Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witaj boroovka 🙂

Ja jestem z Wawy ale planuję poród w Szpitalu Bródnowskim. Mój lekarz tam pracuje i stąd ten wybór. Po za tym czytałam wiele pozytywnych opinii o tym szpitalu, no po za małymi mankamentami jak łazienka, ale akurat to nie jest najważniejsze. Podobno atmosfera jest rewelacyjna. W sumie obserwując mojego lekarza to mogę w to uwierzyć.

Szczerze powiem, że wcześniej zastanawiałam się nad Szpitalem św. Zofii, ale tam jest zawsze przepełnienie.
Pozytywne opinie słyszałam też o szpitalu na Starynkiewicza. Ale jak napisałma wyżej ja zapewne skorzystam ze Szpitala Bródnowskiego, raz że tam jest mój gin, a dwa mam najbliżej.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Boze dziewczyny nawet nie wiecie jak wiele bym dala zeby mnie te badania nie dotyczyly. ja wlasnie bede miala amniopunkcje i od poczatku ciazy chodze jak szpilkach. moze tez dlatego jestem taka nerwowa. Pomyslcie sobie ze dzis na wizycie jak zgodze sie na te badania to nie mam odwrotu.Lekarz bardzo nalega choc decyzja nalezy do mnie.Wizyte mam na 17.00 wiec troche jeszcze sie postresuje. juz teraz wszystko oddaje w rece Boga. smiesznie to brzmi ale tego sie trzymam. a po tych badaniach na wyniki musze czekac 3,4 tygodnie. nawet nie chce myslec co bede przez ten czas przechodzic. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja koleżanka miała robioną amniopunkcję ze względu na wiek 34 lata. Jeździła specjalnie do Łodzi, podobno tak jest jakiś super lekarz który to wykonuje. U niej wyszło wszystko ok. i lada moment rodzi 🙂

Bądź dobrej myśli. Oddając wszystko w ręce Boga dobrze robisz. Tak jest łatwiej, wiem sama po sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj,

nas poinformował lekarz o testach PAPPA. Nie jestesmy w grupie ryzyka (ja mam 28 lat, maz 33). W ciaze zaszlismy naturalnie, ale mielismy problem: maz dostawal testosteron, 9 m-cy staran i sie udalo. Mamy tez podejrzenie, ze raz poronilam-ale nie potwierdzone testem/lekarzem.
Test PAPPA tj badanie wykonywane w 11-13 tyd. Oszacowuje w jakiej grupie ryzyka TY jestes pod wzgledam syndromów (zespolu) downa, edwarda, patau. Badanie opiera sie na pobraniu krwi (hormowny) i USG.
Dostajesz dokladny opis od lekarza po ok. tygodniu od dnia wykonania badania.
Jesli znajdujesz sie w grupie ryzyka, lekarz poleci ci zrobienie kontunuacji testu, testu potrojnego lub amniopunkcje (ryzyko poronienia).
My zaplacilismy 600 zl (200 USG + 400 test) w Warszawie - sporo. Sa to badania refundowane po (chyba) 35 roku zycia matki. Inaczej tylko prywatnie.
W sumie wiedzielismy, ze raczej wszystko powinno byc ok - i jest, ale mamy bardzo dobre usg: widac wszystko u dzieciaczka, nawet zawiazki zebow. Przez 20-30 minut mozna cos wypatrzec, popodgladac. Lekarz ma czas ci pokazac i opowiedziec, np.: cenia kosc nosowa dla Z. downa.
Warto chociaz w takiej klinice/przychodni/gabinecie zrobic sobie USG (200 zł), bo normalnie u gin. takich rzeczy nie zobaczysz (aparatura i czas na usg) i sie nie dowiesz.
Pozdrawiam,
boroovka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój lekarz nazwał to "USG kontrolne" dostałam skierowanie do ginekologa, który specjalizuje się w ultrasonografii i tam będę miała robione USG. Mój gin nie ma tej specjalizacji.
Jak któraś z was ma lekarza o specjalności ultrasonografista to pewnie nie musi iść do innego gina.
Oczywiście są fachowcy w tej dziedzinie i warto się do nich skierować.

Mój wcześniejszy gin oprócz ginekologa-położnika był też ultrasonografistą, ale teraz już wiem, że za żadne skarby bym do niego nie poszła na USG genetyczne.
Warto to badanie zrobić u kogoś kto się w tym specjalizuje.

Taka jest moja opinia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Żeby było jaśniej ja dopiero będę miała USG genetyczne, mój gin tego nie robi. Dlatego dostałam skierowanie do specjalisty. Polecił mi jednego z lepszych w Wawie.

Bosowa205 zapytaj swojego lekarza. Myślę, że jakby Ci robił USG genetyczne to by Cię poinformował o wszystkim. Może akurat nie mówił, że to jest to, ale np. mierzył przezierność karkową, kształt i długość kości nosowej,szerokość nosa itp. - jeśli tak to pewnie to było USG gentyczne, jeśli nie to dziwne, że nie dostałaś jeszcze skierowania. ALe wydaje mi się raczej, że skoro jestes już w 13,3 tc to chyba miałaś to USG, albo powinnaś miec na dniach, lekarze go nie pomijają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TAK WŁASNIE MYŚLĘ, BO TRWAŁO NAPRAWDE DŁUGO I BYŁ MOCNO SKUPIONY. NA KONIEC MI POWIEDZIAŁ TROSZKE TO TRWAŁO ALE WSZYSTKO JEST W PORZĄDKU, DZIECKO ROZWIJA SIE PRAWIDŁOWO, NIE WIDZE ZADNYCH NIEPRAWIDŁOWOŚCI. JEDYNE TO TO ZE TEN MÓJ GINIO NIE JEST ZBYT WYLEWNY.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie, ja w poprzedniej ciąży miałam takiego mało wylewnego i go zmieniłam. Bo tamten to mi kompletnie nic nie mówił, a ten to nawet zadzwoni na drugi dzień (po jakiejś nie dobrej akcji np. z plamieniami) czy wszystko jest w porządku. Fakt, że nie zminiłam go tylko dlatego ale to, że nic nie mówił tez miało swoją przyczynę. Gdyby nie to, że sama naczytałam się wtedy o foliku, to pewnie bym nie brała bo on mi nie powiedział. No a po za tym wtedy zlał objawy mojego poronienia jak serduszko jeszcze biło, to był główny powód.

No to pewnie miałaś USG gentyczne 🙂

Ja idę do lekarza do którego mnie skierował mój gin i zamierzam sobie nagrać całe badanie na płytkę, tam jest taka możliwość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MAŁALENO MÓJ LEKARZ NIE JEST ZBYT WYLEWNY ACZKOLWIEK CO DO BADAŃ I LEKÓW TO WSZYSTKO MI POWIEDZIŁ, MOŻE TYLKO POPROSTU NIE NAZWAŁ TEGO BADANIA TAK JAK TRZEBA. JEST DOBRYM SPECJALISTĄ WIĘC NARAZIE NIE BĘDĘ GO ZMIENIAĆ. JEDYNA JEGO WADA TO OBSESJA NA PUNKCIE WAGI 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja broń Boże nie sugereuję żebyś go zmieniała, tak tylko napisałam o swoim przypadku. Nie znam Twojego lekarza więc nei mam podstaw żeby wydawać opinię.
Jak napisałaś o swoim, że jest małowylewny to od razu mi się skojarzył mój poprzedni, dlatego opisałam swój przypadek. A, że wtedy poroniłam, a on olał wszystkie symptomy to kojarzy mi się bardzo źle.

Wiesz, nie wszyscy musza dużo mówić, żeby być specjalistami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzia27 napisał:
...Malalenko pytalas sie lekarza czy jest mozliwosc nagrania na plytke usg???? jaka plyte potrzebujesz?:laugh:


Jeszcze nie wiem jaką płytkę. Przed wizytą zadzwonię i zapytam. To wszystko zależy od aparatu USG. Tam gdzie ide na badanie genetyczne specjalizują się właśnie chyba w większości USG genetycznymi i mają podobno jeden z lepszych sprzętów. A wiem, że tam można nagrywać bo mojej koleżanki znajoma też tam miała USG i dostała nagranie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hiihh Małaleno - oczywiście że 2010 a nie 2009! Ale ten czas leci!

Qurcze dziewczyny - to ja chyba jednak nie miałam genetycznego a chętnie zrobię dla świętego spokoju.
Małalena - teraz siedze w Wawie - czy mozesz podać mi namiary na tego specjalistę od usg genetycznego? Umówię się tam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaana napisał:
Małalena - teraz siedze w Wawie - czy mozesz podać mi namiary na tego specjalistę od usg genetycznego? Umówię się tam.


A więc tak to jest klinika prywatna na ul Finlandzkiej 9. Tel 22 616 13 87. Jest tam dwóch ultrasonografistów (ponoć jedni z lepszych w Polsce) Tomasz Roszkowski i Jerzy Garwoliński. Ale za nim sobie wybierzesz jednego z nich poczytaj opinie w necie, bo co do jednego są niezbyt ciekawe, ale to raczej chodzi o osobowość niż fachowość. Druga rzecz podobno Roszkowski bierze więcej za wizytę. Mnie lekarz skierował do Garwolińskiego, Powiedział mi tak: "Tylko proszę nie iść do Roszkowskiego, nie chcę aby na następną wizytę przyszła Pani z płaczem". nawet nie wiem ile będzie mnie kosztowała ta wizyta, ale tuż przed zapytam.
Jeśli chcesz tam się wybrać to radzę Ci zadzwonić i umówić się jak najszybciej, bo terminy są na dużo do przodu zajęte.

USG genetyczne robi się od 11 do 13 tc więc może nic dziwnego, że nie miałaś. Może jeszcze Twój lekarz da Ci skierowanie. To jest jedno z obowiązkowych badań w trakcie ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was,

pisałam wcześniej o PAPPA - robiłam na Finlandzkiej w Warszawie w tamtym tyg. USG u Pani doktor a wyniki chyba Roszkowski konsultuje. W sumie bez roznicy , ktory opisze wyniki. W sumie zalacilsmy 600 zl za PAPPA: 200 USG, 400 za krew. Wyniki mozna odebrac po tygoniu-osobiscie lub poczta.
Polecam tam badania, pomimo opoznien w wizytach (czekalam godzine). Lekarze nie spiesza sie, pokazuja, tlumacza. Maja doskonaly sprzet-widzielismy takie szczegoliki dzidziuska, ze ho ho!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...