Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

No dobra to ja uciekam smazyc rybki zalewe juz zrobilam 🙂 ciekawe co z tego wyjdzie :P pierwszy raz robie :P no i sernik tez pierwszy raz bede piec :P ciekawa jestem 😁
do spisanka pozniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Titinka proszę bardzo - to przepis na ciasto które zawsze wychodzi i znika z talerzy w mgnieniu oka - smakuje trochę jak jogurtowe

6jaj
2szkl cukru (może być trochę mniej nie będzie takie mega słodkie)
2 szkl mąki
4 łyżki mąki ziemniaczanej
1 łyżka proszku do pieczenia
2 cukry waniliowe (lub 1 duży)
1 kostka margaryny (rozpuścić na samym początku robienia ciasta i poczekać aż przestygnie)
1 puszka brzoskwiń - odsączyć i pokroić
kakao

Całe jaja i cukier ubić (mocno mixerem) dodać mąkę i resztę - mixować na końcu płynną margarynę (stopniowo)

Podzielić ciasto na pół - do połowy dodać kakao i tą ciemną masę na wyłożoną papierem blachę, na to jasne ciasto na to brzoskwinie.
piec ok 30-40 min w temp 200/220st

ja to ciasto jeszcze polewam polewą czekoladową i sypię płatkami migdałowymi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O dzięki serdeczne 🙂 Poszukuję nowych przepisów,bo coś mi się już dawno przejadły te moje:P Pozbiera,przeanalizuję i coś upiekę:P Choć moja mama przepędza mnie z kuchni 🙂 Właściwie to już sama nie wiem czy to dlatego abym się nie przemęczyła czy abym za dużo nie zjadła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej to Ty o innej rybce chyba mowisz :P:P:P
hehe
przepisow jest milion :P
ja robie rybke smazona w zalewie octowej z cebulka i tam jest ziolo angielskie lisc laurowy pieprz caly 🙂
i ta zalewa musi byc zimna 🙂
dlatego zrobilam ja predzej 🙂 a rybki no coz jedna seria juz usmazona czekam teraz az te drugie dojda i skonczone na dzisiaj 🙂
wlasnie sobie sciagam dziennik bridget jones i zaraz bede ogladac z talerzem bigosu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mmmmmmm ale sie tu pysznie zrobilo!!

ja dopiero wrocilam ze sklepu SZAŁ!!!!!!!!! ludzie szaleją!! ale ja sama stalam i czekalam bo rzucili mieso w smiesznych cenach!!!!!!!!!!!!! i co nie wziasc schaby za 9,90 zł i szynki bez kosci za 8 zl 😮 :P schabik sie juz marynuje jutro idzie do pieca i zaraz za nim makowiec z jablkami i sernik z brzoskwiniami 🤪 i na nic wiecej sily juz miec nie bede!!
wiekszos prezentow zapakowana wiec juz coraz mnie zostalo z tych przygotowan!!


u mnie nadal waga 6 kg+ ale brzuch robi sie orgomny, skora boli ciagnie do przodu 🤢 kregoslup siada, zebra bola 😞 chyba cieżko już nam wszystkim!! 🤢 do tego moja mala obraca sie raz glowo w gore raz w dol a mnie az w stawach "prądy" chodzą!! masakra ale juz niedlugo na szczescie!!!!! obym za 2 dni juz cos wiedziala o rodzaju porodu jaki mnie czeka!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek smażysz śledzie obtoczone w mące i posypane solą, układasz w głębokim naczyniu, później robisz zalewę z tego tłuszczu z ryb , ale oczywiście nie z całego Żeby za tłuste nie było dolewasz wodę 2 szkl. cebulę liść laurowy i ziele ang. po zmiękczeniu cebulki dodajesz 2szkl. octu i zagotowywujesz to i zalewasz ryby muszą być całe zakryte 🙂 oto mój przepis 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nooo ladnie same pyszności tu widze :P Aż ślinka cieknie 🙂

Ptasie mleczko mmmm tez bym zjadla,jutro bedziemy z mamuska serniki robic wiec tez bedzie meeeeega pachnieć 🙂

Ale nigdzie nie mogę dostać moich grzybów ktore jem tylko w świeta bo je mróz normalnie wywial chyba 😞

Iwiokej robie wedlug tego samego przepisu te rybki :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaana fotke dajesz :P
Iwiokej tez ciekawy przepis ale widziecie ja ryb smazonych niecierpie...a takie w occie to kawalek zjem bo przejdzie occtem to nie wali rybą tak bardzo hehe a ten tluszcz z ryby to jednak zatrzymuje smak a tego bym nie chciala :P
No moja rybka jest posypana sola pieprzem obtoczona w mace pozniej w jajku pozniej w bulce usmazona i zalana wlasnie ta wczesniej ostudzona zalewa 🙂 i tak ma stac w lodowce z 2-3dni i bedzie pycha 🙂
ech jakas glodna :P wlasnie przynioslam sobie bigosik i bedziemy papusiac 😁 Olafka sie przewraca w brzusiu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tak było bez grzywki ale już w ciemnych / ten obłęd w oczach i wory pod nimi to od remontów za ścianą 😠 [img size=120]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/20091215186.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...