Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hello 🙂
Widzę że jednak wątek się troszkę rozruszał.

Justa920 czyżbyś byłą na Wyspach ? Już słyszałam o tamtej "polityce" w stosunku do kobiet w ciąży... Ale na pewno będzie dobrze. Nosek do góry.

Małalena wydaje mi się że betkę masz ładną. Do ok. 6 tyg. (licząc od pierwszego dnia ost. miesiączki) przyrost beta hcg powinien wynosić ok 66% lub więcej od wyniku sprzed 2 dni. Od ok. 7 tc wyniki beta-hcg przyrastają nieco wolniej.


Wioletka
Duża już ta Twoja Fasolka :-D Gratuluję !
Ja też biorę Luteinę "dowcipną". Nastroje w moim przypadku nie są złe, ale wszystko mi śmierdzi... 🤢

Odliczam już godziny do jutrzejszej wizyty :P

Miłego dnia :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nawet nie wiecie jak się ciesze 🙂
Jak byłam na usg 2 tyg prędzej to było tylko widać pęcheżyk ciążowy 5mm i tak się bałam. Naczytałam się takich rzeczy w internecie że płakać mi się chciało. ale jak się okazało jest wszystko oki i dzidzia rośnie:P
wam też Życze aby wasze poiechy tak pięknie rosły Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie kobitki 😁

Justynka852 witamy w klubie lutówek 😁 Napisz nam jak się czujesz 🙂

Justa920 myślałam że Wyspy, bo tam też do 12 tc to niewiele robią :P W sumie 12 tydzień już się zbliża wielkimi krokami 😁

Wioletka Bardzo się cieszę że wszystko dobrze z Fasolką 😁 A co do czytania w necie różnych informacji to muszę powiedzieć że unikam grzebania w sieci, żeby się nie stresować. Co ma być to będzie.

A mnie dzisiaj okropnie nawala lewa łopatka (źle spałam) i mam problemy z poruszaniem się. Czasami nie mogę oddychać jak mnie tak złapie. Nawet bałam się jechać samochodem. Za to odliczam godziny do mojej wizyty u ginka 😁 Jeszcze 6 godzin :P

Miłego dnia Brzuchatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny podpowiedzcie mi w pewnej sprawie.

Mianowicie chyba znowu przyplątał się do mnie "grzybek" okropnie swędzi. Jakieś 2 tyg temu też to miałam i gin przepisał mi nystatynę (jeden z bezpieczniejszych leków w ciąży). I teraz tak, nie wiem czy kupić tą nystatynę i zacząć brać, bez konsultacji z ginem, czy poczekać do wizyty w poniedziałek? Niestety nie mogę się z nim skontaktować bo do niedzieli jest na urlopie, a nie chce iść do innego bo mi znowu coś w głowie namiesza.
Co myślicie?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć,
Wiesz co, nie wiem czy dobrze Tobie podpowiem, ale ja chyba bym jednak kupiła tą nystatynę, tym bardziej ,że poprzednio właśnie ten lek przepisał Tobie Twój lekarz. Wydaje mi się , że czekanie do poniedziałku może być bardzo nie komfortowe- jest to jednak kilka dni...a te sprawy są strasznie deprymujące. Hmmm, sama nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Małalena!przez przypadek weszłam na wasze forum...
Ja ci powiem że jestem własnie w trakcie brania nystatyny...bo też mam jakies zapalenie... 😞
Wydaje mi sie że powinnas wziac te tabletki... 🙂
Ja juz raz je przyjmowałam a to jest juz drugi raz...
Są podobno bezpieczne w ciąży bo nie przenikaja do płodu...tak mi mówiła moja ginekolożka 🙃
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂

Małalena napisał:
Cześć,

Camy co jest, czemu nic wczoraj nie napisałś jak tam u gina?

Buziak


Nie mogłam wejść na stronkę... Coś brzuszek.net szwankował... ale już działa, więc zdaję raport 🙂

Widziałam wczoraj moją Kruszynkę. Ma 2,4 cm i nawet widziałam jak się rusza 😁 Serduszko bije 175 razy na minutę i w ogóle wszystko jest cacy. Dostałam dwa zdjęcia. Jedno normalne i obraz 4D 🙂
Najpierw fotka z normalnego USG [img size=499]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/9t2d.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jeszcze zapomniałam napisać że zmienił mi termin na 9 lutego 🙂

Tu fotka 4D - mój M powiedział że to taki misiek Haribo 😁 [img size=499]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/9w2d.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale suuuper zdjęcie 🙂 To musi być fajne uczucie zobaczyć jak mała istotka się rusza w brzusiu!!! Ja też tak chce!!! Uff, jeszcze tylko tydzień- mam nadzieję, że w przyszły piątek też dodam moje zdjęcie! Miłego weekendu dziewczyny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie no fotki rewela 🙂 🙂 🙂

2,4 cm to już duża 😉

No ja z niecierpliwością czekam do poniedziałku.

Wczoraj wpadłam w jakąś panikę, z byle powodu, dzisiaj miałam doła i się rozryczałam mężusiowi w ramiona, ale już później przeszło i optymizm wrócił. Na szczęście.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂

Jak Wam minął weekend ?

My posiedzieliśmy na działce, poczytałam trochę książkę, pojadłam i oczywiście pospałam sobie 😁 Ogólnie poleniuchowałam sobie 😁

Co do USG to moja Kruszynka nie fikała jeszcze koziołków, ale ruszała się jak hmmm... dżdżownica :P Tak się wyginała i prostowała. Ale się ruszała 😁

Miłego dnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć słońca 🙂

Pomyliło mi się i to nie dzisiaj miałam mieć wizytę u gina tylko w środę. No nic jeszcze poczekam.

Dzisiaj łapały mnie jakieś dziwne skurcze, tak od środkowej części macicy do pępka. Takie dziwne, że ruszyć się nie mogłam.

Po dłuższym czasie wzięłam nospę i przeszło. mam nadzieję, że to nic poważnego, tylko tak musi być. A tak w ogóle to cały czas czuję takie napięcie z prawej strony, jakby w jajniku. Podobne do owulacji, tylko dłużej trzyma 🙂 też mam nadzieję, że tak ma być.

A jak tam u was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuchatki 🙂

Małalena trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę 😉 Tylko się nie denerwuj 🙂 i koniecznie daj znać po wizycie 😁

Ja też mam takie "spinania" brzucha. Podobno to absolutnie normalne. Nie pamiętam czy w ciąży z moim synkiem też tak miałam... Na pewno wtedy dostawałam nospę trzy razy dziennie i może dlatego nie pamiętam :P
Ja dzisiaj zaczynam 11 tydzień. Kurczę jak sobie pomyślę że to już 1/4 ciąży to w szoku jestem :P Teraz oprócz USG którego oczywiście nie mogę się doczekać zaczynam odliczać tygodnie żeby poczuć Kruszynkę 😁 Ciekawe kiedy to będzie....


Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...