Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

No wiesz moja to jest mega luzara i ma wszystko gdzies a dziecku to pewnie zaczela by opowiadac bajki o dziwkach i alfonsach tak jak to robila swojej siostrzenicy...dzieki bardzo!!!
Jejkus jak sie ciesze ze przynajmniej moi rodzice sa mega super hehe 🙂
zreszta Moj sie czuje bardzo dobrze u mnie bo jest tak rodzinnie i wogole milo i tak luzno bez sciemy wiecie o co chodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek a dupcia Ci nie rośnie:laugh: ja też lubię slodycze ale od czasu z zaparciami to muszę się powstrzymywać 🙂 pół grzesia na dzień , chociaż wczoraj zjadłam całego, eee tam mam czopki gliceryniowe jak by co to pomogą:laugh:
a ten narożnik jest super wygodny do leżenia i siedzenia gożej ze spaniem bo troszkę któtkie siedzisko i nie da się przekręcić na drugi bok:laugh: moj mężulek go testował i tylko pół nocy na nim przespał z bulem krzyza przyszedł do wygodnego łóżka:laugh: :laugh:
a moja mamusia już powiedziała że nie jest ninią i nie będzie pilnowała dzieci, bo mój braciszek przegina z tym podrzucaniem jej synka mały jest wiecznie chory i jak trzeba to do babci nawet się nie zapytają czy mogą i czy coś potrzebuje a o dziękuję zapomnij, wydaje mi się ze to jego żonka taki ma wpływ na to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Dodi Twoj tez sie podoba 🙂 choc tak jak pisalam wole wyzsze oparcia...ale tak jak mowisz masz maly salon wiec raczej nie pasuje nic ogromnego.
Iwiokej dupka mi nie rosnie :P z zaparciami nie mam problemow na szczescie ale teraz zaczne brac luteine wiec sie obawiam ze po tych hormonach zacznie sie problem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej ja tez tak mysle choc czytalam ze ma to tez zwiazek z bardzo duzym wzrostem masy ciala w krotkim czasie no i mysle ze obciazenie genetyczne tez ma cos wspolnego z tym. Tak mysle ze moja babcia miala cukrzyce ale mysle ze mi nic nie jest 🙂 trzeba byc dobrej mysli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej mamy odpowiedz 🙂
Cukrzyca ciążowa (zwana także cukrzycą ciężarnych) - cukrzyca ta jest spowodowana zaburzeniem gospodarki hormonalnej organizmu podczas ciąży. Zazwyczaj całkowicie ustępuje po porodzie, ale zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 w przyszłości. Cukrzyca ciążowa jest groźna nie tylko dla matki ale również dla rozwijającego się płodu. Szczegółowa kontrola poziomu cukru u kobiet ciężarnych, u których wykryta została cukrzyca ciążowa zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań podczas ciąży.
Ta cukrzyca występuje w przebiegu około 2-8 % ciąż. U 30-50 % kobiet, u których stwierdzono cukrzycę ciążową, w ciągu najbliższych 15 lat rozwija się cukrzyca typu 2.

Ciąża i cukrzyca ciążowa (cukrzyca ciężarnych)

Cukrzycą ciążową określa się nietolerancję węglowodanów, która wystąpiła gdy rozpoczęła się ciąża lub została w tym okresie rozpoznana. Niekorzystnym skutkiem cukrzycy ciężarnych (nierozpoznanej lub źle prowadzonej) może być zgon wewnątrzmaciczny płodu lub makrosomia (nadmierna wielkość lub masa płodu - powyżej 4000g), której konsekwencją są urazy okołoporodowe oraz zwiększony odsetek cięć cesarskich wykonywanych w celu zapobieżenia tym urazom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂)
Ja juz jestem w Pl. lot tym razem bardzo spokojny, bagaz tez mały miałam, wiec bez szarpania się 🙂)
dziś wizyta, niestety musiałam przełożyć na wieczór i już się niecierpliwię 🙂).
Co do teściowej, to ,,moja"stwierdziła, że ona już ma synową ( pierwsza żona T. mimo, że oni już byli po rozwodzie jak go poznałam) i ma wnuki i nie chce mnie poznać, bo to przezemnie oni się nie zejdą :laugh: a teraz jak się dowiedziała, że jestem w ciąży to stwierdziła, że T. na dziecko złapałam ( taaa, prawie 4 lata tak na niego polowałam :laugh: ) i że ona nie jest zainteresowana, bo to nie bedzie jej wnuk. T. utrzymuje z nimi kontakt ze względu na ojca i na to, że oni są już dość starzy ( blisko 80) a mi to tam lata jej zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaiHo i niech sobie mysli co chce...Blisko 80stki to ciezko takim ludziom przetlumaczyc czasem tak to juz jest.
Nie przejmuj sie tym wogole 🙂
Moja znow tak jak pisalam mierzy Nas swoja miarka jej malzenstwo sie rozpadlo to i nasze moze...i ze lepiej bez slubu! ech brak slow...a wiecie jak mnie kumpela wkurzyla ostatnio 😠 ja jej oswiadczylam ze jestem w ciazy ze mamy slub 1grudnia i wiecie co mi powiedziala? ze mam sie zastanowic bo Mariusz jest z rozbitej rodziny i ze takie dzieci nie potrafia kochac tak do konca bo nie wiedza co to rodzina itd. i zaczela mi wkrecac ze mam obserwowac Mojego jak sie zachowuje i co mowi itd...Tak sie na nia wkurzylam ze mi sie odechcialo z nia rozmawiac! nie wiem jak tak mozna komus powiedziec powiedzialam jej ze sie nie czuje i to ze ona ma perfekcyjna (jak ona twierdzi) bo ja bym w takiej rodzinie nie wytrzymala )nie oznacza ze innym sie moze cos nie udac bo ktos nie mial rodziny jak ona!!!
Wiecie cos al'a wpajanie dziecku ze jest pepkiem swiata i musi miec meza lekarza czy adwokata bo jest inteligentna ladna madra i nie ma sie co marnowac na nizsze sfery...Choc ja nie uwazam wcale zeby taki adwokacina dorownal mojemu Narzeczonemu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mi się przypomniało teraz 2 dni temu wieczorkiem siedzimy sobie przed tv i mój mówi podnieś bluzkę i tekst ale ty masz wielkie sutki miałaś takie ???? a ja mu ładnie ty się mną interesujesz:P z choinki się urwał. Z 2 miesiące juz mam takie a on teraz z takim tekstem:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahahahahahha ale sie usmialam z tych sutkow :P Moje sa troszke wieksze ale za to bardzo ciemne sie zrobily 🙂 a Mariusz oczywiscie patrzy i mowi ze urosly cysie 🤪 no i ostatnio mowi ze tak mi brzuch nagle urosl i tak fajnie hehe 🙂 moze od tych grzeskow i fererro 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek nie przejmój się mój też rodziców ma super chociaż mausia była zajebi..a ale już nie żyje ale tatuś alkoholik bez świadomości że ma rodzinę ,i co moj jest wspaniały wrażliwy opiekuńczy it.d. a takie laseczki niby z dobrych domów to są zadufane w sobie egoistyczne ... sama wiesz z resztą
tacy normalni ludzie z doświadczeniem z dzieciństwa potrafią najbardziej kochac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85 ja się zupełnie tym nie przejmuję, jak dla mnie jest to obca kobeta i jakoś nie muszę jej znać ani czuć się z nią rodziną. 🙂
Coż, niestety część ludzi ma bardzo ograniczone poglądy, co gorsza aspirują z nimi do rangi psychologów. 😉 tak wiec koleżanką i jej mądrymi wnioskami się nie przejmuj!

P.S
Mój T. jest adwokatem hahahaha, ale pewnie gdyby był ślusarzem kochałabym go tak samo, więc... 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No fakt pociemniały anitek a brzusio Ci rośnie dla tego że synuś rośnie a nie od ferrero uwież :laugh: , a pamiętasz jak sie martwiłaś ze taki mały teraz rośnie juz i będzie coraz większy i nie będziemy mogły się schylać niedługo:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaiHo ale trafilam hahahahahahaha ale to bylo takie uogolnienie wiec sama wiesz 🙂 ja jestem zdania ze studia nie sa wyznacznikiem inteligencji predzej madrosci. A jak kazda z nas wie madrosc nie zawsze idzie w parze z inteligencja...Ona akurat jest po prawie hehe choc to nie ma znaczenia co sie studiowalo akurat. moze jej sie cos w glowie poprzestawialo chociaz chyba zawsze taka byla z tego co mi mowila i z tego co ja znam! Ja wiem co dla mnie dobre 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej wiem wiem 🙂 fererro pomaga chyba tylko w wadze :P bo cos przybylo ostatnio ot tak sobie 2kg 🙂
od poczatku 4kg wiec jest ok 🙂
Co do schylania to od kilku dni zaczal sie problem z kregoslupem bo boli. Zaczal sie problem z zakladaniem skarpetek i butow :P
a najwiekszy problem to ma jak siedze na dywanie i chce sie podniesc :P jak taki mini wielorybek hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym brzuchem to fakt do 18stego tygodnia prawie nic a tu nagle sobie wyskoczyl 🙂 choc nie przybylo duzo w pasie bo tylko 2cm ale za to w pepku 5cm na plusie w porownaniu do pomiarow sprzed 2tygodni 🙂 i cycusie 99cm 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...