Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Misiamamy pewnie walczy tam ze skurczami 😉 a dopiero co pytalam jak sie czuje po odstawieniu lekow 🙂 ciekawe czy u mnie tez tak szybko sie zacznie 🙂 zobaczymy jaki Olafek bedzie duzy bo jesli bedzie za maly to pewnie odstawie luteinke ok 38tyg.
Jejkus tak patrze na Wasz watek MyCloud i mysle ze juz niedlugo zacznie sie u Nas 🙂 przezywam te Wasze porody jak bym sama za chwile miala rodzic a co to bedzie jak sie zaczna u Nas rozpakowywac 🤪 jutro pakuje torbe 🙂 obiecuje :P bo cos od tygodnia sie zabieram i skonczyc nie moge :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

A Iwiokej tak to juz jest widzisz wczoraj te blizniaki urodzone w 21tyg dzis Dorunia 😞
no fakt z tym stekaniem to tak to juz chyba jest ze sie trzeba wyzalic. Oczywiscie Maz stara sie zrozumiec ale przeciez nie wie jak to jest i nikt nie zrozumie ciezarnej lepiej niz ciezarna.
Tak ostatnio jak mi ubieral rajstopy bo sama juz nie dalam rady to mowi ze z checia zabralby brzusia i ponosil zeby mi troszke ulzyc no ale nie ma takiej opcji :P
a dzis to juz wogole myslalam ze zamorduje :P wszedl ze mna do lekarza no a ginek mowi ze mam sie przygotowac do badania wiec ja tu juz w pelni gotowosci ryje sie na fotel a tu Moj zza parawanu sie wylania :P aby zdazylam krzyknac "out" hahaha :P
no i poszedl usiasc za parawan :P a pozniej aby dodal ze przeciez jak bedzie przy porodzie to bedzie patrzyl tak czy inaczej :P no ale dzieki ginek sie tu zabiera za badanie a ten mi tam glowe bedzie wtykal i obserwowal :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie mysle o tym jak ostatnio mowilysmy o akcji SEX SCHODY i w tym momencie jak sobie pomysle ze mialaby ruszyc swoje 4litery i zejsc na dol to padlabym w polowie a jak pomysle o sexie to az mi slabo na sama mysl...jakis chyba taki dzien mam nie bardzo. ale mysle ze to to moje danie wczorajsze bo robilam nalesniki z miesem i sosem z pomidorow i do tego jogurtowo czosnkowy. zjadlam 2 a pozniej o 22giej dojadlam jeszcze 3ciego i w nocy o 3ciej obudzilam sie z mega bolem zoladka i czulam sam czosnek i tak mnie meczy caly dzien. Juz nie rusze czosnku...bo ostatnio tez mnie meczyl. No ale widzicie łakomstwo gora 😞 a pozniej cierpienie. A espumisan nie dziala na mnie juz wogole...nic a nic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej sasiadki kolezanka byla w ciazy z blizniakami. I Olka byla wczoraj na kolacji u Nas i wlasnie opowiedziala...Pewnie niepotrzebnie bo wiadomo ja tu jeszcze w ciazy a tu takie info no ale coz.
Urodzila jej kolezanka w 21tyg ten jeden chlopczyk jeszcze zyl kilka minut i jak sie okazalo "kradl" wszystkie wartosci odzywcze bratu wiec ten drugi chlopiec o wiele mniejszy. No ale nie uratowali bo nie bylo szans.
I lekarz aby dodal ze ten co jeszcze zyl i tak by byl uposledzony bo cos tam wykryli u niego. A jak sie okazalo to dziewczyna miala wielowodzie a lekarze mowili ze brzuch ma duzy bo nosi blizniaki w sobie a Olka mowila ze brzuch miala jak w 9tym miesiacu a dziewczyna dopiero w 5tym byla.
Ech Ci lekarze tutaj 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej pozniej o tym samym pomyslalam ale jakos tak wiesz tutaj lekarz wziernik szykuje zbliza sie do mnie a Mezus kukal sobie :P
przy porodzie niech patrzy wystarczy Mu to z pewnoscia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie czytalam w tej ksiazce o ciazy ktora mam ze przez to wielowodzie wlasnie dzieci moga sie rodzic predzej badz z wadami i ze wykrywa sie to podczas usg i mozna to leczy lub/i odprowadzac nadmiar plynu...Ci lekarze tutaj to mnie dobijaja normalnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie z Mama rozmawialam i mowi ze ponad pol metra sniegu jest 😁 fajnie tutaj moge pomarzyc o sniegu :P
tzn gdzies tam w glab kraju jak sie pojedzie to jest troszke sniegu ale u mnie nie ma :P
Co do traktowania Irlandek to to samo. Poza tym irlandki nie maja pojecia i ufaja swoim lekarzom. Moja kolezanka irlandka tez w ciazy tyle ze poczatki i dostala plamienia w 12tyg i poszla do lekarza i jej powiedzial ze to plamienie ma dlatego ze dziecko jest troszke wieksze niz jej aktualny czas ciazy 🤢 odrazu jej powiedzialam ze ma isc do polskiego lekarza ktory jej da leki na podtrzymanie.
Tak wogole to tutaj jest jedno usg w 12tyg ciazy stwierdzajace ciaze i na tym sie konczy. Ja mialam robione czesciej ze wzgledu na lozysko przy szyjce.
No i czasem robia usg ok 36tyg. nie wiem od czego to zalezy pewnie o ich widzimisie.
Jak uslyszeli ze biore leki to na co po co i ze odstawic...oczywiscie nie posluchalam bo mam swoj rozum.
Odemnie z pracy jednej przyjaciolka w ciazy po raz piaty zaplodnienie in vitro ostatnie jajeczko jej wszczepili i byla to ciaza blizniacza .pojechala do szpitala mowiac ze jej wody plodowe sie sacza i ja odeslali do domu. To bylo w 26tyg. po kilku dniach Dziewczyna urodzila jedno dziecko w toalecie i z drugim policja z karetka ja eskortowala do szpitala i zamiast jej zrobic cesarke bo przeciez wody jej sie saczyly od paru dni i wdalo sie zakazenie to oni jej kazali rodzic naturalnie no i dziecka nie uratowali. Zapytalam pozniej kolezanki czy miala jakies leki na podtrzymanie i jakies zalecenia a ona mowi ze nic nie miala i ze normalnie funkcjonowala. w PL polozyli by ja do szpitala pewnie od pierwszych tygodni dostalaby mase lekow i musialaby lezec...tym bardziej ze 5ty raz in vitro miala.i wszystkie ciaze stracila ale tracila je ok 12tyg. ta prawie jej sie udalo donosic...ja bym ich oskarzyla normalnie!!!no i jak to bylo ostatnie jajeczko to juz nie ma szans na zajscie w ciaze bo ma usuniete jajniki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jezu ale nadrobilyscie, caly dzien nic a teraz.... wystarczylo na chwile sie wylaczyc...
mialam ktg jest wszystko ok a moja mala momentami miala tetno 176 🤪 ale i harcowala ostro a mnie juz od lezenia biodra bola!!!! :|

Anitek to niezlego masz artyste tego meza 😉

moj sie troche cieszy ze nie bedzie musial byc przy porodzie bo sie bardzo bal

ja to o sex-iku moge zapomniec mysle ze do 38 tyg :| teraz to nawet nie moge za bardzo glaskac sie po brzuchu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sibi ciesze sie ze ktg ok 🙂 co do tetna to Moj ma przewaznie 150 a ostatnio jak mu mierzylam mial 172 😁 ladnie poszedl :P no ale wtedy sobie szalal wiec to norma 🙂
co do Meza to pewnie byl ciekaw co tam moze zobaczyc :P
no ale tak jak mowie bedzie mial widowisko przy porodzie :P
Bob prosze 🙂 a co do lekcji to ja pamietam ze zawsze jazda z tym byla cale swieta len itd a pozniej przychodzil wieczor poprzedajacy powrot do szkoly a tu lekcje do zrobienia :P ech pamietam to jak dzis 😁
Sibi o jakim glaskaniu mowa? bo ja jak sobie siedze to glaszcze brzusia tak co chwile po pare sekund :P a jak Maly wariuje to juz wogole a On wariuje srednio co 30min wiec czasem mam wrazenie ze brzuchol mi peknie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bób ale pieknie!!! ja przez okno ogladam zime, ale jak jutro wyjde to Wam zrobie zdjecie

Anitek ja tez sobie glaskalam jak bylo wszystko ok a teraz powiedzialy mi zeby jak najmniej dotykac jak mialam skurcze bo to macice pobudza

jak mnie sie tu juz nie chce siedziec ale wiecie co wlasnie byly kolejne 3 przyjecia!! i juz malo co miejsc zostalo wolnych!! moze jeszcze jedna sala 4 os. zostala wolna a pewnie dopiero jutro posypie sie przyjec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sibi Ty po wyjsciu ze szpitala masz siedziec i odpoczywac!!!ROZKAZ!!! wiec prosze tam nie latac za duzo po tym dworze :P
jeszcze troszke i Dzidzia bedzie z Wami 🙂 jakies 3tyg 🙂
co do glaskania to ja tez juz nie glaszcze wiecej :P no Maly tak czasem fajnie zaczepia ze nie mozna sie opanowac zeby nie poglaskac wystajacej pupci albo stopeczki kochanej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mamusie,
ale miałam dziś chodzony dzień 🙂 już nie pamiętam kiedy zrobiłam taką rundę po sklepach 🙂
Byłam też u mamy i mi dziś oznajmiła, że we wtorek idzie do szpitala na wycięcie guza w piersi 😞 oczywiście wiedziała już o tym od dawna, tak samo jak mój brat i część rodzinki wraz z moim mężem tylko nikt nie miał mi odwagi o tym powiedzieć. Teraz to czuję się oszukana przez wszystkich 😞 martwię się co to będzie..
Jutro biorę się ostro za prasowanie ciuszków, bo już wiem że mama nie da rady mi w niczym pomóc na co po cichu liczyłam.

Sibi bardzo się cieszę, że jutro wychodzisz do domku, a z głaskaniem to prawda, mi lekarz zakazał dotykania, głaskania brzusia w 22tc. Ale to jest silniejsze ode mnie, i jak Synuś wypycha pupcię to nie mogę się powstrzymać żeby go nie dotknąć.
Anitek a Ty żeś sobie nieźle nawkręcała z tymi wymiarami Olafka 🙂ja chodzę prywatnie do gina, i On za każdym razem mierzy Igorka i tylko mówi, że jest ok, dzidzia rozwija się prawidłowo tylko ciągle jest za długa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eeeee najblizszy spacer to 15.01 ale z balkonu Wam moge pstryknac!! nie bede sie wyglupiac i musze przelezec i koniec!!!!!!!!!!!!!!! jedynie wyprawa po leki do apteki i domek
jeszcze sie nachodze ale powaznie juz mnie wszystko boli od tego lezenia masakra !!

no za 3 tyg to mysle ze juz bede na walizkach siedziec gotowa na przyjazd chyba ze mnie wczesniej zwinie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martus wiem ze cokolwiek nie napisze to i tak sie bedziesz martwic wiem o tym ale przeciez bedzie wszystko dobrze musi byc 🙂 i prosze nie czuj sie oszukana bo to dla Twojego dobra wszyscy zrobili sama mialas problemy z ciaza a gdzie tu jeszcze dodatkowy stres Twoja Mama zrobila to z mysla o Was.
Wszystko bedzie dobrze trzymma kciuki Kochana 🙂
co do wymiarow to ja taki glupol jestem :P
Sibi a Ty dotrwasz do konca zobaczysz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to dla mojego dobra, ale i tak wolałabym wiedzieć wcześniej,moja reakcja byłaby taka sama jak dziś, a mogłabym z mamą swobodnie o tym porozmawiać, wesprzeć ją a tak.. to nawet nie miała z kim o tym pogadać.. Nic trzeba zacząć myśleć pozytywnie i tyle. Zamartwianiem nic nie zmienię, kurde nawet nie będę mogła jechać jej odwiedzić..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...