Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dodi kiepsko - a nie uda Ci się "wyłudzić" prezentu w postaci wózka od dziadków? a co do nosidełka to maxicosi citi jest za ok 380PLN i jest b bezpieczne.
A Twojemu wytłumacz że na rękach to może zabić dziecko jak będzie wypadek !!! 😠 więc nie chodzi o to czy was ze szpitala wypuszczą czy nie tylko o to że to konieczne dla bezpieczeństwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja tam mam juz wszystko do Malego 🙂 i tak ma byc teraz spokojnie moge czekac a nie pozniej latac na ostatnia chwile...
dostane jeszcze reszte ciuszkow przed swietami wiec popiore przed nowym rokiem i bedzie cacy 🙂
Dodi nie daj sie wozek musi byc i koniec...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Klaudia KP art 177 § 3. Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na
okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca
ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu.

chyba że miałaś umowę dajmy na to do marca 2010 to wówczas w czasie macierzyńskiego na którym wtedy będziesz nie ma prawa z Tobą rozwiązać umowy do jego końca (art 177 par 1)

szkoda ale $$ Ci nie przepadnie tylko niestety wychowawczy (ale to tylko lata pracy i ubezpieczenie a nie $$)

aha jak będą z Tobą rozwiązywać umowę to pamiętaj że przez okres w kt byłaś na L4 cały czas naliczał Ci się urlop tak więc powinni Ci za niego wypłacić ekwiwalent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech z tymi pracodawcami...Moj juz sie pytal kiedy wracam do pracy??? :| chyba na glowe upadl pierwsze dziecko nie mam tutaj nikogo i ja mam mu mowic czy w listopadzie 2010 wroce do pracy skad ja mam to wiedziec??? wiec powiedzialam ze dam znac w pazdzierniku na szczescie sie zgodzil...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jai_Ho teoretycznie moge na raty, ale nie chcemy za bardzo, u nas nie o to chodzi ze kasy brak ciagle, bo mój nieźle zarabia, tylko nam ostatnio kasa poszla na szafy wnekowe, sufity i inne , bo w maju kupilismy mieszkanie i wykańczamy go z wypłat poprostu, i co miesiac cos stopniowo sie kupuje,
noi jak kupimy teraz wszystko dla małej przed swietami, co cienko by było, bo sa dodatkowe wydatki w postaci prezentów, i jeszcze chcemy wyjechac 21 grudnia juz zobaczyc sie ze znajomymi w innym miescie , i za hotel trezba zaplacic za jedna czy dwie noce , bo nie ma jak u nich spac, wiec w tym GRUDNIU tak wyszło jakos, i dlatego M.zaproponował wózek w styczniu, ale ja chcialabym juz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Klaudia tak sobie myślę jak ten radca prawny mógł dojść do takich wniosków i może... miałaś już 3cią umowę? (nie licząc tej na okrees próbny) bo trzecia jest "z automatu" na czas nieokreśliny a wtedy masz i macierzński i wychowawczy 🙂?? hm... Sprawdź to dobrze kochana żebyś nie została z ręką w nocniku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie zwolnili z pracy w listopadzie bo mialam umowe na zastepstwo a to sie nie przedluza!!! masakra
z tego co wiem to wychowawczy jest bezplatny

jesli chodzi o psy ja sie wychowywalam z psem, moj tez z psem, teraz chcial mnie namowic na zakup psa ale przed narodzeniem Marceliny nawet nie ma o czym mowic!!! pozniej nie wykluczam ale teraz absolutnie!! jak wroce do domu do swojego lapka to Wam wkleje moje psy mieszkaja u moich rodzicow bo sa za duze na blok ale sa cudowne. Z jedna zrobiłam PT1 i Championa PL i mielismy hodowle ale przestalam sie w to bawic ze wzgledu na brak czasu i niestety spore koszty, z moim "malym" juz nie szalalam i sami go wychowywalismy- to jest najlepszy pies jakiego moglam sobie wyobrazic, corka mojej siostry uwielbia sie z nim, a moj maż jak twierdzi zakochal sie najpierw w moim Wattsonie a pozniej we mnie :P 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi ja też odłożyłam wózek na styczen z uwagi na brak $$ przez wykańczanie mieszkania 🙂 tylko że ja jestem w 29tyg no ale w końcu ma być w lutym, nie??
pozatym liczę że po nowym roku będą nowe modele lub kolory lub te stare będą przecenione? / jak samochody z poprzedniego rocznika hihiih
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezle podejscie :P
No Dodi Ty juz jestes dalej poza tym masz te problemy z szyjka wiec mysle ze 38tyg juz powinnas miec wszystko przygotowane...no coz musicie sie jakos dogadac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wow Sibi zawsze chciałam mieć chodowlę ! a jaka to rasa?


właśnie oglądam (ostatnio bardzo często) Super Nany / Home Take Nany czy SuperNianię- masakra jakie straaaaaszne mogą być dzieci!! i to przez NIEŚWIADOME błędy rodziców i to z miłości do dzieci!!! yyyy ile można w dobrej wierze błędów popełnić!! strach się bać!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...