Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
uwielbiam pływać ale uważam ,że basen to nie jest dobry pomysł w ciąży!!! to jest wylęgarnia grzyba,gronkowca złocistego, rzęsistka (choroba weneryczna)poza tym chlor!!!
W ciąży jesteśmy bardziej podatne na wszelkie zapalenia i inne dziadostwa,stąd czasem brzydkie upławy,po co sobie utrudniać sprawe basenem i szkodzić dziecku? tylko dlatego,że miło sobie popływać i zrelaksować się w wodzie? To jest MOJE zdanie, nikogo nie oceniam ani nie krytykuję!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dzis byłam na plaży troszke posiedziałam na słońcu ale częsciej siedziałam w wodzie, pływałam i super sie odprezyłam a miałam taki złydzien i humor chodze dosyc czesto na plaże i powiem wam ze narazie nic mi nie jest a co do basenów to chodze na basen z woda morska co jest dosc zdrowe lekarz nie zabronił mi chodzenia na basena wrecz przeciwnie.Pływanie znakomicie odciąża kręgosłup, świetnie wpływa na mięśnie, pozwala też utrzymać dobrą kondycję. Przyszłym mamom polecam aqua aerobik 🙂):P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!!! właśnie wróciłam od lekarza 🙂 z dobrych wiadomości to to że kruszynka rozwija sie prawidłowo, rośnie jak na drożdżach, strasznie się wierci i ... jest chłopcem 🙂 🙂lekarz sie śmiał bo pierwsze co zobaczył to mały siusiak 🙂 🙂 tak sie super dzieciątko ułozyło, strasznie sie cieszę 🙂 🙂

z tych gorszych to to że ze zwgledu na złe wyniki badań, bóle głowy, krwotoki z nosa i zmeczenie dostałam miesiac "wolnego" mam leżeć jak najwięcej bo zrobi,ł mi się mały krwiak przy łozysku, widocznie coś dźwignęłam, ale nie jest niebezpieczny, mam troche poleżeć i powinien sie wchłonąc 🙂

a teraz lecę się pakować i jadena tydzień do mamy, będę leniuchowac i zajadać sie psznościami...
pozdrawiam 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć brzuchatki 🙂

Więc tak: po wczorajszym USG jestem już co raz bardziej spokojniejsza 🙂
Moje maleństwo ma 8 cm, co wskazywało na 13,6 dc co daje różnicę od rzeczywistości tylko 3 dni. Przezierność karkowa w porządku. Lekarz powiedział, że wszystko w idealnym porządku i oby tak dalej.

Moja kochana istotka miała czkawkę podczas badania, śmiesznie to wyglądało, tak sobie skakała 😉 raz pomachała rączką, no a potem już nie chciała się pokazywać i odwrócila się dupcią 🙂.
Na tym etapie nie poznałam jeszcze płci, ale to raczej normalne.
Nie wiem tylko czy wytrzymam do 22 tc, czy wcześniej się skusze na USG aby zobaczyć co moje słoneczko ma między nóżkami 🙂

No to chyba na tyle z relacji mojego badania.

Jestem bardzo szczęśliwa i już nie tak pełna obaw. Chyba najgorszy okres minął.

buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Miłej niedzieli brzuchataki!
Małalena szkoda że nie mogłam w czw pójść na usg - miałabym je zaraz po tobie więc na pewno byśmy sie poznały.. ale cóż..
Muszę wytrzymać jeszcze tydzień - 01.09 mam wizytę. Trochę się martwię bo ostatnio w ogóle nie czuję że jestem w ciąży..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaana spokojnie, ja też nic kompletnie nie czuję. Naprawdę nic.
Zero objawów, nawet zgaga zanikła i częste siusianie.
Jedyne co świadczy obecnie o mojej ciąży to piersi, bo brodawki są zupełnie inne i piersi zdecydowanie większe, a tak to nic.
Nie martw się, wszystko będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej wszystkim mamusiom. Dawno mnie nie bylo jakos czasu nie mialam pracy za duzo. My czujemy sie swietnie obawow zadnych nie mam poza pieczeniem piersi i ulawami wiekszymi. Nie denerwujcie sie wszystko jest ok podobno II trymestr taki jest dlatego czujemy sie swietnie bezobjawowo w III za to bedzie juz gorzej bo podobno objawy takie same jak w I i do tego brzuszek bedzie meczyl no ale wszystko sie zniesie dla kochanej kruszynki no nie?? bylam w piatek na usg wszystko w porzadku synus pomachal nam na poczatek a potem pokazal pieknie "klejnociki" hehe Pozdrawiam milej niedzieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To zalezy od usg jakiej jest jakosci tak mi sie wydaje. Mieszkam zaa granicca i wydaje mi sie ze w Polsce jednak troszke gorsze sa takie sprzety dla porownania moja znajoma jest w 20 tyg. prawie i ginka jej raz mowi chlopiec potem na kolejnej wizycie dziewczynka sama nie wie. No i czy skarbek zaprezentuje co ma bo tez duzo ma polozenie plodu no i jak sie strasznie wierci to tez podobno utrudnia. No to zycze Ci na kolejnej wizycie zebys juz wiedziala. Chociaz najwazniejsze zeby bylo zdrowe nie prawda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wiercił sie, wiercił 🙂 lekarz powiedział żebym sie nie martwiła ale jest dzidzia za mała o tydzień czasu, bo inaczej wychodzi tydzien ciazy z usg, a inaczej wedlug ost.miesiaczki, mi sie wydaje ze zle wyliczyli.
Jak mi nie powie teraz to pojde na 3d i moze sie juz dowiem, w koncu chce juz powoli pokój malowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie co prawda jeszcze za wcześnie na rozpoznanie płci, ale cierpliwie czekam do 22 tc. Wtedy są większe szanse na trafną diagnozę.
Sama pewnie bym poszła na dodatkowe USG w 15-16 tc, ale mąż mówi, że nie ma potrzeby.
Dodi_W a z tym nietrzymaniem moczu to nie prawda. Ja miałam kiedyś bardzo sotre zapalenie pęcherza, potem właśnie przez to nietzrymanie moczu i szereg innych przykrych dolegliwości i nigdy lekarz mi nie powiedział, że jak już raz coś takiego dopadnie to zostaje. Zapalenie wyleczyłam, nietrzymanie przeszło i teraz ani śladu po tym.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no nie czuje niestety, chociaz ostatnio cos tam mi burczalo ,ale to chyba nie dzidzia.
A wogole ja tez jestem w 15 tc i moja dzidzia miala w poniedzialek 17 sierpnia 7,5 cm to polowa tego co Twoje szczescie 🙂 a termin mam tez na 14 luty 🙂



justa920 napisał:
napewno sie dowiesz na najblizsszej wizycie , moj spal chyba bo czasami sie pokrecil no u mnie ok synus ma 16 cm i tylko o jeden dzien zmienil mi sie termin porodu z 13 na 14 luty ciekawe czy urodzi sie w walentynki hehe a czujesz juz moze ruchy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To malutka jest Twoja kruszynka, ja jak robiłam USG w 13,3 tc (20 sierpnia) to moje szczęście miało 8 cm. No ale pewnie nadrobi.
Ale z tego co się orientowałam dziecko w 15 tygodniu ciąży powinno miec ok. 10 cm. a 15 cm ma w ok. 19-20 tc także Justa920 ma bardzo dużego szkraba jak na swój czas.

No ale to pewnie nie ma na to reguły co kobieta to inna dzidzia 🙂 wszystko i tak dochodzi do normy w pewnym czasie.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...