Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dodi, dobrze Ci sie obilo o uszy, ztym, ze mnie boli ( znowu sie nasililo dzisiaj) non stop, i to jest raczej taki tepy rozrywajacy bol. Kosci lonowe, az do dolu ( w pochwie raczej nie, ale sama juz nie wiem co promieniuje a co boli) i kosci miednicy. do tego problem ze zmiana pozycji, chodzeniem, ( wlasciwie to juz od jakiegos czasu tak sie kiwam na boki jak chodze, to wtedy mniej ciagnie) o podniesieniu nog nie wspomne 😠 ale pocieszajace jest to, ze jak poleze plackiem kilka dni to przejdzie, tak jak ostatnio. Dodi Ciebie moze lapac bol przez ta Twoja szyjke nieszczesna.. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dodi mnie kluje w pochwie jak duzo chodze...np w zeszlym tyg poniedzialek i wtorek bieganina to klulo co kilka sekund doslownie ale lekarka mi mowila ze to nacisk Malego na nerw...znowu moja siora jak powiedziala lekarzowi ze ja kluje w pochwie to odrazu leki na podtrzymanie dostala...no coz ja odpoczywam to mnie wogole nie kluje chyba ze chodze duzo i cos robie...no a szyjka moja 4,8cm wiec ani sie nie skarac ani tez sie nie rozwietra bo sprawdzali ostatnio...no coz mysle ze odpoczywac trzeba wiecej bo jednak to juz jest ciezar a jak Malenstwa napieraja na miednice i szyjke no to to tez moze wywolywac pewien dyskomfort.
JaiHo no z lekarzami juz tak jest i nic na to nie poradzimy.
CandyMonka a wlasnie myslalam sobie co tam sie z Toba dzieje :P co do opini na temat usg to ja nigdy w zyciu czegos takiego nie slyszalam!!! mi ginek mowil ze glowica wytwarza cieplo i dziecko aby ciepelko czuje i nic wiecej...zadnych dzwiekow nie slyszy ani nic takiego...wiec nie wiem skad to stwierdzenie 🤢 moze warto zapytac kilku lekarzy o zdanie na ten temat???ja mysle ze nic zlego sie nie stanie. ja przez cala ciaze mialam juz jakies 20usg jak nie wiecej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitek no ja właśnie też pierwszy raz to słyszałam, ta babeczka ogólnie taka nawiedzona troszkę heh, może przesadza 🙂

Idę jeść 😘 😘

Miłego wieczorku dla wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do poscieli to taka gladka mi sie podoba

http://www.allegro.pl/item832617354_mamo_tato_3_cz_posciel_120x90_serca_flanela.html

http://www.allegro.pl/item832726059_darland_posciel_6el_120x90_haftowane_aplikacje.html

i chciałabym tez cos we wzorki

http://www.allegro.pl/item832733543_mamo_tato_12_cz_posciel_90x120_super_gratisy.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie.
Ostatnio jakoś nie miałam czasu na neta. Zaliczyłam dwudniówkę prania i prasowania ciuszków dla małej i jeszcze mi kopiec został 🥴 a ja tak nie znoszę prasowania. Coś mi się wydaje, że chyba za dużo mam tych ciuszków, a na tym nie koniec, bo w styczniu kolezanka ma przyszykować jeszcze dodatkową paczkę, a i w następnym tygodniu jeszcze innna chce mi odać parę rzeczy, chyba bedę musiała z czegoś zrezygnować, bo już nie mam gdzie tego upychać:P
Pościeli też jescze nie mam, bo nie dostałam kołyski,a podobno mam dostać razem z pościelą więc narazie nie chcę kupować, a w sobotę wybieram sie w końcu po wózek mam nadzieję,że coś wybiorę 😉
Macie może porównanie pomiędzy proszkiem do prania jelp, a lovella? bo ja kupiłam lovellę, ale jak dla mnie śmierdzi:P wiecie może jaki zapach ma jelp?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc CandyMonka 🙂 uwazam, ze polozna troche poniosla fantazja z tym porownaniem usg do mlotka. Mlotkiem to chyba ona powinna sie puknac zanim zacznie straszyc kobiety! Wystarczy poczytac sobie o badaniach usg artykuly pisane przez ginekologow, fora medyczne itp. zeby wiedziec, ze to bzdura. Poza tym to w momencie spaceru przez miasto, przy sporym natezeniu dzwiekow dziecko powinno oszalec ze strachu.
A wlasnie! co do poscieli jeszcze, czy ktoras z Was sie spotkala z opinia na temat tych klinow dla noworodkow, bo poduszki nie wolno dawac na poczatku.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do usg ja miałam 2 takie dłuzsze w 22 tyg i w 16 chyba , i z 4 a nawet 5 takich chwilówek , CandyMonka nie martw sie 🙂 chyba pani troszke przesadza 🙂

Jai_ho to dbaj o siebie i Viktora kobietko 🙂
a szyjka moja 1,5 tyg temu miała 3,37 chyba wiec sie wydłuzyła z 2,5 niecałego, narazie sie spisuje 🙂 ale mam nadzieje ze tak bedzie trzymac do konca 🙃 😁

Co do poduszki to ja tez słyszałam ze sie nie daje , ani kolderki najlpiej, chyba ze lekko na nózki nakryc kołderką, i zeby robic wałek z recznika na przykład i klasc dzidzie na boczku i ten wałek zeby sie nie przekecała.

Anitek no jak nie laże to tez mnie nie boli nic, tylko jak gdzies wędruje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaiHo racja nie wolno poduszki uzywac...
Co do przykrywania dziecka to ja wlasnie na opakowaniu od kolderki mam jak klasc na lozeczko no i sa boki wlozone miedzy materac a lozeczko i dziecko przykryte do cycuszkow.
Dodi no to moze to byc ucisk bo wyglada ze masz to samo co ja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CandyMonka ja tez uwazam ze ponioslo ta kobiete...ja pamietam jak sobie wkrecalam ze do kina nie pojde bo Maly w kinie zawsze kopie mocno ale lekarz tez mowil ze to jest wszystko tak wyciszone w brzusiu ze Malemu to nie przeszkadza. oczywiscie ze slyszy ale nie tak zeby mu to krzywde robilo...
ech mothercare zamykaja o 6stej wiec sobie podaruje dzisiaj aby pojedziemy do tesco bo chcialam te chusteczki kupic bo sa na promocji 🙂
no i wogole cos na obiad na jutro bo ja takie delikatne obiadki robie bo nie chce dzwigac a jutro moze byc jakas pieczen zrobic itd. sama nie wiem cos sie tam pomysli :P chyba ze zrobie kopytka z ciemnym sosem pieczen i jakas kaupstke kiszona 🙂 Hmmm nie glupi pomysl :P zapisalam sie na jutro do fryzjera na 2-15 zebym nie zapomnialam bo z moja pamiecia roznie bywa :P Mezus zabiera mnie w sobote na kolacje we Dwoje 😁 tzn Troje bo ja 2 w 1 😁
w sumie w miesiaca miodowego miec nie bedziemy jak narazie wiec jakas kolacyjke pyszna mozna zjesc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodi fajowe te posciele 🙂 jejkus w takiej to sie spi hehe 😉 ja osobiscie nie lubie gladkich ostatnio kupilam sobie czarna w czerwone i biale paski, i taka niebieska w same mazgaje i wiecie co? normalnie odnosze wrazenie ze jakos tak lepiej sie do lozka polozyc 🙂
a Olafkowi w jakies miski kupie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnostwo tych poscielek róznych , róznistych jest 🙂
nie wiem jak jeszcze cenowo wyglada to w sklepach, ale pewnie cos kupie w sklepie a cos na allegro 🙂

Ja niedlugo uciekam, zamówiłam taxee na 18,15 ale MARCIN dzwonil ze jedzie wiec siedze na czuja teraz i w razie czego bede taksówkę odwoływac, wiec musze cały czas na zegar patrzec 🙂

dzis na szkole mamy warsztaty z pediatra , ciekawe co tam ciekawego powie 🙂
Kurde tak dawno nie widziałam juz małej , ostatnio usg było chyba w 22 tyg, i potem chyba w 24 na chwilkę podejrzał, juz sie steskniłam za widokiem jej 🙂 juz nie moge sie doczekac 19 stego grudnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodi przyjemnosci w tej szkole zycze 🙂 🙂 🙂 ciesze sie ze Marcin bedzie przy porodzie 🙂
ja dogladam rosolek 🙂 za jakies 15min trzeba dorzucic warzywka mmm jak ja lubie taka marcheweczke mniami :P
A teraz objadam sie mandarynkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hahaha pamietam jak mi mama opowiadala, ze jako niemowle sie zawsze rozkopywalam z poscieli i nawet jak wcisnela kolderke pod materac to zawsze jakos wypelzlam na wierzch a pozniej jak to nie pomagalo to doszywala troczki do poszwy i przywiazywala nimi kolderke do szczebelek od lozeczka, to potrafilam az sie sina z nerwow zrobic i tak pchac, ze urywalam te troczki... 🙂) a wystarczylo moze tylko wieksza kolderke kupic? :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe ja nie wiem co my dzis mamy !!! ja przed momentem 4 mandarynki do torby wrzuciłam na szkole 🙂 bo zawsze mnie ssie z głodu jak tam siedze hhihihi 🙂


dziekuje Anitek 🙂
ja sie przekonałam do marchewki z rosołku i wogole warzyw gotowanych, kupie sobie taki garnek do got.na parze , jak urodze to do dietki jak znalazł.
W miedzy czasie wyprasuje M.koszulke bo wpada , przebiera sie i wypadadamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze zdazy 🙂 co do gotowania na parze to ja dostalam od mojego taki sprzecik 3pietrowy hehe 😉 super sprawa ziemniaczki to sa boskie z tego 🙂 no i warzywka ten kolor i smak mmmmm pychotka 🙂
co do mandarynek to ja znow mam napad tak jak na poczatku ciazy 🙂 zjadlam juz 5 i tak sie oszczedzam bo obiad za godzinke a jak sie zapcham tym wszystkim to pozniej nie zjem obiadu :P
no ale w sklepie jak bedziemy to jeszcze jedna siatke wrzuce do koszyka bo cos czuje ze wieczorkiem dojemy te mandarynki do konca 🙂
aaaa no i kupilam jeszcze grzeski 😁 taki powrot do przeszlosci 😉
bo przez ostatnie kilka tyg jakis wstrecik do grzeskow byl :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja juz po podwojnej porcji barszczu, tez wlasnie zjadam jak leci wszystkie warzywa z zupy ( nawet znienawidzony kiedys seler 🙂) ) Victor dostal czkawki, lubie jak ja ma, niech cwiczy chlopak! 🙂

anitek85 chyba od malego taka ,,powsinoga" bylam, co to nie dala sie w miejscu utrzymac. A swoja droga do tej pory jak zasypiam to jedna noge musze miec wystawiona i oczywiscie nie ma mowy o spaniu w jakiejs dlugiej koszuli czy spodniach od pizamy 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaiHo z ta noga to ja tez tak mam :P zawsze jedna noge musze miec wystawiona :P no i najlepiej jak kolano mam przy cysiach ale teraz nie da rady bo brzucholek jest :P
ja wlasnie wrzucilam warzywka do rosolu i wstawilam wode na makaron 🙂 Moj juz wraca wiec bedzie za ok 30min 🙂 zrobilam liste zakupow bo znow polowy zapomne :P
no i tak chyba pojdziemy do kina 🙂 bo juz wczoraj mialam ochote isc :P na "The box" z Cameron Diaz 🙂 widzialam trailera i zapowiada sie naprawde dobrze 😁
Cameron dostaje od nieznajomego box z przyciskiem i koles jej mowi ze jak nacisnie ten przycisk to gdzie na swiecie jedna osoba umrze ale za to ona otrzyma milion dolarow...
No i dylemta czy nacisnac :P
moze byc fajny 🙂 zreszta lubie Cameron 🙂
chcialam isc bo w weekend znowu dziki tlum a wole unikac tlumow :P
zobaczymy jak Moj sie bedzie czul na silach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w koncu dodzwonilam sie do mojej lekarki...jutro musze podjechac bo nie pobrala mi krwi na badanie przeciwcial bo ja mam rh - ech no to trzeba wstac ok 7dmej :P
no i poziom zelaza mam tragiczny jak to ona powiedziala...Mam brac podwojna dawke zelaza ktore przyjmuje...hemoglobina wyszla ok bo 12,1 a bylo 10,9 ale jakies jednostki zelaza w krwi sa tragiczne i moge pozniej dostac krwotoku...ten syropek co pilam nie bardzo dal rade jak widac...no coz od wczoraj biore to silne zelazo a od jutra podwojna dawka no to jestem ciekawa co teraz z zaparciami 😞 bo jakos teraz problemu nie bylo wogole...no ale jak trzeba brac to nic nie zrobie.
ja juz chyba dzisiaj nie zajrze do Was Kochane bo jemy obiadek oddychniemy opykam Mojego raz w chinczyka i jedziemy do kina 🤪 no i jeszcze zakupki trzeba zrobic tesco do 24tej wiec mamy czas 😁
zajrze do Was jutro po wizycie tej nieplanowanej 😉
Spijcie sobie spokojnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no a ja po godzinnej drzemce 🙂 nieplanowanej, no i jak wstałam to mały głodzik się wkradł, ale na stole była maślana drożdżówka to opanowałam połowę, pyszna była, a teraz to bym jeszcze tej zupki zjadła 🙂
a co do zakupów to ja też zawsze robię listę , ale za to zapominam zabierać tej listy:laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojej Dziewuchy za Wami nadąrzyć to masakra jakś 🙂

Anita piszesz za długie posty he he he

Dodi mogę polecić Ci fajny sklep na allegro wpisz sobie w szukaniu uzytkownika baby-raj. Facet ma super pościele dla Dzieci no i nie drogo a kolorki są rewelacyjne. Takie jak na zdjęciu. Ja u niego kupiłam i bardzo jestem zadowolona.

Monka ta Twoja "lekarka" sama niech porządnie się trzepnie młotkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...