Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hm wstawiłam ostatnie jak narazie pranie dla Malego. zaraz poprasuje albo może i nie bo cos mi sie odechciało 🙂

Ja się zmieściłam w jedną torbę 🙂 a do Dzidzi biorę tylko kilka pampersów moze z 10 sztuk i opakowanie chusteczek. Resztę dają w szpitalu. A no i szlafrok bede miec w siatce bo już nie zmieściłam do torby bo mam taka hm weekendowa bo z podrózną nie bedę iśc 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Martuś chyba to normalne,bo ja mam od dwóch dni wypchaną kończynę z prawej strony a jak się położę na lewym boku to czuję kopanie po przeciwnej 🙂 Nie ma się co czarować przecież nasze skrabki nie są już takie malutkie więc jak się wyciągną to na maksa 😉 Zresztą teraz to już mniej rosną a bardziej nabierają na wadze 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze ja jak na razie z wielkim praniem czekam aż łazienka będzie skończona-mam nadzieję,że zdążę 😆 Właściwie to mam zamiar umówić się z położną na małe spotkano,aby wszystkiego się dowiedzieć co i jak 🙂 Wówczas będę pakować manatki 🙃 Baaa...tak dla siebie to posiadam raptem koszule i biustonosz więc muszę się rozejrzeć za reszta potrzebnych rzeczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to chyba dobry pomysl z tymi torbami. ja jak wroce do domu to tez bede pakowac 2 jedna dla mnie do porodu a druga dla malej na wyjscie ze szpitala. ja dla dziecka tez mam zabrac tylko pieluszki i chusteczki a reszt daja a i kocyk mozna zabrac ale ubranek nie wiec te na wyjscie beda sobie czekac w domku 🙂 i w dzien wypisu maz mi przywiezie

mnie wystawia głowe bo na nogi ma sporo miejsca 🙂 oj oby moja dziewczynka szybko przybrala zeby juz nie byla taka malutka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sibi a ile waży twoja malutka?
Ja martwię się,że nasz Filipek będzie zbyt duży(po tatusiu) i sobie nie poradzę 😉 Od dwóch wizyt lekarskich z mężem obstawiamy ile mały waży i coś mój luby bardziej trafia z tą wyliczanką:laugh: Ostatnio 2 tygodnie temu ważył 1713g-teraz obstawiamy ok.2200g(wizyta 8 stycznia) 😆 Zobaczymy kto tym razem trafi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moj Malutki leży głowa w dół wiec to co uskutecznia w moim brzuchu to czasami aż przechodzi ludzkie pojęcie. Normalnie z każdej strony coś wypycha a no nózki rączki a i dupka się zdarzy ale i tak nie wiem co jest co 😁 A jak po żebrach potrfi kopać... On to piłkarzem pewnie będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Titinka jak masz czynną pralkę to nie czekaj z praniem za łazienką, bo tych ciuszków niby jest niewiele, ale wszystkiego razem nie da się wyprać i wychodzi, że trzeba zrobić kilka rund prania..
U mnie do szpitala też oprócz pieluszek i chusteczek nic dla dziecka nie potrzeba. Dopiero na wyjście potrzebne są jakieś tam ciuszki..
A z tymi torbami to chodzi mi o to, że jedną spakuję tak jak bym szła do szpitala tylko swoje rzeczy (piżama,szlafrok, kapcie, kosmetyki) a w drugą wpakuję pieluchy, wkładki lakt. i to co potrzebne po porodzie 🙂 a ciuszki do Małego dowiezie M. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy wizytę ok.12 stycznia i tak myślę, że Mały będzie ważył ok.2300gram 🙂 dobrze, niech rośnie, chłopak ma być silny i zdrowy:P
Klaudia mój też już od dawna leży główką w dół, wypina różne części ciałka, gin mi nawet ostatnio powiedział, że to nie zawsze musi być dupka albo plecki, mogą to być również złączone kolanka 🙂
No i Nasza dzidziunia jest długa jak na swój wiek 🙂 a dzisiaj jaki meksyk w brzuszku odstawia Igorek 🙂
Klaudia to Fifiemu rezerwuj już miejsce w Lech-u jak piłkarzem ma zostać:P
Idę powiesić kolejne pranie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się, będzie mnóstwo okazji żeby kupić jeszcze takie body dla Synusia 🙂 to prawda wszystko jest cholernie drogie, tak sobie myślę ile już kasiory poszło na przygotowanie gniazdka dla Małego.. a ile jeszcze pójdzie jak przyjdzie na świat.. nie to, że mu czegoś chcę żałować tylko skąd te kochane pieniążki brać...
Klaudia a kupiłaś już laktator?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wstrzymałam się z zakupem laktatora, ale to bardziej z powodów finansowych.. chociaż pytałam w aptece o laktator i aptekarka powiedziała żebym się wstrzymała, bo może się nie przyda..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tez jeszcze nie mam laktatora, jest to wydatek jakby nie bylo niemaly a moze sie okazac zbedny, a gdyby sie okazal potrzebny to w kazdej aptece czy markecie bez problemu mozna kupic. A juz tak w nawiazaniu do tematu, to u mnie tylko raz pojawily sie plamki na koszulce, ze cos mi wycieklo z piersi, kilka tyg temu a od tego czasu nic, nawet jak troche nadusze to tez nic nie leci, ogolnie znowu sa takie prawie normalne ( miekkie i bez nadwrazliwosci) a prawie, bo chyba troche opadly 🤨
a co do wydatkow na dziecko to nie ma sie co oszukiwac, teraz to juz bedzie staly element w budzecie domowym...my sie smiejemy, ze wedlug statystyk to i tak na chlopca od narodzin do bodaj pelnolenosci wydaje sie mniej o 50% niz na dziewczynke. Ciekawe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Klaudia86 mój mały też na ostatniej wizycie leżał już główką w dół choć czasami mam wrażenie,że niby tak dalej leży ale na boki to się przesuwa:laugh:

Martuś do końca remontu mam jakieś 2 tygodnie-teoretycznie mam gdzie prać gorzej z suszeniem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaiHo podbudowałaś mnie w kwestii wydatków na dziecko 🙂 czyli jak rodzić to tylko chłopców hehe 🙂
Titinka u mnie też problem z suszeniem, bo mamy wyszykowaną małą kawalerkę w domku jednorodzinnym, ale dałam radę 🙂 szkoda z jednej strony, że to nie lato, na dworze, szybciutko wszystko schnie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałam też kiedyś taki program, dla mnie te matki za pośrednictwem realizują swoje niespełnione marzenia.. nie mówię, że wszystkie.. te dziewczynki mają odebrane dzieciństwo.. a te make-up na tych jedwabnych twarzyczkach i tony lakierów na włosach..szkoda gadać..
A ja oglądam na MTV Licealne ciążę, właśnie taka 16-letnia dziewczyna rodzi a rodzice adopcyjni czekają za jej dzidzią..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też teraz jakaś zmęczona jestem niby z rana nie chciało sie spać a teraz oczka się kleją chyba się zdrzemnę na godzinkę, u mnie to mama się zaoferowała z praniem ciuszków i prasowaniem , dla małej niech babcia się wykaże jak chce coś dla wnusi zrobić, zobaczymy ile wytrzyma bez wypominania, ale już jej mówiłam , że jak coś powie na ten temat to jej wygarne, że nikt jej tego nie kazała robić 🙂
a ja od wczoraj przestałam biustonosz nosić, jakoś zaczął mnie cisnąć pod biustem na środku i jak by siniak się zrobił, a cycuszki leża na brzuchu , a sutki swędzą , siara nie leci, raz tylko miałam delikatne plamki na biustonoszu, ale jak na początku ciąży miałam USG piersi to lekarka mówiła że będę karmiła , zobaczymy czy to się sprawdzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam..ufff dopiero wpadłam do domu z zakupów,tłok w mieście 🤪
Martuś piję normalną kawę rozpuszczalną a co do Oilatum to nie musisz już dawać żadnego mydła,Oilatum się dużo nie leje i trzeba uważać z wyjmowaniem brzdąca z wanienki bo ciałko będzie tłustawe.

Co do siary to wczoraj wstałam z zalaną piżamą 🤪 ale czytałam ,że ilość siary wcale nie ma wpływu na ilość mleka i że mleko z reguły pojawia się na 3 dobę.Teraz to wiem i będe spokojna ale po pierwszym porodzie ryczałam jak głupia,że nie mam mleka i że zła ze mnie matka dlatego uprzedzam jakby któraś nie miała od razu mleka niech sobie nie wkręca głupot,trzeba poczekać,wspomóc się herbatka na laktację a bobasowi w pierwszych dniach wystarczy kilka łyków siary ,położne też dadzą dziecku glukozę do picia i bedzie git!

Mój synuś też wypycha nóżki i dzis poczułam jakby mi sie zagnieździł w miednicy,szłam po mieście i czułam Go dziwnie nisko.chyba zapiszę się do gina 😲

AAAA miałam Wam napisać o gaciach jednorazowych...jeśli kupiłyście to radzę zrobić przymiarkę w domu...ja kupiłam kilka sztuk w opakowaniu i zadowolona spakowałam ale coś mnie podkusiło i chciałam zmierzyć...okazało się ,że trafiłam na takie g...,że przy drobnym ruchu to dziadostwo się rwało,ładnie bym się załatwiła 🤪 dlatego zakupiłam dziś zapas bawełnianych ,milutkich majtuni:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej nie uwalniaj swoich cycusiów ze staniczka.. kup sobie poprostu większy. Ja też przestałam zakładać stanik jak zaczęłam leżeć(bo te, które miałam zrobiły się za małe a nie miałam jak się ruszyć żeby kupić większy) i porobiły mi się straszne rozstępy.. Myślę, że to była główna przyczyna pojawienia się ich..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikoś dzięki za radę co do gaciorów, zaraz je wyciągnę i sprawdzę jakie są mocne. Bardziej obawiam się, że będą dużo za duże, bo kupiłam je dawno temu i myślałam, że moje dupsko w ciąży sporo podrośnie 🙂 a jednak nie urosło do rozmiaru majtek XL:P
To moje Oilatum nie wydaję się, żeby było śliskie, ale też dokładnie to sprawdzę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka ja tak na chwilke :P bo zaraz znajomi przyjda czekaja tylko az ich coreczka sie obudzi 🙂 Lena ma 7miechow 😁
fajnie tak hehe 🙂
zrobilam juz oba dania...Jabluszka wlasnie sobie dochodza w piekarniku...Mmmm ale sie objem znowu 😁 CandyMonka ciesze sie ze wszystko u Ciebie ok 🙂
Aga co do cysiow to ja tez tak mam i to normalne 🙂 no ale ja np nie mam takiego wycieku siary od jakim Wy piszecie :P No ale coz juz taka moja natura moze pozniej sie pojawi :P
Dziekuje Mamusie za komplementy a do fotogenicznych to ja nie naleze :P
Iwiokej mnie tez tak sutki swedza ze oszalec mozna czasem nakladam krem i leze z nim bo przeciez nie bede sie drapac po sutkach chyba bym padla z bolu.
Jejkus jaka glodna jestem bo dzis tylko na sniadanku jade :P ale czekam za znajomymi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o dzięki Martuś że o tym piszesz , ja nie chcę rozstępów na cysiach ale tak mnie cisnął pod biustem nie w miseczkach , mam inne ale w praniu a prać będę dopiero w poniedziałek mam nadzieję, że do poniedziałku się nic nie stanie, ubiorę juto go jeszcze, ale dzisiaj już mi się nie chce 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...