Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Andzia mój lekarz mówił że można wszystko np pływać w jeziorze, basenie morzu itd a także opalać się ale oczywiście wszystko z głową!. Nie lezeć plackiem w południe i się nie smażyć tylko np łapać słonce podczas spacetu itp. I tak właśnie robię. nie unikam słońca ale nie smażę się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do słoneczka ,miałam ciąze zagrożoną i lekarz zabronił wszystkiego, teraz juz skonczylam 3 ci miesiac ,nie biore juz duphastonu i bylam 2 tyg temu w sopocie i leżałam troce pod parasolem , a brzuszek owijałam pareo. Wrocilam lepiej opalaona niz wszyccy inni co smazyli sie na slonku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja uwielbiałam wylegiwać sie n słońcu a teraz wystarczy chwilka np na ławeczce w słonecznym miejscu i od razu mam ból głowy. więc unikam słonca jak sie tylko da.

odebrłam wczoraj wyniki badań (krew i mocz) no i aż sie boje pokazać je lekarzowi 🙂 w normie mam tylko cukier i płytki krwi 😞 nam nadzieję że dostane jakies żelazo, bo mam strasznie niską hemoglobinę mimo że jem wmiarę dużo i to tych rzeczy które zawierają żelazo (wątróbka, kalafior, pietruszka- nawet do kanapek dodaje piettruszkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja przez to ostatnie upały a w zasadzie duchotę jakoś nie mam chęci przebywać na słońcu. A to dziwne bo jestem chyba stworzona do opalania. Normalnie to mogłam leżeć kilka godzin. To jest moje pierwsze lato od kilkunastu lat gdzie nie jestem brązowiutka. No ale trzeba się poświęcać.

A słońce cóż, jak ze wszystkim, można ale z umiarem.

Ostatnio znowu mnie wysypało, tym razem na brzuszku, troszkę to inna wysypka niż ostatnio, no i trochę mniej swędzi.
Ciekawe od czego łąpię tak te wysypki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też ostatnio odebrałam wyniki i na szczęście prawie wszystko mam w normie. Tylko Krwinki czerwone i Hematokryt mam za niskie, ale to minimalnie (prawie norma). Gin powiedział, że badania rewelacyjne, więc chyba nie mam co się martwić.

Pojawiły mi się w moczu ciała ketonowe, ale gin powiedział, że tak może być u zdrowych kobiet w ciąży, a po za tym nie jest to duża wartość.

Ogólnie wiec jest chyba ok. Tak czy inaczej profilaktycznie zrobię przy następnych badaniach glukozę.

No a jutro wieczorkiem USG 🙂 nie mogę sie juz doczekać.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja to w sumie nie wiem czemu mam takie złe wyniki,od jutra zaczynam jeśc buraczki 🙂 🙂 wyczytałam że są dobre przy anemii, mąz powiedział że się na buraczna dietę nie pisze,ae chyba nie bedzie maił wyjścia 🙂 🙂

Małalena czekamy na sprawozdanie z USG 🙂 ja idę w piatek i też sie nie mogę doczekać, mam nadzieję ze wszystko dobrze z moją dzidzią 🙂

Paulla witamy w klubie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj buraczki... mniam mniam.

Już od jakiegoś tygodnia ciągle wcinam takie podsmażane.
Pychota 🙂

No i dużo witaminek mają i dobrze na przemianę materii wpływają także bardzo polecam.

Paulla większośc z nas nie ma tutaj wielu objawów 🙂 Ja ogólnie też mogę powiedzieć, ze należe do tej szczęśliwej grupy ciężarnych, bo ani mdłości nie miałam, wymiotów, zawrotów głowy, nic z tych rzeczy. Bardzo sporadycznie zgaga no i częste siusianie, ale dużo piję to tez dużo latam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja od poczatku ciazy badanie krwi mialam robione 2 razy.Pierwszy raz z reki a drugi mialam do wyboru-z palca lub z ucha wiec wolalam z palca. Na ostatniej wizycie badania krwi nie mialam co mnie zdziwilo. Ale lekarz powiedzial ze nastepnym razem.A jesli chodzi o badanie moczu to probke pobieraja mi na kazdej wizycie. To wazne. A co do buraczkow to tez je uwielbiam i faktycznie maja bardzo duzo zelaza!!!!! Szpinak moze sie schowac. A wiec smacznego dziewczyny. ja wczoraj zrobilam pyszny barszczyk i popijam go jak soczek.MNIAM... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie t tymi badaniami to jest tak, że wyniki z moczu mam przynosić na kazdą wizytę, a krew iałam co2 miesiace ( ale na poczatku wyniki były idealne) teraz pewnie będę musiała robić za każdym razem.
a mówił wam juz lekarz o teście obciązenia glukozą???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja własnie robiłam sobie mocz i ciągle wychodzi ze mam Leukocyty dodatnie Pani doktor kazała brac urosept czy cos takiego jakies ziołowe tabletki na przeczyszczenie dróg moczowych.

no i dzisiaj mam wizyty moze sie okaze sie czy to chłopec czy dziewczynka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malalena - muszę jechać do 3miasta więc musiałam niestety odwołać wizytę - za tydzień mam już moją normalną wizytę więc poprosze o bardziej szczegółowe badanie usg ale nadal wydaje mi się że może ja już to genet usg miałam.. zapytam się mojej lekarki.

MisiaA - glukozę miałam ok miesiąc temu - poziom glukozy.

Mocz chyba sama zrobię bo mnie ostatnio nerki pobolewają..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiaA napisał:

a mówił wam juz lekarz o teście obciązenia glukozą???


Lekarze nie zawsze zalecają badanie gluzkozy z obciążeniem, jeśli normalne badanie glukozy jest w normie.

Mój gin mi teraz nie zalecił, ale zrobię sobie sama, ponieważ często jest tak, że normalnie cukier jest w normie a po obciążeniu już wykracza po za normę i tu już nie jest dobrze.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć,

właśnie myślałam o tych badaniach (morfologia i mocz). I miałam o to Was zapytać 🙂
Moja siostra miała co miesiąc robione badania krwi i moczu. Ja tylko raz - w 8 tygodniu. Potem miałam problemy z ciążą i badania nie byłyby miarodajne.
Teraz (15tc wlasnie sie kończy) lekarz nie kazał mi robić żadnych badań, ale asekuracyjnie dostałam ogólne witaminki ciążowe. Kolejna wizyta za miesiąc.
Myślę, że może tak być dlatego, iż lekarz od poczatku wspiera ciążę informacjami na temat diety: co i ile jeść aby wszystko było ok.
Z resztą skończyły się już mdłości, nie wymiotuję, nie miałam i nie mam zaparć, żadnych wysypek ani brzydkiej cery. Paznokcie w normie. Nie czuję się osłabioną. Ciśnienie mierzę codziennie i jest w normie: raz ciut wyżej, raz ciut niżej - zależy od pogody. Nie ma się czego czepiać.

Jednak jak tak czytam o Waszych badaniach, to zrobię morfologię - tak z ciekawości, chociaż czuję, że wszystko będzie ok.
Wiem, że próba glukozowa jest po. 22 tc, więc jeszcze przed nami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...