Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej,padam dziś ze zmęczenia...byłam na zakupkach,kupiłam spodnie ciążowe i kilka drobiazgów do domu.
Powiem Wam dziewczyny,że jestem w szoku....wczoraj było u naszych sąsiadów włamanie.Od ostatniego minęły 2 miesiące.Zamaskowany gość w czarnej kominiarce włamał się do sąsiadów ,którzy byli w domu o 21:30!!!Siedzieli akurat w kuchni a w salonie spało niemowlę.Ten ..... wlazł balkonem i łaził przy tym śpiącym niemowlaku.Sąsiad usłyszał tylko trzy puknięcia i poszedł sprawdzić co się dzieje.Gość był już w salonie,czarna postać,latarka w gębie a w rękach łom...Szok,sąsiad zaczął krzyczeć a ten wyskoczył jak kot przez balkon.Najgorsze jest to,że na moim balkonie jest ślad obcego buta.Może usłyszał naszego psa...a może zostawił nas na potem,strasznie się boję a najbardziej w nocy.Mamy zabezpieczenia ale dla takich typów nie stanowią one przeszkody!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to rzeczywiście nie ciekawie. Wcale Ci się nie dziwię, że się boisz. U mnie tam gdzie będę mieszkała niby piękna i spokojna okolica, ale już 2 razy były włamania, raz ukradli samochód, a raz koledze koła z samochodu.
Dlatego my w domu założyliśmy sobie alarm tyle, ze on działa jak nikogo nie ma.
W takim przypadku jaki opisałaś ciężko o zabezpieczenie, bo z reguły człowiek będąc w domu, nie zamyka okien, przy tym krat, albo rolet zewn. Trzeba być uważanym.
Swoją drogą neizły ten złodziej jak wszedł do domu gdzie ktoś był.

Masakra, mam andzieję, że mnie to nigdy nie spotka bo chyba zawału bym ze strachu dostała.

Miłej i spokojnej nocki. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie. Dziekuje za zyczonka.Niestety sie martwie bo brzuszek mi sie napina i pobolewa dosc mocno do tego te brązowe uplawy ehhh 😠 zaczynam sie martwic. jak cos najwyzej podejde dzisiaj do szpitala bo to dosc niepokojace. trzymajcie kciuki prosze.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
miśka..zrób sobie badanie "czystości pochwy".Po godzinie bedzie wynik. Moja bratowa miała podczas ciązy brązowe upławy i bolał ja brzuch.Lekarz kazał jej wykonać to badanie i wyszło,ze ma rzęsistka.Jak sie okazało złapała na basenie dlatego sama tez zrezygnowałam z basenów 😞 W każdym razie brała jakiś antybiotyk i szybko dziadostwo wykończyła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale dzisiaj cisza... 🙂 chyba wszystkie brzuchatki korzystały z pięknego weekendu.
Ja na dzisiaj padam, byłam w paru galeriach z wyposażeniem wnętrz i niestety nie udało mi się kupić tego co chciałam, potem odwiedziliśmy teściów i jakoś się zmęczyłam.

Aaaa i dzisiaj zauważyłam, że linia brzuszna od pępka w dół mi ciemnieje 🙂
To tyle z nowości.

Miłego poniedziałku 🙂

miska82 idź do lekarza, jak boli dość mocno brzuch i są upławy to nie można tego lekceważyć. Lepiej dmuchac na zimne. Będziesz spokojniejsza. Trzymaj się cieplutko i daj znać.
Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAM DZIEWCZYNY, NIE BYŁO MNIE PRZEZ WEEKEND A WY ZASPONSOROWAŁYSCIE NIEZŁĄ LEKTURĘ 🙂JA NA SWOJE USG MUSZĘ ZACZEKAĆ DO 26.08.
MAŁALENO A PROPO TEGO USG GENETYCZNEGO CO DO KTÓREGO MIAŁAM WĄTPLIWOŚCI TO MIAŁAM ROBIONE 🙂
JEŚLI CHODZI O CIUCHY TO POWIEM WAM ŻE MAM JESZCZE 1 SPODNIE SPRZED CIĄŻY W KTÓRE WCHODZE I SIE ZAPNE ALE SĄ DOBRE TYLKO DO CHODZENIA, POSIEDZIEĆ JUZ W NICH ZA BARDZO NIE MOGĘ BO BRZUSZEK UCISKA. DO TEJ PORY KUPIŁAM SOBIE 2 PARY SPODNI CIĄŻOWYCH. SA TROSZKE PRZYDUZE ALE MUSZE W NICH CHODZIC BO NIE MAM NIC INNEGO. STARAM SIE TEZ ZAKŁADAC SUKIENECZKI KIEDY TYLKO MOZNA BO W NICH LEPIEJ WYGLĄDAM. WŁASNIE W NAJBLIŻSZYCH 2 MIESIĄCACH MAM 3 WESELA I KOMPLETNIE NIE WIEM W CZYM PÓJDE BO MAM TYLKO 2 SUKIENKI W KTÓRE SIE DOPINAM, ALE ONE JUZ MI SIE OPATRZYŁY. MOZE KUPIE COS CIEKAWEGO.
I A PROPO WAGI. DZIEWCZYNY PRAWIE WYELIMINOWAŁAM BIAŁE PIECZYWO, ZIEMNIAKI, MAKARONY JEM DUZO OWOCÓW I WARZYW A I TAK PRZYTYŁAM KILOGRAM W KRÓTKIM CZASIE. ALE TRUDNO, NIC NA TO NIE PORADZE BO NIE BĘDE TEZ SIĘ GŁODZIĆ.
A MACIE JESZCZE TE NAPADY GŁODU JAKIE BYŁY NA POCZĄTKU CIĄŻY??? MNIE OSOBISCIE ZDARZAJA SIĘ JUŻ SPORADYCZNIE ALE JESZCZE SĄ.
POZDRAWIAM WAS WSZYSTKIE I ZYCZĘ MIŁEGO TYGODNIA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!!!
jak po weekendzie??? ja sie poleniłam troszeczkę i nabrałam sił przed nowym tygodniem, ale pracuje tylko dwa dni bo w końcu udało mi się wyzebrac urlopik 🙂 🙂 trzy dni błogiego lenistwa i nierobienia nic, oprócz porzadków... bracia mojego małża ocieplanją nam domek i man przez to straszny bałagan bo i nocują u nas i musze im gotowac jestem już tym taka umordowana, że nie wiem jakim spopsobem mam jeszcze siłę, ale już kończą i wracaja do siebie, a zajmę się swoim domkiem 🙂

no i mam kolejny problem bo zaczęła mi strasznie lecieć krew z nosa, nie wiem czy to z przemęczenia czy z czegoś innego, wizytę mam za 2 tyg to się dopytam lekarza. nie chcę się tym niepotrzebnie martwic mam nadzieję że nie bedzie się to powtarzać.

udanego tygodnia życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny, ja w weekend pochodziłam troche po sklepach żeby jakieś spodnie kupić bo niby brzucha nie widać ale w stare spodnie już nie wchodzę. Niestety nic nie znalazłam - tylko w 1 sklepie były ciuchy ciążowe i były takie jakieś... bleee. Jakie spodnie na okres ciąży macie? bo ja na razie w dresie chodzę ale ile można..Gdzie je kupujecie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U MNIE W MIESCIE MAMY SKLEP CIĄŻOWY, W KTÓRYM SA DOSYC PRZYZWOITE UBRANIA. SPODNIE SĄ W GRANICACH 100-120 ZŁ. JEANSY, ELEGANCKIE DO WYBORU DO KOLORU. Z GUMECZKĄ WYGODNE. JA SOBIE KUPIŁAM NARAZIE 2 PARY RYBACZKÓW BO WE WRZESNIU TRZEBA JUZ PEWNIE KUPIĆ COS Z DŁUZSZA NOGAWKĄ. A W DOMKU LEGINSY ALBO DRESY 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hm... ja takich sklepów nie widziałam - musze się uwaznie rozejrzeć - w hm i ca są działy dla ciężarnych ale nic dla siebie nie znalazłam.

Mam wrażenie że zaczyna mi przechodzić zmęczenie i zarłoczność - w końcu! oby tak dalej! A jak to u Was było 13 i 14to tygodniówki? czy ok 12 tyg zauważyłyście zmiany?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JA CI POWIEM ZE JA OSOBIŚCIE JUZ NIE JESTEM TAKA OSPAŁA JAK WCZESNIEJ I TE NAPADY GŁODU TRAFIAJA SIE JUZ BARDZO RZADKO. TERAZ JEDYNE CO MI DOLEGA TO TAKIE DZIWNE UCZUCIE ZE NOS MAM CAŁY CZAS PEŁNY, ZASAMI KREW POLECI Z NOSA I RWA KULSZOWA DAJE ZNAC O SOBIE CO JAKIS CZAS. I TE ROZDRAZNIENIE, TO MI JAKOS NIE CHCE PRZEJŚĆ... 🙂 I LENISTWO... MIMO TEGO ZE JUZ NIE JESTEM TAKA OSPAŁA TO NIE MAM CHECI DO PRACY TAK JAK WCZESNIEJ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaana u mnie wszystko zaczęło się zmieniać własnie w 12tyg. przez kilka dni było gorzej, niemogłam jesc i byłam strasznie wyczulona na zapachy, ale po kilku dniach przeszło i teraz jest jak przed ciązą, jem normalnie (czasen jakies zachcianki sie pojawiają, ale ogólnie to jem wszystko, nawet ochota na mięso mi wróciła) nie jestem juz taka senna, także jest juz dobrze 🙂 🙂

co do ciuchów to ja kupuję na allegro, mam już kilka par spodni w bardzo dobrym stanie i to za małe pieniądze, kupiłam w takim rozmiarze jak nosiłam przed ciążą i są dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bosowa widze że mamy podobnie 🙂 zapchany nos, rozdrażnienie, leń tylko teraz jest u mnie już taki standardowy leń ale nie chwalę się za bardzo męzowi że juz właściwie jest lepiej i mogłabym posprzątać... Wolę poczytać książkę 🙂

aha i jeszcze zgaga mi doszła - chyba trochę za wcześnie ale co zrobić

misia - zaraz wchodze na allegro może tam znajdę coś sensownego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuchatki.Co do spodni to kupiłam sobie fajne bawełniane spodnie,proste i zawiązywane na brzuchu,zapłaciłam 45zł.
Miałam podobne w poprzedniej ciąży i było mi bardzo wygodnie.
Odnośnie samopoczucia to głównie mdłości od zapachów,zapchany nos (głównie wieczorem....(?) i lenistwo.Senność powoli odpuszcza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no proszę, czyli mnie też rozwikłała się zagadka zapchanego nosa 😉 Kolejna typowa przypadłość ciążowa jak widzę.

Powiem Wam, że też mnie kusi wizyta w sklepie dla ciężarówek, ale chyba nie mam powodu jeszcze.. W sumie mam sporo spodni biodrówek. Zapinają się pod brzuchem więc nie ma problemu. No i moje ukochane sukienki.. Przez nie to nawet specjalnie nie zauważam, że mi coś przybywa tu i tam. Pewnie jak się zrobi chłodniej to spanikuję...

Tymczasem korzystam z dobrego samopoczucia (wyjątkowo dzisiaj dobre) i z dobrej pogody - lecę na basen.

Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny,

a ja mam pytanie do Was z zupelnie innego tematu.
Program "Mam, zdrowie i ja". Czy ktoras korzysta/la?
Mnie obowiazkowo do niego zapisano w przychodni (bo inaczej nie moga) ale nie dostalam zadnej informacji na ten temat. Poczytalam w sieci, ale nie znalazlam tam konkretnej rozpiski na temat badan, jakie i w ktorym tygodniu powinnam miec wykonane w ramach tego programu (taka miala moja siostra - urodzila corke w polowie maja br).
Czy ktoras z was chce sie podzielic ze mna i innymi forumowiczkami taka informacja?

Ad ciazy:
Ja od 10 tygodnia jem kluchy ze smietana, bulki oraz mase warzyw i owocow - jestem laktoowowegetarianka (nie jem ryb i miesa, i niczego na tym zrobionego).
W 12 tygodniu sporo sie zmienilo w checiach zywieniowych 😉
A brzuszek rosnie mi codziennie od 14.00! Rano jestem chuda a wieczorem mnie wybrzusza: roznica w obwodzie 12 cm!
Nie mam juz wymiotow, mdlosci tylko totalnego lenia i sennosc.
Ktoras z Was pisala o zgadze - jak Cie zlapie kwasnosc w ustach polecam zjesc kilka migdalow. Mi pomaga 😁

Pozdrowki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
:laugh: ja tez mam lenia bardzo bardzo baaardzo duzeeego;pp i moj facet równo ze mna i tez mu przybyło ciałka hehehe dlaczego tak sie dzieje?;pp teraz jeszcze wyjezdzamy na urlop to dopiero sie spasniemy hehehehehe!! ja dzis jestem pierwszy dzien na zwolnieniu lekarskim mmm tylko wypoczywac ... ale jestem happy;p 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaana,

zdrowa i zrwnowazona dieta. Nie jem miesa i ryb juz 15 lat i co roku robie badania - morfologia zawsze jest rewelacyjna. Bardzo rzadko choruje (jestem uczulona na salicylany i NLP, wiec nie lubie chorowac 😉 )
Omega3 znajdziesz w oliwie z oliwek. Jest to podstawa w mojej kuchni. Polecam grecka oliwe z oliwek, bo jest smaczniejsza.
Ginekolodzy lubia pacjentki wegetarianki, bo te wczesniej juz dbaly o swoja diete i w ciazy nie funduja organizmowi naglej warzywnej rewolucji. Okazuje sie tez, ze ciezarne wegetarianki wcale czesciej nie maja ciazowej anemi niz wszystkozerne (przepraszam za okreslenie). Ja mam rewelacyjne wynki.
Moja siostra - rowniez wegetarianka - w maju urodzila zdrowa corke, a w ciazy nie musiala brac zadnych witamin, nie miala problemow z cisnieniem, anemia czy przeziebieniami.
Lekarz poradzil mi tylko bym jadla jeszcze wiecej wit. c (np. 1 kiwi dziennie-to min. dawka jakiej potrzebuje twoj organizm) abym jeszcze lepiej bedzie wchlanla zelazo.
Ja mam wieksza ochote na szpinak, oliwe z oliwek i bialy ser.
Kiedys jadlam kostke bialego sera na tydzien - teraz 2 kostki na tydzien. Bulki sama pieke i takie jeszcze cieple maczam w oliwie z oliwek. Czesto robie greckie sniadania; pomidory, tzatziki, cieple bulki i oliwki z duza iloscia oliwy z oliwek i pieprzu. Tzatziki robie sama - teraz z pasteryzowanego sera,wiec nie sa takie rewelacyjne.

pozdrawiam





aaana napisał:
boroovka - jak nie jesz ryb to czym zastepujesz omega3 ??
pytam bo też od jakiegoś czasu myślę o weget. ale w związku z ciążą odsunęłam te plany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...