Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Hej...wlasnie wrocilam od lekarza...nie takich wiadomosci oczekiwalam no ale coz 😞
w 27tyg mialam usg i glowka byla za mala o 3dni a brzuchol wiekszy o 1,5tyg. teraz glowka jest za mala o 9dni...brzuchol za duzy o 2dni raczka wieksza o 5dni a nozka akurat...
waga 1747g.
Lozysko sie odsunelo na szczescie. Glowka jest juz w kanale i stad moge czuc to klucia w pochwie plus bol kosci pochwy.
Martwi mnie ta glowka 😞
z usg wyszlo glowka na 5marca i tak oto termin z usg przesunal sie z 20lutego az na 28lutego. Termin z okresu mam na 24luty.
ciekawe czemu tak...juz jakas schize lapie.
Lekarz mowil zeby sie nie martwic bo pewnie lozysko juz nie jest takie wydajne i dziecko zwolnilo troszke...
ech lapie schizy jakies 😞
mam wizyte w szpitalu we wtorek powiem o tych wynikach i niech mi teraz robia usg na kazdej wizycie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Anitek nie martw sie!!! grunt zebys donosila do 37 tyg a maluch nadrobi!!! te kilka dni to nic strasznego
ja mialam termin na 04.02 a z ostatniego usg na 11.03 - ponad miesiac!!!!!!!!!!!!!!!
ja jestem ciekawa wyniku mojego usg jutro choc nie wiem czy beda robic.... mam nadzieje ze tak i ze bedzie ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sibi masz racje nie martwic sie...ale same wiecie jak to jest 😞 cala ciaze czlowiek chodzi i sie martwi zwlaszcza ta koncowka...
Ech we wtorek mam wizyte i wiem ze 2dni nic nie zmienia ale poprosze o usg i ponowne zmierzenie dziecka. Raczej mi zrobia usg jak im dam ten wynik od ginka.
No coz trzeba czekac cierpliwie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie spakuje na spokojnie...Tylko juz sama nie wiem w jaka torbe 😞 ech jakos mi wogole humor sie popsul...
wczoraj byla u mnie kolezanka i jej kolezanka w ciazy z blizniakami i urodzila w 21tyg...ech straaaszne normalnie. Dzieciaczki nie przezyly tzn jeden z nich zyl kilka minut ale lekarze powiedzieli jej ze i tak bylby uposledzony nawet gdyby urodzil sie na czas...Wyobrazcie sobie ze miala wielowodzie i jej tego nie wykryli a lekarze mowili ze ma duzy brzuch bo nosi blizniaki a dziewczyna brzuchol miala jak w 9tym miesiacu a byla w 5tym...brak slow na tych lekarzy 😠 krew mnie zalewa normalnie 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85 za lapanie niepotrzebnej schizy klaps w pupe Ci sie nalezy! wcale te wymiary nie sa niepokojace i sama dobrze o tym wiesz, tak samo jak i to, ze dziecko rzadko kiedy rozwija sie rownomiernie, zarowno jezeli chodzi o czesci ciala jak i o przyrost wagi. tak wiec BEZ PANIKI!! to nie sa zle wiadomosci, dziecko ladnie odwrocone, lozysko odsuniete, nie zwapniale, szyjka pewnie tez ok. wiec dziewczyno CIESZ SIE tym, ze Olaf jest zdrowy i nic sie zlego nie dzieje, a co do przesuniecia w terminach porodu wyznaczanych na podstawie usg to tez sama wiesz jak jest i nie wkrecaj sie juz!! NO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaiHo sama wiesz ze zawsze lepiej pocieszac kogos niz sama siebie tak to wlasnie jest niestety.
Ech ta glowka zawsze byla mniejsza no ale coz zrobic ginek powiedzial ze moze taka jego natura i tyle.
I tak mam jeszcze wizyty w szpitalu wiec oni beda to mierzyc na biezaco co 2tyg.
Jedyne to aby ta glowka mnie troche zmartwila i jego text ze moze to lekka niewydolnosc lozyska. Wiadomo ze sie mysli odrazu ze dziecko sie moze udusic albo ze czegos mu tam brakuje itd... takie wkretki niestety sa a lekarze uwazam ze takich rzeczy nie powinni mowic bo wiadomo jak czlowiek sobie nawkreca to pozniej tak niestety jest ze te glupie mysli chodza gdzies tam po glowie...
Ech bedzie dobrze musi byc 🙂 tak jak mowisz wyniki sa ok a jesli Olafek chce poczekac do marca to sobie poczeka 🙂
Szyjka jest ok bo sprawdzal na fotelu i usg robil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie sobie czytam o obwodzie glowki noworodkow prawidlowe wartosci to 32-38cm a Olafek juz ma 30,7cm a do porodu minimum 4,5tyg...ech nie ma dzieci idealnych i nie wszystkie wymiary musza byc ksiazkowe. Poczytalam sobie o noworodkach i Mamy pisaly jakie mialy obwody glowek i 30-32cm to naprawde jeden z najczestych wynikow a czlowiek sie tu zamartwiac bedzie :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85 wiem, wiem jak to jest dlatego troche Ci napisalam na otrzepanie sie ze zlych mysli 🙂). A sprawdzal Ci lozysko? czy tylko tak ogolnie stwierdzil, ze ono juz nie wydala idealnie, bo to tez jest normalne, im starsze ( a my juz jestesmy na trzecim etapie zwapniania) tym mniej wydajne. ( To akurat wiem od swojego gin., ktory ma jakas manie badania lzyska i pepowiny ze szczegolna dbaloscia). a co do nieco mniejszej glowki to pomysl o porodzie i jak to troche Ci ulatwi, bo urodzic dziecko z wielka glowa to dopiero wyzwanie!! tak wiec do gory uszy!! 🙂)
Mam taka tabele z tylu ksiazeczki z dunska karta ciazy z normami z usg i:
wiek min med max
BPD 32w0d-32w6d : 79 86 92
HC 32w0-32w6 282 304 328
FL 32w0–32w6 57 62 67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem w 32+4 dzis a on i tak cos mowil ze jestem w 32+6 jemu sie tez cos pomylilo z tym.
No ale wg wymiarow ktore wkleilas to nadal znajduje sie on pomiedzy min a srednim wiec jest ok.
Zreszta z tego co widze to kobiety rodza dzieci z naprawde malymi glowkami a my tu sobie wkrecamy cos. Przeciez to normalne ze to sa wymiary ksiazkowe i nie kazde dziecko musi takie byc.
ja tylko tak zaczelam myslec bo wiesz brzuchol duzy a nagle doszedl do wlasciwych wymiarow no ale tak jak mi lekarz mowil kazde dziecko nabiera proporcji w innych etapach ciazy jedno na poczatku inne pozniej a jeszcze inne nawet tydzien przed porodem i nie nalezy sie tym sugerowac.
co do lozyska to tylko tak to stwierdzil i nic nie sprawdzal aby polozenie lozyska i to wszystko...ech mam dosyc tych lekarzy tutaj!!! zaplacilam 120e a nawet porzadnie zbadac nie moga...o czyms takim jak wydolnosc lozyska sprawdzana podczas usg slysze pierwsze od Ciebie. I tak to widzisz jest tutaj...jeszcze tylko troszke i Olafek bedzie z Nami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie 🙂
dawno nie zaglądałam tutaj troche miałam zalatane dni a to goscie a to cos tam i jakos czasu mi zabrakło 🙂
juz coraz bliżej porodu\\\ 🙂 moj Mariusz siedzi jak na szpilkach jak czasem mnie cos zaboli to on patrzy na mnie takim przestraszonym wzrokiem i mowi" nie denerwuj mnie... 🤨 " hehehe w tym tyg juz koncze calutka wyprawke no i pakuje torbe... no i ostatnie usg tylko musze jeszcze zadzwonić i sie umówić. z moja malutką wszystko ok a brzuszek coraz niżej. Anitku nie martw sie na pewno wszystko bedzie dobrze 🙂:* buziaczki i pozdrowionka no i oczywiscie wszystkiego dobrego w nowym roku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fakt ze lepiej innych pocieszac jakos tak latwiej...
ja tez caly czas sie martwie tym bardziej ze mnie nawet opisu usg nie dala tylko od razu skierowanie na oddzial sama wyczytalam na monitorze terminy i tyg ale wymiarow nie pamietam. glowke miala wielkoscie dzidiz z 29,3 tyg a ja 35!! oby doroslo moje sloneczko!!
Anitek u mnie do tego jescze brzuch sie stawial i szyjka sie skracala.... ale wytlumaczylam sobie ze jak bede sie dobija to jej w niczym nie pomoge!! 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie Kochane lepiej sie nie martwic...Tak jak mowie poczytalam sobie troszke na necie o tym z jakim obwodem rodza sie dzieciaczki i np w 40tyg maja 33cm albo 30cm w 38tyg itd. a ja tu schize lapie jak Olafek ma 30,7cm w 32+4dni...ech nie ma sobie co wkrecac tylko czekac spokojnie i dbac o siebie i Dzidziulka 🙂
Darusia ciesze sie ze u Ciebie tez lepiej 🙂
no ja nie znam dlugosci szyjki aby wiem ze jest zamknieta i jest ok i jej twardosc tez jest ok ginek mowi ze zaczyna sie juz powoli przygotowywac do porodu.
Glowka Malego uciska na pecherz wiec wizyty w wc sa naprawde czeste 😁
boli mnie tylko brzusio na dole no ale tak juz czasem mam. Wzielam magnez i nospe i poczekam az przejdzie 🙂
zapytalam ginka o znieczulenie ZZO i mowi ze jest ok ale tez wszystko zalezy od anestezjologa i ze jak znieczuli za mocno to musza uzyc vaccum to taki wysysacz ktory przytykaja do glowki dziecka i wyssysa je z pochwy bo przez nadmierne znieczulenie kobieta nie moze przec tak dobrze...wiec teraz to ja sie decyzuje na nie branie znieczulenia a jak bedzie bardzo bolalo podczas porodu to poprosze o znieczulenie wtedy...Mam czas do 7cm rozwarcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek znajoma 6 lat temu urodziła córkę , poszłam ją zobaczyć w szpitalu i przeraziłam się bo wydawało mi się że z jej główką coś nie tak , o 1/3 mniejsza od mojej Wiktorii, ale wszystko było w porządku, po prosty taka była i tyle, dzisiaj główka jest normalnej wielkości, proporcjonalna, poza tym pamiętasz jak na jednym USG moje dzidzi miało 3 tyg. różnicy między wymiarem główki a kości udowej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie!!!
anitek ciesz się że dzidzia zdrowa i że łożysko się podniosło, możesz rodzić SN 🙂
a nasze maleństwa mają jeszcze trochę czasu na rozwinięcie się do końca
Sibi super że jutro do domku, tylko nic nie rób i leż i pachnij, bo to jeszcze 12 dni 🙂
ale mam lenia ostatnio budzę się po 8 i zasnąć nie mogę, a później cały dzień zamulona chodzę 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny czy któraś z was ma takie pieczenie nad pępkiem , jakieś 5-6 cm ponad, bo mnie tak strasznie piecze i nie wiem czy to skóra czy też coś zaraz pod nią, najgorzej jest jak stoję lub się pochylę, tak jak by mi miała skóra pęknąć zaraz 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny, czy Was tez tak suszy? ja doslownie pije jak smok 😮 a jak juz mi sie woda przelewa ( doslownie) to jem owoce i dalej mam tak jakbym na kacu strasznym byla. 🙂 Mam wrazenie, ze to tez od tej ilosci plynow juz tak puchne. 😠 Juz nie wspomne o tym jak duzo czasu spedzam na sikaniu w zwiazku z tym 🙂) tez tak macie?

anitek85 moj gin. praktycznie od poczatku oglada lozysko bardzo dokladnie, bo na poczatku byl strach czy nie mam tych antycial co rozwalaja lozysko, nie pamietam juz nazwy i tak juz zostalo, patrzy przy usg na ksztalt oraz czy nie ma bialych plam ( zwapnienia) i cos tam sobie mierzy jeszcze, do tego pepowine mierzy w obwodzie, grubosci scianek oraz slucha przeplywow ( tak jak sie slucha tetno dziecka, to on slucha tez pepowine).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech Klaudia no i widzisz ja w 32+4 BPD jest 8,4cm czyli tak samo jak u Ciebie bylo.
AC 25,1cm ale akurat obwod brzuszka o 2dni duzy wiec idealnie. Filipek aby mial mega brzusio hehe :P no ale to samo bylo u Olafka w 27tyg tez mial brzusio o 1,5tyg za duzy.
i nozka jest 6,09cm i rozmiar odpowiada wiekowi ciazy a raczka jest o 5dni dluzsza :P wiecie co? wszystko jest ok jak widac 🙂 nie ma co sobie wkrecac :P
a waga dziecka no coz jest jaka jest bo glowka nieco mniejsza i brzuchol juz nie taki duzy 🙂 u Ciebie Klaudia dziecko podwyzszylo wage przez brzucholek ktory byl za duzy. To samo bylo u mnie w 27tyg tez waga byla wieksza przez ten brzucholek a teraz sie to wyrownuje jak widac 🙂
ja uwazam ze wszystko jest ok zreszta ginek tez mi to mowil. Ze dziecko teraz zwolnilo i przybiera na wadze.
a reszta sobie dorosnie w swoim czasie 🙂
Bob pamietam wlasnie ze tez byla roznica tez przez to juz sie nie martwie 🙂 serio 🙂 juz jest ok 🙂 poczytalam sobie troszke i jest ok. A lozysko na szczescie poszlo sobie w gore i jest ok 🙂 Ginek mowil ze glowka jest w kanale rodnym i dopiero nad glowka jest lozysko 🙂 jest na dole ale juz nie zagraza i moge rodzic SN 🙂 ale teraz to juz mnie przeraza to ze nie chce znieczulenia :P poczytalam sobie troche o tym porodzie prozniowym wlasnie przy znieczuleniu ZZO bardzo czesto sie ta metode stosuje i dziekuje bardzo jak przez to Olafek mialby miec krwiaki na glowie albo jakies problemy ze szyjka. Dla Niego zniose WSZYSTKO wiec nie chce zadnego znieczulenia i chce miec pelna swiadomosc i kontrole nad tym wszystkim. A jak bedzie naprawde bolec to ewentualnie wtedy poprosze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaiHo moge pomarzyc o takim badaniu tutaj 😞 pepowine sprawdzal w 21tyg i to ile naczyniowa i sprawdzal przeplyw i to wszystko dzisiaj nic takiego nie robil...
jego text rzucony bez namyslu no coz nie biore sobie tego do serca bo z lozyskiem wszystko jest ok na pewno.
moze miec inna ukrwienie bo juz nie jest na dole a wiadomo ze na dole macicy jest najlepsze ukrwienie. Ale on mowi ze wszystko jest ok i mam sie nie martwic. Sprawdzal aby zyly ktore wchodza do serduszka czy wszystko ok no i wszystko jest idealnie.
Malusi sobie ziewal i palusia cycal hehe 😁
nagral mi chyba plytke ale jej nie dal i teraz juz sama nie wiem.
zaraz zadzwonie zapytac to sobie najwyzej odbiore w srodku tygodnia 🙂
co do picia no ja wypijam takie ilosci ze szok. wiecznie jakbym byla na kacu. ale to fakt ze podobno puchnie sie bardziej jak sie wiecej pije :P
no ale jak tu sie nie napic :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też sporo piję, a siusiu to tak co godzinę chodzę i tak myślę że to często 🤢
anitek nieźle musiałaś komuś na odcisk nadepnąć 😉 no -7 to ty jeszcze nie miałaś 🤢
za to mój pępek od kilku dni to zaczyna znowu się chować czasem dziwne 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitka jak widzisz sama nasze wymiary Dzidzi są bardzo podobne. U mnie lekarze w sumie dwóch twierdzi że wszystko jest dobrze i Maly sie prawidlowo rozwija takze glowa do gory nie ma sie co martwic bo to wplywa na Olafka 🙂
Wiem ze sie latwo mowi no ale co, nie mozna sie zadreczac. A we wtorek jeszcze razpopros o zbadanie i opinie lekarza jesli to inny niz ten u ktorego bylas.

Jai Ho dobrze ze tezmasz wokol pepka to co ja bo juz zaczelam schizowac :/ a znowu mnie zaczyna boleć ta lewa strona kolo tej kości ehhh ciekawe co to jest ?

Co do picia to ja tez wiecej teraz pije ale chyba dlatego tez ze jest w mieszkaniu strasznie sucho.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudia jaka kosc Cie boli? co do wymiarow ze wtorek to mam nadzieje ze zrobia mi usg bo tutaj ta opieka to niech ich trafi...
najwyzej bede sie klocic :P
Ale tak jak mowie nie martwie sie juz :P
Iwiokej a z oklaskami nie wiem co sie dzieje zaczynam juz podejrzewac ze to jakis blad w systemie bo przeciez ze styczniowkami piszemy normalnie wiec nie wiem o co chodzi 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wlasnie nie wiem o jakiej kosci piszesz :P:P:P
Iwiokej u mnie z pepkiem sa cuda na kiju leze sobie ostatnio pepek wypukly a za chwilke patrzymy z Mariuszem a pepek sie schowal i zrobil sie wklesly 😁 a za kilka minut znow wystawal :P
Malusi sie zabawial hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...