Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Iwiokej a tu link dla Twojej lekarki o witaminie A gdzie jest wyraznie napisane ze retinol znajduje sie tylko w produktach pochodzenia zwierzecego a beta karoten w produktach pochodzenia roslinnego 🙂 moze powinnas jej to wydrukowac i dac na nastepnej wizycie 😉
http://witaminy.eu.interia.pl/witamina_a.htm
a to wyciete z tego artykulu:
duże dawki Witaminy A podawane podczas ciąży mogą wywołać przedwczesną akcję porodową, a także nieprawidłowości oraz trudności przy porodzie
p.s. kolejny link
http://www.zdrowie.med.pl/witaminy/wita_1.html


i tu kolejne i wyciete kawalek z artykulu

Prowitamina A – nie posiada skutków ubocznych, jedynie przy długim i dużym spożywaniu soków z marchwi skóra nabiera żółtego koloru (żółtawy kolor znika po zmniejszeniu dawki)

Zbyt duża dawka witaminy A w postaci retinolu może zwiększać ryzyko uszkodzenia płodu, może powodować bóle głowy , nudności, brak apetytu, ból brzucha, zawroty głowy, drażliwość, zaburzenia miesiączkowania i zmiany skórne.
http://www.terapienaturalne.pl/_odzywianie//index.php?name=Artyku%B3y&sid=334&file=article
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Napeno warto zamawiać w tych aptekach DOZ przez net, zawsze coś się zaoszczędzi. Podkłady poporodowe też powinny być, bo chyba wszystkie apeki mają. Ja już kupiłam w hurtowni z artykułami dziecięcymi podkłady i majtki poporodowe 😉
Uciekam teraz na Brzydulę, wpadnę później 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s. prosisz zeby zapytac swoich lekarzy ja pytalam az 5!!!i wszyscy zgodnie mowia NIE chyba zeby naprawde nie mogla wytrzymac to mam smazyc ta watrobke dobra godzine zeby pozbyc sie jak najwiecej retinolu...ale ja nie mam zamiaru sie w to bawic bo obede sie bez niej te ostatnie tygodnie 🙂
Klaudia latwo mowic ja tak nie lubie byc sama w domu 😞 nie dosyc ze siedze sama calymi dniami to jeszcze teraz dojda noce 😞 znow bede niewyspana bo jak jestem sama to ledwo cos stuknie ja juz nie spie i obserwuje wszystko dookola a do tego mam takie koszmary ze brak slow 😞 najgorsze jest to ze ja sie boje ze cos sie zacznie dziac w brzusiu a jego nie bedzie a ja tu sama jak palec...ech do dupy z tym wszytskim 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ech Anitek biedulo wiem jak to jest bo mój cały czas gdzieś musi jeżdzić i to z dnia na dzień - to jest mega wkurw... bo masz wrażenie że wasze życie się nie liczy tylko praca praca praca - niestety do tej pory nie mogę sobie z tym poradzić 😞 współczuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam focie choiniki :P zrobilam telefonem wiec nie oddaje prawdziwego uroku :P zrobie w weekend aparatem i porownamy hehe :P
Aaana no mnie to naprawde wkurza bo od stycznia do lipca aby sobote niedziele razem z czego ja sobote do 5-30 w pracy...i w koncu moglismy sie soba nacieszy wiesz spoko tak tydzien dwa temu ale nie teraz jak sa swieta za tydzien bo ja tu nic sama nie zrobie 😞 [img size=188]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/choinka.gif" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Olafek 🙂
Mam wrazenie ze jak on sie urodzi to bedzie kopia Tatusia :P [img size=313]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/buzka-5cfdbd83be1fe4d5fb21a053f2600810.gif" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek - super chłopaki i super choinka!! 🙂 ja też już chcę!! 🙂
mój niby przed chwilą przyjechał i liczyłam że mi pomoże ale jak zwykle był tak wykończony że ledwo obiad zjadł i teraz chrapie no i tyle mam pożytku z niego 😠
u niego w pracy to norma - albo się dostosujesz i zapierd.. albo spadasz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu roznie bo Mariusz rozmawial z szefem na temat wyjazdow po tym wlasnie jak pol roku non stop poza domem i od tego czasu spokoj...Oki rozumiem ze pilna robota itd ale wkurza mnie to ze akurat jak sa swieta 😠 irole maja to gdzies akurat bo oni tam maja te swoje dania jakis tam indyk i tyle a my mielismy zakupy w polskim sklepie w weekend zrobic bo wiadomo ze nie jestem w stanie kupic wszystkiego w ich marketach...a co mi po tym jak on wroci w niedziele wieczorem i pozniej do czwartku do pracy 😠 😠 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rozumiem Twój wkurw i bezsilność 😞
ja na takie okresy w czasie ciąży zaopatrywałam się w książki i filmy no a zanim zostałam ciężarówą to nadrabiałam życie towarzyskie ale i tak sytuacja nieprzyjemna no i najgorsze że nic nie poradzisz więc odpuszczałam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie poradzisz...tak to bym sie zajela porzadkami ale ja nie moge nic robic dluzej niz godzine bo mnie boli brzuch i krzyz i tak to wlasnie wyglada...
kolezanki mam ale one do pracy chodza a po pracy wiadomo czlowiek chce odpoczac...
i popatrz jest 6sta!!!o 4tej wrocilam on jechal tylko do firmy dogadac szczegoly i godzine temu napisal ze nie wie o ktorej wroci bo czekaja za jakas przesylka!!! 😠 😠 😠 zaraz mnie tutaj trafi!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj wlasnie wrocil i slowem sie nie odezwal do mnie...a ja tez nie mam zamiaru sie oddzywac 😠 😠 😠 i tak od polowy drogi nawet slowa z nim nie zamienilam tak sie wscieklam 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczor mamusie!!! 🙂 Pewnie juz wszystkie pouciekaly??? Niedawno wrocilam od lekarza. Mialam 2 raz robione ktg wiec slyszalam znow serduszko mojego skarba choc polowe tego ktg mial czkawke:laugh: Usmialismy sie. Wszystko ok. na szczescie.Mialam tez USG i najbardziej sie zdziwilam ze moj malutki wazy juz 2kg z grosikiem!!! Niby brzuch maly a dzidzia duza!!! 🤪 Nastepna wizyte mam dopiero 11 stycznia. Teraz swieta i w ogole. Troszke pogadalam z lekarzem i mowil ze jak bede czula ze dziecko bardzo mocno sie rusza,silnie i szybko to sprawdzic w szpitalu lub jak ruchow nie byloby wcale. A moj maly ciagle bardzo ruchliwy wiec nie wiem kiedy jest dobrze a kiedy zle?Powiedzial ze zawsze sprawdzac to nic nie zaszkodzi. Gdybym krwawila lub wody odeszly a (nie zawsze mocno chlusna) wezwac karetke. Mowie wam ale sie przestraszylam choc wiem ze w razie w chcial mnie przygotowac. Zaczynam sie juz bac a dzis sie dowiedzialam ze kuzynka mojego meza urodzila wlasnie i to jest 2,5 tygodnia przed terminem. Oj trzeba sie na wszystko nastawic.Pozdrawiam... 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja wyszlam z siebie!!!!!!!!!! prawie 3 mies czekalismy na meble i przywiezli zle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 jutro jade odebrac zaliczke bo to juz przeszlo moja granice wytrzymalosci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Klaudia jak wejdziesz na tej str apteki w zakladke zamow leki to tam jest nizej "ciąża i dziecko" i tam szukaj ja podklady juz mam i np za "pieluszki" poporodowe z bella placilam ok 5 zl a tu sa za 3,08

zazdroszcze Wam choinek!! my mamy taka malutka w doniczce i galazki w wazonie, choinke zostawiamy na przyszly rok jak Marcelina juz bedzie. teraz nawet nie mam sie kiedy tym zajc, jutro wyjezdzam do mamy do soboty, a pozniej to juz zakupy i wypieki mi zostana i święta nadal bez mebli z bur....em 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzia nic dziwnego, ze się przestraszyłaś 🙂 Mój lekarz też jak spojrzał dzisiaj na kartę to powiedział, ze już niedługo 😆
A Ty czemu tak wcześnie masz już robione ktg, miałaś jakieś problemy, bo jakoś nie kojarzę? ☺️
Sibi 3 miesiące to i tak cierpliwa jesteś, ja już bym dawno ich rozniosła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej...marchewki nie maja retinolu!!!!!!wkleilam Ci az 3linki w ktorych wyraznie masz napisane ze retinol znajduje sie TYLKO I WYLACZNIE w produktach pochodzenia ZWIERZECEGO...stad uwazam ze Twoja lekarka powinna chyba sie lekko doksztalcic zanim zacznie dawac "dobre rady" nie wystarcza Ci to co wkleilam to trudno juz wiecej nie bede szukac bo przeciez nie skseruje swojej ksiazki albo ksiazki ze szpitala albo nie nagram lekarzy moich hehe 😉
jak masz ochote na watrobke to droga wolna przeciez Ci nie zakaze jej jesc...Ale uwazam ze Twoja lekarka jedna czy druga nie maja racji...wystarczajacym dowodem na to jest stwierdzenie ze marchewka ma retinol w sobie 🤢 🤢 🤢
no ale to tyle w temacie wit A ja tam nie zmienie zdania na pewno zreszta masz wyraznie napisane co ta cudowna wit A w postaci retinolu moze wyrzadzic...wiec decyzja nalezy tylko i wylacznie do Ciebie 🙂
ja wlasnie robie kolacyjke porozmawialam z Mezem no i niestety jedzie na pewno do niedzieli chodzi mowi ze wroci na noc chociaz w sobote zeby Nas zobaczyc...a pozniej raczej do srody zostaje...brak mi slow bo ja nie wiem jak sobie sama z tymi zakupami poradze itd 😞 chyba zaczne od jutra zeby sie wyrobic...a tak wogole to ta praca miala sie zaczac w poniedzialek i trwac az do 29grudnia wliczajac prace w cale swieta 😞 na szczescie udalo sie to zrobic tak zeby zaczeli od jutra do swiat...nawet nie chce myslec jakby sie czula gdyby on mial pracowac w swieta tam a ja siedzialabym sama...ech jestem zla bo akurat teraz przed samymi swietami musialo sie cos usrac 😠
Ale trudno najwazniejsze ze ma prace...
Ja uciekam bo juz dochodzi 9ta zaraz zjemy kolacyjke i polelamy sie troche...wizja 4kolejnych dni bez Meza i pozniej na chwilke i kolejne 4dni bez Niego ech jakos sobie tego niewyobrazam 😞 zaplacze sie tu chyba 😞 ja juz za Nim tesknie wiedzac ze jutro jedzie a co dopiero bedzie jutro wieczorem...Ech zycie...
Dobranoc Mamusie i Brzusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzia nie martw sie maleństwo nie wyjdzie za szybko tylko wtedy jak już bedzie w pełni rozwinięta , nawet jeśli 2,5 tyg. wcześniej to nie znaczy że za wcześnie, po prostu już była pora, ale lepiej chyba urodzić szybciej niż przenosić 🙂
Sibi no to współczuję, zostań na Święta u rodziców to nie będziesz widziała tego syfu
🙂
a ja zmykam do spania spokojnej nocy i słodkich snów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...