Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Camy napisał:
Kobitki a macie jakieś ciążowe objawy ??

Mnie tylko sutki męczą 🤢 Stanika nie bardzo mogę założyć bo boli. Dzisiaj jak jechałam samochodem to na wertepach też bolało... 😮 No i brzuch mnie "ciągnie".


A mnie okropniście bolą cycochy, a tak nic po za tym. Czasem, ale sporadycznie coś zakłuje w macicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Małalena- ja też miałam wysoką prolaktynę,prawie 8 krotnie wyższą niż powinna,zaczęłam zażywać Parlodel i Hydrocortison (testosteron wysoki) od chyba 3 lutego,a wyobraz sobie że ostatnią miesiączkę miałam 6 lutego hehehe.No i co najważniejsze jest wszystko w porządku ale wiesz co na początku było mi ciężko,bo myślałam co to będzie,czy nie za wcześnie itp,ale szybko minęły takie myśli,i teraz jestem nastawiona tak że nie ma takiej opcji żeby coś się działo nie tak 🙂 a co do prolaktyny to w czasie ciąży wzrasta gdyż jest odpowiedzialna za laktację 🙂 i raczej się jej nie zbija,mi też kazał lekarz odstawić tabletki. No i moja droga :P główka do góry,musi być dobrze,za bardzo chcemy te Nasze kochane Maleństwa 🙂 wszystkie przyszłe mamuśki główki do góry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Gosia za otuchę 🙂

Widzisz tak to już jest w dzisiejszych czasach, że człowiek za dużo naczyta się w necie i potem schizuje. Ja właśnie tak czytałam o prolaktynie. Wiem, że podczas ciąży naturalnie się podwyższa, ale gdzieś wyczytałam, że niektórzy lekarze nie zalecają odstawiania proszków z dnia na dzień, bo może znacznie skoczyć prolaktyna, co grozi poronieniem. Zapytałam swojego gina, on zaprzeczył, ale zawsze gdzieś to w głowie zostaje.

A swoją drogą ja zaszłam w ciążę w pierwszym cyklu leczenia 🙂
Tak czy inaczej, mam nadzieję, że będzie ok. Chciałabym chociaż już być w tym tygodniu co Ty, przynajmniej ten tzry miesięczny stres byłby już za mną, a tak najgorsze jeszcze przed.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spokojnie,nawet nie wiesz jak ten czas szybko mi zleciał,też chciałam mieć już za sobą te 3 pierwsze miesiące,a tutaj już połowa mi minie za niedługo 🙂 jak chodziłam na początku ciąży do mojego gin to powiedział mi że mam być dobrej myśli bo podobno samoistne poronienia można nawet przyciągnąć myśląc o tym,ja tam nie wierzę w takie gadanie,ale Maleństwo niby odczuwa to co się z Nami dzieje,ehhhhhhh też się naczytałam tego wszystkiego że szkoda gadać,ale mój N mnie skrzyczał parę razy,że wbijam sobie niepotrzebnie w głowę no i chyba w końcu posłuchałam,teraz jestem tylko na tym forum i nigdzie więcej nie latam 🙂 i jest dobrze i z Malutką i z moją główką :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hi 🙂

A ja od samego rana się wzięłam za porządki, siedzę dzisiaj przez cały dzień sama, więc sobie wynalazłam różne obowiązki, żeby nie zgłupieć. Narazie poodkurzałam, chwila przerwy 🙂 potem pranie, prasowanie itp. I może uda mi się skończyć przed wieczorem 🙂

Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybka napisał:
dziewczyny zajrzalam na Wasz wątek z ciekawości bo niedawno też jeszcze miałam tydzień ciązy przy nicku he he :P

życze Wam wszystkiego dobrego i samych zdrowych, dorodnych dzidziusiów plus szybkich i bezbolesnych porodów- a na razie cieszcie sie ciążą! 😁 😘


🙂 🙂 🙂 Gartuluję słodkiego maluszka 🙂

A ja Ci życzę duuużo zdrówka dla całej rodzinki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia82 zmobilizowałaś mnie 🙂 od dzisiaj zero tematów negatywnych, nic nie czytam nigdzie indziej i wmawiam sobie, że wszystko będzie ok. Koniec bojaźliwości. Musi być dobrze i kropka. Jutro odbieram wyniki i idę do gina. Mam nadzieję, że zobaczę fasoleczkę, może być nawet tyci, tyci aby była 🙂

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małalena-ja miałam pierwsze usg robione w 5tc3dz no i niestety był tylko pęcherzyk płodowy 😞 to robiłam prywatnie.A 3 dni pózniej miałam robione dopochwowe i wtedy widziałam heheh malutką plamkę,ale taką naprawdę malutką.Dopiero jak mi zrobili usg dopochwowe w 9 tyg to była mała fasolka 🙂 także spokojnie,porób sobie badania i czekaj cierpliwie 🙂 wiem że niełatwo bo pisze to osoba,która jeszcze niedawno panikowała 🙃 no ale dałam sobie z tym rade 🙂 powodzenia i daj znać co tam u lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Camy już mam suwaczek 🙂

W poprzednie ciąży pęcherzyk widziałam już 37 dc i miał 0,44 cm. Natomiast fasolkę zobaczyłam w 56 dc i miała 0,60 cm co odpowiadało 6,3 tc.
Więc jutro jak zobaczę to tylko pęcherzyk.
No ale nic, trzeba byc cierpliwym i czekać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj dałam czadu w domu i chyba wysprzątałam wszystko 🙂 Pranie, prasowanie i tak się zeszło do wieczora, padam ale przynajmniej dzień szybko minął.

Z rana odbieram wyniki badań, za nim pójdę do gina dam wam znać jak wyniki.

Buziaczki 😘 😘 😘

Spokojnej nocki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pytałam mamy mówiła, że miałam jak byłam malutka 🙂

A ja znalzłam takie coś:
IgG (+), IgM (-) ? oznacza to ,że osoba ta zetknęła się z zarazkiem już wcześniej i jest to późna faza toczącego się zakażenia lub przeciwciała pochodzą z zakażenia dawno przebytego. Niezwykle ważne jest odróżnienie tych dwóch sytuacji. W tym celu należy ponownie oznaczyć poziom przeciwciał po 3 tygodniach. Jeżeli wzrośnie to mamy do czynienia z fazą przewlekłą zakażenia ( należy stosować leczenie ). Jeżeli spadnie lub nie zmieni się to zakażenie zostało już przebyte i osoba taka nie zachoruje ponownie.


Czyli pewnie będę powtarzała badanie.
A na różyczkę to przypadkiem nie choruje się tylko raz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...