Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra Mamuski zadzieram kiece i lece :P musze suknie slubna przymierzyc obczajke zrobic czy potrzebne sa jakies wszycia :P do spisanka 🙂 jak nie dzis to jutro :P
i zycze Wam spokojnej nocki 🙂
Buzki od Anitka i Olafka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
witam Mamusie - ja dzisiaj już od 6tej 🤪 na nogach bo dzisiaj kafelkowanie miało być ale Pan odwołał :/
czy Wa też ta pogoda tak dołuje i na każdym kroku widzicie czychające niebezpieczeństwo grypy?? ja popadam w lekką paranoję tak strasznie martwię sie o małą w razie zachorowania!! 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć brzuchate 😘

Ja tam wolę gry w karty od planszówek :P

Ja dzisiaj wstałam wcześnie aby iść na te badania krwi i glukozę. W przychodni byłam gdzieś o 7;20 i babka do mnie, że to już za późno..że trzeba równo o 7 przyjść poza tym oni nie maja tej glukozy i trzeba ją wcześniej w aptece kupić 😠 No i wstałam nie potrzebnie! Żal mi było mojej mamy bo biedna zwolniła się z pracy troszkę aby mi nudno nie było a tu zonk. Jutro wolne, więc w czwartek pójdę dopiero..ehh..a chciałam mieć to za sobą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamy 🙂

CandyMonka to szuje Cie nie uprzedzili ze trzeba kupic to śiństwo, ale koszuje ze 3 zł wiec luzik 🙂
współczuje bo ja nie mogłam patrzec na nic slodkiego przez dwa dni 🙂 a pilam 50 mg.

Jutro mój ma imieniny i dzis znajomy zaprosił nas na posiadówke wieczorkiem, troche mi sie nie chce 😞 tym bardziej ze nie mam co załozyc,zaraz wstaje i pojade na pobliski bazarek jest tak kilka sklepów z butami moze kupie cos płaskiego i ciepłego.Teraz ide na sniadanko bo juz Julcia kopie ze chce papu 🙂 buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamy

słuchajcie co robicie jak macie zgage
pierwszy raz mam zgage normalnie to jest strasznie - chyba to zgaga
piecze mnie w piersiach i oddbijaja takie kwasy - to wszystko po tym syropku na zaparcia bleeee

nie wiem ja pije wode myslicie ze to pomoże 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamusie :P
no jakos nie gralismy hehe bo film ciekawy lecial :P i tez jedlismy zapiekanki o 9tej :P i na to pizza a pizza byla z cebula i zas mnie meczylo :P
CandyMonka ale zonk z tym rzeczywiscie...No ja to mam byc o 8-50 na tym badanaiu hehe :P
ech cos mnie brzusio boli na dole dzisiaj...Takie parcie jakies...Zastanawiam sie jak boli miednica...Bo to wlasnie jakos teraz niedlugo moze sie zaczac...
Ja tradycyjnie platki zaraz zjem a drugie sniadanko poznie. Jejkus jaki mam balagan w kuchni normalnie masakra jakas...jakby tornado przeszlo :P
dzis na obiad jakas zapiekanka z makaronu i miesa bo wczoraj tyle tego makaronu nagotowalam ze teraz nie ma co z tym zrobic :P
a jakos nie mam ochoty na spaghetti.
Synus kopie od 7dmej rana w zasadzie mnie obudzil tak sie krecil :P ale udalo sie pospac do 9tej i znow mnie obudzil :P a teraz jak ja wstalam to On poszedl spac :P
a co tam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dzis na obiadzik robie piersi kurczaka w płatakach kukurydzianych z sosem 1 000 wysp, ryz i sałatka pewnie cos z pomidorem

zobaczymy czy mi wyjdzie bo pierwszy raz robie tego kurczaka
a wiem ze pyszne bo w pracy na stołówce zawsze to jem jak jest :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kikos napisał:
hej mamy

słuchajcie co robicie jak macie zgage
pierwszy raz mam zgage normalnie to jest strasznie - chyba to zgaga
piecze mnie w piersiach i oddbijaja takie kwasy - to wszystko po tym syropku na zaparcia bleeee

nie wiem ja pije wode myslicie ze to pomoże 🥴
Biedna ja tez wlasnie w ciazy mialam pierwszy raz zgage. Ale tylko pare razy i mam spokoj 🙂
tu pare sposobow odradzam te mleczne bo duzo jest napisane ze mleko pomaga na chwile a pozniej moze byc jeszcze gorzej choc Iwiokej mowila ze jej lekarz polecil maslanke...jak chcesz zaryzykuj.
* imbir – możesz jeść ciasteczka imbirowe lub pić napar z korzenia tej rośliny;
* rumianek, mięta – napar z tych ziół warto pić zamiast czarnej herbaty i kawy, które nasilają objawy zgagi.
* siemię lniane – łyżeczkę nasion zalej pół szklanki wrzątku, poczekaj, aż przestygnie, a następnie wypij (najlepiej na noc), dodając trochę ciepłego mleka lub wody; siemię powinno mieć konsystencję gęstego kisielu – wtedy stworzy na ściance przełyku szczelną warstwę ochronną;
* mleko – świeże mleko pij niezbyt tłuste – najlepiej 1,5-proc.; możesz także zastąpić je maślanką, naturalnym jogurtem lub kefirem;
* sól Vichy – w aptece możesz ją kupić bez recepty w postaci tabletek musujących. Sporządzony z nich roztwór wypijaj po obfitszych posiłkach. Sól Vichy poprawia trawienie i działa zobojętniająco na kwaśną treść żołądka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie!!!!!!!!
Kikos mi pomogła wczoraj ta maślanka, myśle że maślanka ma inną konsystencję niż mleko może dla tego , ja też biorę espumisan wiem że to na wzdęcia ale mi pomaga na zgagę , ale nie mam przy sobie tak że spróbowałam z maślanką i też pomogło, a siemienia lnianego to bym chyba nie przełknęła na sam widok mnie mdli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mleczne produkty ale przetworzone przez "dobre" bakterie tj kefir, maślanka, jogurt dobrze pić na zgagę (ale tylko naturalne!) mlkeko działa ale na chwilę potem zgaga powraca ze zdwojoną mocą
zawsze pomagają migdały - warto miec pod ręką i sobie podgryzać
i o dziwo pomaga cytryna np. woda z sokiem - jest tak kwasna ze organizm musi to sam zobojętnić - inne cytrusy nie bo sa słodkie
buraczki też pomagają (a przy okazji mają duzo żelaza)

ketchup, cebula, czosnek, pomidory, żółty ser (tłusty jest), tłuste wędliny, słodycze też niewskazane

jeść mało i często - to podstawa!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie najbardziej po ketchupie meczylo z tego co pamietam 😞 po slodkim nie hehehe a moze lepiej gdyby meczylo po slodkim haha bysmy tyle nie jadly :P
Maly juz kopie no i powiedzcie kiedy On spi? minelo 30min odkad kopal ostatnio :P haha jejkus jaki On Kochany jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po sprzątanku :9 teraz jakiś makijaż sobie walnę hihi 🙂 a co trzeba ładnie się prezentować przy gościu 🙂

Ja mam zgagę tak jak Anitek po produktach mlecznych, dzisiaj zjadłam kawałek marcepana i też zgaga mnie męczy ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...