Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
iwiokej co do badania 3D mój lekarz również stwierdził,że najlepszym momentem będzie 22-24 tygodnia ciąży i ja robiąc to badanie będę w 22 tygodniu ciąży.Nie wiem dlaczego od samego początku mój suwaczek jest dokładnie 6 dni opóźniony w stosunku do daty wyliczonej przeze mnie i przez lekarza,więc nie wiem.A jak wasze suwaczki-zgodne terminowo?Miałam mieć robione tydzień później,ale lekarka która będzie mi je wykonywać będzie nieobecna przez niespełna 2 tygodnie i dlatego tak wyszło.Teoretycznie w terminie się mieszczę,a jak będzie to się okaże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kiedyś to każdy doceniał każdy kawałek czekolady, czy szynki i sera a teraz te dzieciaki to z duzo w tyłkach mają i w głowach się im poprzewracało, to nie tego tez tamto fe ...
A my to zupełnie inne pokolenie 🙂 🙂
mam nadzieję że ze mną wszystko ok i że nie wpłynie to na nic , brak tych badań 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tylko raz byłam u kobiet ginekolog. W zasadzie przez całe życie uczęszczam do mężczyzn ginekologów i jestem bardzo zadowolona. Choć ta kobieta u której byłam, jest bardzo dobra w tym co robi i to właśnie ona wybiła mi tabletki antykoncepcyjne z głowy, po przez ponad 1,5 godzinny wykład o skutkach ubocznych itp. Na codzień lekarze o tym nie mówią. Generalnie od tamtej pory tabletki anty zniknęły z mojego życia. Ale, ze ogólnie wolę facetów jakoś wydają mi się sypmaptyczniejsi, delikatniejsi itp. więc 99% gnekologów u których byłam przez dotychczasowe życie są płci męskiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry spiochy! 🙂)
Ja dzis ranny ptaszek, juz mam posprzatane, zakupy zrobione a teraz czas na druga mala kawke i chwila relaxu, dluzsza chwila hahah... a tu nikogo jeszcze nie ma 🤔 🙂

co do 3D, ja mialam robione 3D/4D w 20 tyg. i wszystko bylo swietnie widac tzn. to co mnie najbardziej interesowalo: budowa ciala ( czy wszystko jest na miejscu) kosc nosowa, odleglosc faldu skory od kosci czaszki, praca i budowa organow wewnetrznych, pepowina i jej budowa,kregoslup dziecka do tego udalo sie zlapac tez buzke 🙂
Kwestia jest pewnie tego typu z tym terminem po 22 tyg. ze dziecko ma juz wiecej tluszczu i buzki wychodza ladniejsze 🙂 zalezy komu na czym zalezy. 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
normalnie super po wczorajszym usg połówkowym
maluszek ma wszystko zdrowe i na 100% chłopiec (jego mały mierzy 7 mm 🤪 ) waży 473,2 g a stópka ma 4 cm jakies wielkolud mi rosnie :-) no i jestem 22,3 tyg. wiec poród wychodzi na 5 lutego a nie na 8 lutego ale wiadomo +/- 2 tyg.

a oto mój maluszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85 napisał:
Ja wlasnie sie wazylam i lacznie od poczatku ciazy pokazuje 2,5kg na plusie :P zobacze rano hehe :P teraz opita najedzona ale szczerze to mnie jakos nie bola te kg wrecz przeciwnie martwilam sie ze nie tyje a teraz sie cos rusza 🙂



Anitek to od tych grześków i frytek hihihi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Mamusie!!!
Ja też niedawno wtałam, ale co to za spanie jak co chwile się budziłam , no akle było już lepiej niż poprzednia noc 🙂 🙂
Kikos super maluszek zapewne wiele radości sprawiła ci ta weizyta i Ze z dzidzią wszystko wporządku, zabawne nawet sisiorka mu zmierzył lekarz:laugh: :laugh:
Ale dobrze że technika tak do przodu gna 🙂
U mnie też deszczyk i wiatr paskudny na przemian 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na szczescie ja nie musze nigdzie wychodzic, obiad mam z wczoraj tylko podgrzac,jedyne to pranie zrobic musze.

Ja mialam dzis sen ze bylam na usg,ale był dziwny, i lekarz mi powiedział ze zniekształciłam dzidzi nosek jakims uderzeniem czy cos.... to za bzdury i koszmary sie snią !!!
To pewnie dlatego ze usg mam 19 stego dopiero a ostatnio lekarz dzidzi nie mierzył i sie denerwuje czy wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamusie ja mialam powtorke z poprzedniej nocy 😞 😞 😞 juz wiedzialam co sie swieci jak do godziny 2giej w nocy bylam 3razy w wc...no i po 2giej mnie zlapalo 😞 😞 😞 ale wiecie co zrobilam? nie wzielam zadnej tabletki bo i tak nie pomagaja wiec i po co brac Moj mi przyniosl termform ale nie taki z gotujaca woda tylko taka bardzo ciepla i zaczelam mocno masowac miednice i cala pachwine i wiecie ze po 5min puscilo 🙂 zasnelam i za godzine znow zaczelo bolec ale mam metode :P wlasnie wyczytalam gdzies ze mocny masaz pomaga. No i moze wyda sie Wam to smieszne ale Moj szwagier jest weterynarzem i mowi ze wiezadla tak bola i nic na to nie pomaga. On jak robi operacje to mowi ze czasem znieczulenie nawet nie pomaga. Wiec ja sie wcale nie dziwie ze to tak boli...Wiezadlo jest wiezadlem wiec mysle ze za duzo od zwierzecego sie nie rozni...
Synus kopie a to najwaznijsze 🙂 co do usg to mam 17stego ale moj gin nie ma 3d4d bo sie tym nie zajmuje.A na to 3d4d pojade do dublina 250km pod koniec listopada. Bo chce nagrac plytke i dac mojemu Synusiowi jak bedzie mial naście latek 🙂
narazie czuje sie niezle zjadlam sniadanko pije nawet ciepla herbate co prawda truskawkowa a nie zwykla ale zawsze to cos :P
Iwiokej ja czekam z niecierpliwoscia ale w sumie chce wiedziec ze wszystko sie dobrze rozwinelo i dlatego tak bardzo sie niecierpliwie. Mi chyba tez wielkoludek rosnie bo 2tyg temu mial 242g 🙂
Ech fajnie tak 🙂 a kopie coraz mocniej teraz to juz rzadko sie zdarza zeby podczac kopniaka brzuch nie podskakiwal...
Ale jak Moj przyklada reke to przestaje :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🤢 Cześć mamuśki!
Anitek bidulka jesteś przez te bóle. Ja jakoś odpukać jak narazie czuje się rewelacyjnie, tylko przeziębienia szybko jakoś łapię.
Wczoraj piłą glukozę 75g i jakoś dałam radę, nastawiłam się, że będzie gorzej, ale jakoś dałam radę, wynik mam 106mg, więc ok 😆 😆
kikos śliczne maleństwo, ja mam w piątek 4d i niemogę się doczekać, mam nadzieję, że w końcu poznam pułeć.
Dzisiaj śniło mi się, że moje maleństwo już się urodziło, szkoda, że to tylko sen 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przejrzalam forum 🙂 no Kikos fajna focia 🙂 Gratuluje duzego dziecuszka 🙂 🙂 🙂
Ech bole bolami jakos musze wytrzymac nic na to nie poradze. w szpitalu tez mowia ze to wiezadla wiec najwidoczniej tak jest...Ja mialam juz kilka razy sen ze Dzidzia juz byla ze mna 🙂 ale ze mialam coreczke hehe :P a tu Synus bedzie 🙂
Ja narazie trzymam sie z daleka od chorob i narazie mi sie to udaje 🙂 ale z drugiej strony prawie caly czas jestem w domciu wiec nie mam sie nawet gdzie zarazic na szczescie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...