Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Klaudia86 napisał:
Anitek polecam Ci na bóle brzuszka ciepłą ale nie gorącą kąpiel 🙂 Rozluznia się brzusio i mi to ardzo pomaga 🙂
Lekarz zakazal mi kapieli ze wzgledu na te plamienia i to lozysko...Kazal tylko prysznic brac...wiec nie zaryzykuje kapiela 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dodi tak to widzisz jest 😞 ja tez dbam jak moge i tez troszku cierpie ale dla Synusia zniose wszystko 🙂
jeszcze troszke 🙂
Ja tez pojechalam po miesko do sklepu i tylko zajrzalam do mothercare jeden wozek dla siory sprawdzic weszlam do domu i bylam taka padnieta zadyszka na maxa a przeciez z parkingu kilka krokow do windy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek może to w jelitach tak strasznie Ci się przewraca, po tym żelazie jak piszesz, a nie chodziłaś za dużo dzisiaj?
te bajki co ja wkleiłam też są fajne bo niby na sen i chyba działają bo jak zaczęłam czytać drugą to jakaś senna si.ę zrobiłam 😉
Dodi musisz sama wypróbować różne sposoby na zgagę mnie pomogła maślanka a CandyMonka piła kefir i też pisała że jej pomógł sprawdź może i tobie się uda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Klaudia tu masz link

http://sklep.emmanuel.pl/go/_info/?user_id=4169&lang=pl


ale chyba mozna kupic ją taniej niz 59 zł, moj dał 32 w ksiegarni ale poszukaj na allegro, albo gdzie w jakiejs innej ksiegarni internetowej, z tym ze w tej ksiedze bajek sa nie tylko któtkie bajeczki ale rózne takie opowiadania o grzybkach ,wiosnie, wakacjach i innych rzeczach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuchatki 🙂
Oj widzę,że temat na tapecie faktycznie co najmniej "niesprawiedliwy"
Ja dzisiaj miałam badanie glukozy-sprawa do przeżycia choć do super napoju to to nie należało.Tam gdzie chciałam zrobić było tyle ludzi,że stanęło na tym,iż oddałam krew w pobliskim szpitalu 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
takie dzieci co ich mamy piły paliły lub coś jeszcze innego może i są zdrowe po porodzie ale jak zaczną dojrzewać to dopiero zaczną się ich problemy, zaczynają mieć problemy z koncentracją, albo w jakąś deprechę częściej wpadają lub szybciej mogą wpaść w jakiś nałóg
tak się mówi zdrowe na pozór
a to moje bajeczki http://bajki-zasypianki.pl/2009/09/28/pierwszy-dzien-jesieni/#more-935
a przynajmniej jedna bo wcześniej wkleiłam inną z tej stronki 🙂 bardzo są ciekawe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie bardzo chce masowac brzusia bo to pobudza macice do skurczy a jak wiecie od 24tyg macica zaczyna cwiczyc wiec wole nie kusic losu. Poza tym wlasnie po to biore luteine zeby tych skurczy nie miec. Ech ja mysle ze to cos ma zwiazek z jelitami...Ale czemu ja znow biegam siusiu co 30min jejkus oszalec mozna...Wy tez tak czesto chodzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale wracając do poruszanego wcześniej tematu "niesprawiedliwości"opowiem wam dzisiajeszy przypadek-zmierzam do tego,że w tym pierwszym miejscu w poczekalni spotkałam dziewczynę,która jest naszą "alimenciarą"(tak w pracy określamy te które dzieci traktują jako sposób na życie-to przykre ale tak niestety jest)Oczywiście znowu jest w ciąży-więc jeśli dobrze liczę to teraz spodziewa się czwartego dziecka i to każde z innym tatusiem 🤢 Mało tego-żaden z partnerów nie płaci na dzieci,więc ona ubiega się o fundusz alimentacyjny-ten oczywiście wypłaca niby na dzieci,ale wierzcie mi niektóre kobiety tego pokroju to po prostu mają w tym swój interes-nie pracują bo po co skoro "od państwa" mogą wyciągnąć tyle gdzie przeciętny pracownik zarabia średnio w dwa miesiące 🤨 Więc po co takim pracować skoro mają na konkretne potrzeby,a na kasie w Biedronce na pewno by tyle nie zarobiły.Za to świetnie się orientują w obecnych przepisach i wiedzą gdzie mają iść aby coś załatwić-coś co wpłynie na ich korzyść materialną.No i tym oto sposobem ta konkretna "alimenciara" już jest na bieżąco,aby wykonać badania lekarskie,bo tylko dzięki zaświadczeniu wystawionemu od lekarza ginekologa w każdym trymestrze ciąży będzie mogła pobrać becikowe.Wierzcie mi ona nie robi tego z troski o dziecko tak jak my,które przejmujemy się tak naprawdę każdym wynikiem,zawrotem głowy czy bólem brzucha.to po prostu inny typ kobiet 😮 Przepraszam,że tak piszę ale tak właśnie często jest 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze Maly juz znow lezy glowka w dol i stad te czeste wizyty w wc :P
Klaudia ja odpoczywam prawie non stop. Tylko kuchnie posprzatalam pranie wstawilam i do sklepu wyskoczylam na chwile...A brzus wczoraj tez bolal i w nocy tez bolal pomimo tego ze ja naprawde wiekszosc dnia odpoczywam sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DODI dziekuje za bajeczki, własnie ich szukałam 🙂
Zajrze do ksiegarni i zakupie 🙂

Anitek to niestety nie wiem co Ci poradzić, ale jak bedzie Cie dalej tak bolał to moze do lekarza zadzwon ?

Titinka no takie "matki" niestety to coraz czestszy przypadek. Nie dawno w PL była głosna sprawa kobiety, ktorej odebrano maludę i w dodatku ktora wysterylizowano w szpitalu przy porodzie. Tak sie składa ze ta kobieta mieszka więś obok, oprócz tej 4 ma jeszcze 5 dzieci w rodzinach zastepczych. Nie ma pieniedzy, ani nawet godnego lokum a robi sobie kolejne dziecko w wieku 48 lat z dziadek co ma 65. Powiedzcie czy to normalne !! ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Titinka oczywiscie ze masz racje...Straszne to jest 😞
Iwiokej moja macica nie jest nizej.to ja sie zastanawialam gdzie jest ginek powiedzial ze jest na miejscu swoim i jest ok. A Maly moj pecherz kocha i kopac i lezec na nim...
Ale mam jeszcze taki dziwne wrazenie jakby mnie cos rwalo w srodku w pochwie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Za to w rodzinie mam przypadek,gdzie kuzynka na dziecko czekała 13 lat.Doczekała się,ale dużo trudu kosztowało ją to przeżycie 😞 Jeszcze jak była mała bardzo chciała mieć rodzeństwo- w kościele modliła się o braciszka lub siostrzyczkę i błagała rodziców by mogła mieć.W ich domu pojawił się braciszek,który stał się jej oczkiem w głowie 🙂 Od zawsze lubiła dzieci.Skończyła studia pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną czyli to był jej świadomy wybór,że chce pracować z dziećmi.Podjęła pracę w szkole podstawowej i nauczała najmłodsze dzieciaki,ale jeśli sama zapragnęła mieć swoje los nie sprzyjał im ewidentnie.Lata badań,pragnień,łez i dopiero po takim czasie się udało ale i to w trakcie były komplikacje 😞 Na szczęście synuś się urodził zdrowy,a że to był ten upragniony nadali mu imię Radek,bo podobno sprawił im dużą radość:laugh:

Nie chcę nic uogólniać,bo pewnie to są dwa skrajne przypadki ale faktycznie da się zauważyć to,że tam gdzie dziecko jest wyczekiwane nie koniecznie się pojawia.Zaś tam gdzie nie było problemu by się pojawiło matki często nie liczą się z jego obecnością,stanem zdrowia i tym jaki los im one same fundują. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ginek juz ostatnio mowil ze wszystko jest ok. Brzus mam twardy non stop a skurcze z tego co mi wylumaczyl ginek ostatnio lapia i puszczaja i to jest tak jakby napiela miesien np. ramiona. I wtedy podczas tych skurczy cala macice widac przez skore. Ja czegos takiego nie mam.
Mysle ze to Maly zaczyna napierac na dolna partie i tak to wlasnie czuje.
Bol miednicy tez moze byc ostry. Ech nie mam co jechac do ginka bo on mi nic nie poradzi nie ma nic wspolnego ze szpitalem a w szpitalu jak pojade to mi powiedza ze sie rozciagam i tyle. Ech Kochane nie ma co panikowac przeciez bol brzucha w ciazy to normalne przeciez nie bede czekac na łaskotki rozciagam sie i tyle bedzie dobrze. Zaraz zjem lykne magnez poloze sie i tyle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mowilam ginkowi tydzien temu o bolach jak na okres to powiedzial ze raczej swiadczy to o malych zrostach na macicy i tak juz niestety to bedzie do konca. Choc po luteine jest o niebo lepiej oczywiscie 🙂
Najwyzej zamiast jednej nospy łykne dwie i bedzie dobrze 🙂
Ech no wlasnie dostalam kopniaka w pecherz...Dam rade...Jakby sie cos dzialo niedobrego to bede wiedziec. Takie bole juz mialam dlatego jestem spokojniejsza chodzi tylko o to czym sobie ulzyc ale zaraz sie poloze i bedzie lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak tak znam to też z punktu widzenia rodzin zastępczych,bo kiedyś pracowałam w dziale,który zajmował się właśnie rodzinami zastępczymi i często mieliśmy interwencje w rodzinach patologicznych-gdzie panował brud,smród i jedna wielka popijawa.Dzieci zagłodzone i zdane same na siebie 😞 Przy interwencji policji zabieraliśmy dzieciaki z tych domów i umieszczaliśmy w Pogotowiach Rodzinnych,a później w Rodzinach Zastępczych.Staraliśmy się nie kierować do Domów Dziecka 😞
Oj bardzo mocne przeżycia mam w serduchu na samą myśl tego co widziałam i w czym uczestniczyłam 😞

Anitek85 ja też myślę,że pasowałoby przyspieszyć twoją wizytę u ginka i skontrolować te skurcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...