Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

aaana napisał:
mleczne produkty ale przetworzone przez "dobre" bakterie tj kefir, maślanka, jogurt dobrze pić na zgagę (ale tylko naturalne!) mlkeko działa ale na chwilę potem zgaga powraca ze zdwojoną mocą
zawsze pomagają migdały - warto miec pod ręką i sobie podgryzać
i o dziwo pomaga cytryna np. woda z sokiem - jest tak kwasna ze organizm musi to sam zobojętnić - inne cytrusy nie bo sa słodkie
buraczki też pomagają (a przy okazji mają duzo żelaza)

ketchup, cebula, czosnek, pomidory, żółty ser (tłusty jest), tłuste wędliny, słodycze też niewskazane

jeść mało i często - to podstawa!!
Aaana w ciazy malo sie nie da jesc hehe :P ja to jak sie dosiade do jedzonka to koniec :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Na mnie woda nie dziala bo pije bardzo duzo i mam butle kolo lozka i pamietam jak mnie zgaga obudzila o 5tej rano. No coz trzeba probowac i cos tam sie znajdzie. a o migdalach tez slyszalam ze pomagaja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek wiem ! 🙂 ja zauważyłam że właściwie jem przez cały dzień 🙂 ale dzieki temu nie napycham się na jednym posiedzeniu co może być przyczyną rozwierania zwieracza żołądka a w konekwencji zgagi 🙂

ja mam przy łóżku migdały i wodę - jak bardzo gardło piecze to popijam i czuć ulgę ale niestety zgagi przez najbliższe trzy miesiące się nie pozbędziemy - nie ma się co łudzić - można tylko minimalizować objawy i nauczyć się z tym żyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek wiem ! 🙂 ja zauważyłam że właściwie jem przez cały dzień 🙂 ale dzieki temu nie napycham się na jednym posiedzeniu co może być przyczyną rozwierania zwieracza żołądka a w konekwencji zgagi 🙂

ja mam przy łóżku migdały i wodę - jak bardzo gardło piecze to popijam i czuć ulgę ale niestety zgagi przez najbliższe trzy miesiące się nie pozbędziemy - nie ma się co łudzić - można tylko minimalizować objawy i nauczyć się z tym żyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej 🙂 a ja juz po zakupach 🙂 ehhh niby nic człowiek nie kupi a sianko idzie jak oszalałe :/

Widzę ze znowu rozmawiacie o jedzeniu 🙂 Ja jestem po pysznym sniadanku no i po puddingu 🙂 Mysle co zrobić sobie na obiadek 🙂

Anitek ja mam tak jak Ty jak się dosiade do jedzenia i jeszcze jest cos co lubie to masakra 🙂 Lepiej ubierać niż żywić jak mowi moja mmama 🙂 Jak tam wczorajszy turniej w chińczyka 😁 ?

Co do zgagi to na szczescie nie mam tego problemu. Ale dobrze poczytać co pomaga bo przynajmniej jak juz mnie złapie to bede wiedziec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CandyMonka - uwielbiam marcepany! ale niestety są baaaaardzo zgagotwórcze - nawet przed ciążą 😉 no a teraz przez Ciebie :0 musze wziąć psa i iść po marcepana (takie z nugatem w środku są najlepsze 🙂 hehhehe
aha a wczoraj truskawki z makaronem były suuuper 🙂) heheheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaana widzisz jaki ja mam wpływ na Ciebie he 😉 ja miałam bez nugata w środku ale i tak były pyszniutki tyle, że cierpię teraz heh no ale piję ten kefir powolutku i czekam na efekty 🙂 ciesze się, że truskawki smakowały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eee no ja wstepnie wybrałam taki http://allegro.pl/item798296003_baby_active_jet_fotelik_premiera_na_allegro.html tylko byłam w salonie z wozkami akurat takiego nie było i podobny widziałam, moj maz twierdzi ze ten jest ciezki :/ a mi sie wydaje ze ciezkie to są te wozki starego typu na czterech duzych kołach. I mowi ze jak duze koła to wozek stabilniejszy ale mi sie z duzymi kolami nie podoba 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak od kefiru pewnie tez ale nie wiadomo czy z owoców leśnich by tak samo szybko zadziałał..hehe..ja myślę, że ta żurawina ma moc 🤪 a w połączeniu z kefirem ma moc magiczną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...