Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Oki, Dziewczęta dziękuje za radę. Nic z tym robić nie będę 🙂 Uf ulżyło mi bo już myślałam że jakiś bzykający owad go ukąsił :P

Zrobiłam właśnie sledziki w sosiku pomidorowym i tak bym sobie je zjadła 😞 Esz ... Ciekawe czy Syn kiedys doceni to że Mamuska sie tak poświecała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki 🙂
Przez ten nowy brzuszek musiałam sie na nowo rejestrować bo za cholerkę nie dało rady się zalogować, chyba przez te polskie znaki i ciągle wyskakiwał błąd 😞
dobrze że piszecie o tym szarpaniu się przy karmieniu bo już się zaczęłam bać że moje dziecko jakieś nadpobudliwe 🤔
a tak poza tym to nie wiem co sie dzieje bo Misiek zaczął coraz krócej spać w nocy, ale zmieniłam mu mleko ostatnio z Bebiko na Nan i może od tego , dzisiaj wróciłam do Bebiko i zobaczymy co będzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwokej a jak głodnemu chleb na myśli nie wiesz 😁 ?

Wlasnie nie wiem bo tam cebula jest no i pomidory dla mnie wzdymujące ,ponadto ketchup i koncentrat - nie jadam tego. Eh dam rade - wytrzymam i wole nie jesc niz pozniej sie z Małym męczyć.

Apropo wlasnie sie budzi na Teleekspres 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
masz rację Klaudia lepiej nie ryzykować, a to był 1 powód żeby zrezygnować z laktacji, ciągły stres co zjeść żeby małej nie zaszkodziło to było koszmarne i jeszcze ta biegunka po moim mleku 🤢 , a teraz jem co chcę i jak zaszkodzi cos to tylko mnie a nie małej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
ja w koncu zaczełam miec troszke wiecej czasu chyba dopiero sie przyzwyczaiłam do roli matki :P i mała wiecej zaczeła spać i w dzien i w nocy 🙂) ostatnio spała mi całe 6 godzinek w nocy 🙂
kolek na szczescie nie ma 🙂 tylko musze uwazać co jem 😞 no i nie jem jajek bo krotki jej wyskakuja a po mleku brzusio boli 😞
Ostatnio ma katarek malutki i czasem denerwuje sie przy jedzeniu bo ma zatkany 😞 kupiłam maść majerankową zobaczymy co to da bo solą fizjologiczna przemywam ale dupa daje.
a jak ta maść nie da to ponoć mozna roztorem wody morskiej przemywać i to już powinno przynieść efekty 🙂
pozdrawiam was dziewczynki i wasze malutkie pociechy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Klaudia daj znać jak zapytasz pediatry o co chodzi z tym szarpaniem piersi, bo w moim przypadku to napewno nie o to, że nie leci z cyca, już sprawdzałam parę razy delikatnie przyciskając, aż tryskało niekiedy na Maludę 😉 Ja dopiero mam wizytę i 2 szczepienie 28 kwietnia, więc jeszcze sporo czasu. Ja na pierwsze szczepienie byłam umówiona po 6 tygodniach od tych szczepionek podanych w szpitalu. Mi położna powiedziała, że mam zadzwonić do swoej przychodni i zarejestrować Milenkę na szczepienie nie wcześniej niż 16 marca, ale powinno chyba przyjść do Ciebie jakieś wezwanie na szczepienie skoro nic Tobie nie mówili, bo to są przecież szczepionki obowiązkowe.
Moja mała dzisiaj odkryła jak można się chichrać głośno i tak jej się to spodobało, że chichrała się na okrągło z 40min. o 4 nad ranem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znow na chwilke :P
Jejkus znalazlam Luty2010 na ostatniej pozycji pierwszej strony :P
Olafik spi ja padam na ryjek przez okres...Szok czegos takiego nie mialam jak zyje 😞
ide po tabletki po swietach bo drugiego narazie nie planuje 😉
Uciekam nynac 🙂
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej my już dizelnie odwiozłyśmy tatusia do szpitala - właśnie ma kolano reperowane 🥴 ja cała w nerwach bo najpierw on nie pozwolił mi zostać z nim w szpitalu a potem jak już dojechałyśmy do domq to nie usłyszałam sms że idzie na operację i nie zdążyłam odp 😞 siedzę jak na szpilkach i najchętniej już bym tam pojechała ale poczekam do karmienia Młodej i ruszamy do taty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja znow na chwilke...Olafik juz nie spi :P
zauwazylam ze w sypilani max do 9tej i juz mnie wygania do salonu 😉 czekam az siora wstanie i uciekamy na zakupki :P
Siorka jutro wraca do PL.
wiec znow sama calymi dniami ale czekam i jak tylko bedzie ladna pogoda bede chodzic z Malym nad zatoke i ja sobie poskakam na skakance i pocwicze a Maly bedzie sie delektowal swiezym powietrzem :P
dzis jest slicznie ale wieje a ja do tego nadal mam okres 😠 az sie wystraszylam wczoraj bo normalnie tak duzo tego 😞 ale czekam do konca tygodnia i zobaczymy jak to sie bedzie klarowac...
Aaana co sie stalo??????????????????????????????????????? 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha siedze i sie smieje Olafka polozylam na macie edukacyjnej no i szok 😁 bawi sie!!!!!!!!!!!!!!!!
Lusterko to numer jeden jak na razie!!! i obra)ana grzechotka!!! i lezy sobie i co chwilke slysze "guuuuu" az sie plakac chce ze szczescia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co do kolorow i widzenia to dziecku wrecz nalezy pokazywac jaskrawe rzeczy i ubierac sie tez w takie kolorki bo to cwiczy u dziecka te wszystkie bodzcce i pomimo tego ze jeszcze dobrze nie widzi bedzie reagowavc na takie kolorki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej

ja z mała na klacie..przylepa jedna

Jai_Ho
.. jeszcze jedno pytanie, a ze skora pod tym plasterkiem nic sie nie dzieje, nie odparza sie? a przy kapaniu jak?

Ja moją myłam tylko chusteczkami przez te trzy dni bo plaster jest spory i bałam się, że się zamoczy. A skóra pod nim super, zero odparzeń. Zszedł też sam i nie trzeba było wyrywać go na siłę z włoskami :-)
Aaa i oglądałam wczoraj Twoje fotki na aguagu..kto ten blondasek co trzyma Victorka...?? Fajny ;-)))))) hehe

aaana wszystko się uda kochana!!

Anitek sorry, że wczoraj juz nie dop mała nie dała ;-) kurcze już sama nie wiem co z tą solką..opnie są podzielone ale rzeczywiście mała tak jakby po nim płakała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny

nie mogłam się połapać po tych zmianach. Tak jak Bób (Bob1) musiałam ponownie się zarejstrować, bo nie mogłam wejść na tamten profil 😞

zaraz poczytam o czym pisałyście,jak moja mała maruda na to pozwoli 🙂

CandyMonka też byłam na solarium (w sobotę) i Mały był bardzo niespokojny potem.. ale myślę, że to nie wina solki a szarej pogody za oknem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martuś no właśnie bo jak miałoby solarium wpływać na mleko?? Promienie przecież działają tylko na skórę. Pójdę dziś znowu i zobaczę czy mała na pewno po tym płacze bo pogoda superr ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CandyMonka nie wiem dokladnie jaki ma wplyw na mleko bo sama sie nad tym zastanawialam ale glownie chodzi o to ze mleko w cysiach sie bardzo mocno podgrzewa podczas opalania...do tego mozna sie nabawic zapalenia jesli dojdzie do przegrzania...a wiadomo tempka na solce nie jest niska...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwwskazania do opalania w solarium

Wymienione przypadki stanowią przeciwwskazania do korzystania z solarium, jednak ich ostateczna ocena należy do lekarza specjalisty lub kosmetyczki.

* Bardzo jasna karnacja (fototyp I - celtycki).
* Uczulenie na słońce, nadwrażliwość skóry na promienie słoneczne.
* Bielactwo.
* Rozległy typowy trądzik, trądzik różowaty, opryszczka.
* Rozszerzone naczynka na twarzy lub ciele.
* Liczne znamiona barwnikowe skóry, blizny.
* Niezagojone tatuaże.
* Ciąża, karmienie piersią.
* Miesiączka.
* Gorączka, stany zapalne
* Przebyta niedawno operacja (okres rekonwalescencji)
* Choroby serca i układu krążenia, nerek, tarczycy, epilepsja i inne poważne choroby przewlekłe.
* Aktywne zabiegi kosmetyczne i medycyny estetycznej ( szczególnie z zastosowaniem retinolu, kwasów owocowych, glikolowych, środków wybielających, zabiegi oczyszczające i depilujące.
* Stosowanie kosmetyków z retinolem, kwasami hydroksylowymi(AHA, BHA), szamponu z dziegciem, perfum i dezodorantów bezpośrednio przed opalaniem.
* Stosowanie środków fotouczulających.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂)

moze Wam sie zaparza to mleko? 🙂) hahaha
U nas wszystko ok. ale zauwazylam, ze malego chyba ta wstretna ,,ciemieniucha" nie ominie, cos mu sie tm skora zmienia i wyglada jakby sie miala luszczyc, zasmarowalam juz oliwka... zobaczymy. Dalej dokarmiam butla i jakos coraz bardziej mi ten system odpowiada. Maly nie zrezygnowal z cyca ale jak podje porzadnie+ butla to 2-3 godz. mnie nie szarpie 🙂. Wilk syty i owca cala!! 🙂)

CandyMonka ten blondyn to syn T. -Simon. Bardzo fajny chlopak! 😉

oooo!!! to bede musiala polozyc swojego na mate, bo myslalam, ze jeszcze za wczesnie, dzieki anitek 🙂) chociaz ostatnio nie bardzo lubi na brzuszku lezec, moze przez ta przepukline... ale moze wlasnie mata go przekona do tego, bo to tez jest cwiczenie na to. Zobaczymy!

buziaki slemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaiHo ja Olafka na pleckach polozylam 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
teraz np. spi w kolysce na brzusiu :P w nocy spal na poduszce ze mna i od 5tej rana na moim brzuchu :P Full service dla Mojego Synka jak widzicie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja jak zwykle odzywam sie od czasu do czasu

kurcze ale macie grzeczne dzieci ja to nie mam czasu nawet zjesc 😜 moj cały czas by sie bawił dobrze ze kupiłam mu taka mate z zabawkami
ooo taka http://www.tomi.pl/szczegoly/8132/tiny_love_mata_mazpia_wyspa_0m
czasami wytrzymuje na tej macie nawet do 1h

w nocy to nie moge narzekac bo budzi tylko sie miedzy 2-4 i to zalezy kiedy pojdzie wieczorem spac no i pobudka rano miedzy 7-9

a teraz sobie własnie spi pózniej karmionko i na spacer
a co do szrapania podczas karmienia gdzies wyczytałam ze dziecko szarpie bo mu za duzo leci i dlatego ale nie wiem czy tak faktycznie jest 🙂

u mnie połog juz sie dawno skoczył teraz bede czekac na okres ale 10 kwietnia mija mi rok jak nie miałam okresu 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh.. nadrobiłam..
U Nas pogoda do bani, ale też chcę pójść dziś na solarium, ale to dopiero koło wieczora 🙂

Wczoraj byłam u gina na kontroli (dziś mija 6 tyg od porodu), i miałam w psitce (po szyciu) polipa, ale lekarz od razu go zlikwidował, przez niego czułam pieczenie co jakiś czas, a krew która mi czasem płynęła to nie z oczyszczania a właśnie przez ten polip. No i.. wyciągnął mi 5cm szew, który był założony na podtrzymanie ciąży! szok dla mnie, że podczas porodu nie wylazł!

U mnie też Mały szarpie cyca, dokarmiam Go butlą, i .. Mały ciągle ma pierdy, pręży się, stęka.. nie wiem czy mleko mu nie odpowiada, czy przez to, że mieszam cyca z butlą..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...