Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2009 | Forum o ciąży


gosiawilsonka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Oj naprawdę ciężko znaleźć odpowiednią osobę do opieki 😞
Żanka super że ci się wszystko układa...
Biedny Marcel znów się męczy z tymi choróbskami 😞 , moja Ewcia od wczoraj wieczorem ma gorączkę i nie poszłam z nią do lekarza a dziś chodzi i pokazuje na gardełko to znaczy że coś poważnego się zaczęło dziać 😞 Może któraś wie co jest dobre dla maleństwa na ból gardła bez recepty i konsultacji z lekarzem bo dopiero w poniedziałek będę mogła iść... zresztą sama się nie orientuje jak przychodnia działa czy w soboty pracują 🥴 masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kropeczek napisał(a):
Oj naprawdę ciężko znaleźć odpowiednią osobę do opieki 😞
Żanka super że ci się wszystko układa...
Biedny Marcel znów się męczy z tymi choróbskami 😞 , moja Ewcia od wczoraj wieczorem ma gorączkę i nie poszłam z nią do lekarza a dziś chodzi i pokazuje na gardełko to znaczy że coś poważnego się zaczęło dziać 😞 Może któraś wie co jest dobre dla maleństwa na ból gardła bez recepty i konsultacji z lekarzem bo dopiero w poniedziałek będę mogła iść... zresztą sama się nie orientuje jak przychodnia działa czy w soboty pracują 🥴 masakra

Tantum Verte na ból gardła mi poleciła w aptece 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie. My już po porannym spacerku - wykorzystałam moment ze tak mocno nie wiało i nei padałobo już pada 😞. Wazne że udało sie przewietrzyć, bo dwa dni siedziałyśmy bo tak sypało i wiało że bałam sie wychodzić z JUlcią.
Od paru dni jej ulubioną zabawą jest Piotruś Pan - karty i rysowanie kredkami . Ztym drugim najlepiej na swoim stoliku bo kartki jej uciekają 🤪. Ale radzi sobie wyśmienicie, mój mały piccasso 😁. Wazne że jej sie to podoba.
Kropeczek u nas na ból gardła też od lekarza było tantum werde 3x po jednym psiuknieciu polecam dzięki temu pogła normalnie jeść i pić i przy przeziebieniu dostawałyśmy też syropek lipomal, też bez recepty. Choć ja jestem zdania że z dizeckiem jak sie cokolwiek dzieje to lepiej by lekarz dobrał leki - ale to tylko moje zdanie 🙂
A sie rozpisałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To tak !!! Noc mieliśmy ciężką !!! co jakiś czas Ewcia wstawała z płaczem!!! Rano jak wstaliśmy to pojechaliśmy do lekarza !!! co się okazało to ma zapalenie jamy ustnej !!! dostała antybiotyki , kupiłam jej czopki na gorączkę i w końcu udało się zbić !!! Tantum Verde też jej daję 🙂 pierwszy raz od 2 dni zjadła mi coś !!!! Pani doktor powiedziała żeby jej nie zmuszać do jedzenia tylko pilnować żeby piła !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie
Kropeczek trzymam kciuki byś jak najszybciej miała to za sobą. Notabene moja koleżanka od wczoraj jest na patologii ciąży bo jest przeterminowana 11 dni, dziś od rana dostaje kroplówki ale jak na razie nic.
My z rana byłyśmy na piechotke na zakupkach takich szybkich niedaleko domku. A po obiakdu poszłysmy na sanki, ale widać że bierze większy mrozek i jest chłodnej ale i tak było fajnie. Korzystamy póki nie pada 🙂
Aniusia i jak spokojnie bez żądnych skutków ubocznych szczepienie??? Bo u mojej najgorsza szczepionka jeśli chodzi o skutki uboczne szczepień, ale wiadomo każde dziecko inaczej znosi i oby twój bąk zniósł dobrze 🙂
Wiecie co moja Julcia ma jakąś faze na malowanie, czasem mam już dosć malowania ale cóż i niczym innym jej nie mozna przekabiacić, kuraki czyżby miałabyć jakaś utalentowana???? 😉, w sumie mogła by 🙂 a co 😁
Ale sie rozpisałam hohoho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nadal chodzę w dwupaku !!! do tego powiedzieli mi że jak ktg i wszystko inne będzie dobrze to dopiero 22 na patologie !!! szok święta pewnie mnie czekają w szpitalu 😞
Co do Ewci to ja jeszcze nie mam tego ostatniego szczepienia zrobionego bo czekamy na Adusie żeby iść razem 🙂
Ewcia już nie ma gorączki ale nadal dajemy antybiotyki na te zapalenie jamy ustnej już 6 dzień nie chce nic jeść !!!! szok normalnie nie wiem już co robić 😞 wczoraj zjadła trochę kaszki mannej na wodzie a dziś znów nic nie chce jeść 😞
Jutro zadzwonię do przychodni i zapiszę na wizytę 😞
A jeszcze jedno Ewcia przez tą chorobę w ogóle do mnie nie chce przychodzić mąż musi ją nosić na rękach cały czas !!! a jak ja ją biorę to płacze :: 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kropeczek a moze jej twój brzunio przeszkadza?? nie moze sie tak przytulac jak by chciała. Aty kochana może podłogi pomyj albo co 🙂. Choć jak ja byłam w ciązy to babki w szpitalu mówiły że ich lekarz powiedział ze by szybciej urodzić należy wziać sie do roboty z mężem 🤪, może warto spróbować 🙂 i trzymam kciuki by szybko było po 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kropeczek, kochana, nie martw się - a może Ewca przez to,że troszkę chora, to i marudna i ma po prostu takie 'widzi-mi-się' 😉 nie zamartwiaj się tak 😘 co do przyspieszania to osobiście polecam odkurzanie i mycie podłóg- mi np pomogło 😉 o figlach z mężem też słyszałam 😉 moja koleżanka natomiast jak była lekko przeterminowana, to gdzieś wyczytała,że maliny pomagają.. i najadła się malin, piła non stop malinową herbatkę i jeszcze tej samej nocy na porodówce wylądowała 😜 także trzymam kochanie mocno kciuki za szybkie i szczęśliwe rozwiązanie 😘
Aniu - nie zauważyłam póki co nic niepokojącego u Julka - w ogóle lajtowo zachował się przy szczepieniu 😉 płakał ale przy wkłuciu,a później już nie.. na ogół ryczał już przy badaniu, a potem przed szczepieniem, w trakcie i po... i zazwyczaj efektem ubocznym było rozwolnienie i to,że był ospały.. ale dziś nic takiego nie zauważyłam.. A z Julci powinnaś byc dumna, bo mój Juli np porysuje 30 sekund i rozrzuca kredki i kartki po pokoju... 🥴 prawdziwą radochę miał jak tylko dostał kredki, ale na drugi dzień emocje opadły i kredki już nie są tak inspirujące.. 🤢 a szkoda, bo miałabym choć chwilkę spokoju 😉









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia bez zmian dziś idziemy do lekarza ...boję się że dadzą jej skierowanie do szpitala bo wczoraj nic nie jadła i wypiła tylko 2 butelki herbatki !!! gdzie dokańczała ją w nocy !!!
A co do wywołania porodu to już wszystkiego próbowałam i z Ewcią i teraz z Adą taki mój los słonicy 😁 Chociaż tą herbatkę malinową to sobie spróbuję 😉 chociaż nie lubię owocowych herbatek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kochane u nas też najpeirw jest koncert u pediatry a potem przy szczepieniu 🙂. Całe szczęście teraz oddech z szczepieniami, tylko bilansik ale to do lipca jeszcze troszke czasu 🙂
A powiedzcie mi czy wasze bąki bawia sie same czy wy sie z nimi bawicie?? bo moja uwielbia jak sie z nia bawie ale czasem chwili oddechu i o której wasze smyki na noc chodza spac?? dajecie juz normalne mleko??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dopiero odzwyczaiłam 5 dni temu Marcela od jedzenia kaszy w nocy. teraz je tylko przed snem. i śpi całą noc.
co do zabawy to bawi się sam, teraz tylko chce oglądać bajki albo bawi się resorakami albo ogląda książki ze zwierzątkami.
co do mleka to robię mu na śniadanie czasami płatki na mleku i całe szczęście nic mu nie jest po mleku a on je lubi 🙂
co do tego o której chodzi spać to różnie o 21 a czasami o 22.30 ale to jak w dzień dłużej pośpi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój Julek nie je mleka krowiego - ze względu na wykrytą w 5 miesiącu skazę białkową.. Pije tylko ten swój śmierdzący Bebilon Pepti na noc i z rana.. nie powiem, bo od dłuższego czasu zjada Danonki, zupki też doprawiam śmietanką i nic mu nie jest, ale mleko hipoalergiczne musi jeszcze pic - tak nasza pani doktor twierdzi.. trochę boję się podać mu krowie.. 🥴 A no i kupiłam mu ostatnio kaszkę Nestle ale nawet buzi nie chce otworzyć..a jak uda mi się włożyć mu choć łyżeczkę to od razu pluje 🤢 nic na siłę.. A ile Wasze maluch piją tego mleka? Bo mój Julek tylko 100 ml 😮 😮 😮 czasami 120 a i są dni kiedy wypije 80 🤢 🤢 ale wszystko inne wsuwa ze smakiem.. 😉 choć od wczoraj jakoś tak nie chce jeść..ale wydaje mi się,ze go jeszcze taki lekki muł po szczepieniu trzyma.. 🥴 co do spania, to Julek usypia różnie..ale najczęściej jest to 22.00 - 23.00 😠 wiem wiem...za późno.. ale rano potrafi spać do 8.00 - 9.00 a ja nie mam sumienia go budzić 🤨 jeśli o zabawy chodzi to potrafi sam sie czymś zając - często są to bajki w tv tak jak u Kasi, ale też klocki, autka czy książeczki.. to co lubi z mamą robić to pomaganie w kuchni..sprzątaniu...praniu (zwłaszcza rozwieszaniu 😉 ) no i tany tany 😜 🤪 hihi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja tak strikte krowiego mleka nei dostaje, ewentualnie w daniach typu naleśniki, budyń i typ podobne,a le chyba po nowym roku powoli zaczne dawać 🙂. MOja wypija swoeego dwa razy dziennei rano 170 ml i to jest tak 5-6 rano i potem na wieczór juz po kąpieli w łóżeczku i tu różnie czasem tylko 150 a zcaem 230 w zależności jaką ma faze 🙂. Moja nauczyłam by usypiała o 20 ale coś ostatnio buntuje sie i tak do 21 śpi, ale bywało ze zayspiała o 23 i też nie pomagało jak miała sie budzić i tak sie budizła. Biegne zcas kąpieli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anusia86 napisał(a):
Kurczę, Aniu, chciałabym,żeby mój Julek tyle wypijał... 🤨 a tak z innej beczki to powiem Ci,że Twoja Julcia ma po prostu bombową fryzurę!! Ślicznie jej w takich włoskach 🙂 Na prawdę ! 🙂












Dziękuje kochana 🙂. Wiesz co długość z tyłu ma od urodzenia bo nawet grama nie zcinane 🙂. Ale grzywkę już pare razy miałą, zawsze krzywo bo sie kręci 🙂, teraz na dniach znowu trzeba bedzie jej podciać, ale to należy do tatusia 🙂
Aniu ale jakis nabiał jada ci Julek poza taką ilością mleka?? podajesz mu ejszcze D3???? moja jak jadła tak mało mleka- bo miała taki okres to pediatra kazał podawać wit D3.
A powiedzcie mi mamusie czy wasze smyki jedzą ogórki kiszone, korniszony i papryke marynowaną?? Pytam bo moja je ale najbardziej lubi kisozniaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...