Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No widzisz ile matek tyle opinii. Ja zrobiłabym test pappa jeśli lekarz po USG by mi je zalecił, ale już po teście nawet jeśli wynik byłby negatywny nie zrobiłabym amniopunkcji.

Rzecz tkwi w tym co chcemy i po co nam jest to badanie. ja po stracie dziecka tyle czasu się o nie modliłam, ze w końcu sie udało i teraz bez względu na wszystko jestem w stanie urodzić to dziecko. To nie my decydujemy czy urodzimy zdrowe, czy chore dzieci. My możemy zdecydować czy damy im życie.

Jeśli ktoś po takim badaniu byłby w stanie usunąć ciążę to wtedy to badanie ma sens, a jeśli mimo wszystko chce urodzić to chyba nie ma sensu.

Z kolei robić badanie nawet jeśli będzie źle, ale robić tylko po to żeby wiedzieć to chyba nie jest komfortowa myśl na dalszym etapie ciąży.

Moja opinia jest taka, ze w moim przypadku to badanie jest zbędne bo i tak byłabym zdecydowana dać życie dziecku, które mogło by być chore.

No ale mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i codziennie się o to modlę.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Małalena trzymam mocno kciuki!!!

A co do sensu badań jeżeli coś byłoby nie tak, to jest jeden: część z tych chorób ( bo to nie tylko down, edwards itp) można próbować leczyć gdy dziecko dopiero się rozwija. czasem warto dać sobie szansę. 🙂

Ale dość czarnowidztwa! Miałyśmy szczęście, że jesteśmy w ciąży ( chociaż u mnie to było zupełne zaskoczenie, bo nie chciałam zaraz po poronieniu podejmować prób a okazało się, że zaszłam prawie natychmiast po 😉) i tym sie należy cieszyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! zerknelam do was jeszcze zanim wybiore sie do spania(wciaz jak dawniej jestem nocnym markiem i nawet ciaza mi w tym nie przeszkadza 😆 ) i z zaciekawieniem poczytalam waze posty o badaniach.Jak juz wspominalam mam juz termin na amniopunkcje wiec zaciekawily mnie wasze opinie. I choc zgodzilam sie na te badania po namowie lekarza to mam sprzeczne mysli(jestem w grupie ryzyka). Zaczne od tego ze witam cie Jai_Ho na forum mamus lutowych i reszte rowniez 🙂 . Z jednej strony jesli chodzi o wynik badan to wazne jest wlasnie co sie zrobi jesli bedzie zly?? Jesli ktos jest w stanie usunac to badanie ma sens (ja nawet nie dopuszczam takiej mysli): Z drugiej strony strasznie duzo chorob mozna wybadac dzieki temu badaniu ktore juz w brzuchu mozna leczyc.Jak widac sa plusy i minusy. Ja do dzisiaj nie wiem czy zrobilam dobrze zgadzajac sie na nie ale poniewaz nie bylam pewna to zaufalam lekarzowi. Obiecalam sobie ze nie bede juz sie nad tym zastanawiac bo wystarczajaco duzo sie juz naplakalam z tego powodu. Wszystko w rekach Boga. I chyba czekanie do 4 tygodni na wynik badania jest gorszy od niego samego. Kzda z nas ma swoja opinie i tak jest ok. Jedna lekarka mi powiedziala na prawde pani wspolczuje ale chyba nikt tak naprawde tego nie zrozumie dopuki sam tego nie przejdzie Ale ja wierze ze bedzie ok i z moim serduszkiem bedzie dobrze. A jesli chodzi o ta wydzieline z pochwy Malalenko to ja mam ja rowniez i zaczelo mnie rowniez to zastanawiac bo podobno powinna byc przezroczysta?? Tak czytalam. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie też jest taka wydzielina ale przjżysta i jest jej mało. taka białą miałam na początku ciąży i lekarz mi powiedział że to objaw infekcji pochwy, dostałam lactovaginal i nystatynę ( na zmianę ) i po kilku dniach mi przeszło. nawet teraz jak juz jest wszystko w porządku lekarz kazał mi przyjmować lactovaginal i wit.C dopochwowo, tak profilaktycznie.
Małalena jak będziesz na wizycie to na wszelki wyadek zapytaj lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JA TEZ MAM TAKĄ WYDZIELINĘ SZCZEGÓLNIE W OKRESIE DNI PŁODNYCH, ALE NIE MAM PRZY TYM ŻADNYCH DOLEGLIWOŚCI. MIAŁAM TO RÓWNIEZ PRZED CIĄŻĄ. MOŻE POPROSTU U NIEKTÓRYCH JEST PRZEZROCZYSTA A U INNYCH BIAŁAWA.

PRZECIEZ CYTOLOGIA ALBO BADANIE CZYSTOSCI POCHWY BY COŚ WYKAZAŁY.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sorki dziewczyny ze wam sie wtrace ale ja z strasznie trzymam kciuki za malalenke bo duzo ta dziewczyna przeszla... malalaenko ja rozniwez mam taka wydzieline i to wszystko jest jak najbardziej ok potem mozesz miec tylko taka biala wydzieline bo moga zaczac ci sie uplawy 🙂 jezeli sluz nie jest brazowowawy albo nie plamisz to wszystko jest okej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misia ja wlasnie ostatnio maialm swedzenie a jak sie podrapalm pieczenie panikowalam jak oszalala zapytalam mojej mamy- pielegniarka to powiedzila ze to norma w ciazy bo jestesmy barzdiej podatne na zapalenia infekcje pochwy jezeli pomyslisz recznik i wytrzesz sie np meza to juz mozesz dostac grzybicy ... ja dostalam masc i po 3 dniach wszystko okej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niunia90 napisał:
sorki dziewczyny ze wam sie wtrace ale ja z strasznie trzymam kciuki za malalenke bo duzo ta dziewczyna przeszla... malalaenko ja rozniwez mam taka wydzieline i to wszystko jest jak najbardziej ok potem mozesz miec tylko taka biala wydzieline bo moga zaczac ci sie uplawy 🙂 jezeli sluz nie jest brazowowawy albo nie plamisz to wszystko jest okej 🙂


Dzięki niunia 🙂 jesteś kochana.
Buziaki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do tej białej wydzieliny to powiem tak. Na początku ją miałam wrraz ze swędzeniem i wtedy dostałam nystatynę. Potem na jakiś czas przeszło, wydzielina znowu się pojawiła ale już bez swędzenia - no i też dostałam nystatynę. Teraz też mam taką wydzielinę (w zasadzie mam ją cały czas) i tym razem lekarz przepisał mi Clotrimazol w tabletkach.

Ja też czytałam, że taka wydzielina jest powszechna w ciąży. Wcześniej gin przepisał mi nystatynę bo tylko to mozna brać w I trymestrze. Teraz przepisał mi już Clotrimazol, który wiem, że nie jest najlepszy - no i jestem w rozterce czy mam go brać czy nie. Tą wydzielinę mam cały czas, więc jak i tak skończę go brać to i tak ona powróci. No i nie wiem....
Ogólnie nic mnie nie swędzi, nie piecze, tyle że jest sama wydzielina.

Buziole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam serdecznie
Mam nadzieję,że ten sen susła już niedługo minie,bo niby wcale nam to nie przeszkadza to mam wrażenie,że dzień jest jakiś taki wyjątkowo króciutki.
Co do ostatniego podglądania dzidzi to nasze maleństwo bardzo sobie podskakiwało i ciężko było je uchwycić na ładnej fotce.Wszyscy wraz z lekarzem mieliśmy wielki ubaw z tego powodu zwłaszcza gdy oznajmiłam,że dzidzia ćwiczy zagrywkę siatkarską po tatusiu.Za to potem super pozowała i mamy ładne i wyraźne fotki.Kilka zdjęć do badań prenatalnych.Dzień później miałam pobieraną krew również do uzupełnienia tych badań.Teraz oczekuję z na wyniki badań,ale nie ukrywam,że to oczekiwanie jest straszne.A tak w ogóle czy dużo z was kochaniutkie zdecydowało się na tego typu badania??
Buziaczki dla wszystkich
TITINKA 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jak spedzilyscie dzisiejsza niedziele??? Mam nadzieje ze macie tez tak upalny dzien jak ja. 30 stopni i ani chmurki. 😎 Moj dzien bylby calkiem super gdyby nie to ze do klapka jakims cudem wleciala mi osa lub pszczola(ze strachu nie zauwazylam) i niestety ja nadepnelam!! 🥴 Okropnie bolalo ale pierwsze co krzyknelam to czy nic mi nie bedzie(chodzilo mi o dzidziusia)?? 😆 Niezle sie wystraszylam ale juz lepiej. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BRZUSZEK ROSNIE, JA CHODZE JESZCZE W SWOICH JEANSACH SPRZED CIĄŻY ALE SIEDZIEC W NICH JUZ JEST CIĘŻKO BO JEST ZA CIASNO W BRZUSZKU.

DZIEWCZYNY CHOCIAZ DO PORODU JESZCZE DALEKO, MAM TAKIE PYTANKO: WOLICIE RODZIC SAME CZY CESARKA??? JA JESZCZE NIGDY NIE RODZIŁAM, TO JEST MÓJ PIERWSZY PORÓD ALE MYSLE, ŻE MOZE NATURALNY LEPSZY. CO WY O TYM SĄDZICIE???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bosowa-jesli moge -to moim zdaniem powinnas omowic ten problem ze swoim lekarzem. Z tego co slyszalam to nie bardzo jest to problem jesli chodzi o porod naturalny. Przy nastepnej wizycie porozmawiaj z lekarzem ale nie przejmuj sie. Mi np.jest jedno jak urodze byle jak najszybciej i jak najmniej bolesnie:laugh: i byle jak najlepiej dla dzidzi. spokojnie. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOSOWA205 napisał:
A SPYTAŁAM DLATEGO, ŻE MAM ASTME OSKRZELOWĄ. TERAZ NIE BIORE ZADNYCH LEKÓW PONIEWAZ CZUJĘ SIE DOBRZE ALE NIE WIEM CZEMU DO TEJ PORY NIE SPYTAŁAM CZY OSOBY Z ASTMA MOGĄ RODZIC SAME....


hej...ja również jestem astmatyczką i mam za soba dwa porody a teraz czekam na trzeci i mam nadzieję że i tym razem będzie poród sn...do tej pory nic sie nie działo i byłoby miło żeby tak było dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!!! mi niedziela minęł pracwicie 🙂 chyba odzyskałam siły po kilku dniach w domku. poskracałam spodnie które udało mi sie kupić (jestem niska więc wszystkie musze skracać 🙂 cały ranek szyłam 🙂 🙂
potem robiłam naleśniki 🙂mniam, pysznościowe były 😉
teraz trochę odpoczywam i zarazide spać, normalnie zasypiam przed 22 🙂n a jutrodo pracy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello 🙂

Witam nowe lutowe Mamuśki w klubie 😁 Dużo Nas już jest... Ciekawe ile dokładnie 😉

My weekend spędziliśmy na dziłce porządnie się leniąc 😁 A pisząc My miałam na myśli mojego pierworodnego, psa i siebie 🙂 Mój M pojechał na ostatnią (?) w tym sezonie wycieczkę motorową - w Bieszczady. Wraca dopiero jutro więc póki co jestem słomianą wdową :P
A jutro już wracam do pracy....


Kolorowych snów Brzuchatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...