Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
nie łam się , z tego co wiem ( z tego co widziała na jakimś kalkulatorze) to im ktoś jest mniejszy tym wiecej przybiera, w końcu samej krwi ze 2 kg ci przybyło, poza tym do końca nie wiadomo czy jeszcze przytyjesz bo przecież brzuch nie musi ci urosnąć, po prostu dzidzia będzie miała miej miejsca a wód płodowych będzie mniej, ja nie pamiętam ile ważyłam na początku 8 mieś, wiem tylko ile na koniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 🙂 jak zobaczylam ze od mojego postu jest 6 str na + to myslalam ze juz od rana szalejecie a tu cisza 🙂

czekam na ktg i zasypiam w tym lozku!! ale na szczescie poniedzialek zbliza sie wielkimi krokami i moja nadzieja na wyjscie do domu jest coraz wieksza-obym sie nie rozczarowala!!
te dziewczyny ktore mi przyjeli na sale sa niestety bardzo skryte i cichutkie wiec nadal nie ma z kim pogadac :| a ze ja gadula jestem to mi tak dziwnie siedziec z kims w jednym pokoju i nie gadac :P

zaraz sie biore za zamawianie rzeczy z apteki zeby mezus mogl odebrac w tygodniu 🙂

wlasnie z karty szpitalnej wyczytalam ze zaczelam 36 tydz 😲 nie wiem jak oni to licza!! aaaa rano sie smialam o 6 nas waza fakt bylam malo przytomna o tej godzinie ale jak uslyszalam ze pielegniarka podaje moja wage 86 kg to w sekundzie sie obudzilam!!!!! dodala mi 20 kg!!!!!! :P "och przepraszam nie mam okularow" 🤢 ciekawe czy mi dobra dawke leku podala :P

u mnie waga prawie 10 na + - wow jaki skok!!!!!!! oby moja malutka tez przybierala na wadze!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mamcie,
a ja po kolejnej nieprzespanej nocce, zasnęłam coś około 1-wszej i obudziłam się o 3:30 na siusiu 😞 potem Mały zaczął swoje figle w brzuszku i tak do 6-stej, potem chwilę przysnęłam i o 8:30 oczy z powrotem otwarte..
A za oknem prawdziwa zima 🙂 nic, tylko bałwanka lepić 🙂
Biorę się za prasowanie, bo trochę się denerwuję, że nie zdążę przed narodzinami Synusia z tym wszystkim..
Miłego dnia dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CZeść dziewczynki!
Sibi do poniedziałku jeszcze tylko 2 dni a jeszcze pewnie w międzyczasie mąż wpadnie więc szybko minie! Dobrze że masz kompa!! do tego może poproś męża o jakieś gazety 🙂

Ja już jestem wykończona brakiem snu. CZasami myślę sobie że ta mała cholera mogłaby się już urodzić bo matkę wykończy i zaraz potem mam wyrzuty sumienia że tak myślę ale na prawdę kiepsko znoszę ciąże. Przed nią chorowałąm na zołądek i nadal choruje tyle że nie mogę brać leków więc lipa a rennie nic nie daje 😞 ech jeszcze max 2 miesiące!! Dobra dosyć narzekania!!

Za oknem śnieg!! 🙃 jak tylko oprzytomnieję wyciągnę męża na spacer do lasu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj gdyby nie komp to bym tu umarla z nudow!!!!!! wlasnie mialam ktg wszystko jest dobrze 🙂 serdusio mojej dziewczynki tak walilo ze az mi w uszach dudni!! :P

Martus co mi zostalo... więc tak... przeczytalam w gazecie o fajnym kremie i rozmawialam tu z polozna i mi go polecala Aquastop z ziołoleku-wlasnie go zamowilam cena wg mnie dobra a i zastosowanie samego kremu http://www.ziololek.pl/content.php?menus=Oferta%20produkcyjna&menu=Produkty&dzial=66&artwyb=51
sol fizjologiczna, wkladki laktacyjne, woda do nosa i aspirator, oslonki na piersi, podklady, pieluszki, chusteczki nawilzane- to mi siostra kupi i narazie to mi nic do glowy nie przychodzi....lewatywa i tantum rossa odpada ze wzgledy na cc

za oknem piekny snieg a ja tu sie kisze nawet okna nie ma jak otworzyc

zaraz lece pod prysznic bo moje wlosy wolaja o pomste do nieba a i tescie z obiadem maja przyjechac - dobrze bo glodna jestem :P ale pewnie trafia jak wczoraj rowno z obiadem szpitalnym :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaana spróbuj zamiast Renni, tabletki do ssania Maalox, można ich bezpiecznie używać w ciąży. Właśnie jak leżałam w szpitalu to lekarz mi je polecił i naprawdę działają.
Nikoś pijesz zwykłą czarną kawkę? Na taką mam wielką ochotę, ale jak tylko dowiedziałam się, że jestem w ciąży to odstawiłam kawę, a teraz przy końcu to już nie chcę Małemu jej serwować..
Sibi faktycznie ten krem może być dobry. Ja mam Nivea na każdą pogodę, taki mi babeczka w aptece poleciła, chociaż koleżanka mówiła, że używała od pierwszych dni kremu dla noworodków z Ziaji i też bardzo dobry.
Zastanawiam się nad kąpielą dzidzi, czy jak wleję Oilatum do wanienki to czy to wystarczy czy jeszcze np mydełko musi być? i w czym główkę u takiego maleństwa myć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 🙂
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!! 🙂)
U nas wszystko w miare dobrze, sylwester minal spokojnie u znajomych, lampka szampana i ok. 2:00 wrocilismy do domu, T. nie pil nic, bo tez chcial wrocic i spac w swoim lozku 🙂
wczoraj tez noworoczne spotkanie na kolacji u innych znajomych, ale juz pod koniec nie dawalam rady, kosci w pipie przejely kontrole 😠 , tak wiec po 3 dniach goszczenia sie dzis jest dzien szlafrokowo-lezakowy 🙂)
Zaczely mi jeszcze bardziej puchnac konczyny, pierscionki juz poprzesuwane i stopy mam jak Frodo, rano wyszlam na boso przed dom i stalam w sniegu!! Mega ulga! 🤪
aaa I WCZORAJ sie mialam okazje zwazyc: +12kg!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jai Ho dobrze, że napisałaś o pierścionkach, właśnie siłą ściągnęłam obrączkę i już jej chyba nie założę do porodu. Od dwóch dni zaczęłam puchnąć 🤪 u mnie 14,5kg na plusie i wcale się nie będę złościła jak mi te owe kilogramy zostaną po ciąży, aby brzuch niech się wchłonie:P
A ta kość pipkowa to napewno od nadmiaru ruchu, jak tak troszkę pochodzę to potem nie daję rady taki ból 😞
Jejku od 3 godzin biorę się za prasowanie i jakoś tak mi się nie chce..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂
Ja również mam dzień lenia-ale jakoś wcale mi to nie przeszkadza 🙂 od pewnego czasu lubię tak leniuchować 🙂
Na dzień dzisiejszy mam tylko dość siedzenia przy stole-jak zaczęłam w Wigilię to skończyłam wczoraj 🥴
Faktycznie od zbyt długiego chodzenia brzuchy i inne takie...się męczą zauważyłam to w czwartek jak robiliśmy mega zakupy do łazienki-już znałam cały market na pamięć a miejsca do spoczynku brakowało więc przycupnęłam na brzegu wanien 🙂Pewnie to dziwnie wyglądało ale już nie miałam sił po 3 godzinach buszowania pomiędzy kibelkami,bidetami a umywalkami 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Mamusie ja wstalam o 11 😁 Maly sie tak fajnie rozpychal ja z Niego nie moge :P
Sibi ciesze sie bardzo ze badania wyszly ok 🙂 sa duze szanse ze wyjdziesz 🙂 ale wtedy prosze sie oszczedzac...
Martus na poczatku pomimo oilatum trzeba uzywa oliwki przez ok 2-4tyg zalezy od skory dziecka bedziesz widziec. Polozna tez to mowila mojej siorze i tak bylo. Po ok 3tyg siorka juz nie musiala smarowac oliwka a skorka jest ladna nawilzona 🙂 Mala ma ponad 8miechow a siora do dzis oilatum uzywa 🙂
nie trzeba uzywac zadnych mydelek 🙂 no a do mycia glowki jakis szampon do wloskow bo i od pierwszego dnia sie uzywa 🙂 ja kupilam Bambino 🙂
ale mam dzisiaj lenia a znajomi przychodza na kolacje poslubna :P wiec zaraz sie zabieramy za sprzatanie i musimy pojechac do sklepu :P bo robie dzis nalesniki z miesem mielonym fasolka cebula papryka zasmazane w piekarniku a na to sos jogurtowo czosnkowy i sos ze swiezych pomidorow z bazylia 🙂 i jablka na goraca z kruszonka i bita smietana :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pewnie jeszcze troche i tez posciagam zupelnie pierscionki, lepiej teraz niz pozniej ciac 🙂
ja chyba jednak chociaz male co nie co ogarne w domu, bo juz sie nalezalam dzisiaj 🙂) zreszta jak chodze to jakos lepiej mi sie oddycha, cholera i tak zle i tak niedobrze :laugh: . Ale juz jest 2010r wiec za momencik dzieci beda z nami i powinno byc juz z gorki 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaiHo mi puchna dlonie jak narazie jeszcze daje rade z pierscionkami choc czasem mam problem ale chyba je niedlugo sciagne...
a co do nog to mam spokoj tylko ta cholerna prawa stopa tak boli...i nie wiadomo od czego...W nocy to wyciagam ja i klade na zimna koldre bo nie moge ulezec tak tetni i jest goraca. Mysle ze to jakies sciegno albo cos...
No ja mam 14kg na + 😁 tak zarzadzilam :P
Ejjjj Kobietki ja mam jutro USG 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuś maalox też już przerabiałam - na mnie nawet przed ciążą działąły tylko silne tabl do tego w końskiej, podwójnej dawce + dieta + sport
Ostatnio wszystko z powyższego poszło w odstawkę więc teraz cierpię - ale od wczoraj jem kleiki z siemieniem lnianym (bleeeee) i liczę na poprawę.
Nie ma co narzekać - fajnie że maluchy już niedługo na świecie będą 🙂

Na puchnięcie polecam cyclo3fort - chociaz mam wrażenie że rozwala żołądek :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a wczoraj poznalam jeszcze dziewczyne, maja juz 4 dzieci i ona chce jeszcze wiecej, bo przefantastycznie czuje sie w ciazy i uwielbia ten stan. Do tego kazdy z porodow nie trwal dluzej niz godzine od przyjecia do szpitala. Ja mialam oczy kwadratowe ze zdumienia 🤪 . i z tym pozytywnym akcentem ( ze moze byc tez milo 😉 ) mowie PA! 🙂)
Milego popoludnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitek Ty to zawsze potrafisz narobić apetytu 🙂
A ja sobie dalej leże, prasowanie czeka i się chyba dziś mnie nie doczeka:P
Coś na obiadek trzeba wykombinować.. ale mężula nie ma więc nie będzie miał kto krzyczeć, że jem fast fooda... Zamówię pizzę 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ladnie 4 dzieci 😁 i jeszcze chce kolejne 😁
no coz...
Ja tak sobie dzis lezalam w lozku i rozmyslalam ze to juz za chwile...a dopiero pamietam jak sie tu zarejestrowalam co ok 12tyg ciazy i sledzilam watek wrzesnia 😁 i tak im zazdroscilam ze juz maja swoje dzieciaczki :P a za chwile u Nas sie zacznie cala akcja 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaana a jakie masz to siemię? dobre jest takie mielone, po zalaniu wodą podobnie wygląda i smakuje jak kaszka manna.
Titinka mi pierwsze pajączki pojawiły się ok. 10 t.c., do teraz troszkę się powiększyły i to wszystko, mam je w większości na łydkach i ciut wyżej nad kostkami. Ale te pajączki to i tak pikuś w porównaniu do moich piersi - tu mam rozstęp na rozstępie 😞
Co do dzieci, moja koleżanka w moim wieku, ma dwójkę chłopców rok po roku (2,5 i 1,5 roku), i mówi, że jakby miała pewność, że urodzi dziewczynkę to od razu zdecydowała by się na następne dziecko, bo... ona czuje się super atrakcyjnie w ciąży i bardzo lubi ten stan..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...