Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hi 🙂

No więc jak przypuszczałyśmy, widać było tylko pęcherzyk odpowiadający 5 tc.

Gin kazał jeszcze przyjść w sobotę na usg. Stwierdził, że powinno być już coś widać, a bez tego nie może stwierdzić ciąży.

Badania wszystkie ok. Czyli teraz oczekiwania do soboty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie oglądałam galerię USG i w 5tc są fotki samych pęcherzyków. Wydaje mi się że w połowie 6 tc zaczyna być widoczny zarodek...
Jakiej wielkości jest Twój pęcherzyk ??

Małalena dobry jest ten L ? Masz do niego zaufanie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Camy! Witaj również 🙂 U mnie ok ,oczywiście byłam już u lekarza i nawet mam zdjęcie!!!!!!!! Czuję się dobrze tylko straszna senność mnie dopada, wczoraj miałam pobranie krwi na test toksoplazmozę w obu kier. no i morfologia, więc zobaczymy czy wszystko działa jak trzeba. A Ty Camy jak tam?? Wszytko ok? Też masz już foto maluszka 🙂 ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Camy napisał:
Małalena myślisz że przez 3 dni Fasolka zdąży się "ujawnić " ? Kurcze wydaje mi się że to trochę mało czasu... Żebyś się nie denerwowała później.

Miłego dnia brzuchatki:laugh:


Nie, nie sądzę. Wiesz ja w ogóle nie nalegałam na to USG. Gin zalecił, żebym przyszła, to co mi szkodzi? Tym bardziej, że tym razem nie ide do niego do gabinetu, tylko na dużur do szpitala, więc nic nie zapłacę. W ogóle się nie nastawiam na to, że zobaczę fasolkę, ale jak mam okazję darmowego USG to co mam żałować 🙂. Mój gin idzie na urlop od niedzieli i przed tym okresem chciałby w końcu stwierdzić prawidłową ciążę, stąd to USG jedno po drugim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Camy napisał:
Właśnie oglądałam galerię USG i w 5tc są fotki samych pęcherzyków. Wydaje mi się że w połowie 6 tc zaczyna być widoczny zarodek...
Jakiej wielkości jest Twój pęcherzyk ??

Małalena dobry jest ten L ? Masz do niego zaufanie ?


Wiesz co, nawet nie wiem jakiej wielkości bo nie wzięłam zdjęcia. Ale gin napisał, że odpowiadający 6 tc.
Wiem z poprzedniej ciąży, że raczej nic teraz nie zobaczę. Wtedy USG robiłam dokładnie dzień wcześniej i też dwa razy. Wtedy fasolka pojawiła się w 56 dc i miała 0,60 cm, czyli ok 8 tc. To był pierwszy raz kiedy ją zobaczyłam. Myślę, że tym razem będzie podobnie.

A co do lekarza, no cóż, do tego mam większe zaufanie niż do poprzedniego. Po za tym bardzo długo (po tamtej ciąży) szukałam nowego lekarza. Tak naprawdę bardzo ciężko go znaleźć. Nawet jak ktoś nam kogoś poleca, to nie zawsze akurat nam będzie odpowiadał. Ci są naprawdę bardzo dobrzy są oblegani przez pacjentki, przez co mniej mają czasu i mniej się angażują w poszczególny przypadek. Póki co z tym ginem jest ok. Zawsze mogę do niego zadzwonić w razie niepokoju. Mam nadzieję, że ok będzie do końca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolajna napisał:
Cześć Małalena 🙂 No tak, termin romantyczny ale niewiele kobiet rodzi co do dnia w terminie także może to być jednak inny dzień 🙂 A Ty na którego lutego czekasz z niecierpliwością 🙂, jak samopoczucie ???Pozdrawiam wszystkich!


No tak, zdecydowana mniejszość rodzi w terminie. Ja mam na 21 lutego. A samopoczucie cóż... wszystko gra po za sennością w godzinach południowych i bolącymi piersiami, po za tym zero objawów. Samopoczucie ogólnie ok.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kobitki 🙂

Karolajna mam zdjęcie fasolki 😁 Byłam w 6t1d na USG i maleństwo miało 4,3 mm a serduszko biło 106 razy na min. Cudowne uczucie słyszeć Bąbelka 🙂 Następną wizytę mam 9 lipca... już się nie mogę doczekać.
Objawów mam w sumie niewiele. Wrażliwe cycochy, zaparcia i wczoraj dopadła mnie zgaga... 🤨 Poza tym wszystko gra 😆

Małalena Najważniejsze że masz do L zaufanie. Może coś tam jednak wypatrzy. Skoro jest dobrym specjalistą to na pewno wie czego szukać :P Trzymam kciuki za wizytę i oczywiście zdaj nam raport później 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂

No na to wygląda, że jest nas tylko 3. Ale wiesz, to jest jeszcze tak wcześnie. Pewnie niektóre przyszłe mamy, które do nas zawitają, jeszcze nie wiedzą, że są w ciąży.

Dzisiaj profilaktycznie poszłam zrobić betę. Wynik dopiero we wtorek.

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małalena suwaczek dobrze liczy masz 5t4d a to oznacza że idzie 6 tydzień. Wszystko się zgadza. Suwaczek pokazuje skończone dni ciąży. 🙂Ja mam np 7t1d czyli wczoraj zaczęłam 8 tydzień 🙂 A co oznacza 5,7 ??

Co do ciężarówek to zaczynają się pojawiać marcówki kochana 😉 Teraz już pewnie większość lutówek wie o lokatorze w brzuszku 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki! 🙂 Ja ciesze sie swoją ciążą mocniutko, tym bardziej, że czekałam na nią 1,5 roku... Troszke sie martwię, bo podczas badania w środę lekarz nie widział jeszcze seduszka i powiedział, że mogę cieszyc sie na 90%... ale jestem pełna nadziei, że w przyszły czwartek moja radość będzie pełna i będę mogła dzielić sie radosną nowiną z bliskimi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...