Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witam niedzielnie

nikoś2010 ,misiaA wczoraj byli u nas tesciowie ,powiedzieli ze weszło mi chyba w brzuszek i cycusie,
ale niestety ja widze tez ze uda przytyły i tyłek, w swoje spodnie w rozmiarze 34, 36 nie miesciłam sie juz w czerwcu 😞

no cóz, najlepsza jest moja mama króra przez telefon mi powiedziała " kochana Ty nie myśl ze tak szybko schudniesz po porodzie" ale mnie pocieszyła 😞 😞

Wczoraj znalazłam rozstepy na brzuchu, poryczałam sie ze nawet kostiumu nie założe juz dwuczesciowego 😞 Kurde ,nie bede juz kupowac drogich kremów bo i tak nie pomagają chyba, kupie teraz zamiast tego oliwkę ,bo juz mi sie kończy i na to samao wyjdzie , a zaoszczedzone pieniadze przeznacze dla dzidzi.

Wczotaj goscie przyjechali ze swoim prowiantem 🙂 takze sernik mam , i wiele innych pysznosci 🙂
no to sie trochę pożaliłam 🙂
miłej niedzielki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dodi nie martw się o kilogramy, każda z nas je zgubi po porodzie a jak szybko to zalezy tylko od naszej motywacji i chęci, ważne żebyś ty sie dobrze czuła i żeby dzidzia była zdrowa, reszta... reszty nie trzeba 🙂 🙂 głowa do góry kochana.

na rozstępy ja używam od początku olowki Hipp bo wyczytaam na niej że zapobiega rozstępom żadnych innych specyfików nie uzywam a rozstępów narazie nie zauważyłam. smarje oliwka brzusio i cycorki codziennie najlepiej na mokrą skórę.

ja to ubię takich gości co przywozą swój prowiant 🙂 🙂

miłego wieczoru...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny 🙂

Ja od wczoraj wieczór mam mocne postanowienie poprawy i wzięcie się za siebie. Od kilku tygodni noszę się z zapisem na basen, przymierzyłam swoje kostiumy wczoraj i w żaden nie wchodzę, dopiero kostium mojej mamy na mnie pasował, do tego porobiły mi się okropne rozstępy na piersiach a smaruje je cały czas, załamka normalnie 😞 Od kilku dni też nogi wieczorem mnie strasznie swędzą co może świadczyć o cholestazie ciążowej, mam nadzieję że to fałszywy alarm!

Co do rozmów z brzuszkiem to czasami tam coś do niej powiem tak w żartach ale nie prowadzę dłuższych monologów 😉
Cieszę się bo w końcu kopniaki małej widać na zewnątrz, chciałam nagrać je na telefon ale zawsze jak podnoszę bluzkę mała przestaje. Charakterek widzę ma po mamusi 😉

Miłego wieczorku kochane, wracam na kanapę 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka

Słuchajcie kupiłam sobie gazete "M jak mama" i tam jedna czytelniczka pisała o rozstępach ze tez kupowała drogie kremy w koncu kupiła sobie masc z witaminą A (gdzie w aptece kosztuje 2,50) i jej pomogło może warto wyprobowac? ciekawe

u mnie puki co nie widac rozstepów ale brzuszek mnie swedzi wiec moga zaraz sie pojawić 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmmm... ciekawe z tą maścią, aż jutro podpytam w aptece. Do tej pory stosowałam na zmianę: rano po prysznicu balsam jaki zwykle używam a wieczorem traktowałam skórę w zagrożonych partiach 🙂 ostrą gąbką lub szczotką do masażu a później na to zwykła oliwka bambino ( od czasu do czasu taka z oliwek, ale na skórze trochę capi 😉 ) i jeszcze mi się nie porobiły rozstępy, ale w większości przypadków ponoć wyłażą one dopiero po porodzie, więc... cholera wie. Dałam sie też skusić i zamówiłam balsam dla ciężarnych na rozstępy Palmers,czy któraś z Was może go stosowała ?
Miłego wieczoru 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ooo ja używam Musteli,może uda się uniknąć rozstępów chociaż troszkę mam po pierwszej ciąży:P

brzunio w każdym razie swędzi więc jak widac skóra się rozciaga.

Anitek ja też zamawiam wózeczek jutro bo jest promocja na taki jaki chciałam...czyli w stylu nowo-retro.

ten niebieski na dole strony

http://dino.sklep.pl/nowy/advanced_search_result.html?manufacturers_id=15&inc_subcat=1&categories_id=1&search_in_description=1&keyword=leo

widziałam go na żywo,"przejechałam się" po sklepie ... on płynie.....a jaki mięciutki,po spacerku maluch będzie wybujany 🙂

jest taka hurtownia "bajka",mają spory asortyment i tam ten wózek kosztuje 650zł..do tego można wpiąć fotelik za 220zł czyli małe koszty a duża wygoda dla dzieciaczka.

Dodi,Misia te kiloski naprawdę szybko spadną,ja zrzuciłam po pierwszej ciązy w kilka miesięcy nawet więcej niż musiałam,teraz u mnie może być gorzej bo w maju stuknie mi 30-stka a w tym wieku przemiana materii już słabsza ale....z drugiej strony więcej też będę miała roboty bo to już dwójka dzieciaków .

Pozdrawiam,spokojnej nocki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jai_Ho napisał:
hmmm... ciekawe z tą maścią, aż jutro podpytam w aptece. Do tej pory stosowałam na zmianę: rano po prysznicu balsam jaki zwykle używam a wieczorem traktowałam skórę w zagrożonych partiach 🙂 ostrą gąbką lub szczotką do masażu a później na to zwykła oliwka bambino ( od czasu do czasu taka z oliwek, ale na skórze trochę capi 😉 ) i jeszcze mi się nie porobiły rozstępy, ale w większości przypadków ponoć wyłażą one dopiero po porodzie, więc... cholera wie. Dałam sie też skusić i zamówiłam balsam dla ciężarnych na rozstępy Palmers,czy któraś z Was może go stosowała ?
Miłego wieczoru 🙂

Czesc Mamusie 🙂 ja sie lenie z Moim bo tutaj dlugi weekend :P
JaiHo ja mam Palmersa balsam ale stosuje BioOil wieczorkiem a rano wlasnie ten balsam palmersa. Brzuch nie swedzi rozstepow zero. Ale tak jak mi mowilio duzo osob mozesz miec najlepsze balsamy to wszystko zalezy od skory. Co do rozstepow no coz wychodza one szybciej jesli w krotkim czasie przytyje sie duzo.
Dodi tak jak np u Ciebie to moze byc przyczyna tego bo sama pisalas ze przytylas 11kg moze wlasnie stad te rozstepy. O stroj sie nie martw bo po ciazy one zjasnieja wiec nic starconego 🙂
ja dzis chyba odwiedze fryzjera bo tak jakos mam ochote na nowa fryzure :P
p.s. widze ze dzieci ze styczniowek sie bawia bo oklaski mi gdzies zaginely...ech brak slow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka wszystkim
ja dzis byłam na tescie przeciazenia glukoza i nie jest tak strasznie jak niektore sie wypowiadały. glukoza nie jest taka zła nawet nie trzeba zatykac nosa jak sie pije 🙂 po prostu jak woda z cukrem . troche duzo tego ale jak piłam to wyobraziłam sobie ze to soczek 🙂
ja powiem szczerze ze smaruje sie kremem na roztepy ziaja mammamia 🙂 tylko wieczorkiem cienka wartwe (czasem nawet zdarzy mi sie zapomniec) i nie nie mam ani jednego rozstepu. to wszystko zalezy od elstyczności skóry kobiety , od zawartościw niej m.in KOLAGENU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam poniedziałkowo, ja juz wstałam rano ale sie kapałam , sniadanie i jakos dopiero teraz weszłam na brzuszka.

Siostra zaraz domnie przyjdzie, posiedzi mysle ze do 15 moze, zjemy razem obiad, chociaz sama nie bede 🙂

Dziewczyny co do musteli na jednego pewnie działa na drugiego mniej, ja jej uzywam od pierwszego miediaca ciazy i zobaczcie rozstepy i tak sie pojawiły. Mam nauczke na drugiego dzieciaczka zeby od razu nie zucac sie na jedzenie, ja tak wlasnie zrobiłam jak sie dowiedziałam ze jestem w ciazy, a przedtem ,nie jadłam słodyczy, duzo płatków na mleku, owoców i zawsze byłam chuda wręcz !!! mysle ze oragnizm jak dostał nagle sporo róznych pokarmów i cukrów to tak zareagował i 11 kg na plusie 😞 A teraz to ciezko przestac jesc , same wiecie 🙂 🙂
Zamówiłam wczoraj 2 WYPRWKI dla małej 5 -cio czesciowe , jedna z żyrafkami ,druga ze ślimaczkiem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie !!!!!!!!!
Jai_Ho gratulacje synusia 🙂
Dodi śliczne wyprawki 🙂
Ja wczoraj wieczorkiem zjadłam kolacje i do pierwszej w nocy się męczyłam, aż zwymiotowałam i przeszło 🙂 a dzisiaj wstałam o 12 tak mnie wymęczyła ta noc, zauważyłam że nie mogę jeść rybek ani w occie ani w oleju bo mnie po nich męczy, a tak je uwielbiam, szkoda 😞
pogoda pochmurna , nic mi się nie chce, a jeszcze pełno naczyń do zmywania po wczorajszych gościach 🤢
moja masa na razie to tylko 4 kg. się powiększyła, a na tym wykresie to wyszło ze przytyje przez cała ciążę ok 14 kg. czyli ok 68kg mogę mieć żeby to się sprawdziło to by dobrze było, ale nie wiemy jak będzie na prawdę 🙂
a rozmawiać z brzuszkiem to mi się zdarza, jak idę coś zrobić albo leżymy i rozmawiam do mojej córeczki i jej opowiadam:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mamuśki 🙂

u mnie pogoda słoneczna ale i tak jakoś nic mi się nie chce 🙂
Dodi śliczniusie te wyprawki 🙂
iwiokej biedna jesteś z tym wymiotowaniem ale przynajmniej wiesz czego z jedzenia unikać 🙂

Próbuję znaleźć w necie jakieś ćwiczonka ale wszystkie jakieś takie meczące się wydają hehe, ja to bym chciała poćwiczyć nie mecząc się za bardzo 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jai_Ho wkleiła na 3,4 lub 5 stronie link ale musisz poszukać bo nie wiem dokładnie
Candy Monka też mi się chce ćwiczyć jak tobie:laugh: :laugh:
ale nie będziemy do niczego się zmuszać muślę żewystarczy spacerek co dziennie i mniej słodyczy 🙂
widzisz nie da się zjeść wszystkiego, ale myślę że to lepiej jak organizm odrzucił jakiś posiłek niż by miało to mojej córci zaszkodzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Darusia 😘
Według kalkulatora w 24tyg moja waga powinna wynosić maksymalnie do 66 kilo a ja pod koniec 23 tygodnia mam już 67 kilo czyli troszkę ponad normę. nie no nie no nie no tak być nie może.. naprawdę muszę się zabrać za te ćwiczenia hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...