Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Aaana bedziesz musiala wstac wczesnie niestety...ja to jak dzisiaj padne to chyba zasne odrazu jak nigdy! przewaznie mecze sie z 30min zanim zasne ale ledwo siedze...poczekam do 22 bo jak pojde teraz spac to wstane w srodku nocy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam 12,8 miesiac pozniej 11,8 i teraz spadlo do 11 i bardzo szybko sa te zmiany niestety a do tego ilosc krwinek mam 3,6 ale w Irlandii min jest 4,5 podobno w Polsce jest 4,2 jak sie nie myle...Dostalam zelazo ktorego nie moge przyjmowac bo mam od niego biegunke 😞 i nie wiem co tu zrobic przepisali mi jakies saszetki wiec moze to pomoze mam nadzieje a do tego ESR mam 21...wiec jest ponad norma...i mi lekarz jakies paniki nie robi tylko mowi ze to anemia i musze brac zelazo i jesc duzo buraczkow, mięso wołowe, wątroba drobiowa, drób, ryby, kapusta biała i włoska, soja, suszone owoce. itd. wiec glowka do gory powinno sie podniesc po zelazie 🙂
http://www.ebrzuszek.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=302&Itemid=103 zobacz tutaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne ze lekarz sie zmartwil bo ostra anemia w drugim trymestrze ciazy moze spowodowac zaburzenia pracy lozyska a co za tym idzie niebezpieczenstwo dla dziecka. Ale jak masz dostac zatrzyki to bedzie dobrze...Ja przy 11 dostalam tabletki ktorych nie moge brac wiec szczerze to powinnas sie cieszyc ze dadza Ci zatrzyk a na pewno pomaga szybciej niz te moje tabsy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam nadzieje ze bedzie ok. Nie spotkalam sie jeszcze z tym zeby byla biegunka po zelazie wiem wlasnie ze sa zatwardzenia ale kazdy organizm inny. Moj lekarz nie chce zebym brala w tabletkach tylko w syropie plus zastrzyki. Boi sie moich zaparc ktore czesto mi sie zdazaja bo twierdzi ze to nie dobrze gdy sa zaparcia. Acha. I mialam te pomiary dzis robione co mi sprawdzalo jak pracuje moja macica. to jest cos podobnego do KTG ale nim nie jest. Tez spieli mi pas na brzuchu z takim kolkiem i najsmieszniejsze jest to ze caly ten pas skakal mi co chwilke bo tak mocno dziecko kopalo!!! :laugh: Ale sie usmiali taki silny moj smyk. Wszyscy widzieli jak mi brzuch podskakuje. Tak slodziutko. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na ulotce jest notka ze albo zaparcia albo biegunki. Mysle ze to tez zalezy od zelaza bo to jest jakies mega mocne...A dzis mialam robiona hemoglobine i wlasnie zajrzalam w karte bylo 11,2 czyli jak widzisz po 2tygodniach brania tego zelaza podnioslo sie o 0,2 🙂 🙂 🙂 aby tych krwinek bardzo malo mam ale mysle ze tez dam rade nadbudowac 🙂
Hmmmm ja tam o zadnym pasie nie slyszalam wogole tutaj taki jakies zacofanie z tym wszystkim 😞 ale mam wizyte prywatna u polskiego gina 17stego wiec wszystko bedzie robil wiec zobacze czy to badanie rowniez.
Rozmawialam z siora mowi ze gdyby w PL na pogotowie zajechala z takimi bolami by mnie zostawili w szpitalu i sprawdzili co sie dzieje a tutaj co...tetno,usg ach i do domu!!! odechciewa mi sie jezdzic do nich...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wierz mi ze nie mam pojecia jak podchodza w tych sprawach w Polsce. Ja mieszkam teraz w Niemczech i jak narazie nie moge narzekac na lekarzy itd. bo zajmuja sie tu kobietami w ciazy na prawde dobrze. Nie musze sie upominac o jakies badania oni sami o wszystkim pamietaja i to wszystko za darmo. Juz na pierwszej wizycie mialam robione testy na hiv grupe krwi itd. Wszystko robione na miejscu u lekarza a wyniki w ciagu paru lub kilkunastu minut.Nie musze chodzic do paru miejsc. Na prawde nie moge nic zlego powiedziec. Moja siostra urodzila tu 3 dzieci i jest bardzo zadowolona. A co do tych wynikow to trzeba sie jeszcze bardziej wziac w garsc i tyle. Anitek moze ty faktycznie dostalas za duza dawke tego zelaza???? i dlatego ta biegunka?? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no tutaj badania na dzien dobry sa doslownie wszystko lacznie z calym szeregiem witamin jakie mam w organizmie...no i co 4tyg wizyta szpital lub prowadzacy a od 28tygodnia ciazy co 2tygodnie. ale chodzi o to ze oni tutaj nie ratuja ciaz jak cos jest nie tak to trudno...takie maja podejscie niestety...wiec i usg sie ma 3 u mnie w klinice a np slyszalam ze w dublinie robia tylko jedno... wlasnie rozmawiam z jedna przyszla Mamusia z dublina. straszne to jest!!!
przez to ja place za kazda wizyte u polskiego gina i mam usg zrobione lacznie z pomiarami. W szpitlu nieplanowane usg to jedynie robia jak na pogotowie przyjedziesz i nie moga tetna dziecka znalezc przez skore bo ja mialam 3 zrobione na pogotowiu wlasnie + 2 na wizycie w szpitalu. a u mojego gina to 9chyba...strasznie duzo tych usg 😞 ale gin mowi ze nie szkodzi wiec mam byc spokojna a jak jest taka potrzeba to musza zrobic i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak mozna nie ratowac ciaz??? Jakies chore te podejscie. Szkoda gadac. Moja znajoma(jej corcia ma juz 9mies.) w czasie ciazy bolal ja brzuch i sama sie zdziwilam ze tak szybko przyjeli ja zaraz do szpitala bo chcieli dokladnie przebadac. I zostala tam 2 tyg. bo cos sie okazalo nie tak. A przyszla tylko z bolem brzucha. 🤔 Roznie to bywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aż się boję pójść do mojego gina jak widzę te wasze wyniki 🙃
ale cóż też przyjdzie na mnie pora, bo moja ginekolog to jakaś niesamowita jest ja badanie krwi miałam w 9 tyg i ona nic mi nie mówiła że będę je musiała robić częściej, ale idę do niej na przyszły tydzień to jej nagadam 🙂 ciekawa jestem czy da mi skierowanie od siebie czy będę musiała się upominać 🙂 bo w pasństwowej przychodni to na każde badanie musi być skierowanie 🙃 , ale prywatnie też chodzę, ale państwowo muszę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzia Ty mnie lepiej nie strasz bo ja z takim potwornym bolem brzucha zmagalam sie 3razy 😞 w tym jeden ostatniej nocy az do teraz czuje dyskomfort 😞 i to taki bol ze sie ruszac nie mozna cale podbrzusze i pachwina...Ech naprawde brak mi slow.
Tutaj nie ratuja ciaz. Pierwsze usg robia w 12stym tyg bo do tego tygodnia jest najwiecej poronien. zapomnij o duphastonie czy luteine juz nie wspomne o lekach na skurcze. Dobrze ze mam tu polskich lekarzy bo bym oszala chyba 😞 i tak mnie martwi ten bol brzucha bo nie wiem czy ktoras z Was tak miala...a przeciez chyba nie jestes jedyna kobieta ktorej sie wiazadla rozciagaja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂
Kochaniutkie gadułki wy jak się rozpiszecie to ja wchodząc tu co 3 dni nie mogę nadrobić tych ploteczek 😮

anitek85 mam do Ciebie romansik-wczoraj lekarz potwierdził nam,że ten ktoś kto mieszka sobie w moim brzuszku to chłopczyk dlatego proszę o to,abyś do tabeleczki dodała SYN, a imię FILIP
Choć spryciula mały znowu nie chciał pozować-najpierw pokazał co tam ma,a jak poprosiłam o potwierdzenie tego na zdjęciu to mały najpierw dupką się odwrócił a potem pępowinę wsadził sobie między nóżki.Skromniś ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwiokej ja mam robione badanie krwi co miesiac. Raz mi sie zdazylo ze przerwa byla 2 miesiace. Krew i mocz to u mnie podstawa. Nie wiem od czego to zalezy. wkurza mnie tylko ze z zyly mialam robione raz a tak do wyboru albo z palca albo z ucha. Wiec wybieram z palucha choc z ucha podobno mniej boli. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje 🙂 mi dzisiaj tez powiedziala ze sisiolek nie odpadl :P choc to byla lekarka ze szpitala ktorej powiedzialam ze chlopczyka bede miec :P
u mojego gina mam wizyte 17stego wiec zobaczymy hehe :p mam nadzieje ze focia wyjdzie bo ostatnio pupa sie odwrocil ale udalo sie zajrzec miedzy nozki :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...