Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
aaana ja to z reguły latam po domu z odkurzaczem, gotuję, prasuję potem wychodzę na spacer, obowiązkowo zaliczam sklep codziennie rano, czyli dodatkowo ok. 1 km. pogram czasem w ping-ponga, no i ostatnio bzykanko doszło - ale dupa. Nic nie działa.

Jak widać mały ma tu więcej do powiedzenia niż ja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej 🙂

aaana, troche wiecej optymizmu 🙂) mysle, ze szybciej Domi wyjdzie niz sie spodziewasz 🙂)

My juz pojedzeni, umyci i pachnacy. Syn spal teraz 3 godz. wiec posprzatalam, barszczyk sie gotuje ( buraki zdrowe! 😉 ) i wlasnie slysze, ze maly cos kweka, czyli akcja cyc bedzie za chwile.

Co do szerokiego pieluchowania, to ja nie mecze dzieciaka, z bioderkami jest ok. w piatek kolejne badanie, nie wiem czy ma to sens w takim przypadku, zreszta zwykly pampers1 wydaje sie calkiem duzy dla Victora a gdzie jeszcze tetra? 😮 tutaj nie zalecaja tego, a i dla mnie wygodniej.

klaudia ja tez nie uzywam husteczek, tylko ciepla woda i waciki ( te duze dla niemowlat) i Victor nie ma zadnych podraznien, a przyznac trzeba, ze pieluchy zapelnia blyskawicznie 🙂)

ok. lece do ssaka 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 😆
no to chyba tylko ja zostałam..............jak juz Iwokej mnie wyprzedziła 😉
dziewczyny jutro o 7.30 moja cesarka mam troszke stracha no ale z dwojga złego to rozwiazanie ciązy jest chyba mniej bolesne i stresujace 🤨
dzisiaj czuje się dziwnie bola mnie piersi i brzuch ale czop na swoim miejscu więc chyba do jutro nic sie nie rozwinie i dojade do szpitala na CC
bardzo was prosze o wsparcie, trzymajcie kciuk za nas żeby wszystko poszło o.k.
jak patrze na zdjęcia waszych pocieszek to nie moge uwierzyc że już za kilkanascie godzin zobacze moja córeczkę, och żeby to juz było jutro..................
nie bede miec dostępu do netu wiec zgłosze się i opisze wszystko zaraz jak wróce do domu,
pozdrawiam was serdecznie i juz z góry dziękuje za wspaniałe 9 miesięcy spędzone w gronie wszystkich mamusi z "brzuszka", dzięki za wsparcie i pomoc. Cenne wasze uwagi w trakcie całej ciązy wielokrotnie uspokajały mnie i sprawiały ze nie byłam w doli i niedoli ciazowej sama - jeszcze raz DZIĘKUJE JESTESCIE WIELKIE
😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mar trzymaj sie juz niedługo zobaczysz swoja pociechę:**
3mamy kciuki i czekamy na fotki 🙂

ja tymczasem wkleja swoją królewnę 🙂 [img size=265]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/sarra2.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
:P Czesc
ja juz sie stresuje jutro mam wizyte u poloznej i moj termin tez uplywa jutro a tu zero objawow 🙃 zupelnie nic!
martwi mnie opcja czekania do 10 dni zanim cos sie moze wydarzyc albo zanim sprubuja wywolac..w sumie to mnie wlasnie martwi ☺️ wydaje mi sie ze bym byla spokojniejsza jak by zechcieli np kolo niedzieli przyjac mnie do szpitala jak nadal bede 2w1 ale watpie.
no coz... waiting game.... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy nareszcie 🙂

po pierwsze gratuluje wszystkim nowym mamusiom a brzuchatkom życzę cierpliwości w oczekiwaniu!
przepraszam, ze nie wysłałam wszystkim eska ze szpitala ale wzięłam opcje wyślij kilku osobom i przy "n" skończyła mi się kasa ehh :/

my z Nadinką jesteśmy od czwartku w domku. mała je co dwie godzinki, śpi w dzień a w nocy wojuje.
Na początku miała problemy z ssaniem, mam duży biust i położne kazały karmić mi ją spod pachy wiec ciężko jest się nam dopasować ale robimy postępy. puce sie zaokrąglają 🙂

Ja powoli dochodzę do siebie, w nocy tylko zmieniam kilka razy koszulę bo pocę się strasznie.
Wczoraj byłam na ściągnięciu szwów(ćwiczenia kegla i masaż krocza to ściema!!) zostałam źle nacięta i rany nie chcą się goić do tego mam cuchnące odchody z pochwy na które dostałam antybiotyk. Mam nadzieję, że szybko będzie poprawa.

Pozdrowionka dla wszystkich będę do Was zaglądać jak tylko znjadę czas. Tęskno mi za Wami 😘

Tu Nadinka kilka minut po porodzie [img size=284]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Bez__tytu__u-203b27f5cb044cc10658781a5a29e359.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejkA
WIDZE ŻE TYLKO JA TU ZOSTANE 😞
TZN DZIŚ JUŻ IDĘ DO SZPITALA ALE BEZ ŻADNYCH OBJAWÓW, LECZ DLATEGO ZE JESTEM TYDZIEŃ PO TERMINIE 😞
A TU DALEJ NIC 😞
NIE WIEM CO TA MOJA LAURKA SOBIE TAM MYŚLI :p
I MASAKRYCZNIE BOJĘ SIE WYWOŁANIA 😞
TRZYMAM KCIUKI IWIOKEJ I ZA RESZTE BRZUCHATEK 🙂
A MAMUSIĄ ZAZDROSZCZE TAKICH KOCHANYCH POCIECH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Brzuszki i Mamuski 🙂
Iwiokej powodzenia Kochana!!!!!! no to sie doczekalas w koncu 🙂
CandyMonka Darusia Wasze Coreczki sa przesliczne 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 buzki od Cioci Anitki 🙂
Dodi i Darusia porody rzeczywiscie z opowiesci wygladaly na latwiejsze ciesze sie bardzo 🙂
Wioletka glowka do gory wszystko bedzie dobrze i jeszcze chwilke i Dzidzia bedzie z Toba 🙂
Aaana a Tobie zycze zeby Cie wzielo 😘
Darusia ja pieluszkuje Malego! Wkladam i to 2tetrowe pieluchy. Tak mi kazali w szpitalu no i moja lekarka rowniez.
Bo te pierwsze tygodnie zanim sie ma to usg w 6-10tyg sa bardzo wazne i jesli podczas schodzenia sie bioderek bedzie jakis problem to pielucszkowanie na tym etapie juz pomoze.
Malemu to nie przeszkadza i dzieci absolutnie to nie boli bo one i tak nozki szeroko lubia trzymac 🙂 ja daje spiochy na 62cm i jest ok 🙂
Klaudia gencjana fakt zasusza ale juz sie nie zaleca jej stosowania bo zabarwia ona skore na fioletowo i w przypadku zapalenia nie jestes w stanie dojrzec zaczerwienia skory dlatego tez lekarze zalecaja spirytus chusteczki odkazajace no a moj lekarz ocentisept.
Malalena no to pojechalas widze na temat glosowania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CandyMonka gratulacje 🙂
Nadia sliczna! A Tobie zycze szybkiego powrotu do formy 🙂

mar28 tak jak za wszystkie dziewczyny i za Ciebie tez trzymam mocno kciuki! Dacie rade! 🙂) juz za moment w sumie przytulisz swoje dziecko 🙂
A tak na marginesie to wzruszyl mnie Twoj post.
Jakos ostatnio sie caly czas wzruszam, niepodobne zupelnie do mnie 🤔 😮 Na szczescie sa to pozytywne wzruszenia i nawet jak placze to ze szczescia 🙂) T. sie smieje, ze mazgaj sie zrobilam i mi chyba zacznie jakies prochy podawac cichcem abym wrocila do siebie 🙃 .

Mam jeszcze pytanie do mam : jak to jest z tym odbijaniem po jedzeniu? czy trzeba zawsze malucha podniesc i czekac na odbicie? bo moj czasem przysnie przy cycu i jest mi szkoda go poniewierac, do gory, na dol itd. czy to jest konieczne czy tylko jakis zabobon? Jak Wy robicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaiHo ja staram sie robic tak aby sie odbilo Malemu zeby pozniej go nie meczylo bo wiadomo kolki gazi itd. Moj tez zasypia przy karmieniu ale jak go podnosze do odbicia to spi sobie smacznie 🙂
niektorzy lekarze twierdza ze jak sie karmi piersi to nie musi sie odbijac ale opinie na ten temat sa rozne.
Ja staram sie za kazdym razem...I u mnie metoda jest taka : najpierw go przerzucam przez ramie i masuje plecki i po chwilce biore go na udo i sadzam i lekko pochylam do przodu i ida takie beki ze ho ho 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85 napisał:

Malalena no to pojechalas widze na temat glosowania...


A co mi tam, napisałam co myślę. Nie od tego jest forum żeby wyłudzać głosy. Po za tym mnie już to męczy non stop krążą jakieś linki z prośbą "zagłosuj na moją małą" itp. itd. A kolejna sprawa, to jest dla mnie głupota. Nie bawią mnie tego typu zabawy i uważam to za mocno infantylne. Są poważniejsze sprawy jak jakieś głupie konkursy tego typu. Ja rozumiem jak jeszcze znałabym tą dziewczynę, jej dziecko. Ale tak po chamsku żebrać o głosy, a niby z jakiej racji miałabym je dać?!
Po za tym piszę jej na maila (bo tak sobie życzyła) żeby nie wklejała nam takich linków - a ona zlewa to totalnie.

Jeśli któraś z was ma inne zdanie w tym temacie to sorry, ale dla mnie to jest wyjątkowo głupie. Wyraziłam tylko swoją opinię.

Mam nadzieję, że dotrze to w końcu do tej kobiety, bo nie ja jedna jej o tym piszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u mnie dalej lipa.

Tym razem KTG wykazało zupełnie co innego niż ostatnio, czyli brak czynności skurczowej. Zostałam odesłana do domku i jutro KTG po raz kolejny. Niestety nie mogłam porozmawiać ze swoim lekarzem za długo, bo właśnie przygotowywał się do CC.

No nic. Ja się już poddaję. Co będzie to będzie i kiedy ma być, też będzie 🙂

Mamusie śliczne focie wklejacie - cudowne te wasze maleństwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wrocilam 🙂 szybkie zakupki hehe 🙂
Malalena ja wlasnie pisalam ze to takie wymuszanie glosow to troszke nie na miejscu bo gdyby ktos chcial to by codziennie wchodzil i glosowal...poza tym co to za frajda jak ktos wchodzi i przypomina o glosowaniu...
i tak samo mysli kilka dziewczyn od Nas ale po tym jak to napisalam ktos mi zabral oklaska hehe 😉
co do Twoich skurczy no kurcze nic na to nie poradzisz...no chyba ze chcesz cwiczyc jak Klaudia hehe 😉
Zycze Wam zeby sie ruszylo do konca lutego i tak oto niezmiernie mily akcentem zakonczymy Nasz Miesiac ustepujac miejsca Marcowka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki anitek chciałabym, żeby się ruszyło do końca lutego, bo jakoś tak już nastawiłam się na ten luty, no ale w najgorszym wypadku będzie marzec 🙂 ale nie to wazne, ważne żeby mój mały chłopczyk był zdrowiutki.

Nie no ja już sobie daruję, nic sama nie będę robić na siłę. Natura wie co robi, a jak się pomyliła to lekarze będą wiedzieć 🙂 w końcu nie ja pierwsza i nie ostatnia.

A marcówki już pewnie zacierają rączki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny.
Nie mam ostatnio czasu na pisanie na forum, bo mała daje nieźle mi popalić. Wrzeszczy i w dzień i w nocy, niekiedy nie mam już sił do niej 😞 Czasami udaje mi się tylko zerknąć i przeczytać pobieżnie co u Was słychać. Jestem wrakiem człowieka 🙂 😉 marzę tylko żeby sie zdrzemnąć, ale córcia nie daje. Mam nadzieję, że kiedyś jej to przejdzie.

Iwiokej miała cc, czy urodziła naturalnie, bo chyba w czwartek miała mieć cc?
Aaana Ty się bierz do roboty, bo ja juz zaczynam martwić się o moje słowo:P 😉

Monka śliczna córeńka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...