Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Klaudia86 napisał:
aa jeszcze miałam Wam się pytać macie w domku juz jakieś leki tak na wrazie "W" czyli coś na gorączkę albo przeciwbólowe ?? Jesli tak to jakie ?? Czytam że polecaja czopki PARACETAMOL albo jakieś kropelki. Chciałabym kupić żeby mieć w domku wrazie by coś Małego dopadło w nocy albo w świeta na tej mojej wiosce :P


Efferalgan 80mg 1/3czopka jedynie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
klaudia wygladasz super! juz nie chudnij bo bedzie za chudo!

anitek bidulo współczuje dobrze ze maz juz za chwile bedzie
moja tez ma biały jezyk - kiedys o tym pisałas - połozna kazała mi dbac o higiene jamy ustnej w ten sposob ze biore pieluche tetrowa nawijam na palec mocze w przegotowanej wodzie i daje dziecku possac ono mieląc językiem sobie samo wyczyści o tetre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
powtórze pytania, może ktoś mi jeszcze udzieli odpowiedzi/
pozdrawiam


dziewczyny czy wiecie ile kosztuja szczepionki , chodzi mi o typ szczepionek skojarzonych takich 6 w 1, 5w1,
Szczepiłyście moze tymi szczepionkami swoje maluszki?
A co robiłyscie z pneumokokami i rotawirusami? Szczepiłyście na to?
badzo jestem ciekawa ile kosztują te szczepienia
pozdrawiam wszystkie mamuśki, tęsknie za "BRZUSZKIEM" i Wami ale tak malo czasu jest teraz -- zresztą same wiecie
buziaczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oo dziekuje na info 🙂
Mycolud Dziekuje 🙂 Zakupie coś bo niby piszą że lepiej takie czopki niż jakiś syropek co o tym sądzicie ?

Mar u mnie na rotawirusy kosztuje 270 dawaka a na pneumokoki 260 dawaka. A skojarzone to nawet nie wiem. Cos tam jeszcze 110 zł kosztuje ale nie wiem dokladnie co bo ja raczej szczepić nie będę. Lekarka mówi ze jeśli dziecko nie ma za duzego kontaktu z ludzmi to te rotawirusy mozna sobie darować. Kiedyś też byly te bakterie ale sie nie mówiło o tym. Raczej zrezygnuje z nich.

Aaana dzieki za komplement :P Wkurz mnie tylko że ta skóra tak lekko wisi a nie jest napięta.

Anitka współczuje Kochana. Wiem co to znaczy niepokój ale nie aż taki jak u Olafka.
Powiedz mu że ma być spokojny i dac mamie odpocząć bo ciotka Klaudia przyjedzie 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mar ja mam receptę na szczepionkę 5w 1 ale nie mam pojęcia ile kosztuje.
Na rotawirusy będę szczepić też w poniedziałek, Natomiast pneumokoki najprawdopodobniej po roku bo wtedy wystarczy jedna dawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudia naprawdę super wygladasz! aana ma rację nie chudnij już!
A u mnie waga stoi w miejscu odkąd wyszłam ze szpitala, cały czas 69kg 😞 chcę zgubic chociaż 5 kg ale to naprawde nie jest proste 😞 też chodzę w jednych dżinach non stop, a po chacie w dresach. W żadne ciuchy z przed ciąży nie wchodzę (spódnice, spodnie) 😠
Mały spał mi od 14 do 17:30 🤪 teraz się najadł i jakiś dziwnie spokojny jest - nie płacze 🙂 tylo leży i wierzga tymi swoimi łapkami i nózkami:P

Mar- CandymMonka pisała ile to kosztuje. Ja się nie orientuję dokładnie ile kosztują, bo jeszcze nie szczepiłam, idę na szczepienia 12 kwietnia, ale coś położna mówiła, że 120zł, jak dobrze pamiętam. Na pneumokoki i rotawirusy raczej nie będę szczepiła.

Anitek biedulo nasza, dobrze że Mariusz dziś wraca, to sobie troszkę odpoczniesz. Musisz być silna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znow przelotem bo Maly juz piszczy :> non stop na rekach chce byc :P
co do szczepionek tutaj sa za darmo na szczescie 6w1 ale moja siora szczepila na wszystko i te dodatkowe wirusy i wyszlo lacznie cos ponad 1000zł.

Aaana no jezyk bialy ale to irlandzka diagnoza...tak jak pisalam nie ma co im ufac!!! mowilam tej glupiej babie ze Maly dopiero co mleczko pil wiec dziwne zeby mial miec jezyk czysty...
wczoraj bylam u lekarza polskiego i jezyczek byl ok...

Jejkus jeszcze godzinka i zjem kolacje ciepla!!! juz sie doczekac nie moge...bo teraz to aby w przelocie cos lapie...
Do spisanka pozniej 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂)

dziekujemy za komplementy, Victorowi opowiedzialam tylko czesc aby mu sie w d.. nie poprzewracalo 😉.
Dzien minal nam jak....jak kazdy dzien, ja juz czasem sie zatracam, jaki jest dzien tygodnia, ktora godzina itd. Normalnie ,,Dzien swistaka". 🙂)

Co do szczepionek, to u mnie sa za darmo 6w1 i innych nie ma.szczepia dopiero po 3 m-cu zycia, wiec mamy jeszcze czas.
Z lekow dla dziecka mam panadol dla dzieci, ale w tabletkach, to jeszcze mi zostal jak w ciazy mnie zab bolal, wiec chyba jednak skucha 😉 ale dzieki, ze ktos poruszyl ten temat, trzeba sie zaopatrzyc,bo ja tez na wygwizdowie 🙂)

Buziaki slemy i pozdrawiamy 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie!!!
🙂 my już w domku w komplecie 🙂
mała już zdrowa, ale nosek z rana zapchany więc frida poszła w ruch i super wyczyszczony nosek 🙂 ale najpierw psiknęłam wodą morską żeby się poluzowało w nosku
mała jakoś nie najedzona budzi sie co godzinę i je 😁
ale niech je bo dzisiaj dopiero waży tyle co miała jak się urodziła czyli 3080, trochę mało, ale myślę, że z takim apetytem to szybko to nadrobi 🙂
a co u Was słychać, bo ja od 2 dni nie zaglądałam, bo całe dnie w szpitalu, ale już spokój na szczęście 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maz wlasnie pojechal po winko i pieluchy "3" bo "2" juz sa male :P
No i zamowimy chinczyka bo ja dzis mam lenia od teraz!!! Maz sie zajmuje Malym a ja odpoczywam!!! i wiecie co? Dalam mu mleko i zasypial odlozylam do kolyski i juz widze ze go parzy 😉
normalnie brak slow :P
JaiHo cos z linkiem nie tak :P
A tu 6w1 sa za free rowniez i zaczynaja szczepic od 2miesiaca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej nareszcie w domciu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ciesze sie bardzo 🙂
I glowka do gory z waga nie nadrobilas postow zaraz Ci napisze 🙂
Olaf w 3,5tyg przybral 2460gram!!! Lekarka az okrzyk wydala 😁
i tez je co 2godz wiec Twoja Amelka dobrze ze ma apetyt i szybciutko przybierze 🙂
ja uciekam bo Maly ma nerwa i pewnie chce dopic mleczko 😉
Dobranoc Mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki anitek za słowa otuchy 🙂 a Twój Olafek to ładny żarłoczek, tyle przybrać na wadze, ładnie 🙂
nie nadrobiłam postów, bo jestem padnięta i oczy mnie bolą i nie gapię sie tyle w kompa, zaraz idę spać, dobrej i spokojnej nocy mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mar2803 napisał:
hej
powtórze pytania, może ktoś mi jeszcze udzieli odpowiedzi/
pozdrawiam


dziewczyny czy wiecie ile kosztuja szczepionki , chodzi mi o typ szczepionek skojarzonych takich 6 w 1, 5w1,
Szczepiłyście moze tymi szczepionkami swoje maluszki?
A co robiłyscie z pneumokokami i rotawirusami? Szczepiłyście na to?
badzo jestem ciekawa ile kosztują te szczepienia
pozdrawiam wszystkie mamuśki, tęsknie za "BRZUSZKIEM" i Wami ale tak malo czasu jest teraz -- zresztą same wiecie
buziaczki

Hej
u mnie szczepionka 5w1 kosztuje 125 zł, a 6w1 200zł.
Ja na rotawirusy i pneumokoki nie szczepię. Może zastanowię się nad pneumokokami w 2rż ale raczej nie zaszczepię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ponownie

a właśnie siedzę i piffffko piję 🙃 !! jak ono smakuje po 9 mieś abstynencji.... no ale dzis i jutro co odciągnę wylewam..ale po dzisiejszych przebojach małej po moim mleku wcale nie żałuję

ja nie wiem ile kosztują szczepionki ale chyba zaszczepię 6w1 bo wiem że Mlędzie miała dużo kontaktu z dzieciaczkami

JaiHo dobry link - dzięki aż poczułam się dumna że jestem mamuśką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dla tych, ktorym sie link nie otwiera:MILEGO CZYTANIA

Pisalam juz o tym na moim blogu. Napisze i tu w ramach mojego publikacyjnego debiutu.


Przeraza mnie bowiem dajacy sie zauwazyc ped, zeby ciaza nie zostawiala zadnego sladu na naszych cialach. Alicja Bachleda-Corus, ktora skadinad lubie, pojawia sie niedawno na premierze filmu w moim obecnie miescie Dublinie, wygladajac 4 miesiace po porodzie jakby w ciazy nie byla nigdy, po czym mowi irlandzkiej prasie, ze "Nigdy w zyciu nie bylam na diecie. Do wagi sprzed ciazy wrocilam wlasciwie nastepnego dnia po porodzie". Komentarze w internecie byly w guscie "So much for the sisterhood, girl..."



W tym kontekscie, blog The Shape of a Mother czasami boli, ale ja w tych kobietach widzę piękno. Jeszcze nie tak dawno trzęsłabym się z przerażenia, że jezuss po ciąży są rozstępy! A teraz mysle, ze Nie! Po ciąży jest dziecko. Lub dwoje dzieci naraz jak w co poniektórych przypadkach, np moim. 😉 A reszta to nieważne efekty uboczne.



Są przypadki cudów, nie przecze. Na ten przykład dwie kobiety, ktore sa matkami chrzestnymi moich dzieci, sa piękne, mają po 175 cm wzrostu i nie wiem czy ważą po 55 kilo. Jedna ma 3 letnia coreczke, druga dwoch synow - 4 letniego i 7 letniego. Do formy doszły błyskawicznie i teraz z miejsca najęłaby je do pracy każda agencja modelek.


Ale wiekszosc z nas nie ma takiego szczescia. Ja przytylam w ciąży 30 kilo, ktore zrzucalam rowno 9 miesiecy wedlug zasady 9 miesiecy IN - 9 miesiecy OUT. Nic specjalnego w celu zrzucania nie robilam - w momencie, gdy blizniaki RUSZYLY a ja za nimi, waga zaczela leciec bardzo szybko. Ale po moim ciele WIDAĆ, ze wiele przeszlo. Dlugo mialam lineę negrę, skóra na brzuchu wyglada jak pomieta bibula a biust, cytujac Lynette z "Desperate Housewives", jak "dwa balony znalezione za sofa po tygodniu od imprezy". I rzecz jasna rana po cieciu już na zawsze. Ale ja to moje cialo za to wszystko szanuję. Patrzę i myślę "Mój biedny brzuch, tyle przeszedl. Wspolczuje ci brzuchu. Ale warto bylo!" Pan Mąż mowi, ze teraz podobam mu się bardziej, POMIMO tych zmian, bo widzi tą ranę i tą skórę naciagnietą i wie, że dzięki temu ma dwoje cudownych dzieci. A rana? No coż, moje ciało się "uśmiecha". 😉

Myślałam, że będę z moim ciałem pociążowym walczyć, ze bede sie go wstydzic, a tymczasem je pokochałam. Za to, że dało radę. Za to, że nie zawiodło. Że walczyło o każdy dzień. Że się tak szybko zregenerowalo. I że dopieściło mi takich dwoje niezastąpionych Malych Diablow.

Na pierwsza wyprawe na plaze w maju w zeszlym roku zabralam koszulke. I na lezaku obok zobaczylam PIEKNA zgrabna kobiete, na oko Kubanke lub Hiszpanke, z brzuchem plaskim jak deska, ale pomarszczonym jak moj. W przeciwienstwie do mojego jej pomarszczony brzuch byl dumni odkryty. Nie ujmowalo jej to urody nawet o milimetr. Wokol niej biegalo dwoje malych dzieci. Usmiechnelam sie do niej z wdziecznoscia i zdjelam koszulke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂)

To dzisiaj podwojnie imprezujemy na brzuszku??? 🙂))

CMonka i Klaudia wszystkiego co najlepsze, najpiekniejsze i najzdrowsze! 🙂) Milosci, radosci i mnostwa usmiechow, nie tylko od dzieciaczkow 🙂!

My sie dzis nie zbyt wyspalismy, ale nie jest zle 🙂) maly z upartoscia maniaka sikal sobie na plecy, albo juz wyrosl z rozm.1 albo ja wyszlam z wprawy w pieluchowaniu 😉). poza tym jakies gile w nosie mu przeszkadzaly oddychac i chrapal prawie jak tata 😉 juz sie uporalismy,on teraz spi a ja dopijam kawe i sie chyba wezme za okna, bo swiata nie widac takie usyfione.

a tak poza tym to Victor zaczal lysiec 🙂) wycieraja mu sie wlosy. u was tez tak maja??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny.
My noc fatalna, mała cały czas ryczała, dostawała smoczek to ciągle wypadał. Dziś chciałam wygrać walkę ze smoczkiem ale aż mi bidusia zachrypła no i walka ze smoczkiem przegrana. Teraz ją nakarmiłam i śpi ale nie liczę na długo.

Anitek albo dziewczyny, czy jak małej wyszły krosty czerwone pod pachami i na zgięciach nóżek i na pupie to czy to może być skaza białkowa?? Mój Adrian miał ale nie krostki tylko taki liszaj dlatego nie jestem pewna.

My dzi,ś pierwszy raz idziemy do restauracji, zobaczymy jak mała dama się będzie zachowywać 🙂

CMonka i Klaudia wszystkiego najlepszego 🙂 [img size=149]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/dla_eli-97966dfb6a574abf43b4295f37d3ec6e.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...