Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej mamusie!!! Nie mam czasu do was zajrzec. Mam gosci do srody.
Dopadla nas dzisiaj kolka malego i tak strasznie plakal i krzyczal ze ja wylam razem z nim. Nawet kropelki ktore przez caly czas daje nie poogly. Cos strasznego. W koncu zasnal. ☺️ Juz ledwo na oczy widze z placzu. Poczytam troszke co tam u was i odezwe sie jak tylko bede miala chwilke. Pozdrawiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja też nie wyspana po mimo tego że mała w szpitalu, ale te dni takie pokręcone, mała dom ściąganie pokarmu, już sił brakuje
dziewczynki przykro mi że wasi faceci Was zawodzą, oby to było tylko przejściowe 🙂
moja niunia czuje się coraz lepiej, mam nadzieję ze w poniedziałek juz ja wypiszą, no i dupkę ma już odparzoną, a ja nie mogę być z nią cały dzień bo muszę ogarnąć w domu na jej przyjazd, i pranie zrobić bo z kosza się wysypuje, a zostawić pralki nie chcę bo mam przykre doświadczenia z wodą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka wlasnie wrocilam od lekarza pojechalam na takie emergency doctors no i zbadali Malego i wszystko ok tylko tam w buzi cos dojrzeli ze ma bialy jezyk i ze to moze byc lekka infekcja wiec dostal krople do buzki na to.
Ale plucka w porzadku itd i mam nadzieje ze tak jest bo ja jakos irlandzkim lekarzom nie ufam 😞
zobaczymy jak bedzie....uciekam bo placze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witamy niedzielnie 🙂
U Nas nocka jakaś super normalnie Mały spal jak aniolek 🙂 2 razy pobódka na mleczko i odrazu zasypiał 🙂 Bosko i nawet czuje sie wyspana 🙂
Wczoraj zmienilam pampery na te co ty Anita i muszę przyznać widze poprawe bo olał się tylko jeden raz a nie jak do tej pory chyba z 10 razy :P

Sibi widze że u Ciebie jeszcze gorzej niż u mnie,niby wszystko wórciło do normy ale zobaczymy na jak długo.
Współczuje Tobie bo wiem przez co przechodzisz to nic miłego, po tym co przeszłyśmy wszystkie powinnyśmy mieć wsparcie w tej najbliższej osobie a nie zawsze je mamy. Ale Moj chyba tez jakąs depresje przechodził :/ nie wiem już co i jak ale w końcu to dla niego też nowa sytuacja.

Miejmy nadzieje ze to przejściowe kryzysy i obie będziemy w pełni szczęsliwe 🙂 Tego sobie i Tobie życze 🙂 buzka i łap oklaska na pocieszenie 🙂

Andzia ja pewnie tez będe ryczeć z Malym jak dostanie kolki :/ Może Nas to ominie 🙂

Anita dobrze że z Olafkiem jest wszystko okey 🙂 Mówiłam że będzie dobrze 🙂

ja dziś jadę do Pepco zobaczyć za ciuszkami dla Małego i tu uwaga rozmiar 74 😁 🙂 Byk rośnie jak na drożdżach 🙂

Miłej niedzieli dla Was Kochane 🙂 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam niedzielnie chociaż nie wiem jak u was ale u mnie dzień miesza się z nocą a dni już w ogóle nie kumam.

piszę żeby was ostrzec ! przed .. babciami itp
po kilku dniach wizyty mojej mamy która owszem b mi pomogła ale też trochę mi dzieciaka zepsuła. przedtem młoda zasypiała w łóżeczku pięknie sama i od razu bez maRUDZENIA A PO wizycie babci niestety załapała że można zasypiać na rękach i teraz domaga się tego strrrrasznie!! i tak babcia pojechała a mnie zostawiła z ryczącym potworkiem! tak więc uważajcie

Klaudia jaki Fifi słodki i jaki duuuuuuży!! hohohoho kawał chłopa z niego! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Mamusie 🙂
Maz wrocil o 2,30 w nocy!!! biedny taki zmeczony bo ile mozna pracowac 😞
Maly wlasnie w hustawce przy otwartym balkonie bo jakos nie spacer nie mam jak wyjsc musze uwazac na ten palec ale jest o niebo lepiej 🙂
co do infekcji to wogole nie stosowalam tych kropli bo tlumaczylam tej lekarce ze Maly pil mleko i pewnie od tego bialy jezyk ma no i oczywiscie mialam racje...a krople byly na wszelki wypadek. Zadzwonie do swojego lekarza jutro i przeloze wizyte na czwartek bo Maly bedzie mial akurat 6tyg wiec i tak musi miec wizyte!
Nowe mleczko juz prawie w pelni wprowadzone!!! boze jak to mleko smierdzi a o smaku nie mowie bleeeeeee...
no ale niestety nie mam wyjscia jak narazie!
Klaudia Fifi jest swietny 🙂 i jaki duzy 😁
Aaana ja wlasnie odrazu dalam ostrzezenie rodzicom ze maja mi go nie nosic i nie lulac bo pozniej bedzie problem...i posluchali 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa zapomnialam Wam napisac 🙂 dwa newsy :P
Dzis dostalam okres czyli znow jestem kobieta 😉
no i moje jeansy sa dobre 🙂 zapinam sie i jest elegancko 🙂 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 jejkus cieszylam sie jak dziecko :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja 🙂

Ja na chwilkę, nawet nie mam czasu doczytać co u Was nadrobię jak będę mogła. Doczytałam tylko, że Anitek dostałaś okres! Super gratuluję!! 😘 łap za to oklaska 🙂

Mała od wczoraj płacze prawie cały czas.
Je, potem godzinę po tym cierpi, płacze, wierci się nie można jej uspokoić, zasypia na pół h i znowu to samo. Cały czas noszę ją na rączkach i kładę na klatę bo tylko wtedy mniej ją boli. W nocy jest to samo, więc praktycznie nie śpię. Mama była dzisiaj u położnej i okazuje się, że Nadia nie toleruje mleka, muszę zrezygnować z nabiału całkowicie nawet z masła nic a nic. Myślę, że jutro już będzie z nią lepiej bo podobno nabiał w moi mleku utrzyma się przez 48h a ja dzisiaj rano jadłam masło :/

Ze mną też super wszystko ;/ Znowu dostałam cuchnących upławów, szczypie mnie cała psita do tego hemoroidy takie, że ani wysrać się za przeproszeniem nie mogę ani usiąść wygodnie 🤨

Ponarzekałam więc lecę dalej do małej. Zajrzę, jak tylko będzie u niej poprawa. Buźki kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojojoj ale mnie tu dawno nie było 😞 tak bardzo chciałabym z wami poklikać,ale wciąż mam jakieś problemy i totalny brak czasu 😞

U mnie nie jest rewelacyjnie-najpierw ja i moja anemia(nie mogłam wcale funkcjonować a co dopiero opiekować się małym)na szczęście są ludzie którzy mi pomogli.Z anemii już prawie wyszłam więc jest dobrze.Potem pojawił się problem z małym-okazało się,że przez 3 tygodnie nieświadomie głodziłam własne dziecko.Byłam zdziwiona,że on tak długo je wprost całymi dniami wisiał na cycu.Dopiero po wizycie pediatry okazało się,że wcale nie przybrał na wadze i musiałam go przestawić na mleko modyfikowane.Teraz widać,że nabiera choć lekarz to dopiero potwierdzi w tym tygodniu.Jakby tego było mało to niesamowicie ulewa pokarm co też mnie martwi a już najbardziej wtedy gdy krztusi się tym co zjadł.Boję się,że się udusi.Teraz znowu ja i mój cyc-dostałam zapalenia piersi z którym nie mogę sobie poradzić.Twardy guz,zaczerwienienie i potworny ból.Mam już dość-ponad miesiąc w stresie z takiego bądź innego powodu.Tak bardzo chciałabym się cieszyć macierzyństwem,a tu niepokój nie daje 😞

Cz któraś z was też miała problem z piersiami?Co robić by zlikwidować zapalenie?

Mam nadzieję,że u was kochane wszystko ok a wasze maluszki rosną zdrowiutkie

Pozdrawiamy z Filipkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CandyMonka do psity b dobrze i co najważniejsze ZNIECZULAJĄCO działa tantum rosa - do podmywania i irygacji. Polecam działa - sprawdzone 😉


Anitek pięknie - gratuluję powrotu "cioci" - to teraz możesz już dzieci robić :P no i przede wszystkim wciśniecia się w dzinsy - ile Ty przybrałaś w czasie ciąży chyba niewiele o ile pamiętam tylko opuchlizna nieszczęsna przez nerki, nie?

Titinka masaż piersi pod ciepłym prysznicem ponoć pomaga ale nie wiem czy jak już jest zapalenie to można


a u nas dzisiaj ojciec mój był 😠 i Młoda chyba diabła wyczuła bo darła się strasznie i dobrze przynajmniej szybko sobie poszedł uffff widać że Młoda zna się na ludziach 😉

spokojnej nocki !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Titinka do lekarza i to jak najszybciej,ja miałam problemy z piersiami tzn z piersią,dwa razy zapalenie,raz przebiegało spokojnie,odczuwałam tylko ból jak przystawiałam Małą do piersi no i zaczerwienienie,a za drugim razem dostałam gorączki,i jak poszłam do lekarza to zaś antybiotyk z tym że o wiele silniejszy,groził mi ropień 😞 a wtedy i zabieg,no ale szybka reakcja i ominęło mnie wszystko 🙂 przepraszam że wtrącam znowu ☺️ ale wiem jaki to ból,i najlepiej leczyć to zapalenie antybiotykiem,gdyż przy nieleczonym zapaleniu może Ci się ropień zrobić 😞 a tutaj dodatkowo zabieg dochodzi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie

Anitek gratuluje powrotu cioci i dawnej figury, mi spadlo 11 kilo tylko a 13 jeszcze zostalo 😞 chyba nigdy tego ni zrzuce.


Klaudia FIFI slodki, jak dobrze ze z mezem juz ok.

Titinka ja zapalenia nie mialam, ale bylo blisko, i teraz tez czesto mam taki nawał ze cycki jak glazy ,

ja sobie pomagałam, cieplym prysznicem, okladamy z kapusty, i jest balsam do biustu chyba perfekta mama z wyciagiem z kapusty, tez warto kupic okolo 26 zł.

U mnie sobota fajna , byli goscie, troche sie rozerwałam i posmialam,ale nocka juz licha, M.pijaniutki a ja wojowałam z mala sama, niedziela to samo, M.mega kac, a ja sprzatanie po gosciach, pranie,prasowanie na przemian z noszeniem i dawaniem cycka i przewijaniem.

mała strasznie jeczy i sie nadyma jakby nie mogla puscic baczka ,ide dzis do pediatry zapytac co to ,czy wzdecia czy co?? i czy mozna jej jakos pomóc.

Dzis noc ciezka, mała 2 razy na cycka, ale potem po godzinie nie spala, a o 5 sie obudzila i nie spi do tej pory, widac ze jest zmeczona, ale ciagle jeczy i nadyma sie , placze i piszczy, a jak zasnie to u mnie w ramionach na 5 minut i jak ja odkladam do lozeczka to sie budzi 😞

U nas sniegu po kolana, wczoraj caly dzien i cala noc padalo, MASAKRA juz myslalam ze zima nie wroci, znowu mam przez to zły humor, i jakas jestem zmeczona tym wszystkim, najgorzej dokucza mi ból w lopatce i nie wyspanie.

Ciezko jest byc rodzicem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamusie 🙂
u Nas nocka do d...y kolejna hehe :P Maly znow od 3ciej krecenie zalaczyl picie co chwilke marudzenie i zadna pozycja nie pasowala...
teraz lezy w kolysce i jeszcze cos tam marudzi no ale zasypia wiec miejmy nadzieje ze pospi chwilke 😉
w czwartek mamy wizyte wiec zobaczymy ile przybral bo z jego tempem jedzenia i iloscia to mysle ze cos ok 5kg wazy :P
Maz znow na wyjezdzie do jutra wiec walcze sama hehe 😉 polprzytomna ale daje rade :P

Aaana ja przytylam 21kg zostalo 3kg na plusie...przez ostatnie 3tyg prawie wcale nie jem bo nie mam apetytu wiec waga tez leci...
CandyMonka a to Nadia ma skaze czy jak?
Titinka idz do lekarza Gosia ma racje mozesz dostac ropien a wtedy to juz sciagaja to swinstwo i wogole duzo klopotow z tym a tak to dostaniesz antybiotyk i minie 🙂
co do ulewania to zapytaj lekarza czy mozesz dodawac mu do kazdego jedzenia nutriton???a powinno pomoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny my nocka super, mała obudziła się o 1 w nocy i o 5 więc super, ale ja mam chyba zmęczenie materiału od dwóch albo trzech dni nie mogę się obudzić, chodzę w nocy nieprzytomna w dzień ciężko zwlec się z łóżka.
Parę nocy mała spałą po 7 godzin i chyba szybko się przyzwyczaiłam więc pobudka co 4-5 godzin to krótko 🙂

Anitek odstawiłam sab simplex dają Amelii espumisan i jest super, tylko muszę jej dawać regularnie wtedy ma to sens przynajmniej w przypadku mojej małej.

W weekend spoko też mieliśmy gości, i byliśmy w auchan na zakupach, była grzeczna ale potem pojechaliśmy do teściowej na obiad i biedulka cały czas marudziła chyba też zmiana miejsca jej nie odpowiada bo jak wróciliśmy to za chwilę był spokój, no cóż mała domatorka rośnie 🙂

Ja mam znów problem z pokarmem, mała ma dziś zostać z babcią więc chcę odciągać i normalnie nie mam co, z jednej piersi mała zje i jest dalej głodna dopycha drugą i ściągnęłam zaledwie 30 ml.
W ogóle mam pytanie jak się przechowuje pokarm w lodówce??
Czy mogę odciągać na raty i dolewać do wcześniej odciągniętego?? nie mam pojęcia a chciałabym jej na popołudnie odciągnąć.

Pomózcie proszę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cruella ja nie podaje Olafkowi juz nic...i radzi sobie z baczkami bez placzu...zauwazylam ze po tych kroplach itd aby sie meczyl bo chyba za duzo tych gazow sama juz nie wiem. Jak narazie jest ok 🙂
co do mleka to ja nie mam pojecia ale mysle ze mozna dolac do wczesniej odciagnietego byle zeby to nie byla jakas roznica wielu dni.
co do spania to zazdroszcze bo ja chodze polprzytomna non stop...Maly max spi 2godz wiec daje popalic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂

U nas troszkę lepiej, mogę odłożyć małą i śpi sama chociaż chwilkę.
Szukałam w necie trochę o tym moim bólu w odbycie i wszystko pasuje do jakiejś szczeliny odbytowej..ehh..muszę udać się do lekarza ale na samą myśl o badaniu mam łzy w oczach.
Dzisiaj na śniadanie jabłko, normalnie deprecha bez tego nabiału. Następne 5msc na zupkach. Superrr
aaana codziennie rano pół litra tamtum rose na psite a upławy cały czas są. Choć rzeczywiście jest chwilowa ulga 🙂
Anitek mmm nie wiem czy to jest skaza białkowa u niej czy nie. W sumie to nie ma żadnych reakcji alergicznych na skórze oprócz kilku krostek na policzkach ale myślę, że to bardziej potówki. U niej uczulenie na nabiał objawia się bólami brzucha.
Dodi Twoja mała ma ten sam problem co moja. Myślę, że tez jest na coś uczulona od tego boli ją brzuszek i nie może spać biedna. Może również spróbuj odstawić nabiał i zobacz czy będzie poprawa. Tylko pamiętaj, że nabiał w mleku będzie jeszcze przez 48godzin od ostatniego razu jak go jadłaś.

Dołączam się do pytania Crelli o podanie pokarmu. Za dwa tyg wizyta u gina i również babcia będzie musiała małą dokarmić.

Aaa i kupiłam chustę, wczoraj została wypróbowana. Nadia od razu w niej zasnęła, było widać, że jest jej wygodnie. Wiązanie trochę trudne, ale myślę że to kwestia wprawy. Ogólnie bardzo fajnie mi się ją w niej nosiło. Polecam 🙂
Tylko jak będziecie kupować to weźcie krótszą niż moja, ja mam 5,5m i jak ją zawiąże na plecach to wiszą mi dwa długie kikuty. Myślę, 4,5m byłoby ok 🙂

Miłego dnia kochane, lecę do małej bo coś popłakuje znowu. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam mamusie
dziś kończymy 3 tygodnie i chyba z tej okazji w nocy zgubiliśmy pępek 🙂 długo sie trzymał skubaniec ale mamy go z glowy.Ogólnie wszystko u nas ok,jest spokojnie,w nocy tylko pojawia się prężenie i stękanie ale bez płaczu.Jelitka musza sie wyrobić..
Maluszek je bardzo dużo...szkoda,że nie mam trzech cyców,mały by się cieszył,ściąga dwa balony mleka i jeszcze dziobek otwiera,jest przecudowny.Nocki...jak przy maluchu,pobudka co 2h,nie ma co narzekać 😉
Werandowanie i jeden spacerek zaliczony,czekamy na wiosnęę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cmonka znalazłam w necie, i tak
Można mieszać mleko ale nie najpierw trzeba zrobić aby miało taką samą temperaturę, czyli jeśli odciągnęłaś trochę i wstawiłaś do lodówki to drugą porcje zanim wlejesz do pierwszego też musisz schłodzić.
Można podgrzewać ale tylko raz, mleko które stoi w temp pokojowej nie trzeba podgrzewać.

Mam nadzieję że przydadzą ci się te informacje 🙂 powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
U Nas w jak najlepszym porządku. Wlasnie babcia uśpiła Małego wiec mam chwilkę. Bylam na zakupach i kupiłam Melmu ubranko do chrztu bo będziemy się chrzcili w połowie kwietnia.

Aaaa jak to dobrze sobie wyjść 🙂

Anitka łap oklaska za okres i spodnie. Ja ze spodniami jeszcze walczę 😁 ale dam rade 🙂 A na okres jeszcze jest czas 🙂
Co do przechowywania mleka to czytałam że około 12 godz może stać w lodówce. Ja mroże pokarm i staram się nie dolewać do tego co wcześniej spusciłam. Ale wiem ze mozna dolewac, czasami mi tez sie zdarzy 🙂
Jesli chodzi o piersi to pomagają okłady z kapysty przynajmniej mi. A polewanie wodą też okey tylko jesli to ciepła woda to wzmaga laktacje 🙂 Ale jak masz aż taki stan silny to leć do lekarza bo po co masz się męczyć no i może to być niebezpieczne.

Cmonka na hemoroidy kup sobie posterisan maść - ja miałam i Anitka też tylko silniejszy, pomógł Nam no i problem narazie zniknął , mogę siedzieć i się wyprózniać. Polecam Ci tez picie siemienia lnianego ono ułatwia wypróznianie się bo stanowi taką śliską otoczkę na kale i dzięki niej łatwiej wychodzi - bez bólu.
Ja pije szklankę dziennie ale Tobie na poczatek polecam nawet dwie 🙂Siemię kupisz w sklepie lub aptece.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka
wpadłam zobaczyć co u Was 🙂
U Nas w miarę wszystko się normuje, Igorek coraz dłużej śpi w nocy, z cycami też już lepiej, Mały widać że się najada 🙂 obyło się bez dokarmienia 🙂
Mały w końcu zasnął, ale o 15-stej ma być położna i pewnie będzie Go budziła, żeby obejrzeć pępuszek, który jeszcze nie odpadł!! a Synek jutro kończy już 4 tygodnie.
Zaraz zabieram się za porządki w szafie z ciuchami bo bałagan tam straszny ostatnio:P
M. w pracy, więc cały dzień sama z Maludą.
Chciałam wyjść na spacerek ale śnieg i zimno trochę a nie werandowałam Go ostatnio przez dwa dni, bo zaczął kichać i 3 razy zakaszlał 😉

A! Titinka koniecznie do lekarza, moja babcia opowiadała mi jakie miała okropne zapalenie piersi, to nie żarty.

Klaudia śliczniutko, Filipek szczęśliwy u mamusi na rączkach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tak Igorkowi dobrze w łózeczku ze juz spi u mnie na raczkach.. ciuchy z szafy wyrzucone, bałagan przez to straszny a ja nic zrobic nie moge.
Dobrze, ze moja mama mnie dzis odwiedzi, ona zostanie z małym a ja sie wyrwe z psem na spacer 🙂
podejmuje kolejna probe włozenia synka do łozeczka, mam nadzieje ze teraz pobedzie tam dłuzej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...