Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
cześć dziewczyny!!! moja nedziela zapowiaała się super... wyjechali bracia męża ( od tygodnia robią nam elewację w domku) więc pospałam sobie do 8,potem mąż zrobił śniadanie, poechaliśmy sobie do kina... i na tym cudowna niedziela się skończyła 😞 rozbolała mnie głowa do tego stopnia że nie mogę na światło patrzećpozasłaniałam okna i siedzę jak kret w norce. mamnadzieję że mi przejdzie bo nie chcę laków łykać


co do witamin to mój lekarz kazał mi brać folik od momentu jak tlko zaczęłam myśleć o powiększeniu rodziny a teraz biorę centrum materna, ale to tak jak pisałyście każdy lekarz ma swoją własną teorię, napewno sprawdzoną i treba go słuchać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wczoraj niestety zaszalalam ze sprzataniem bo mi pralka wylala 😞 dzisiaj odczuwam skutki 😞 No coz ja dzisiaj objadlam sie rybki smazonej polaczonej z ogorkami kiszonymi hehehe. Znowu wzielam nospe forte i zamierzam dzisiaj wczesniej skoczyc spac.... Rano na 7 do pracy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAM WSZYSTKIE BRZUCHATKI!!!
NIEDZIELA GORĄCA... CHOC BARDZO RODZINNIE SPĘDZONA. BYŁAM Z MĘŻEM U RODZICÓW. ŚNIADANKO, NIEDZIELNY OBIADEK, OWOCE, U MAMY ZAWSZE SMAKUJE MI LEPIEJ JAK U SIEBIE 🙂 NIE WIEM JAK U WAS 🙂
JEDYNE CO MI OSTATNIO DOKUCZA TO BICIA GORĄCA, JUZ SŁONECZKO ZASZŁO, WSZYSCY STWIERDZILI, ŻE SIE OCHŁODZIŁO A MNIE NAWET TERAZ JEST GORĄCO... UFFFFFFFF
I NIE WIEM OD CZEGO ALE POJAWIA MI SIE WYSYPKA NA SKÓRZE, OKROPNIE SWĘDZI. MOZE OD CHEMII?? NIE MA POJĘCIA..
MACIE PEWNOŚĆ ŻE W CIĄŻY WAPNO MOŻNA PRZYJMOWAC BEZ PROBLEMU???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BOSOWA205 napisał:
...
I NIE WIEM OD CZEGO ALE POJAWIA MI SIE WYSYPKA NA SKÓRZE, OKROPNIE SWĘDZI. MOZE OD CHEMII?? NIE MA POJĘCIA..
MACIE PEWNOŚĆ ŻE W CIĄŻY WAPNO MOŻNA PRZYJMOWAC BEZ PROBLEMU???


Ja miałam jeszcze z tydzień temu taką wysypkę na udach, wyskakiwały mi takie krostki, które potwornie swędziały. Jak drapałam to się robiły takie jak bym w pokrzywy weszła. Miałąm tak ok. tygodnia.

Codziennie piłam wapno (jest bezpieczne) najpierw 3x2 potem 2x2, to oczywiście zależy jakie są tabletki. Ważne aby nie przekroczyć 1000 mg dziennie wapna.
Śmiało możesz pić. Mi pomogło, wysypka i swędzenie zniknęło.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kobitki 🙂

Na wakacjach byłam w Berlinie - fajne miasto i ciągle blisko 😁 Więc samochodem można jechać i nie trzeba się męczyć podróżą.

Co do witamin mój ginek twierdzi że jak kobiety biorą kompleks witamin od samego początku ciąży to później nie mają kłopotów z badaniami (mniejsze szanse że będzie anemia czy jakieś inne paskudztwa).

W czwartek idę na USG i już zaczynam odliczać godziny 😁 Jutro rano muszę polecieć zrobić badania...


Buziaki Brzuchatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jak zwykle dawno nie odwiedzałam brzuszka ale czas najwyzszy sie tu nha dobre znow zadomowic 🙂 ja mam termin na 24 lutego a 2 tyg temu moja dzidzia mierzyła dokładnie 2 cm 🙂
nastepna wizyta 17.08 pozdrawiam wszystkie lutowe mamusie:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja sie zastanawiam czy nie poprosić lekarza o zwolnienie bo strasznie jestem zmęczona pracą a jak narazie na urlop się nie zapowiada. nie wiem jeszcze co zrobić bo w sumie czuje sie dobrzei moge pracować, ale tez potrzebuje odpiczynku
poczekam do nastepnej wizyty i zobaczę może choć na dwa tygodnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laseczki 🙂

Ja jestem na zwolnieniu odkąd tylko sie dowiedziałam, że jestem w ciąży.
Mojemu szefowi to nawet na rękę bo w dobie kryzysu nie będzie mi musiał płacić tylko ZUS.
W poprzedniej ciąży też byłam od początku na zwolnieniu.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do terminu to chyba nie ma teraz za bardzo o czym mówić bo i tak ostatecznie się zmieni. Ja miałam 3 terminy, najpierw 21.02, potem 27.02 i 22.02. Wiadomo, ze pewnie dzidzia przyjdzie na świat pod koniec lutego lub na początku marca i to mi wystarczy 🙂
I tak zdecydowana większość kobiet nie rodzi w terminie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pumcia napisał:
ja jak zwykle dawno nie odwiedzałam brzuszka ale czas najwyzszy sie tu nha dobre znow zadomowic 🙂 ja mam termin na 24 lutego a 2 tyg temu moja dzidzia mierzyła dokładnie 2 cm 🙂
nastepna wizyta 17.08 pozdrawiam wszystkie lutowe mamusie:*


Pumcia, no fakt zaniedbujesz się 🙂 tzreba częściej do nas zaglądać 🙂
Moje szczęście ostatnio miało 4,2 cm, kolejna wizyta 13.08, a potem 20.08 USG kontrolne czyli to genetyczne, jak dla mnie dwie wizyty w jednym miesiącu to miesiąc pełen wrażeń.
I pewnie dwa razy będę miała USG, bo za nim pójde na USG kontrolne lekarz zechce sprawdzić czy wszystko w porządku.

Buziole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuski!!!! 😎 Ja jak narazie mam termin na 14 lutego ale jak wiadomo terminy sie zmieniaja o czym przekonam sie pewnie w czwartek- nareszcie usg!!! Dziewczyny ile razy juz mialyscie robione usg??? Ja 1 raz na samym poczatku zeby potwierdzic ciaze,teraz bede miec w czwartek i pozniej zostanie mi jeszcze jedno. Tu w Niemczech robi sie tylko 3 usg na cala ciaze a w Polsce podobno wiecej??? Ale ci Niemcy to skompiradla!!! A co do zmeczenia to ostatnio zrobilam sobie dluuuuugi spacer a w polowie drogi moje oczy zamykaly sie same!!!! szlam i prawie spalam!! Okropne uczucie ale da sie przezyc. Hmmmm gdyby tylko nie ten len!! Na szczescie juz nie pracuje i odpoczywam w domku. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WIDZĘ DZIEWCZYNY, ŻE JESTEŚCIE NA ZWOLNIENIACH I ODPOCZYWACIE. JA OSOBIŚCIE CHCIAŁABYM PRACOWAĆ TAK DŁUGO JAK TYLKO SIE DA. CHCIAŁABYM DO KOŃCA 7 MIESIĄCA PRACOWAĆ. OBECNIE DUŻO PRACUJE TEZ W TERENIE, ALE POJEŻDŻĘ JESZCZE PEWNIE TYLKO ZE 2 MIESIĄCE, KOLEJNE DNI SPĘDZE JUZ NA MIEJSCU W BIURZE 🙂 NIE NUDZI SIE WAM W DOMKU???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...