzi do wód płodowych a -potem to pije ja przy Oli miałam zielone jak trawa a mała to piła i była przytruta, ale to nic groźnego tylko biedactwo będzie na antybiotyku 😞

Zosiu nie wiem ile czasu musi upłynąć żeby to co zjemy trafiło do mleczka

fajnie że mogłaś wyjść my wyskoczyłyśmy z domku na pół godzinki bo przestało padać ale portem znów lunęło współczuje tym zalanym ludziom tracą dorobki swojego życia

buziaczki i kolorowych snów 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki kochane moje czerwcóweczki za porady zywieniowe. nie zmaierzam rezygnować z nabiału bo to moj ulubiony 'dział' jedzonka 😉
ja dzis testowałam silna wolę, Teściowa przywiozła pyszny tort na powitanie Malej, moja Mama zrobiła sernik na zimno, a ja siedziałam z kubkiem zbożówki i stwierdziłam ze nie narazam Malej na kolejne stresy.bardzo byłam dumna z siebie 🙃
najbardziej sie bałam że mi brzusio nie zejdzie po ciązy, a tu mega dziwna rzecz - 6 dni po porodzie mój brzuch jest płaski prawie jak przed ciążą... 🤪 serio. jakieś 6 kg mi zostało do zrzucenia, ale i tak jest super!!! chyba te godzinki na basenie i rowerku pomogły...
nic, biegnę do Małej na karmienie, bo spi od 19.30 i trochę się juz wierci. może jutro uda nam się wyjść na spacerek wreszcie, bo juz marzę o tym od wyjścia ze szpitala....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Dziewczyny 🙂 ciekawe czemu Was nie ma... hmmm pewnie wszystkie poszłyście na spacerki bo taka ładna pogoda...
a mojej lasce odpadł pępek 🙂
a poza tym Młoda troszkę przesadza bo nie pozawala mi wyjść z pokoju - wychodze gdy ma zamkniete oczy gdy wracam juz nie śpi... a gdy wyszłam pod prysznic to zawołam mnie odgłos niczym syreny strażackiej uffff zaczęło dziecko krzyczeć....ale z drugiej strony to zawsze jakiś postęp:laugh:
miłego dnia Mamuśki i Velinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Mamuśki, ja wczoraj sprawdzałam jak moje dziecko reaguje na truskawki, jagody i poziomki, zjadłam z każdego rodzaju po 3 sztuki i alergii ani sensacji żołądkowych nie widać 🙂.

Mały je coraz więcej, najpierw wystarczał mu jeden cyc na karmienie a teraz już z dwóch wcina, a później robi piękne kupy 🙂 aż duma rozpiera.

Powiedzcie mi kiedy się wam rozpuściły szwy i kiedy ból krocza przejdzie? bo jestem dosyć mocno pozszywana, i wiesz Edith też mnie szył ten super przystojny lekarz 😁, on już mnie przywitał jak tylko rodzić przyszłam, się zdziwiłam co on tam robi bo wygląda jak model i strasznie młodo.

Poza tym nocki mam wymarzone, moje dziecko nawet się czasem nie budzi ale jak przez sen się zaczyna krzywić to cyc i śpi dalej, i dziś np przespał 9 godzin z jedną przerwą półtora godzinną, no i prawie w ogóle nie płacze, jedynie jak chce jeść, albo jak moją mleczarnie widzi to się już ślini.

Pozdrawiamy z Julusiem wszystkie mamusie i ich pociechy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...