Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Niby jak jest kaszel to skurcz powoduje wiec uwazaj tam na siebie. Ale brzusio Cie nie boli wiec bedzie dobrze wszystko 🙂 ja na kaszel proponowalabym cebulke pokrojona w bardzo drobna kostke i zasypana lyzeczka cukru. postaw na noc i pij sam sok z tego 3razy dziennie lyzeczke...wiem ze brzmi obrzydliwie ale jest to naprawde swietna metoda.Moja siostra stosowala bo tez biedna chora byla w ciazy ;>
ten syrop to upewnij sie ze nie jest wykrztusny bo przez to mozesz czesciej kaszlec. wiesz jak w aptekach mi tez dali jakies leki ostatnio ale mowili ze tylko lekarz moze udzielic informacji na temat leku. Co do farbowania to ja ze Skorka naturalne zostawiamy 🙂 nie wyglada to zle bo mialam czarne a moj naturalny to sredni braz wiec jest ok 🙂 nie farbuje juz od poczatku ciazy wiec czarny nieco sie wyplukal i jest brazowy 🙂
Dodi wklej fotke fryzurki 🙂










Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek to Ty jesteś na zwlnieniu w irlandii i tak można? tj dostajesz kasę? Bo moja przyjaciółka meczyła się przez 7 miesięcy chyba...

Dziewczyny ale numer! Byłam dzisiaj u gina i okazało się ze będę mamą DZIEWCZYNKI a nie tak jak - byłam na 100000% pzekonana chłopca! Ale się zdziwiłam ! ale super 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no juz czekam az moj lekarz wroci bo kaszel ciagnie sie juz dobry tydzień. a mojej kruszynce nie jest pewnie miło jak ciagle mi sie tak brzuszek napina 😞 Przyjechałam dzis do mojego rodzinnego domku do mamy i tutaj sproboje sie wykurować moze inny klimat na mnie jakos podziała 😞 a ten syropik z cebulki to mi sie przypomniało teraz bo moj tata robił mi ten wynalazek jak byłam dzieckiem 🙂chyba zrobie zaraz cos takiego tylko nie wiem czy mam cebulke dzieki za dobra rade anitek jak podziała to mianuje Cie chyba moją prywatna pania doktor haha:P dzieki za miłe słowa. a jak wam mija wieczorek laski?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, jak sie dzisiaj macie? bo ja strasznie , cieknie mi z nosa a gardło mam jak tarkę. Zaraz idę do lekarza ogólnego po jakieś specyfiki bo coldrexu przecież sobie nie wezmę, a co do konfliktów to serologicznego nie mamy raczej konflikt charakterów hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosowa ja ma konflikt ale dostalam antyciala jakies 3tyg temu i bedzie ok 🙂 to moja pierwsza ciaza wiec w podobno w pierwszej nie jest to tak grozne jak w drugiej 🙂
a u Ciebie jak jest?
Anna GRATULACJE 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 tez bym chciala wiedziec a tu jeszcze do 10pazdziernika daaaaleko 😞
Dodi Ty lepiej idz do lekarza z ta dziurka bo nigdy nic nie wiadomo niech zobaczy a Ty bedziesz sie lepiej czuc 🙂 poza tym mysle ze odczuwasz to nieco gorzej bo podczas ciazy dziasla sa mocniej ukrwione a co za tym idzie moga sie goi dluzej wiec pewnie przez to sie meczysz 😞
Darusia Moj Dziadzio zawsze robil mi takie syropki 🙂 dobry jest miod z cytryna i ciepla woda ale podobno nie zaleca sie miodu (niepasteryzowanego) w ciazy. Moze uda Ci sie w sklepie znalezc jakis pastrezyowany oczywiscie nie sztuczny 🙂
A tak widzicie czytam duzo ksiazek itd. i pewnie stad tyle tej wiedzy sie zbiera a do tego mam lekarza w rodzinie wiec zawsze jak czegos nie wiem to pytam 🙂










Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,dziewczyny,wiem,ze każdy może pisać co mu się chce ale zauwazyłam,że nasz wątek głównie kręci sie wokół "oj jak boli","oj jak strzyka"
Jesteśmy młode,ciąża to nie choroba,mimo,że czasem spotykają nas trudności,dolegliwości,czasem strach...tak już jest,chodzi o to by nie być nadto przewrażliwionym bo jeśli będziemy narzekać na drobnostki to czym będzie dla niektórych poród?nieprzespane noce?bolące szwy?pierwszy kaszelek dziecka i gorączka?pierwszy pobyt w szpitalu?
Sama przechodziłam anginę na początku ciąży bez żadnych leków i wszystko jest dobrze.Niestety ale trzeba się nieco hartować na pewne sprawy.
Zaznaczam,że nikogo nie chcę atakować,jest to wyłącznie moje zdanie.Cieszmy się naszym pięknym stanem,jesteśmy dla tych małych istotek całym światem,one w tych tygodniach zaczynaja nas słyszeć,nie rozumieją ale czują co wyraża nasze ciało,jakie są nasze emocje.
Wypoczywajmy,spijmy,cieszmy się słońcem,ładnym niebem a najbardziej tym,że dzieje się w nas coś wspaniałego,wyjątkowego coś czego żaden mężczyzna do końca nie zrozumie.Później wraz z cudem narodzin przyjdą też troski i ogromna odpowiedzialność,czasem bezsilność,złość i potworne zmęczenie. Teraz jest czas dla nas 🙂
Ściskam wszystkie brzuszki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaana napisał:
anitek to Ty jesteś na zwlnieniu w irlandii i tak można? tj dostajesz kasę? Bo moja przyjaciółka meczyła się przez 7 miesięcy chyba...

Dziewczyny ale numer! Byłam dzisiaj u gina i okazało się ze będę mamą DZIEWCZYNKI a nie tak jak - byłam na 100000% pzekonana chłopca! Ale się zdziwiłam ! ale super 🙂)

Aaana ja jestem na zwolnieniu od samego poczatku ciazy pracuje tutaj 3,5roku wiec spelniam warunki zeby dostac zasilek. Jak sie nie myle to trzeba miec 106tygodni oplaconej skladki ubezpieczeniowej.
Dostaje sie 204e tygodniowo jesli Twoje zarobki przekraczaja 330e tygodniowo jakos tak to idzie. Jak ktos zarabia mniej to wtedy dostaje 150e tygodniowo itd.
Nie jest zle zreszta lepsze te 204e tygodniowo niz nic 🙂 zawsze na oplaty jest 🙂 a Moj przeciez tez zarabia wiec jest ok 🙂










Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikos wiem ze ciaza to nie choroba i zawsze sie smieje jak Moj lata kolo mnie i mowi ze podnos nie rob uwazaj itd. ale Ci powiem ze co bolu to akurat nie da sie nic z tym zrobic mnie jak ostatnio zlapal bol brzucha i nerki to na czworaka do toalety szlam nie przerwany bol od prawie 3dni to wierz mi to jest powod do stekania:P Moja kolezanka jest w 16stym tyg i ja nic nie boli 🙂 jest szczesciara nie kazde kobiety tak maja...ja od samego poczatku mialam male problemy tu plamienie tu ostre skurcze...i tak jak widzisz trzeba na siebie uwazac jak sie ma ciaze zagrozona a jak to moj lekarz stwierdzil lepiej dmuchac na zimne niz pozniej plakac ze sie czegos nie zrobilo gdy bolalo...
🙂










Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek zgadzam się,że są dolegliwości bardzo uciążliwe i to akurat rozumiem,rozumiem przypadki ciąż zagrożonych,zdaję sobie sprawę,że to ogromny stres i ciągła walka!!! -jak najbardziej rozumiem i trzymam mocno kciuki za takie brzuszki!
W tym co napisałam chodzi mi raczej o takie zwyczajne sprawy..
Co do męża to akurat korzystaj z tego ,że wokół Ciebie lata..hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem 🙂 Napisalas zreszta ze nikogo tutaj nie atakujesz :P sa takie przypadki i znam jedna Mamusie przyszla osobiscie ktore nawet zmywac nie moga bo sa zmeczone a poza tym nie moga sie przepracowywac :P
No walka dobrze to ujelas...Jak zawsze zaczynam sie stresowac jak mnie boli w brzuchu jak na okres bo boje sie ze moze sie cos stac,ale mysle ze bedzie wszystko dobrze 🙂 musze odoczywac i uwazac na siebie 🙂 ech co do Mojego to mezem bedzie za 76dni 🤪 ale opiekuje sie jak tylko potrafi to mu trzeba przyznac 🙂










Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hm.. w sumie zastanawia mnie od czego zależy widoczność tej kreski.. Chyba dziewczyny z ciemną karnacją maja ją szybciej ale czy to zależy od wielkości brzuszka... Mojego też prawie nie widać 🙂 a karnację mam średnią.
Malalena wspominała kiedyś, że zaczyna jej wychodzić kreseczka a to było już kilka tygodni temu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...