Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Noo moja mała to jest rewelacja pod wieloma względami:P

Małalena ja też mam paciorkowca 😞 jak pojadę na poród to dostanę antybiotyk,teraz nie ma sensu leczyć bo to dziadostwo przychodzi i odchodzi.
Niby ten antybiotyk stworzy barierę dla dziecka ale ja na wszelki wypadek będę prosiła o wykonanie małemu posiewu po porodzie,żeby się upewnić czy jednak nie wskoczyło to na Niego 😞
Oby synciu był zdrowy i silny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nikoś2010 no właśnie, ja się jeszcze zestresowałam, bo babka w laboratorium powiedział mi, że muszę to jak najszybciej skonsultować z lekarzem i rozpocząć leczenie. Trochę spanikowałam, bo do wczoraj mój gin był na urlopie, ale napisałam do niego maila z wynikami, zadzwonił i powiedział, że babka z Laboratorium chyba jakaś nie douczona była.
Powiedział to samo co Ty, że tylko antybiotyk w trakcie porodu i chyba od razu po porodzie małemu (o ile dobrze pamiętam) i powinno być ok. Ale też zrobię posiew. Trzeba być przezornym.

Na szczęście jutro mam wizytę, więc mi powie wszystko szczegółowo no i może choć w małym stopniu przybliży mi termin przyjścia na świat naszego Kacperka 🙂 bo już mi się nudzi, nie wiem co mam robić w domu, za co się brać. Jak już coś zacznę, to potem padam na pysk bo szybko się męczę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małalena mój gin tez podszedł do tego na spokojnie więc nie ma co się martwić,pamietaj tylko o tym w szpitalu żeby powiedziec a najlepiej jak Ci ginek napisze o tym paciorkowcu na skierowaniu do szpitala.
Gdzies wyczytałam,ze najlepiej ten antybiotyk podać na 4h przed porodem więc ja mam nie czekać zbyt długo w domu jak się zacznie bo rodze drugi raz i to podobno szybciej wszystko przebiega..
Głowa do góry. Co do męczenia to ja też juz z sił opadam,mam porządek a czas spedzam teraz na relaksie:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikoś zobaczymy co jutro mi powie gin. Ja też czytałam, że najlepiej 4 godz przed. Tylko, że ja już w necie tyle rzeczy czytałam... i różnie to bywa potem z rzeczywistością. GIn mi tylko wpsominał, że podaje się w trakcie porodu i właśnie chyba małemu od razu po porodzie. Tak mi się wydaje, ale jutro się upewnię.
Ja też mam porządek w domu. ale nie umiem wysiedziec na d.... choć bardzo bym chciała, ale ja to poleżę 20 minut i nudzi mi się jak dziecku.

Aaana tak dokładnie to z wymazu dowcipnego. Robi się chyba między 32 a 36 tc, a najlepiej w 36 tc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem 🙂
gotuję kapuśniaczek i troszkę czytam co u Was..
Co do posiewu.. Chodzę prywatnie do gina i wyobraźcie sobie, że sama spytałam czy robimy ten wymaz czy nie, a On do mnie dobrze, że Pani przypomniała.. ehh szkoda gadać.. a jak bym nie przypomniała??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i po ktg

jak widac jeszcze nie rodze zadnych skurczy
jedyne co sie dowiedziałam ze jak nie urodze do przyszłego poniedziałku mam sie stawic na patologie ciąży no i ze potrzebn skierowanie do porodu
ja myslałam ze jak zaczynam rodzic to maja obowiązek mnie przyjac bez zadnego skierowania dziwne jakies

no i w czwartek następne ktg i wizyta u mojej gin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochana a gdzie ja teraz mam zrobić taki wymaz hm ?

ooo Kikos a myslalam ze Cie chwyciło. Ten moj lekarz to jakis dziwny chyba jest :/ Mi powiedział że czekamy do końca 42 TC Wrrrrrr

wiecie co ide sie polozyc spac bo normalnie siedze i sie tylko wkurwiam... zeby jeszcze lekarzom przypomniać o badaniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 🙂

zarzuciłam sobie antybiotyk, muszę godzinę odczekać z jedzeniem i jak to bywa najczęściej podziałało to na moją psychę i tak mi się jeść chce, że zaraz umrę z głoduu..matko!!

Klaudia aaana dobrze mówi,leć i zrób to badanie. Prywatnie płaciłam 50zł na wynik czekałam ok4dni. Na szkole R mówili, że jest to bardzo ważne!

Nikoś mam nadzieję, że moja Nadia będzie równie rezolutna co Twoja 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a właśnie dobrze, ze aaana dodała że to gin musi pobrać tyle, że potem prywatnie możesz sobie to przebadać

sms od Dodi:
Hej dostalam skierowanie do szpitala od lekarza od nerek, mam duzo krwi w moczu czekam...(i tu nie widze 😠 )..tak bede cos (znowu nie widzę 😠 😠 )

ale chyba da znać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skierowanie Ci lekarz wypisuje jesli nie masz objawów porody w sensie skurczy czy odejscia wod plodowych. Przynajmniej ten moj tak mowil ale widzicie jaki mądry z niego lekarz ! Wrrrr

A jak to badanie jest opisane jakis symbol ma albo coś ? Bo może w 32 TC mi robili w szpitalu a o tym nie wiem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam u siebie takie laboratorium bakteriologiczne i oni tez pobieraja sami może Klaudia w Twoim miescie tez jest cos takiego trzeba poszukać

ja płaciłam za ten wymaz 45 zł z tym ze gin mi pobierał i im tylko zanosiłam próbke


a moze mu chodziło z tym skierowanie na patologie juz sama nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmmm..Klaudia u mnie to jest jako WYNIK BADANIA BAKTERIOLOGICZNEGO RODZAJ MATERIAŁU: WYMAZ Z POCHWY.

A nie możesz jeszcze dzisiaj gdzieś prywatnie podbić do lekarza tylko po ten wymaz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...