Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2009 | Forum o ciąży


gosiawilsonka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej mamki. Ziolka zeczywiscie ciezka sprawa z tym pepuszkiem. Mojej malej odpadl po paru dniach. Ale Ja nie uzywam zadnego spirytustu, tylko sypalam specjalnym puderkien, ktory zasuszal. Raz dwa i odlecialo. 🙂 Ale nie wiem czy w Polsce cos takiego jest. Moja mala tez sobie spi juz troszeczke, zasnela u Mnie na luzku. mam troche czasu na odpoczynek :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie robicie coś ze swoimi brzuchami tzn rozstępami (o ile macie takie) bo ja mam sporo najwiecej koło pepka i teraz mnie swędzą strasznie niby się goją... ale nie wiem co z nimi robic i czy da sie je jakos zagoic tak żeby choc troche nie bylo ich widac



Zapytaj w aptece o specjalne kremy na rozstępy i blizny...mi po pierwszej ciąży też zostało sporo rozstępów i niestety blizna po cesarce i bardzo szybko się wygoiło i zbladło...tyle że wymaga to systematyczności...Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny,dziś już jest lepiej z tą okropną czkawka,a możne to dlatego ze staram się trzymać malutka bardzo długo do odbicia.Ale i tak zwykle jej się nie odbija:/

A jeszcze jedno-wiem że kilka z was również meczy się z zszytym pęknięciem stosujecie może Tandum Rosa? Pomaga? I od którego dnia mogę go zacząć stosować bo słyszałam ze jeśli za wcześno to może to sprawę pogorszyć a nie polepszyc:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elasia81 napisał:
Dzięki dziewczyny,dziś już jest lepiej z tą okropną czkawka,a możne to dlatego ze staram się trzymać malutka bardzo długo do odbicia.Ale i tak zwykle jej się nie odbija:/

A jeszcze jedno-wiem że kilka z was również meczy się z zszytym pęknięciem stosujecie może Tandum Rosa? Pomaga? I od którego dnia mogę go zacząć stosować bo słyszałam ze jeśli za wcześno to może to sprawę pogorszyć a nie polepszyc:/



pomaga 🙂 🙂 mnie szczypało, zaczęłam używać i przestało, podmywałam się dwa razy dziennie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziolka napisał:
Hej
Ja nie robię nic z brzuszkiem bo nie mam rozstępów. Tzn smaruje tak jak w czasie ciąży. Ale myślę że możnas spokojnie stosować na brzuch jakies specjalne kremy na rozstępy. Gorzej chyba z piersiami chyba nie można smarowac ale nie wiem do końca.

Jeśli chodzi o czkawke to u nas to samo ciągle się pojawia.Ja daję cyca. Mała weźmie 2 łyki i przechodzi.

My za to dalej męczymy się z kikutem od pepowiny. No masakra jeszcze nie chce odpaść. Już mnie to wkurza bo to przeciez 3 tydzień już idzie 😠
Smaruję ten pępol cały czas spirytusem co zmieniam pieluche to smaruję a on się dalej trzyma 😠
W pzyszłym tygodniu może położna przyjdzie drugi raz to zobaczymy co powie. Choć mówiła ostatnio że jest gruby i dlatego al już wydaje mi się że powinien odpaść. Wkurza mnie bo nie można Małej swobodnie wykąpac tylko trzeba uważać na tego kikuta no i żeby nie zahaczyć i takie tam.


to mojej chyba za szybko odpadł 😠 bo teraz pępek jest lekko zakrwawiony 😞 i dalej przemywam spirytusem ... mysle że sie polepszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania131206 napisał:
Elasia gratulacje 😁 super 🙂 🙂 Mój Maluch też ma czkawke 🙂i jest to jak najbardziej normalne 🙂w brzuszku tez czesto dzidzia miała 🙂na pocieszenie jednak dodam,ze w 'm jak mama ' pisali kiedys ,ze czkawka nie meczy dzieciaczka tak jak nas dorosłych 🙂a jak Cię bardzo wkurza daj do cyca by się napiło dziecko i już 🙂

kurcze wiecie szkoda mi Magdey 😞 😞naprawdę dziewczyna ma nieciekawie z tymi cycolkami 😞najpierw te brodawki a teraz to...oby nam tylko za bardzo nie zwątpiła w karmienie 😞Willsonka niieciekawie z tym kroczem..wiesz dobrze ze poszłaś do tego lekarza!!!te Milcia a ja tam czytałam,ze TRy jeszcze obiad szłaś gotować???Ty to profesjonalistka w wykorzystywaniu czasu jestes 🙂brawo
🙂


więc hej dziewczyny kochane 🙂 zaglądam bo już nie mam gorączki 🙂 cycka mam takiego czerwonego ale juz nie boli tak bardzo jak miałam tą gorączkę, codziennie muszę jeździć do przychodni na zastrzyki (antybiotyk) dają mi w zastrzykach bo szybciej działa..a jak mnie później pośladek boli hehe .. a małą musze karmić modyfikowanym 😞 pokarm odciągam i wylewam, jak narazie nie zanika, i ŻEBY NIE ZANIKŁ 😞 😞 dopiero za tydzień mogę ja do cyca przystawić ... i cholera jasna karmie ją już od wczoraj tym modyfikowanym i od wczoraj rano do tej pory nie zrobiła kupy ... słyszałam że po tym mleku tak może być więc podaje jej herbatke z kopru, jak to nie pomoże to jakiec czopki do dupki ... tylko ciągle leje za każdym razem co ją przewijamy pielucha jest tak zmoczona i taka ciężka... ehh 😞

i Natalke strasznie na twarzy wysypało, wygląda to jak trądzik !!!! 😞 😞 nie wiem co mam z tym robić ... 😞 😞 pomóżcie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuski.
Ja dzis wykonczona. Wczoraj mala mi wymiotowala i niestety dopiero o 4 rano zasnelysmy. Masakra. Myslalam ze sie poplacze. I nie mam pojecia co bylo przyczyna bo napewno nie moja dieta bo nie zjadlam nic co moglo by jej zaszkodzic.
Eh. Padam z nóg.

Co do rozstępów to ja mam jak cholera i ide po połogu na lasery.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdey a moze małej mleko nie podeszło?mój synus tez ma wysypke na buźce ale to ja wiem ze to przeze mnie bo skusiłam sie na płatki z mlekiem .co do pepuszka to zawsze troszku po odpadnieciu pepuszka trzeba czyscic bo zbiera sie tam krew....i najlepiej czesto na brzuszku dzidzie dawac by sie to oczyszczało.wilsonka współczuje nocki 😞buziaki dla córci.moze była przejedzona??jesli to nie były takie bardzo obfite wymioty to nic sie nie dzieje...chodzi mi o takie dalekie....nie jak mocniejsze ulanie. i ile ich było??mnie tez dzis Wojtus budził w nocy 😞i nie tylko mnie bo Kamil sie budził i był kocioł 😞tak ponad godzinke...co do roztepów to ja mam ale po pierwszej ciazy...no i po jakims czasie zbledły...tyle z nimi zrobiłam.kremy nie pomagały.ale taki zabieg chyba jak najbardziej tylko z tego co wiem to jest kosztowny 😞Ania13.. 🙂no jakos znajduje czas na gotowanie....staram sie:P choc nie zawsze mi sie chce.ale gotuje tak aby było na 2 dni.wczoraj była pieczeń hm...justiksfajne te psiaczki 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie co wczoraj byłam u lekarza i kazał mi odstawic mleko i przetwory mleczne... ze względu na alergie męża 🤢 nie mam pojecia co mam zrobic bo połozna dla odmiany i wciska ze dzidzia nie ma ani zadnej ysypki ani brzuszka twardego co mogłoby wskazywac na alergie wiec ona ni widzi powodow zeby rezygnowac z nabiału... juz sama nie wiem co mam zrobic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdey - niestety dużo bo około 1000zł.No ale ja popadne w depresje jak tego nie zrobie. mam tego dużo. Gdyby te rozstępy nie były za majtki do pępka to bym olała, a tak wygląda to tragicznie. Jak to widze to mi sie chce płakać.

Milcia, moja mała też jest łapczywa, no ale podobno piersią przekarmić się nie da. Tak powiedziała mi położna. Ale wiem Milcia czym zawaliłam. Po jedzeniu jak kretynka połozyłam mała na brzuchu!!!I to jest prawie na 100 procent przyczyna. Uczymy sie na błedach, dodatkowo mała robila duzo siku. A nie spalam cala noc bo mala nie spala i musialam czuwac. Mala zaraz po wymiotach darla sie o cycka ale ja przetrzymalam ponad godz bo sie bałam. No a potem jak zasnela to ja nie spalam tylko czuwalam czy nie wymiotuje 😞 Bylam przerazona.

Moje krocze ma sie juz troche lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc laseczki. Moja Mala caly czas wymiotuje, Je tak lapczywie i czesto ze jestem przerazona. Niby to nic, ale Mnie to przeraza. Przytyla w 8 dni 0,5 kg i ciagle chce cyca. Jak jej nie dam krzyczy w nieboglosy. Ale tez to czeste jedzenie doprowadza do boli brzuszka. 😞 Juz nie wiem co mam robic. Maz mial Jej dzis kropelki kupic, ale wydazyla sie pewna rzecz i kupi jutro. Jetsem taka zla ze szook 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elasia81 napisał:
Dzięki dziewczyny,dziś już jest lepiej z tą okropną czkawka,a możne to dlatego ze staram się trzymać malutka bardzo długo do odbicia.Ale i tak zwykle jej się nie odbija:/

A jeszcze jedno-wiem że kilka z was również meczy się z zszytym pęknięciem stosujecie może Tandum Rosa? Pomaga? I od którego dnia mogę go zacząć stosować bo słyszałam ze jeśli za wcześno to może to sprawę pogorszyć a nie polepszyc:/


można mys sie tantm rosa odrazu ,tylko nioe wolno uzywac tego rózowego irygatora w połogu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
willsonka napisał:
Hej mamuski.
Ja dzis wykonczona. Wczoraj mala mi wymiotowala i niestety dopiero o 4 rano zasnelysmy. Masakra. Myslalam ze sie poplacze. I nie mam pojecia co bylo przyczyna bo napewno nie moja dieta bo nie zjadlam nic co moglo by jej zaszkodzic.
Eh. Padam z nóg.

Co do rozstępów to ja mam jak cholera i ide po połogu na lasery.
\

połozna mówiła,ze wymiotuja jesli im się kilka razy po jedzeniu nie odbije....a jak juz wymiotują to mozna je spokojnie nakarmic,bo przeciez co zjadły to zwrócily i są głodne:P
tak połozna mi tłumaczyla...a jak juz nie odbiją i zasną to na boczku kłaśc wtedy jak się uleje to tez luz 🙂mój tez często wymiotuje,bo kłopoty z odbijaniem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdey a Ty nie mozesz karmic swoim odciągnietym mleczkiem???
tylko,ze w butelce?
laseczki kochane wiecie ze mi teraz jak juz skóra sie kurczy tez wychodza rozstepy???
masakra a jak to swedzi gorzej niz te w ciąży....ja bede oliwka smarowac...ale powiem Wam,ze miss Polonia to ja i tak nie bede i w tyłku je mam:P w koncu dziecko urodziłam:P heh,a przeciez zbledna i tak 🙂 ja dzisiaj zaczełam biegac hahahha 🙂masakra powiem Wam ,ze przerypane!!ale musze jeszcze 6,5 kg zrzucic,bo 14,5 mi spadło samo 😁 😁 i u fryzjera byłam nowy kolorek zrobic 🙂
mój Maluch nadal grzeczny a jaki kochany 🙂życie oddam za niego taka słodycz 🙂
Jusitks gratulacje 🙂:P słodkioe pieski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej hej
Widze że też macie problemy z odbijaniem. U mnie różnie to bywa. Ale często włąśnie małej nie chce się odbić i wtedy zwłaszcza rano po jedzeniu pręży się i płacze. Macie jakieś sposoby na odbijanie? Trzymać tak długo aż się odbije czy to nie ma sensu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A pępek dalej sie trzyma 😠
Jesli chodzi o figurę to hmmm. przytyłam w ciąży ogólnie 14kg a do dzis zeszło mi 10kg ale to nie całe 3 tygodnie po porodzie więc czekam cierpliwie. Jak skończy się połóg to wtedy zapisuję się na siłownię 🙂
Aa no i też planuję wizytę u fryzjera tylko nie iwem jeszcze jak to zrobię heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki 🙂z tym odbijaniem to nie zawsze wychodzi...bo dzidzius zasypia.a jesli nie śpi to jak najbardziej trza go odbijac i nie szkodzi ze trwa to dłuuuugo ,w koncu sie odbije.ide za godzinke do lekarza sprawdzic wyniki bilirubinki.aha ide w sobote do pracy,na pare godzin jakies pół etatu.praca jest dorywcza i przychodze kiedy moge i na ile moge.i pracuje z kolezankami.bede próbowała odciagac pokarm do butelki.ciekawe czy bedzie chciał jesc.a jak nie to modyfikowane.musze sie troszku wyrwac z domu,nie o kaske chodzi bo to grosze ale o wyjscie z domu i zmiane!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O Milcia to widze że ostro działasz 🙂 Ja chcę wrócić do pracy gdzieś od stycznia ale to może inaczej przy pierwszym dziecku.
No własnie moja zasypia to się nie odbija. Jak kończy jeśc to stram się ją wziąć i odbić ale często wtedy jeszcze dojada i potem już się nie odbija.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...